Autor Wątek: Praca z emocjami  (Przeczytany 22979 razy)

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-08-08, 20:57:29 »
Od jakiegoś czasu znowu czuję potrzebę pracy z emocjami.
Wcześniej pracowałam tak, że starałam się jak najbardziej poczuć emocję w ciele i zaakceptować ją. Przestać przed nią uciekać w świat zewnętrzny, w jedzenie, internet, książki itp. W sumie to też była trochę walka ze sobą, ale to pozwoliło mi znacznie zmniejszyć skalę odczuwanych emocji.

Niedawno uświadomiłam sobie, że po to tu znalazłam się na ziemi. Żeby doświadczać emocji. I zaczęłam patrzeć na emocje z zaciekawieniem.
Na poczucie winy, poczucie braku, na złość. I widzę, że dzięki temu emocje przestają budzić we mnie emocje.

Dzięki temu jestem w stanie przyjąć i zaakceptować zarówno swoje emocje jak i cudze. 

Jeszcze niedawno mocno broniłam się przed cudzymi emocjami. Czułam, że muszę je odpierać, muszę się bronić. Teraz czuję, że mogę je przyjąć z miłością. Że one mnie nie naruszają.
To nie jest jeszcze chyba ugruntowane i pewnie jeszcze Świat mnie sprawdzi ;-), ale i tak póki co czuję się cudownie. Że nie muszę się bronić ani być czujna :-))


Piękny proces:)

Tom

  • Wiadomości: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-08-04, 17:50:49 »
Czy wkurzenie , gniew , złość na innych jest wynikiem wkurzenia, złości na siebie ? Czy to niezalezne kwestie?

To wzorce o oparte o podobne emocje, jednak często różne. Mają - jak zbiory w matematyce - część wspólną i części które się różnią :)
 
Podobne:
- np. złość na innych w tych obszarach, w jakich pokazują jak lustro to, co masz do uzdrowienia w sobie. Gdy uzdrowisz coś w sobie, to nie będzie Cię to denerwowało u innych.
Różne:
- np. autoagresja może wynikać z poczucia winy, czy nawet praktyk ascetycznych i nie wynikać z relacji z innymi.


Czy jak usunę wkurzenie na siebie to juz nie bedzie wkurzenia na innych ?

Jak pozbędziesz się mechanizmów złoszczenia się na siebie, albo - ogólnie - zdolności do złości czy nakręcania się, to pewnie złość na innych też zmaleje. Wtedy zacznie się robić więcej miejsca na akceptację i swoich wzorców, i wzorców innych osób.

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-08-01, 10:30:29 »
Czy jak usunę wkurzenie na siebie to juz nie bedzie wkurzenia na innych ?

Przy czym to nie jest tak, że na wszystkich jestem wkurzony., zły, tylko na tych, ktorzy zachowali się np niesprawiedliwie, zaszkodzili mi.

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-08-01, 10:05:52 »
Czy wkurzenie , gniew , złość na innych jest wynikiem wkurzenia, złości na siebie ? Czy to niezalezne kwestie?

Czy jak usunę wkurzenie na siebie to juz nie bedzie wkurzenia na innych ?

Mateusz

  • Wiadomości: 1 234
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-26, 22:34:39 »

Już teraz uzależnienie nazywane jest w terminologii tematu: nałogowym regulowaniem uczuć.
Moim zdaniem jest to adekwatne określenie. Nazwa ta odnosi się też do mechanizmu uzależnienia, który służy kompensacji dyskomfortu wewnętrznego związanego z traumami.

Sylvia, przecież wiesz, że uczucia i emocje to dwie różne sprawy. Dlatego chodzi: "o nałogowe regulowanie emocji", nie uczuć :)

Mateusz

  • Wiadomości: 1 234
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-26, 22:30:12 »
Lekarz mówiący o tym, że uzależnienie nie powinno sie nazywać uzależnieniem lecz

"zrytualizowanym , przymusowym/ nałogowym poszukiwaniem komfortu/ulgi" .

i że to "szukanie komfortu" jest naturalną odpowiedzią/reakcją na nieszczęścia doznane w dzieciństwie.
Dalej mówi o tym jak sobie z tym poradzić.
Chociaż nie zgadzam się z tym, że należy podawać medykamenty, które on wymienia.
Zgadzam sie z tym, że "rytuał szukania ukojenia" jest reakcją na traumy dzieciństwa.


Racja.
 
Choć to sa dwie rzeczy związane ze sobą. Jedna to jest: "zrytualizowanym , przymusowym/ nałogowym poszukiwaniem komfortu/ulgi".
A druga to wzorce uzaleznienia. Te sprawy bywają też oddzielne. Zdarza się, że w pewnych sytuacjach człowiek sięga po środki przynoszące mu ulgę bo coś własnie ciężkiego przeżywa i zdarza się, że sięga po coś ze zwykłego nałogu, choć to coś  mu już nie daje komfortu. Konfiguracje mogą być różne.

dżonny

  • Gość

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-07-20, 23:34:35 »
Dla mnie naturalną reakcją jest szukanie rozwiązań poprzez rozwój na wielu płaszczyznach, więc taka eufemizująca nazwa jak proponuje ten lekarz może być błędna, jeśli komuś sugeruje, że poszukiwanie komfortu, w miejsce nieprzyjemnych stanów związanych z traumami, związane jest z nałogami. Czasami jest wręcz odwrotnie. Szuka się zdrowych rozwiązań, które nie tworzą skutków ubocznych.

Już teraz uzależnienie nazywane jest w terminologii tematu: nałogowym regulowaniem uczuć.
Moim zdaniem jest to adekwatne określenie. Nazwa ta odnosi się też do mechanizmu uzależnienia, który służy kompensacji dyskomfortu wewnętrznego związanego z traumami.

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-17, 14:21:48 »
Lekarz mówiący o tym, że uzależnienie nie powinno sie nazywać uzależnieniem lecz

"zrytualizowanym , przymusowym/ nałogowym poszukiwaniem komfortu/ulgi" .

Cytuj
addiction shouldn’t be called “addiction”. It should be called “ritualized compulsive comfort-seeking”.

i że to "szukanie komfortu" jest naturalną odpowiedzią/reakcją na nieszczęścia doznane w dzieciństwie.
Dalej mówi o tym jak sobie z tym poradzić.
Chociaż nie zgadzam się z tym, że należy podawać medykamenty, które on wymienia.
Zgadzam sie z tym, że "rytuał szukania ukojenia" jest reakcją na traumy dzieciństwa.

https://acestoohigh.com/2017/05/02/addiction-doc-says-stop-chasing-the-drug-focus-on-aces-people-can-recover/
« Ostatnia zmiana: 2017-07-17, 14:24:33 wysłana przez Tess »

ontoja

  • Wiadomości: 1 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-17, 11:51:53 »
Swoją drogą myślę , ze  zawsze gdzies wewnetrznie w pewien sposob kreujemy wszystkie konfliktowe sytuacje w ktore sie wplatujemy czy te ktore gdzies wokol nas sie rozgrywaja.

ontoja

  • Wiadomości: 1 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-16, 19:03:23 »
Ja akurat wiem jakie emocje to we mnie poruszyło i dlaczego, choc to zupełnie nie to co mi sugerowano (właściwie wmawiano).

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-16, 09:29:06 »
No poczułem wkurzenie i je wyraziłem .Dałem się w końcu sprowokować.Mowiłem , ze to nic dobrego;)


Uważam, że w relacji między ludźmi zawsze jest 50 na 50. Nie ma takiej możliwości, że jedna się czepia, a druga ma wszystko uzdrowione. Moim zdaniem prowokator pokazuje to co wytłumione i odrzucone. Więc może jednak wyjść na dobre jeżeli potraktujemy to jako informację.
« Ostatnia zmiana: 2017-07-16, 09:31:29 wysłana przez Lilliole »

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-07-15, 16:04:30 »
Dzonny
Widzę, ze pozytywne intencje do kogoś potrafisz znegatywizowac swoimi kolejnymi pomyslami . Nadal widze ten sam schemat co w tej grupie. Przy takich zachowaniach w formie komentarzy, raczej nie można liczyć na zrozumienie tego co jest, takim jakim jest bez projekcji z czyjegos swiata. Proszę mnie nie wciągaj w swoje pomysly ze swojego świata, na mój temat.

 
« Ostatnia zmiana: 2017-07-15, 16:07:39 wysłana przez Sylvia »

ontoja

  • Wiadomości: 1 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-15, 12:39:14 »
No poczułem wkurzenie i je wyraziłem .Dałem się w końcu sprowokować.Mowiłem , ze to nic dobrego;)
« Ostatnia zmiana: 2017-07-15, 12:41:25 wysłana przez ontoja »

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-07-15, 12:03:21 »
Ja już wiem co będzie dalej :)