Autor Wątek: Depresja - objawy, powiązania karmiczne i sposoby radzenia sobie z nią  (Przeczytany 25010 razy)

Mateusz

  • Wiadomości: 1 234
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-04-06, 16:02:23 »
Mariomar :)


Mam taką refleksje:
Chodzi o to, że jeżeli czegoś jest zbyt dużo to traci sie nad tym kontrolę. Jeżeli np. złości jest ogrom to rzeczywiście trzeba uważać z wyrażaniem jej, bo można grubo przesadzić.
Kiedy jestem w tłumie ludzi, pojawiają mi się lęki, że moge komuś przywalić, że to będzie poza moją kontrolą. Oczywiści potem czuję, że mi też mogą przyłożyć. A bierze się to stąd, że jest we mnie jeszcze dużo złości na ludzi i dlatego jest ten lęk, że jak mnie ktoś sprowokuje, a ja nie będę krępowany jakimiś autozakazami to mogę nie zapanować nad sobą. W tej sytuacji ja np. pracuję nad poczuciem bezpieczeństwa podczas wyrażania złości a najlepiej w jakiś bezpieczny sposób uwalniać tę kumulację złości zaraz po takim nerwowym zajściu.
Robię też to, co Osho poleca: odtożsamienie emocji, stanów umysłu, a bycie obserwatorem. Wówczas pojawia się dystans i łatwiej o dobrą zmianę.
« Ostatnia zmiana: 2016-04-06, 16:13:09 wysłana przez Mateusz »

Mariomar

  • Gość
[#]   « 2016-04-06, 15:38:36 »
Mateusz,
Bardzo mądre słowa. Tak było u mnie.

Mateusz

  • Wiadomości: 1 234
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-04-06, 15:35:52 »
Często, może nawet prawie że regułą jest to, że despotyczny rodzic jest przyczyną depresji dziecka. Taki proces zazwyczaj trwa przez wcielenia a polega na tym, że rodzic ćwiczy dziecko "w pokorze". On może wszystko robić, a dziecko ma przyjąć bez słowa sprzeciwu. Przy tym wmawia mu się, że złość a już wyrażanie złości jest haniebne. Dziecku nie pozostaje nic innego jak tłumienie złości, która przez lata osłabia go, gdyż do tłumienia zaangażowana jest spora dawka energii.

ontoja

  • Wiadomości: 1 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-04-06, 00:46:31 »
100 % prawdy .Złość i depresja ,smutek to dwa bieguny tej samej energii.
Czym ktoś wyżej w hierarchii społecznej, na jakimś kierowniczym stanowisku,lub dysponujący siłą fizyczną w środowisku w którym ona się liczy i może sobie na to pozwolić reaguje złością .Depresja jest hamowaną złością .Złością kierowaną do wewnątrz ,na siebie.Depresja jest autodestruktywna.

Mateusz

  • Wiadomości: 1 234
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-04-05, 22:33:04 »
Cytat z Osho:
"Depresja wskazuje na to, że gdzieś w twoim wnętrzu tkwi gniew w negatywnej formie. Depresja to gniew, który przyjął negatywną postać. Samo słowo "depresja" informuje, że coś znajduje się "pod presją". Jeżeli wciskasz energię do środka, poddajesz ją presji. Kiedy poddajesz silnej presji swój gniew - przekształca się on w smutek. Smutek jest negatywnym sposobem wyrażania złości, kobiecym sposobem. Jeżeli przestaniesz go tłumić, przekształci się w złość (...).
Nie można usunąć depresji bez zajęcia się gniewem (..).
Najpierw zobacz, dlaczego jesteś w depresji. Spójrz w głąb siebie a wtedy dojrzysz złość.(...) Pozwól na przepływ uczuć, na pojawienie się gniewu. Kiedy wydobędzie się gniew, depresja odejdzie."
« Ostatnia zmiana: 2016-04-05, 22:36:33 wysłana przez Mateusz »

BlueEyes

  • Gość
[#]   « 2016-01-31, 10:07:39 »
O dezintegracji pozytywnej

http://dezintegracja.pl/opis-dezintegracji-pozytywnej/

Bardzo ciekawy punkt widzenie na ogólno pojęte stany depresyjne oraz rozwój.

ontoja

  • Wiadomości: 1 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-01-28, 23:54:06 »
Coś ważnego dla domorosłych psychiatrów czy psychologów. Tu dodam,że tego typu rady drażnią nie tylko osoby w depresji. Mnie również.
A, jeśli osoba, ktorej udzielasz podobnych rad, wścieknie się na ciebie, to 1 krok do sukcesu. Znaczy, że już wyszła z fazy depresji. Tylko... tobie nie będą się podobały jej wściekłe reakcje.
Czego nie mówić osobom z zaburzeniami? I co ewentualnie mówić?
http://psycholog-pisze.pl/czego-mowic-osobom-zaburzeniami/

Świetny tekst .Powinien być podstawą dla wszelkiego typu terapeutów pracujących z ludźmi ,zresztą dla wszystkich ,bo każdemu się zdarza kogoś czasem pocieszać a i być pocieszanym .Ja też muszę się przyznać tu czasem błędy popełniałem. Takie wsparcie jak tu opisują jest bardzo pomocne i nie tylko w depresji ale i po prostu przy gorszych chwilach kogoś bliskiego .

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-01-28, 10:36:48 »
Lilliole:-*

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-01-28, 10:36:00 »
Lilliole
Bardzo mnie to cieszy, że informacja była przydatna i że skorzystałaś:)

To Twoja otwartość na to co korzystne i wartościowe. Możesz sobie podziękować albo już to zrobiłaś;)

Nie podziękowałam. Więc dziękuję sobie, a dla Ciebie duży buziak! :-*

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-01-28, 10:29:23 »
Lilliole
Bardzo mnie to cieszy, że informacja była przydatna i że skorzystałaś:)

To Twoja otwartość na to co korzystne i wartościowe. Możesz sobie podziękować albo już to zrobiłaś;)

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-01-27, 09:48:01 »
Polecam książkę "Depresja i ciało" Alexandra Lowena.
Bardzo dużo wyjaśnia na temat zależności między depresją, a miłością. Samo czytanie może być uzdrawiające i wyzwalające dla niektórych.

Kupiłam. Przeczytałam. Rzeczywiście bardzo wartościowa książka.
Dzięki Sylwia, :)

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
« Ostatnia zmiana: 2016-01-12, 14:25:05 wysłana przez Tess »

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-01-12, 10:58:38 »
Od depresji do głębokiego odpoczynku- Jeff Foster

https://youtu.be/xQU3JxUCm-4

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-01-10, 20:53:04 »
Polecam książkę "Depresja i ciało" Alexandra Lowena.
Bardzo dużo wyjaśnia na temat zależności między depresją, a miłością. Samo czytanie może być uzdrawiające i wyzwalające dla niektórych.

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-01-07, 15:56:20 »
"Doceniam Ciebie, doceniam to co robisz" - to zawsze warto mówić:)