Autor Wątek: Praca z emocjami  (Przeczytany 22999 razy)

ontoja

  • Wiadomości: 1 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-11, 22:19:18 »
dżonny
Ktoś taki jak Ty, przekonany , ze wie co mysli i czuje druga osoba(oczywißcie lepiej niz ona sama) i jakie ma motywacje do dyskusji (oczywiście nieczyste ,bo jakze inaczej skoro ma inne zdanie niz Ty) nie jest dla mnie zadnym  partnerem do dyskusji .
Zawsze sie tez znajdzie przyklaskujący klakier , ktorego d...a boli Bog wie o co.

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-07-08, 17:58:06 »
Można się śmiać , a można też powstrzymać się od wyrażania i powk.. poemocjonować się samemu, rzucać się w astralu itp

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-07-08, 16:57:37 »
Nie tłumienie emocji, to dopiero początek.

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-07-08, 10:45:36 »
Jak tam Danny, nauczyłeś się EFT ? :)

ontoja

  • Wiadomości: 1 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-07, 15:32:24 »
Niewiem co powiedziec.Chyba pozostaje się tylko uśmiac z tego :)
Jaką ofiarą ? Jakie manipulacje?
Interesował mnie temat merytorycznie .Mozecie myslec co chcecie i roboc z emocjami co chcecie , mnie to naprawde mało obchodzi.
A co do tego ze ja cos tam cos tam bo cos tam to sie mylicie i tle.

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-07-07, 14:51:41 »
To macie podobne odczucia:)
Wasz wybór co z nimi zrobicie i co wybierzecie w sobie. Każdy odpowiada za swoje reakcje.
W końcu to wątek o pracy z emocjami. Nie czyimiś, swoimi:)

« Ostatnia zmiana: 2017-07-07, 14:54:07 wysłana przez Sylvia »

Danny7

  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-07, 13:04:48 »
Mam podobne odczucia co dzonny :)

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-07-07, 13:03:19 »
Sylwia
Piszesz o asertywności i to chyba najlepsza opcja na komunikacje.Mimo wszystko jak dwie osoby zupelnie inaczej widza sprawe to szkoda czasu na rozmowy chocby asertywne.

Zgadzam się, że czasami lepiej odpuścić w takich sytuacjach.
Można to też nazwać asertywnością.


dżonny
To są informacje o pracy nad emocjami i świadomości mechanizmów, a nie coś przeciwko tobie.
Rozumiem jednak, że odbierasz pewne zachowania z jakiegoś sobie znanego powodu jako manipulacje i wkręcanie poczucie winy.
Masz prawo do swoich reakcji i emocji. Nigdzie nie było napisane, że nie masz. Natomiast inni mają prawo do swojej przestrzeni, zdrowia, granic, miłości i szacunku oraz wyrażania swojej świadomości. Tak jak ty masz prawo do swojej przestrzeni, zdrowia, granic, miłości i szacunku oraz wyrażania swojej świadomości. Innych prawa są tak samo ważne jak twoje.
Każdy ma nadrzędne prawo do wyrażenia prawdy na swój temat, tego co czuje, czego potrzebuje i jej uszanowania przez otoczenie.
:)

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-07-07, 11:29:55 »
Chcecie mnie wkręcić w swoje manipulacje i poczucie winy, ale nie ze mną takie numery.
Nie komunikuje się bez powodu w taki sposob. Moja przestrzeń musiała być naruszona, choć dla pobocznych może trudno to dostrzedz.
Akurat odczytywanie intencji czy wpływu innych osób wchodzacych ze mna w kontakt to nie jest w moim przypadku domyślanie się i trafianie.
Na prawde będziemy robić z ontoi ofiare ? Widać szczerość nie jest w waszym towarzystwie ceniona.

>To nie ktoś jest bodźcem, to twoja reakcja na kogoś jest bodźcem.

Nie chodzi o kogoś tylko o coś. A do reakcji na to coś i do emocji mam prawo.

ontoja

  • Wiadomości: 1 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-07, 11:22:14 »
Sylwia
Piszesz o asertywności i to chyba najlepsza opcja na komunikacje.Mimo wszystko jak dwie osoby zupelnie inaczej widza sprawe to szkoda czasu na rozmowy chocby asertywne.

ontoja

  • Wiadomości: 1 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-07, 11:14:53 »
No, troche gdzie indziej, troche jak widać jednak tutaj ;-)

Ale nic do ciebie nie mam ontoja ogolnie :) taka sytuacja tylko.

Masz taką 100 % -tową pewność , ze Twoj gniew jest zawsze uzasadniony ,słuszny i korzystny.Jak widać mozesz sie mylić .

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-07-07, 10:27:43 »
dżonny
To nie ktoś ciebie wkurwia, to ty się wkurwiasz. To jest twoje, a nie tego kogoś. To nie ktoś jest bodźcem, to twoja reakcja na kogoś jest bodźcem. I ty decydujesz o swoich reakcjach.

Niestety dajesz przykład tego czego nie robi się w pracy z emocjami i żeby była komunikacja bez przemocy. To jest naruszanie integralność drugiej osoby, stwierdzając co ona czuje, jakie ma intencje, o co jej chodzi, a później jak wyjaśni szczerze jak dla niej to wygląda, to jeszcze sugerujesz, że i tak wiesz lepiej. To jest projekcja, bo nie masz pojęcia kto co czuje i jakie ma intencje.
Mona czasem być na tyle empatycznym i mieć zrozumienie, że zrozumiesz co się z kimś dzieje, domyślić się i trafić, tylko, że wtedy nie ma wkurwienia na kogoś, jest bezwarunkowa miłość i wtedy nie ma tego mechanizmu jak wyżej.
Niektórzy dadzą sobie radę z takimi zachowaniami wobec nich, bo wiedzą jak. Inni nie dadzą i zaburzysz ich przesztrzeń. Jest to forma osądzenia bez możliwości porozumienia i sprostowania dla takiej osoby. Jednak to ty odpowiadasz za swoje reakcje i sposób komunikacji.
Przypomina mi to pewną grupę rozwojowców, z którą miałam do czynienia. Stosowali ten sam mechanizm w komunikacji.
Czy takie zachowania z czymś lub kimś kojarzą się w twoim otoczeniu? Może było to przez lata taką normą, że nawet nie widać, że to wzorzec do uzdrowienia?

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-07-07, 10:04:36 »
No, troche gdzie indziej, troche jak widać jednak tutaj ;-)

Ale nic do ciebie nie mam ontoja ogolnie :) taka sytuacja tylko.

ontoja

  • Wiadomości: 1 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-07, 01:14:17 »
Wkręciłeś sobie
Serio.
To są dla mnie zbyt abstrakcyjne problemy zeby mieć jakiekolwiek emocje z nimi zwiazane.Zycie toczy sie gdzie indziej.

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-07-06, 20:49:50 »
A odezwałeś się (od początku to widziałem) na to co napisałem o grupie z cudownegoportalu i działasz pod wpływem emocji, być może silnych. Oczywiście nie powiesz tego wprost , ze się np nie zgadzasz, tylko kombinujesz na około i wkręcasz , co też jest wyczuwalne i potwierdza. A ja ciebie nawet nie mialem na mysli, prowokować też nikogo nie chciałem. Pisze jak czuję i uważam.