Autor Wątek: Inspiracje  (Przeczytany 263869 razy)

lukaszlm

  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący

Felicite

  • Gość
[#]   « 2012-06-13, 19:26:06 »
Cały trud jaki sobie zadałem jest kompletnie absurdalny.

Oj, tak :))) Tylko że teraz łatwo powiedzieć, że to było "absurdalne", jak się już na te sprawy inaczej patrzy ;))

A Osho jak zwykle słodki :DD I pomyśleć że kiedyś mnie od niego odrzucało! Heh ;))

hydrozagadka

  • Wiadomości: 2 696
  • Płeć: Kobieta
  • http://uzdrawianieswiatlem.pl/ Zwrot-odzyskiwanie energii, rozpuszczanie więzów karmicznych, rozpuszczanie blokad i węzłów.
  • Status: Ekspert
[#]   « 2012-06-13, 14:15:45 »
"Jedna rzecz jest absolutnie pewna: żaden sado-masochista nie ma szans na oświecenie. Kto zadręcza siebie samego i innych; kto się tym delektuje, ten nie może być oświecony.Oświecenie jest stanem pełnym radości, stanem niczym nie zmąconej pogody ducha.Oświecenie może być dostojne, ale nie może być poważne. Jest samą radością! (....)
Dlatego powiadam: skoro tylko żyjesz radośnie i pogodnie w tak zwanym dniu powszednim - już jesteś oświecony. Wszelkie duchowe i ezoteryczne wygłupy prowadzą jedynie na manowce." - Osho

hydrozagadka

  • Wiadomości: 2 696
  • Płeć: Kobieta
  • http://uzdrawianieswiatlem.pl/ Zwrot-odzyskiwanie energii, rozpuszczanie więzów karmicznych, rozpuszczanie blokad i węzłów.
  • Status: Ekspert
[#]   « 2012-06-13, 14:15:24 »
“Śmieję się, bo to wszystko jest takie śmieszne /.../ Cały trud jaki sobie zadałem jest kompletnie absurdalny. Śmieję się sam z siebie, śmieję się z całego świata, ponieważ ludzie starają się dokonać czegoś, co w ogóle nie jest konieczne.” (Bodhidharma)

:))

Blackrose

  • Wiadomości: 1 330
  • Płeć: Kobieta
  • Access Bars, psychoterapia, masaże, uzdrawianie duchowe
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2012-06-07, 10:43:50 »
"Wolność od niszczenia to zdolność do tworzenia" ; )

lukaszlm

  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący

Grażyna Anna

  • Gość
[#]   « 2012-06-06, 12:40:46 »
"Co innego myślisz
Nie sposób tu wymienić wszelkich iluzji, jakim ulegamy na co dzień. Trzeba jednak wspomnieć jeszcze o jednej, która w całości jest oparta na naszej „racjonalnej” wiedzy. Otóż mózg, by ułatwić sobie pracę w odtwarzaniu świata zewnętrznego, uzbroił się w wiele „prawd”, które błyskawicznie pozwalają mu ocenić sytuację. Kiedy widzimy niechlujnie ubranego człowieka, w pierwszym odruchu jesteśmy gotowi uznać go za osobę podejrzaną, gorzej wykształconą lub mniej sprawną od innych. Stąd wszak bierze się przysłowie: „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Badania przeprowadzone przez socjologów wykazały jednoznacznie, że ludzie o atrakcyjnej aparycji są uznawani za mądrzejszych. Zauważmy, jak zaskakująco wielu ludzi „zyskuje przy bliższym poznaniu”. Częściej też jesteśmy gotowi uznać, że „szybciej i więcej” jest dużo lepsze od „wolniej i mniej”, co przecież nie zawsze jest zgodne z prawdą. Łatwiej uznamy za winnego człowieka, który został właśnie aresztowany, niż oszusta wciąż pozostającego na wolności.
Takich „prawd” w naszym mózgu mamy zaskakująco wiele i dzięki temu nic nie jest takie, jakim się wydaje. Na szczęście mamy też pień mózgu i tak naprawdę głównie jego pracy zawdzięczamy, iż możemy istnieć w świecie, którego prawdziwego oblicza nie widzimy nigdy."
źródło: http://www.wrozka.com.pl/rozwoj-osobisty/5944-w-szponach-omamow?start=1

To głownie inspiracja dla mnie, ale może i innym się przyda ;)

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2012-05-31, 21:34:38 »
Do ogrodów to grabie i łopatę* i nie ma rzeczy niemożliwych ;}}}

Dobra definicja łopaty, ale czy do ogrodu nie lepszy byłby szpadel?
Łopata to bardziej do nawozu...
Ok, cofam to: w kwestii rozumienia innych łopata* jest dobrym narzędziem ;)

*Ręczny przenośnik materiałów śliskich ;)

--
Edit: dwusetny post i o kupie, ehhh...

lukaszlm

  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2012-05-31, 14:09:21 »
nice ;)

Blackrose

  • Wiadomości: 1 330
  • Płeć: Kobieta
  • Access Bars, psychoterapia, masaże, uzdrawianie duchowe
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2012-05-31, 13:41:40 »
Wracałam przez miasto i zastanawiałam się nad pewną sprawą; wtedy na murze zobaczyłam krzywy kolorowy napis:

"Tylko Bóg może dokonać czegoś, co wydaje się niemożliwe, ale Ty możesz zrobić wszystko, to co możliwe".

Całkiem miło ; p

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2012-05-31, 09:03:53 »
"Kiedy Bóg/Opiekun Duchowy jest na pierwszym miejscu wszystko pozostałe jest na właściwym" :-))

Leszek Żądło

ps można stosować w każdej sytuacji ;p

Starfire

  • Wiadomości: 853
  • Alien Zen Master
  • Status: Obserwator
[#]   « 2012-05-30, 21:13:55 »
"Everyone has their own little internal world - a secret garden only they can enter. Each world follows its own internal logic - individuality. And the logic of one world means nothing in another... Understanding other people isn't hard, Neku. It's impossible." (The World Ends With You)

Do ogrodów to grabie i łopatę* i nie ma rzeczy niemożliwych ;}}}

*ręczny przenośnik materiałów sypkich ;D

Jolanta 16

  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2012-05-30, 15:18:12 »
Ja mam momenty, ze kogos mi zal i wspolczuje mu ale tylko odruchowo ... widze jakas biedna osobe na ulicy (albo smieszna albo uposledzona ) wtedy mysle - i co z tego -ona jest w oczach Boga na rowni ze mna i usmiecham sie do niej idac dalej, nie zastanawiam sie dlaczego, nie przejmuje sie tym - od kiedy wiem,ze ludzie akcektuja cialo i role i choroby juz na poczatku kolejnej inkarnacji...a wiec wszystko ma jakis sens...akceptuje teraz wiecej i ludzi i rzeczy, ktore sie dzieja kazdego dnia.

Podobal mi sie cytat z ryzykiem...to nieraz czuje...ze walcze o siebie...i zgadzam sie, ze nie trzeba innych rozumiec- kazdy ma inne intencje....probuje tez to przekazac ludziom z rodziny i otoczenia...choc powszechnie jak ktos nie przezywa katastrof innych to juz egoista znieczulony i zimny jak lod...

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2012-05-27, 14:49:49 »
"Everyone has their own little internal world - a secret garden only they can enter. Each world follows its own internal logic - individuality. And the logic of one world means nothing in another... Understanding other people isn't hard, Neku. It's impossible." (The World Ends With You)
luźne tłumaczenie
"Wszyscy ludzie mają swój własny, wewnętrzny świat - tajemniczy ogród, gdzie tylko oni mają prawo wstępu. Każdy z tych swiatów kieruje się własną wewnętrzną logiką - indywidualnością. A logika jednego świata może nic nie znaczyć w innym... Dlatego zrozumienie innych ludzi nie jest czymś trudnym. Jest czymś niemożliwym."

Trzecie zdanie ujmuje to idealnie :)


lukaszlm

  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2012-05-08, 12:08:34 »