Autor Wątek: Przemoc w bliskich relacjach  (Przeczytany 25021 razy)

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-09-19, 12:08:47 »
"Dopiero czyjeś zachowania, energie i skojarzenia mogą ją taką uczynić. "

niby tak ale chyba w praktyce jak ktoś się wybierze nago na spacer po mieście to nie wierzę żeby nie miał intencji prowokować :-)


Sa cywilizacje (również na Ziemi plemiona w lasach tropikalnych) gdzie wszyscy chodzą nago i nie jest to prowokacją. Tyle że dla nich nie istnieje pojęcie nagości bo gdzie wszyscy sa nadzy tam nikt nie jest nagi - jak facet patrzy na kobitkę to widzi kobitkę która gotuje albo spaceruje ale nie widzi nagiej kobitki :-)



Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-09-19, 10:39:34 »
Kiedyś byłam świadkiem jak dorosłe zakonnice szły brzegiem plaży nad morzem, a pijany facet składał im namolnie propozycje seksualne i głośno, wulgarnie komentował. To tez jest molestowanie, również gdyby to nie były zakonnice w habitach, tylko kobiety w strojach kąpielowych. Ocieranie się w komunikacji miejskiej, obmacywanie obcych kobiet, niewybredne żarty w pracy w podtekstem seksualnym, publiczne onanizowanie, obnażanie, to też molestowanie, bo naruszanie prywatnej przestrzeni kobiety.

Kobieta powinna móc przejść nago ulica i co najwyżej być spytana, czy wszystko w porządku lub wezwana jakaś pomoc, jeśli by dziwnie się zachowywała.
Ani nagość, ani kobiecość sama w sobie nie jest seksualna. Dopiero czyjeś zachowania, energie i skojarzenia mogą ją taką uczynić.

miś

  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-09-16, 23:57:04 »
Moda na przewrażliwienie z powodu "molestowania" seksualnego przyszła do nas z USA. Tam ma to sens, bo za "molestowanie", czy "przemoc seksualną" można wyłudzić za pomocą sądu sowite odszkodowanie. A wystarczy się tylko na kobietę popatrzeć nie tak, jak jej się podoba i ... już to jest uznawane za akt przemocy.
W tym, stylu są niektóre tezy poniższego art.:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Przemoc-seksualna-w-Polsce-to-norma-Cierpi-ponad-90-proc-Polek,wid,18468903,wiadomosc.html?ticaid=11799e&_ticrsn=3

Nie jest to przewrażliwienie i nie bagatelizowałbym tego zjawiska. Co przytomniejsi i bardziej zorientowani ludzie widzą, że żyjemy w czymś co nazywane jest kulturą gwałtu. Dopóki kobiety się nie obudzą doputy tak będzie, więc artykułu w takiej sytuacji bym nie krytykował, bo kobiety są gwałcone w związkach i nie zdają sobie z tego sprawy. Jeśli kobieta dostaje odszkodowanie za molestowanie w pracy, to pewnie była molestowana, od tego jest sąd by to oceniać. Może to być tylko powtarzający się gest, może być sugestywne spojrzenie. Nie jest mi trudno uwierzyć w to czego kobiety mogą doświadczać na co dzień i dobrze że USA dały przykład jak się z tym postępuje.

Oczywiście, idąc dalej tym tokiem rozumowania, w Polsce przemocy seksualnej ze strony mężczyzn doświadczają nawet zakonnice, lesbijki i kobiety żyjące bez żadnych związków (choć tego nie napisano, to jednak, z zasad matematyki musi to wynikać).
Art. jest na portalu, który tylko sugeruje, jakoby był polski.

Według danych z Narodowego Spisu Powszechnego z 2011 roku (dotyczących osób w wieku 15 lat i więcej) mężatek wśród kobiet jest nieco mniej (54 proc. kobiet) niż żonatych wśród mężczyzn (58 proc. mężczyzn). Co trzeci mężczyzna jest kawalerem (34 proc.), a co czwarta kobieta panną (24 proc.)
http://www.express-miejski.pl/wiadomosc/23050,ile-panien-i-kawalerow-w-powiatach-prezentujemy-statystyki

Co ma stan cywilny do tego , że 90% przebadanych kobiet doznało w życiu przemocy seksualnej ? Przecież nawet zakonnica mogła być molestowana mając 15 lat.

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-09-11, 00:59:41 »
Dzieci jako mściciele karmiczni.
Mozliwe ? Częste ?

Są tak silne związki karmiczne, że taka duszyczka tylko czeka aż rodzic bedzie zdolny do posiadania dziecka i ... siup :)
 Duszyczka chciała akurat DO TEJ osoby, do tej mamy i już :)
I niekoniecznie jako mściciel. Czasem znały się tuż tuż. Niedawno. I jest tęsknota jednej za drugą. A często przeplatały się - matka/córka, córka/matka, ojciec/syn etc, itp.

A mogło być pięknie. Mimo że karmicznie .... :(

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-08-24, 05:35:41 »
Moda na przewrażliwienie z powodu "molestowania" seksualnego przyszła do nas z USA. Tam ma to sens, bo za "molestowanie", czy "przemoc seksualną" można wyłudzić za pomocą sądu sowite odszkodowanie. A wystarczy się tylko na kobietę popatrzeć nie tak, jak jej się podoba i ... już to jest uznawane za akt przemocy.
W tym, stylu są niektóre tezy poniższego art.:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Przemoc-seksualna-w-Polsce-to-norma-Cierpi-ponad-90-proc-Polek,wid,18468903,wiadomosc.html?ticaid=11799e&_ticrsn=3

Oczywiście, idąc dalej tym tokiem rozumowania, w Polsce przemocy seksualnej ze strony mężczyzn doświadczają nawet zakonnice, lesbijki i kobiety żyjące bez żadnych związków (choć tego nie napisano, to jednak, z zasad matematyki musi to wynikać).
Art. jest na portalu, który tylko sugeruje, jakoby był polski.

Według danych z Narodowego Spisu Powszechnego z 2011 roku (dotyczących osób w wieku 15 lat i więcej) mężatek wśród kobiet jest nieco mniej (54 proc. kobiet) niż żonatych wśród mężczyzn (58 proc. mężczyzn). Co trzeci mężczyzna jest kawalerem (34 proc.), a co czwarta kobieta panną (24 proc.)
http://www.express-miejski.pl/wiadomosc/23050,ile-panien-i-kawalerow-w-powiatach-prezentujemy-statystyki

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-08-22, 20:48:58 »
Co prawda dowcip to wątpliwe molestowanie ale jak jakis bardzo mało śmieszny to owszem - mozna podciągnąc pod taka kategorię :-)


Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-01-30, 21:26:21 »
Karmiczne związki rodzinne - artykuł Leszka.
http://www.ezosfera.pl/leszek/artykul/119

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-01-30, 15:00:20 »
Spojrzenie na macierzynstwo.
Moja ukochana Maria Rodziewiczówna "Macierz", książka przy której płakałam jako nastolatka, jako młoda mama-studentka, i teraz ;)

Główna bohaterka, przezywana Pokotynką, jest w ciąży. I zaczyna się jej walka o przeżycie. Bezwzględna walka o byt, o życie. Akcja dzieje sie na Kresach.

"Memu dziecku starczy macierz. Takie ci będzie miłowane i szkodowane, i chronione - jakby najwielmożniejsze. W borowych i pustynnych lęgach ino matki są, a przecie żyją i nie marnieją nawet wilczęta na kępie wśród błot, choćby i wilka ubito. Nie jestem trwożna wcale, ino nieszczęśliwa."

......
Ktoś do niej mówi :

"Będzie ci z dzieckiem, jak z kamieniem u szyi, a ty go szkodujesz."

Kobiecie nabiegły łzami oczy i ubarwiły się krwią policzki zapadłe, i rozwiązał jej się język, i dusza cała pełna szczęśliwości, wybiegła na usta:

"Nie wiem ci ja,  jako innym jest ! Mnie się zda, że mi to dziecko będzie jako złota na głowie korona i jako śpiewanie niebieskie, i wiecie, by mi dali królową być miast matką, tobym ino się zaśmiała jako z drwin. Nie biednam ja ani głodna, ani smutek nie ma dla mnie przystępu, ani zajrzę komu. Dają ludzie chwałę i złoto, pierścienie ślubne i nazwę, i poważanie małżonkom, a macierzy nic nie trzeba, taką ma w sobie moc i szanowanie. Sama jestem w gnieździe, a przecie będzie moje dziecko i silne, i zdrowe, i nie dostąpią doń żądze złe i niedola, chyba przez mego trupa."
Tyle Magda, piękna szlachcianka,   nieokiełznana i dzika dusza , Pokotynką przezywana.

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-01-30, 13:39:28 »
Cytuj
Świadomy czy podświadomy lęk przed nimi często blokuje nie tylko posiadanie dzieci ale też wchodzenie w bliskie i trwałe związki
 
.
Prawda.

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-01-30, 13:31:28 »
Cytuj
mściciele karmiczni
Świadomy czy podświadomy lęk przed nimi często blokuje nie tylko posiadanie dzieci ale też wchodzenie w bliskie i trwałe związki

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-01-30, 13:02:31 »
Dzieci jako mściciele karmiczni.
Mozliwe ? Częste ?

Są tak silne związki karmiczne, że taka duszyczka tylko czeka aż rodzic bedzie zdolny do posiadania dziecka i ... siup :)
Bez czekania na jakiś jego - mamy lub taty - rozwój czy oczyszczanie.
I myślę, ze to i tak by niewiele dało. Duszyczka chciała akurat DO TEJ osoby, do tej mamy i już :)
I niekoniecznie jako mściciel. Czasem znały się tuż tuż. Niedawno. I jest tęsknota jednej za drugą. A często przeplatały się - matka/córka, córka/matka, ojciec/syn etc, itp.

Edyta

  • Gość
[#]   « 2014-04-14, 18:05:16 »
Inga, Felicite

dzięki :)

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2014-04-14, 13:05:11 »
może chłopak jest mścicielem karmicznym?

Felicite

  • Gość
[#]   « 2014-04-14, 12:48:35 »
Edyta, ja też jestem pod wrażeniem Twojej trzeźwości w ocenie sytuacji. I spokoju, z jakim wypowiadasz swoje opinie.