Autor Wątek: Karma  (Przeczytany 80660 razy)

Howard

  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-06-23, 12:04:31 »
Jak złapie pająka w domu to go wynoszę na dwór, mrowisk też w lesie nie rozrucam, choć jako dziecko zdarzało mi się wsadzić patyka. Nie cierpię jakoś szczególnie z tego powodu, ale dzisiaj mam świadomość że to było złe, tym bardziej że robiłem to z premedytacją dla czystej przyjemności. Właśnie sobie o tym teraz przypomniałem. Takie drobnostki wydawałoby się, a ile z nich możemy wyciągnąć lekcji dla siebie.

Jeśli o much czy komary chodzi, to gurudew powiedział że to demony i można je tłuc do woli jeśli nam się naprzykrzają. :-)

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-06-23, 11:55:57 »
i ciekawe Howard jak podchodzisz to zabijania much , pająkow, czy mrowek,   ktore wchodza ci w droge, ktore co dzien bezrefleksyjnie taranujesz niczym dżihadysta ludzi ciężarowką na chodniku. Tu tez śmierć to śmierć? Też masz konsekwencje karmiczne?

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-06-23, 11:51:41 »
Jakoś nie słyszałem, by ktoś przypomniał sobie w regresingu, jak zabił zwierzę, natomiast z wglądów tych wiemy, że często (czy może zawsze) negatywne konsekwencje karmiczne i wręcz zmiany całego losu i jakości doświadczeń wiąza się z celowym zabiciem innego człowieka.

Howard

  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-06-23, 11:26:54 »
Z tymi zwierzętami nie bardzo rozumiem , bo czlowiek może byc dla nich dobry i czuły po czym bezboleśnie pozbawić je życia. I robic to z dobrą intencją np wyzywienia ludzi, w spoleczenstwie, gdzie wiele osob z trudem wiąze koniec z koncem.

Śmierć to śmierć. Tylko Bóg daje życie i jak przychodzi czas to je odbiera. Oczywiście są od tego wyjątki, jeśli inaczej byś nie przeżył. Wówczas życie ludzkie jest cenniejsze. Ale zabijanie zwierząt na masową skalę dla czystego zysku to zwykła zbrodnia przeciwko ludzkości. To całe cierpienie odkłada się w astralu i Ziemia adekwatnie reaguje. Niewielu ma o tym pojęcie jak poważne są tego karmiczne następstwa.

Mój gurudew powiedział, że nie mamy nawet prawa skrócić już umierającemu zwierzęciu (kotu, psu) cierpienia dając np. zastrzyk usypiający. To samo z eutanazją. Ten kto to robi bierze na siebie karmę uśmiercanej w ten sposób osoby czy zwierzęcia.

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-06-23, 10:19:40 »
A na naboje do tej poradzieckiej lufy dają im "dobrzy" chrześcijanie z USA. To oficjalne, żeby nie bylo, że politykuję ;)

Zainspirowaly mnie moje posty ;) cos sobie uświadomiłem ;)
« Ostatnia zmiana: 2017-06-23, 10:23:01 wysłana przez dżonny »

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-06-23, 10:05:13 »
. Rzadko robi sie cos gdy sie ma poczucie, że to złe, bo jest to nieprzyjemne, zazwyczaj ktos musi sie zmanipulowac (wyprzec) i robi to nieświadomie, ale z wlasnej woli.

Nieświadomie robi ten szkodliwy uczynek i wtedy już nie ma faktycznej świadomości co robi. Natomiast żeby się zmanipulować (zaprogramować na zło) tu juz wybor jest w pełni świadomy , choć by była to tylko sekunda - gdzie jest decyzja, że DLA WŁASNEJ SATYSFAKCJI rezygnuję z dobra, do ktorego mam dostęp. Ci debile z filmiku chca poczuc sie WIELCY obalajac reżim , kosztem innego czlowieka, kosztem życia tysiecy cywilow, allah to dla nich taka sama abstrakcja jak i dla nas.
« Ostatnia zmiana: 2017-06-23, 10:14:15 wysłana przez dżonny »

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-06-23, 09:54:50 »
Nie dawno ogladalem filmik jak koles z "wolnej armi syryjskiej" zestrzeliwuje helikopter. Wtedy uświadomilem sobie ten stan umyslu i jak to działa , oni doskonale wiedza ze robią źle , bo tam siedzi czlowiek, ktory tak jak oni mial mame, tate, kolegow, moze ma zone dzieci, przyjaciol, moze nie chce tam byc , ale powtarzaja (do siebie) , "to dla allaha" , "to dla allaha". Silnie zakorzeniona wiara jednak bedzie ich trzymac w tym przekonaniu do konca zycia i poczucia winy nie poczują, jednak jesli zaczna doświadczac tej "milosci" ktora obdarzali innych , moze byc poczucie niesprawiedliwosci, bezsilnosci itp itd i będą tej "milosci" doswiadczac, az sobie uswiadomia, ze nie bylo to dla zadnego j....ego  allaha, tylko dla wlasnego ego i hołdowania złu.

https://youtu.be/tCnLq6XbmY0
« Ostatnia zmiana: 2017-06-23, 09:59:23 wysłana przez dżonny »

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-06-23, 09:46:31 »
Z tymi zwierzętami nie bardzo rozumiem , bo czlowiek może byc dla nich dobry i czuły po czym bezboleśnie pozbawić je życia. I robic to z dobrą intencją np wyzywienia ludzi, w spoleczenstwie, gdzie wiele osob z trudem wiąze koniec z koncem.

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-06-23, 09:43:04 »
Prawo karmy w tak znaczącym kontekscie jest nadrzędne w stosunku do nieuzasadnionych oczekiwan nagrody, ktorymi tylko manipuluje sie swoj świadomy umysl , by puścić kontrole nad wzorcami destrukcji. A ważne co jest w uczuciach głębszych i jakie wibracje gdy ktoś robi krzywde.

Terrorysci z panstwa islamskiego dziewice dostają , na miarę jakości doświadczen jaką wybrali (biorą siłą). Jeśli ktoś jest przekonany, że robi dobrze, to jest otwarty na to "dobro" i przyjdzie mu zmierzyc sie z prawdziwym złem. Rzadko robi sie cos gdy sie ma poczucie, że to złe, bo jest to nieprzyjemne, zazwyczaj ktos musi sie zmanipulowac (wyprzec) i robi to nieświadomie, ale z wlasnej woli.

Michał486

  • Wiadomości: 802
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-06-23, 09:31:18 »
Czyli taka osoba będąc po drugiej stronie kiedy spyta się " gdzie są moje dziewice" usłyszy prędzej wracaj na ziemie ponieść konsekwencje swoich czynów?

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-06-23, 09:25:06 »
To znaczy, że jest psychopatą a karma tak czy siak zrobi swoje. Bycie psychopatą nie uwalnia od prawa karmy

Michał486

  • Wiadomości: 802
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-06-23, 09:19:49 »
Kiedy ktoś wyrządza komuś krzywdę w świadomy sposób, ponieważ uważa, że ma do tego prawo lub nawet święty obowiązek i czuję się ze swoim czynem w pełni do szpiku swojej PŚ niewinnie.
Jak zadziała wtedy karma?
Czy ta osoba poniesie konsekwencje swojego czynu nawet jeśli i jest przekonany, że kary nie będzie a nagroda?

Howard

  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-06-21, 20:13:36 »
Jakiś rok temu, już nie pamiętam gdzie, rytualnie mordowano corocznie tysiące zwierząt w imię religii. No i przyszło takie trzęsienie ziemi, które pochłonęło również tysiące ludzkich ofiar. Mój gurudew powiedział, że był to zasłużony zwrot karmiczny.

Howard

  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-06-21, 19:43:05 »
Jakoś nie sądze by prowadzenie rzeźni dla zwierząt było tym samym w skutkach , co masowe zabijanie ludzi

Dla osoby duchowo świadomej jest dokładnie tym samym.

Howard

  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-06-21, 19:40:28 »
A już człowiek rozwijający się duchowo do mięsa nie powinien się zbliżać. Wrzucając do swojego organizmu wibracje śmierci i cierpienia zawarte w mięsie robi ze świątyni Boga, jaką jest ludzkie ciało, zwykły cmentarz. Jak więc niby jego wibracje i świadomość miałyby duchowo wzrosnąć. Nie ma na to szans.