Autor Wątek: Inspiracje  (Przeczytany 102543 razy)

monkas

• Status: Obserwator
[#]   « 2019-02-11, 13:47:31 »

Artman

• Rozwój duchowy pożyteczny i zdrowy:)
  • Krzysztof Chrząstek, konsultacje,analizy psychometryczne i czakr,porady,medytacje, warsztaty,artykuły, książki:) http://www.powiewwiatru.pl :) zapraszam
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2019-02-11, 09:44:30 »
7. Mów ludziom, że ich lubisz. Oczywiście szczerze.
Kiedy człowiek patrzy w radosne, życzliwe oczy drugiego człowieka, otwiera mu się serce. Czuje się doceniony i dowartościowany. A jeżeli jeszcze ten człowiek mówi mu, że go lubi, to czuje się wspaniale. Pomyśl, jak Ciebie cieszy, gdy widzisz i czujesz to, że jesteś chciany i lubiany w jakimś towarzystwie. Jeżeli Ty im powiesz, że czujesz do nich sympatię, to i oni zrobią to samo względem Ciebie lub innych osób, zachęceni Twoim przykładem. I w ten sposób dzięki Tobie będzie więcej dobra i radości na świecie.
Warto cieszyć się z wspólnego przebywania razem. Dlatego pomyśl - jak często mówisz swoim znajomym, przyjaciołom i kolegom, że ich lubisz i ciszysz się, że są przy Tobie?
Oprócz tego, że ich lubisz, możesz również powiedzieć, za co jesteś im wdzięczny i za co im dziękujesz. Taka deklaracja sprawia, że ludzie wokół naprawdę poczują, że są komuś potrzebni. A wiele osób naprawdę lubi być potrzebnymi i pomagać komuś lub miło spędzać z kimś czas.
Zobacz jak wiele osób nie wstydzi się publicznie przeklinać czy śmiecić, ale wstydzą się być dobrzy i mówić innym, że ich lubią i doceniają. Bo często takie deklaracje odbierane są, zwłaszcza przez mężczyzn, jako oznaka słabości. A tymczasem to właśnie prawdziwi mężczyźni potrafią być ciepli, mili i naturalni.
Zatem już teraz pomyśl, komu dzisiaj powiesz, że bardzo go lubisz, cenisz i cieszysz się, że spędzacie razem czas. Jeżeli z kimś nie masz bezpośredniego kontaktu, a lubisz go, to może warto zadzwonić, nawet do przyjaciela, który wyjechał za granicę i z różnych powodów wasza relacja, wraz z upływem lat, osłabła.

Fragment książki "Poradnik Szczęśliwego Człowieka".

macher

• Gość
[#]   « 2019-02-05, 12:55:43 »
jak się nie idzie do góry to się idzie w dół ...

Karina

[#]   « 2019-02-02, 15:27:38 »
Recepta na dobre zycie wg prof. Osiatynskiego: "Wstaje rano - robie sobie przedzialek i odpieprzam sie od siebie".

Karina

[#]   « 2019-01-29, 14:56:34 »
Wyklad: Samotnosc jako sprzymierzeniec rozwoju osoby i jej relacji

https://www.youtube.com/watch?v=0s-HQH-qNSQ&t=208s

Karina

[#]   « 2019-01-25, 00:14:11 »
Ewangelia samotnosci - dawno nie slyszalam tak madrego i glebokiego wykladu warto wysluchac czesc 1 i 2

https://www.youtube.com/watch?v=osXa3CREVZg

Karina

[#]   « 2019-01-23, 12:04:37 »
Artman

Bog Cie nie moze ukarac - natomiast Ty mozesz ukarac sam siebie przez rozne osoby i na milion sposobow :)

Artman

• Krzysztof Chrząstek, konsultacje,analizy psychometryczne i czakr,porady,medytacje, warsztaty,artykuły, książki:) http://www.powiewwiatru.pl :) zapraszam
[#]   « 2019-01-22, 21:03:52 »
Wytrych

Od pewnego czasu Bóg, widząc że ludzie są źli, zaprzestał dawania im czegokolwiek. Nawet najmniejszego daru czy prezentu. Wszyscy więc chodzili smutni i czekali, aż Stwórca zmieni zdanie.
Aż pewien nauczyciel duchowy zaczął się modlić:
- Panie ukaż mnie. Ześlij na mnie karę – domagał się.
Bóg słysząc to wielce się zdziwił. Jakże tu go ukarać, skoro to był człowiek pobożny, a jeszcze lepiej dobry.
- Tyle lat Ci Boże służę, więc proszę, abyś mnie wysłuchał – ukaż mnie.
No cóż, pomyślał Bóg. Trudna rada – trzeba było go wysłuchać. Ale jaką karę zesłać na takiego człowieka?
- Dobrze – powiedział po długim namyśle Bóg. – Jaką chcesz karę?
- Ukarz mnie Panie główna wygraną na loterii, dobrym zdrowiem, długim życiem, szczęściem i powodzeniem.
- Ha, ha – roześmiał się Bóg. – jest jeszcze nadzieja dla ludzkości.

Słowa nie mówią o niczym – dopiero to, jakie im nadajemy
znaczenie przemawia do nas.

Kropla rozumu to więcej niż deszcz głupoty.

Szczęście podobnie jak danie w restauracji trzeba sobie
zamawiać samemu, bo zamawiane przez kogoś innego, może
nie być tym, o które nam chodziło.

Fragment książki "Uśmiech słońca".

Karina

[#]   « 2019-01-18, 19:49:56 »
Wybieraj swiadomie co chcesz czuc

https://www.youtube.com/watch?v=OvrC3qz4IQs

Karina

[#]   « 2019-01-18, 11:53:47 »
monkas
Jesteś/możesz być duchowo i pod każdym innym względem wolny, gdyż masz swoje własne źródło wiedzy duchowej w swym własnym sercu.
Tylko od Ciebie zależy czy się w Nim zanurzysz i z Niego skorzystasz.

I o to chodzi ! :)
« Ostatnia zmiana: 2019-01-18, 11:56:28 wysłana przez Karina »

monkas

[#]   « 2019-01-17, 11:26:01 »

I na koniec ; mam to powiedzieć:

Jesteś/możesz być duchowo i pod każdym innym względem wolny, gdyż masz swoje własne źródło wiedzy duchowej w swym własnym sercu.
Tylko od Ciebie zależy czy się w Nim zanurzysz i z Niego skorzystasz.

monkas

[#]   « 2019-01-16, 09:49:38 »
Gramy w grę, z zasadami, granicami. A co, jeśli granice, wszelkie granice, to tylko programy?

Wtedy to znaczy i Ty jesteś tylko nieczującym amoralnym programem, który dla rozrywki krzywdzi innych z uśmiechem na twarzy...
Jesteś ?

Log out.

Artman

[#]   « 2019-01-16, 07:24:48 »
Kolejne spotkanie i rozmowa dot. mistrzów, postaw, seksu  https://www.youtube.com/watch?v=_d9uvG2JLPs

monkas

[#]   « 2019-01-15, 10:03:41 »
a potem przebiłem się przez "pozytywne myślenie",

I pojawiłeś się w Czystej Świadomości po drugiej stronie Nieskończoności z uświadomieniem że masz niedokończone pozytywne kreacje ? ;)

Dzięki za podzielenie się, może popiszę jak będę miał chwilę czasu, teraz skupiam się na najważniejszej dla mnie kreacji/marzeniu/pragnieniu:)
« Ostatnia zmiana: 2019-01-15, 10:12:27 wysłana przez monkas »

monkas

[#]   « 2019-01-15, 09:59:24 »
:)

Powczuwałem się w tą dyplomację jeszcze trochę, posmakowałem jej i nadal mi wychodzi że to pewna nadbudowa (nawet biorąc pod uwagę jej pozytywną - "nieurażająca" część)  dla naturalnych wartości, wrażliwości , delikatności, mądrości, empatii, subtelności i zrozumienia/inteligencji. Może to drobny szczegół a może czegoś nie wiedzę :) ale

Nadal twierdzę, że nie warto wszystkiego zgłębiać w życiu. Za dużo jest tych informacji, sytuacji, intencji, i dlatego warto wybierać co jest realnie ważne. Bez całkowitego wnikania też można mieć prawidłowy (w prawdzie) ogląd świata. Nie trzeba znać każdego zdarzenia, myśli, emocji, żeby następował rozwój. Głębia rozwoju nadal może być, gdy nie zgłębia się, czy nie doświadcza wszystkiego.

wziałem to co napisałaś powyżej do serca, zwłaszcza to pełniejsze - niewypowiedziane, "to" co stoi za Twoimi  słowami - mądrość którą nie w pełni Twoje słowa wyrażają  i czuję w tym głęboką prawdę,  tak więc  zostawiam tę dyplomację w spokoju; był czas w  moim życiu w którym byłem tak odcięty od prawdy i wiedzy, tak przepełniony lękiem że było we mnie zasilane lękiem pragnienie poznania wszystkiego/zrozumienia wszystkiego, teraz już tego nie ma, nie czuję np już żadnej potrzeby zrozumienia negatywnego/zła, jestem już w stanie w pełni się przed nim chronić , wnikam jedynie w  to co mnie bezpośrednio ogranicza i tak! zdecydownie nie ma potrzeby doświadczania wszystkiego - a najważniejsze jest to że nie ma żadnej potrzeby  doświadczania negatywności, zło nie ma żadnej wartości, nie przyczynia się do niczego dobrego, im bardziej naturalna/czysta/nieskażona świadomość tym większa umiejętność docenienia dobra... innnymi słowy zło/negatywne doświadczenie nie jest w ogóle potrzebne do tego aby docenić dobro, do tego potrzebna jest niezablokowana/przytomna/trzeźwa i wrażliwa a wiec naturalnie czysta świadomość/inteligencja.