Autor Wątek: Afirmacje, dekrety i napełnianie pozytywami  (Przeczytany 72776 razy)

anirazu

  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2013-10-06, 13:40:37 »
Monika Korbut,
podobno jak mamy swoich bohaterów i idoli itp., to projektujemy na nich własne pozytywne cechy, nawet takie które w nas są w zalążku. To taka pozytywna strona mechanizmu projekcji. Może takie coś działa u Ciebie np. względem Leszka(Pana Leszka)?

taoish

  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Marcin Wysocki, Samodzielny Rozwój Duchowy
  • Status: Ekspert
[#]   « 2013-10-06, 13:35:37 »
Jak to nie możesz powiedzieć co konkretnie? Chyba że to osobiste, intymne, to rozumiem.
No ale mówisz, że wiele rzeczy, więc chyba nie. 

Takie niewinne pytanie to często dobry weryfikator. Tak jak "sprawdzam" w pokerze ;) Z tym, że tu można też blefować samego siebie.

Często ludziom się wydaje że osiągneli wiele, ale jak spytać co, to odbiera im mowe, nie wiedzą.  Dobrze jest zrobić sobie czasem taki mały reality check.

Davvidia

  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.podlasem.manifo.com
  • Regresja EFT Trener, NLP Coach zaśw. MEN
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-10-06, 13:23:36 »
No jak to co - "milosc I doswiadczanie" a jak zbaczasz ze sciezki to przestajesz czuc milosc I pojawiaja sie trudnosci bo kazdy wie, ze uczymy sie tylko przez przyjemne miekkie I wygodne oraz niewymagajace ;)
Milosc jest odpowiedzia na wszystkue pytania w mysl odpowiedzi na pytanie dlaczego Slowacki byl wielkim poeta? Bo Slowacki wlasnie wielkim poeta byl :))))

Magic!!!! :))))

Monika Korbut

  • Gość
[#]   « 2013-10-06, 13:22:11 »
taoish

Temat rzeka .Mnóstwo rzeczy było ,co wzbudziło we mnie wdzięczność

Nie mogę powiedzieć za co konkretnie ,bo to nie jest jedna rzecz ,ale cały szereg ,które fajnie pobudziły u mnie wdzięczność;)

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2013-10-06, 13:17:37 »
No taoish - wszystko to, co jest realnie czysta boskością :-) czyli bardzo dużo !!  ;)

tu działa dość perfidnie taka zasada, że to co jesteśmy w stanie dostrzec urzeczywistnionego u innych, dostrzeżemy również u siebie. I na odwrót. Czyli w praktyce osoby na wyższym etapie sa w stanie bardziej docenić mistrzów od osób mniej świadomych, które moga nie dostrzec nic wielkiego nawet u Oświeconego.

taoish

  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Marcin Wysocki, Samodzielny Rozwój Duchowy
  • Status: Ekspert
[#]   « 2013-10-06, 13:04:05 »
Ja po prostu mam powody aby Pana Leszka uwielbiać ,lubić ,kochać ,szanować ,i jestem mu za wiele rzeczy wdzięczna

Jeśli mogę spytać: za co konkretnie ?

anirazu

  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2013-10-06, 13:03:07 »
Kto by się Słowackim przejmował? ?

Magic

  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2013-10-06, 12:50:09 »
No jak to co - "milosc I doswiadczanie" a jak zbaczasz ze sciezki to przestajesz czuc milosc I pojawiaja sie trudnosci bo kazdy wie, ze uczymy sie tylko przez przyjemne miekkie I wygodne oraz niewymagajace ;)
Milosc jest odpowiedzia na wszystkue pytania w mysl odpowiedzi na pytanie dlaczego Slowacki byl wielkim poeta? Bo Slowacki wlasnie wielkim poeta byl :))))

J034

  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-10-06, 10:05:38 »
W temacie Boskiego planu niedawno na wakacjach na pytanie dlaczego ludzie (ja) "cierpię" zrozumiałem,
że nadal nie żyje w zgodzie z Boskim Planem.
Boski Plan postrzegam jako główną łatwą drogę przewidzianą dla każdego, a odstępstwa to boczne gorsze uliczki.
Czasem można wejść naprawdę w ciemną uliczkę i dostać po pysku lub dziwić się, że trąbią gdy wjechaliśmy pod prąd.
Pytanie co jest tym planem ;)

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2013-10-06, 01:23:03 »
Najpierw należy sobie odpowiedzieć na pytania,
1. czy wina jest zgodna z boskim planem, czy z ludzkim osądem?
2. Czy inspiracją do afirmacji ma być boski plan, czy też ludzkie chciejstwo?
Oczywiscie, nawet powoływanie się na boski plan może być objawem cynizmu,l a nie czystych intencji.
Tylko zawsze należy pamiętać, że to w naszym interesie jest zgodność naszych afirmacji z Boskim Planem.
"Gdy Bóg jest na 1 miejscu, wszystko inne jest na włąściwym" :)

Ważne!
Nie mylić Boga z żadną"jedynie słuszną" religią!

Magic

  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2013-10-05, 21:27:43 »
Male pytanie - poniewaz tez mnie kiedys to nurtowalo - jesli afirmowanie to droga rozwoju duchowego oparta na szczerosci intencji i czystosci sumienia a ktos sobie afirmuje ze jest bez winy i w pewnym momencie zaczyna w to wierzyc nawet jesli hipotetycznie dokonal spraw, ktore by mu na to nie pozwolily - to znaczy, ze przeskoczyl i "rozpuscil" lekcje czy ze po prostu uspokoil sumienie i sie sam oszukal nawet jesli czuje sie rozwiniety o poziom wyzej dzieki temu i tak na prawde calosc to iluzja (nawet jesli taki wynik ciezko zweryfikowac bo samemu afirmujacemu "sie sprawdzil")?
« Ostatnia zmiana: 2013-10-05, 21:31:49 wysłana przez Magic »

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2013-10-05, 20:51:18 »
Kaja
Źle dobrane afirmacje mogą zaszkodzić. Praca z afirmacjami bez kolumny reakcji i bez reagowania na kolumnę reakcji, może zaszkodzić.
Jeśli lekceważymy opór podświadomości czy negatywne definicje słów używanych w afirmacjach, to trzeba się liczyć z negatywnymi konsekwencjami.
A poza tym, wiele osób układa tak dziwne afirmacje, ze one działać nie mogą.

Fajnie by było, żeby w tym wątku było więcej pozytywnych przykładów. Negatywne powinny wystarczyć w wątku o technice afirmacji.

Inga

  • Gość
[#]   « 2013-10-05, 19:49:29 »
Monika
Możesz sobie trwać w swoim transie uwielbienia, tylko nie ograniczaj innym swobody wypowiedzi i nie oczekuj że wszyscy inni będą widzieli to samo co ty.
I najlepiej jak zajmiesz się uzdrawianiem samej siebie.
Bo to nie pierwszy raz się zdarza  że nagle wskakujesz do rozmowy i zaczynasz bronić Leszka, jakby to było twoją rolą.

Monika Korbut

  • Gość
[#]   « 2013-10-05, 18:46:59 »
Cóż Inga nie mnie cie uzdrawiac

I wiesz co Inga !

Twoje cytaty nic nie dadzą ;

Ja po prostu mam powody aby Pana Leszka uwielbiać ,lubić ,kochać ,szanować ,i jestem mu za wiele rzeczy wdzięczna ,i nie szukam powodów ,aby go nie lubić.Ja wiem czym jest lubienie z pewnością nie twoimi urojeniami i .
Ciekawe czemu ty nikogo nie uwielbiasz tylko szukasz różnych teorii na temat uwielbienia ,jakbyś chciała powiedzieć ,ze uwielbienie to nie cecha boska.

jestem na tyle mądra ,ze nie będę wchodziła na twoje podwórko i twoje kody ,twój świat ,i nie będę odpowiadała na twoje zaczepki ,to twoje życie
« Ostatnia zmiana: 2013-10-05, 18:55:06 wysłana przez Monika Korbut »

Doktor-X

  • Wiadomości: 2 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-10-05, 16:33:22 »
Freeflight
Dzieki za wskazowke
 Kaja
Przeciez tak sie dzieje jak sie niezwraca uwagi na kolumne realcji i afirmuje do oporu

co do drugiego postu to mam tak samo. Poafirmuje troche i czuje ze juz to przerobilem ale jak poafirmuje dalej i pociagne temat to wkoncu wychodzi co tam glebiej siedzi. A jak nirwychodzi konkretnie to jednak czuc podskornie ze jednak cos tam jest