Autor Wątek: Depresja - objawy, powiązania karmiczne i sposoby radzenia sobie z nią  (Przeczytany 25050 razy)

hydrozagadka

  • Wiadomości: 2 696
  • Płeć: Kobieta
  • http://uzdrawianieswiatlem.pl/ Zwrot-odzyskiwanie energii, rozpuszczanie więzów karmicznych, rozpuszczanie blokad i węzłów.
  • Status: Ekspert
[#]   « 2012-03-26, 23:25:58 »
Te w tabletkach :)

Którekolwiek z Brahmi Himalaya (Bacopa Monnieri).

Tristen

  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2012-03-26, 23:05:53 »
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=brahmi

Ktory z preparatow bys polecala dokladnie s tej listy? Sa o wiele tansze niz te ze sklepu wysylkowego...

hydrozagadka

  • Wiadomości: 2 696
  • Płeć: Kobieta
  • http://uzdrawianieswiatlem.pl/ Zwrot-odzyskiwanie energii, rozpuszczanie więzów karmicznych, rozpuszczanie blokad i węzłów.
  • Status: Ekspert
[#]   « 2012-03-26, 22:49:48 »
Tristen - doraźnie - spróbuj połączenia "Poczucie własnej wartości" (nagranie medytacji) Leszka Żądło plus wspomóż się np.: Brahmi i witaminą B. Spróbuj też wyjść z domu np.: na rower, spacer, przynajmniej na godzinę. I tak przez parę dni :)

Na bezsenność możesz kupić melaninę w aptece.
« Ostatnia zmiana: 2012-03-26, 22:52:02 wysłana przez hydrozagadka »

Tristen

  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2012-03-26, 22:10:38 »
czuje ze cierpie z powodu niezrealizowanych ambicji

nie pozwala mi na to lek ktory towarzyszy mi od dziecka, juz od zerowki

odczuwam strach przed wyjsciem do ludzi, zyciem samemu lub wejsciu w srodowisko ale nie wiem czemu

dolacza sie tez strach przed przyszloscia (praca) oraz samotnoscia jako konsekwencja bycia niezaradnym

nie pamietam zadnych traumatycznych wydarzen z okresu poprzedzajacego okres szkolny za wyjatkiem jednego, gdzie bardzo balem sie poniewaz bylem sam i chyba kazano mi isc na piechote do domu ale widocznie juz wtedy odczuwalem ten rodzaj leku przed opuszczeniem

---

czy to moze miec podloze prenatalne lub z okresu zaraz po urodzeniu? czy to jakis rodzaj traumy?

Tristen

  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2012-03-26, 21:09:17 »
Mnie tez dopadla...znowu :(. Ponadto wlaczyly mi sie stany lekowe i bezsennosc plus nieprzyjemne sny i brak energii do dzialania. Znam przyczyne, nijak nie wiem jak to przerobic bo przyczyna jest brak realizacji tego, cho chce. Dodac do tego ciagle siedzenie w domu i brak zajecia lub jego monotonia, brak znajomymch w realu z ktorymi mozna sie spotykac i pogadac na sensowne tematy i mamy komplet.

Czy polecacie herbatke antydepresyjna czy cos z Brahmi? Przyznaje, ze wolabym cos silniejszego i szybko dzialajacego. Dodatkowo mam pytanie, czy ktos stosowal nagrania autohipnotyczne z pozytywnymi tresciami do sluchania przed snem np?
« Ostatnia zmiana: 2012-03-26, 21:12:09 wysłana przez Tristen »

Mateusz

  • Wiadomości: 1 234
  • Status: Obserwator
[#]   « 2012-03-13, 19:12:09 »
Leszek- w moim przypadku trafiłeś w sedno. Dzięki :)

Do tego co zostało napisane dodałbym jeszcze:
- poczucie, że nic mi nie wychodzi, kompletny brak sukcesów.

oraz pośrednio:

- samotność
- poczucie opuszczenie przez Boga
- brak miłości



ontoja

  • Wiadomości: 1 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2012-03-13, 18:09:49 »
W moim odczuciu depresja bierze się z:
1. Niemożności realizacji swoich marzeń ,potrzeb i celów(poczucia bezsilności i niemocy).
2.Niskiej samooceny.
3.Braku otwartości na miłość (tu często nawet u kogoś kto już jest otwarty jest jeszcze podświadoma pamięć braku tej miłości w dzieciństwie i wizja smutnego świata w którym tej miłości brakuje ,która sie wówczas zakodowała).

Felicite

  • Gość
[#]   « 2012-03-13, 17:47:00 »
Dzięki za info o Mentacie. Już się zaopatrzyłam :)

Coś o przyczynach depresji wg Alice Miller: Depresję uważa ona za formę wyparcia prawdziwego Ja (podobnie jak manię wielkości).
"Depresję możemy więc rozumieć jako bezpośredni sygnał utraty siebie, polegający na wyparciu własnych reakcji emocjonalnych i uczuć. Początkowo celem tego wyparcia było niezbędne dla zachowania życia przystosowanie, wynikające z lęku przed utratą miłości w dzieciństwie. Depresja wskazuje na wczesne zranienie. Już w okresie niemowlęcym miała miejsce utrata określonych objawów afektywnych, niezbędnych dla rozwoju stabilnego poczucia własnego Ja. Istnieją dzieci, które nie mogły swobodnie doświadczyć nawet najwcześniejszych wrażeń, takich jak np. niezadowolenie, gniew, złość, ból, radość z własnego ciała czy nawet głód. Czasami słyszymy, jak matki z dumą opowiadają, że nauczyły swoje niemowlę tłumić głód i spokojnie czekać na porę karmienia."
(A.M. "Dramat udanego dziecka")

Matki (oczywiście nie tylko one, ale o nie chodzi przede wszystkim) mogą uwarunkować emocjonalne życie dziecka, np. gdy niezadowolenie, gniew, bądź inne emocje dziecka budzą w matce niepewność, czy dobrze wypełnia swoją rolę, gdy na ból fizyczny dziecka reaguje lękiem („wydaje ci się, że boli”),  jego zabawy z ciałem uznaje za powód wstydu przed innymi, zmusza je do jedzenia („nie” dziecka nie jest szanowane; a gdy  „nie” dziecka nie jest szanowane, to nie będzie ono wiedzieć, co znaczy „tak”, nie będzie wiedzieć, czego chce), nie wierzy, gdy dziecko mówi, że jest głodne („niemożliwe, przecież przed chwilą jadłeś!”), ignoruje jego lęki („nie ma się czego bać”), nie pozwala się cieszyć „jak głupi”, ani płakać, gdy jest mu smutno („jak nie przestaniesz płakać, to dam ci prawdziwy powód do płaczu”).
W takiej sytuacji dziecko wypiera swoje emocje, potrzeby i zachowania, czyli traci kontakt z sobą prawdziwym.

Depresja to sygnał, że daleko od siebie odeszliśmy. Lekiem na to jest nawiązanie kontaktu z tą częścią siebie, która została wyparta.

hydrozagadka

  • Wiadomości: 2 696
  • Płeć: Kobieta
  • http://uzdrawianieswiatlem.pl/ Zwrot-odzyskiwanie energii, rozpuszczanie więzów karmicznych, rozpuszczanie blokad i węzłów.
  • Status: Ekspert
[#]   « 2012-03-13, 13:19:51 »
To trochę uogólnienie, że stany depresyjne powodowane są głównie przez robienie tego, czego się nienawidzi. Powoduje je również poczucie braku, nagły szok, niewiara, że coś można zmienić, ciągły konflikt (stres) np.: pomiędzy tym co się chce, a tym co się musi itp. Część tych rzeczy pod "robienie znienawidzonych rzeczy" może da się podciągnąć ale nie wszystkie :)

Z resztą się zgadzam :)

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2012-03-13, 10:23:44 »
Stany depresyjne pojawiają się wtedy, gdy człowiek nie robi tego, co lubi, a wykonuje to, czego nienawidzi.
Towarzyszy im ograniczenie oddychania i częste użalanie się (do tego potrzebne jest ograniczanie oddechu).
Wyjście z depresji to zaczęcie robienia tego, co się lubi, zaprzestanie tego, czego się nienawidzi i INTENSYWNE, GŁEBOKIE ODDYCHANIE.
No i NAJWAŻNIEJSZE to POZYTYWNE MYŚLENIE.
Oczywiście,że są osoby, które aż tak daleko sie zapętliły, że już wszystkiego nienawidzą,, a o tym, co im sprawia przyjemność, zapomniały we wczesnym dzieciństwie. I tu potrzebna jest wizualizacja przypominająca cokolwiek przyjemnego.

Zdarza się też depresja poporodowa. Wynika ona z poczucja UTRATY tego, co najcenniejsze. Nie jest to dziecko, tylko..,.. łożysko :)
Tu chyba trzeba by było zastosować afirmację, że
Kiedy mam wrażenie ze tracę, w moim życiu pojawia się COŚ lepszego.
No i ODDYCHAĆ (czego kobietom po porodzie nie zawsze się chce).
Te wzorce mogą byc przejęte telepatycznie od matki i rujnować nasze życie.
W takim przypadku pozostaje sesja regresywna lub wypalenie wzorca światłem (jeśli się na niego potrafi natrafić).
« Ostatnia zmiana: 2012-03-13, 10:27:25 wysłana przez Leszek.Zadlo »

Mateusz

  • Wiadomości: 1 234
  • Status: Obserwator
[#]   « 2012-03-11, 20:25:41 »
Rozważania na temat depresji zeszły do podawania środków farmakologicznych ;)

Właśnie afirmuję bezpieczeństwo i pojawiają mi się stany depresyjne.
Zerknąłem na stronę o depresji:
A tam wymieniono takie objawy:
    - depresyjny nastrój przez większość część dnia
    - zmniejszenie zainteresowań i zdolności do przeżywania przyjemności
    - wyraźny wzrost lub spadek wagi
    - bezsenność albo nadmierna senność
    - pogorszenie panowania nad ruchami ciała
    - wrażenie zmęczenia
    - poczucie własnej bezwartościowości i winy
    - spadek sprawności myślenia i koncentracji
    - powracające myśli o śmierci i samobójstwie

Rzeczywiście są to objawy, ale przyczyny są ukryte.
Zauważyłem ostatnio, że pojawianie się w stanów depresji ma związek z czakrą podstawy, przyblokowanie, brak dobrego krążenia energii.


Amelka

  • Gość
[#]   « 2012-03-02, 09:16:33 »
oj, nie doczytalam Was. Chyba jeszcze spie :-)

Amelka

  • Gość
[#]   « 2012-03-02, 09:10:41 »
Lynd Seagull

"tabletki Mentat firmy Himalaya"


zainteresowalo mnie to, moglbys napisac gdzie mozna je nabyc?

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2012-03-02, 09:01:40 »
Co do allegro, to czasem warto poszukać dłużej, aby znaleźć osobę która wysyła te leki od ręki. Większość firm to chyba tylko pośrednicy, którzy zamawiają w Indiach, więc przesyłka trwa przydługo.