Autor Wątek: Hatha Joga  (Przeczytany 26713 razy)

Mateusz

  • Wiadomości: 1 234
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-13, 21:30:26 »
Grażyna Anna
Cytuj
Zostały mi tylko bóle odcinka lędźwiowo- krzyżowego, ale tam mam lekkie skrzywienie.
I ostatnio mi dokucza bardziej niż kiedyś.

Tam się mogą zbierać napięcia seksualne i w ogóle sprawy związane z seksualnością, typu blokady, lęki seksualne, niewłaściwe podejście, przekonania.
 

Grażyna Anna

  • Gość
[#]   « 2015-03-13, 14:03:44 »
U mnie joga znacznie zmniejszyła bóle pleców, właśnie te typowe dla siedzącej pracy.

Zostały mi tylko bóle odcinka lędźwiowo- krzyżowego, ale tam mam lekkie skrzywienie.
I ostatnio mi dokucza bardziej niż kiedyś.

Tom Tom

  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-03-13, 13:56:49 »
Odcinek lędzwiowy do piersiowego, czasem nie mogę usiedzieć przed komputerem w pracy :/

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-13, 13:43:52 »
Tom Tom,
Ból pleców może miec tez inną przyczynę.
Jak dźwigamy ciężary 'całego świata' na sobie. I czujemy się jedynymi odpowiedzialnymi za całą rodzinę i wszelkich bliskich.
I też ważne jest w którym miejscu jest ten ból.
Plecy są jak takie rusztowanie na których utrzymuje się ... No własnie - co ?

Tom Tom

  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-03-13, 12:14:55 »
Dzięki Michał, czuję się zmotywowany ;)

Właśnie zobaczyłem filmik przesłany przez Kornelię, muszę potestować w domu.

Michał486

  • Wiadomości: 802
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-03-13, 11:50:41 »
Powiem ci, że moja mama w wieku 62 lat po wypadku samochodowym w którym miała zmiażdżone kręgi kręgosłupa od 2 tyg uprawia co dziennie Hatha Joge w domu przed komputerem.

Pokazałem jej filmiki na You tube tak się spodobały że ćwiczy.
Mówi że czuje się po tym lepiej.

Tom Tom

  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-03-13, 11:25:21 »
Drzodzy Jogowcy :)

Życie za mnie zdecydowało, że potrzebuję rozpocząć praktykę. A dokładnie ból pleców spowodowany pracą siedzącą.
Aktualnie igły i nastawianie kręgosłupa robią swoje, ale chciałbym wprowadzić ćwiczenia do dnia codziennego.
Czy coś prostego na bóle pleców i rozwój mięśni grzbietu możecie zaproponować ? :)

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-06, 12:00:46 »
Laka,
Dopiero teraz to zauważyłam I się usmiałam :))

Cytuj
Mi się też ogolnie kojarzy, że szanowane sa kobiety takie babskie, ciezkie, dojrzałe i ze ja musze taka być by mnie szanowano i liczono sie ze mną. Wiec kiedy ludzie traktuja mnie jak kobiete dojrzałą, a nie dziewczynę,
,
Nie chcę cie urazić, ale kobiety 'dojrzałe' mają ok 50-tki. Czyli ja ;)

Tak, że .... dojrzewaj sobie spokojnie.
Aż się oswoisz z tą myślą. I będzie ci potem miło :)

A tak btw - dojrzałe nie muszą być ciężkie :))
Mogą być babskie - 
uczę się ciągle i nadal ;)
I POWINNY BYĆ SZANOWANE !  Jestem bardzo ZA :)

Grażyna Anna

  • Gość
[#]   « 2015-03-06, 10:25:46 »
Świetna sesja na bóle pleców. Szczególnie podoba mi się skręt ok. minuty 8.50.
https://www.youtube.com/watch?v=CO3racIlTcg

Fajna sesja :)
Tej wersji tego skrętu jeszcze nie widziałam :) Musze wypróbować.

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator

KorneliaX

  • Wiadomości: 848
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-17, 16:54:00 »
Świetna sesja na bóle pleców. Szczególnie podoba mi się skręt ok. minuty 8.50.
https://www.youtube.com/watch?v=CO3racIlTcg


KorneliaX

  • Wiadomości: 848
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-13, 20:50:37 »
Joga dla Początkujących z Basią Lipską - Zrzuć Zbędne Kilogramy
https://www.youtube.com/watch?v=Qh6tQp_lF90

Chociaż w tytule jest "dla początkujących" to jednak ta sesja moim zdaniem jest dla osób, które już znają poszczególne asany, ale na przykład wyszły z wprawy, nie są w swojej szczytowej życiowej formie, a mają ochotę się trochę ruszyć, czyli dla mnie ;) Naprawdę fajnie energia w ciele krąży po tych ćwiczeniach :) Może jeszcze komuś się przyda.

Potem jeszcze dorzuciłam sobie pośladki z Mel B ;P
https://www.youtube.com/watch?v=nmJXHq5n300
Może też komuś się przyda ;)))


Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2014-06-08, 11:43:52 »
Mam wrażenie jednak, że odmładza świadome oddychanie, moze to dlatego, że doenergetyzowuje, zmienia się wiec tez energia.
No i ćwiczenia fizyczne, organizm jest jakby bardziej dotleniony.

Dotleniony w odpowiedni sposób:)


Laka

  • Wiadomości: 2 310
  • Płeć: Kobieta
    • BlueFaerie
  • Andżelika Sobczak, sesje regresingu, wypalanie węzłów karmicznych, masaże Lomi Lomi
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2014-06-05, 20:59:26 »
Sylvia


Kuzynka mi ostatnio mowila, że od jakiegoś czasu ciągle ma wrazenie, że jestem na każdym kolenym zdjęciu coraz młodsza. A ja faktycznie duzo w tym czasie uzdrawiałam.
Choć szczerze mowiac ja tego nie widzę, wrecz wydaje mi sie ze sie zestarzałam, ale faktycznie ostatnio wywala mi na materię, ciało i cały ten ciężar życia;) Wiec wysokie wibracje radości, świadomości i miłości to nie są.

Mam wrażenie jednak, że odmładza świadome oddychanie, moze to dlatego, że doenergetyzowuje, zmienia się wiec tez energia.
No i ćwiczenia fizyczne, organizm jest jakby bardziej dotleniony. Obserwuje moją sis ktora chodzi na fitness jakies pol roku, tak 2-3 razy w tygodniu. Widze u niej roznice, wyglada ładniej, zdrowiej, młodziej, bardziej promiennie. I ma ogolnie smuklejsza i zdrowiej wygladajaca sylwetke, choc diety nie zmienila.
Mi się też ogolnie kojarzy, że szanowane sa kobiety takie babskie, ciezkie, dojrzałe i ze ja musze taka być by mnie szanowano i liczono sie ze mną. Wiec kiedy ludzie traktuja mnie jak kobiete dojrzałą, a nie dziewczynę, to dla mnie pś to jest coś ble, ciężkie, brzydkie i stare:)
« Ostatnia zmiana: 2014-06-05, 21:01:39 wysłana przez Laka »