Autor Wątek: Kapitalizm, socjalizm czy jeszcze coś innego  (Przeczytany 31686 razy)

Gandalf Wesoły

  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-07-28, 20:30:53 »
Ale od czego zależy ta chęć? To mnie interesuje. Co tym powoduje.

Ja od zawsze czułem, że nie jestem stąd. Że pochodzę z innego świata. To może jest jakiś znak.

Czuje też jakąś zadawnioną niechęć do gatunku ludzkiego, stąd bardzo mi podpasowały artykuły Leszka Żądło o upadłych aniołach. Jak czytam na temat najdawniejszych dziejów cywilizacji i o bogach, którzy go projektowali to widzę tam siebie.
« Ostatnia zmiana: 2017-07-28, 20:33:56 wysłana przez Gandalf Wesoły »

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-07-28, 20:26:20 »
Możesz mieć większą chęć doświadczania różnych stanów niż uwolnienia, lub możesz być osobą, która nigdy nie wyzwoli się z cierpienia i trafi do "piekła". Jeżeli już nie chcesz więcej cierpieć, jest tylko kwestią czasu znalezienie dobrej metody, lub osoby, która Ci pomoże. Zależy też od twojego zaangażowania.

Gandalf Wesoły

  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-07-28, 20:17:12 »
No to było od razu tak mówić. Niestety, próbowałem medytacji i innych technik i za wiele to nie dało. Co może być przyczyną tego typu blokady?

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-07-28, 20:00:56 »
Problem leży w tobie a nie w innych. Mówiłeś, że nic na ciebie nie działa, żadne afirmacje, modlitwy, regresing, więc nie wiem jak Cię przekonać np. do medytacji.

Zależność zawsze wychodzi z chęci doświadczania jakiegoś stanu psychicznego, lub posiadania. Ty coś podświdomie chcesz, a ktoś Ci to daje. Problem zaczyna się, gdy czegoś już doświadczyłeś, lub zrozumiałeś jak coś działa i zaczyna sprawiać Ci to ból :) W takim przypadku, naturalną rzeczą jest życie  np. przez kilka wcieleń i zrozumienie przez doswiadczanie, dlaczego Ci ludzie sprawiają Ci ból. Można to przyśpieszyć różnymi technikami, ale trzeba wziąc się za siebie i praktykować.

Gandalf Wesoły

  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-07-28, 19:46:15 »
Rozumiem, co w sytuacji, w której nie odpowiada mi zależność od innych osób a nie mam możliwości jej uniknięcia i nie chcę się na taką zależność godzić?

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-07-28, 19:20:26 »
Cierpię z powodu upartości i niewiedzy ludzi dookoła twierdzących, że jest tylko jedna słuszna droga.

Jeżeli ktoś jest głupi i twierdzi, że wie lepiej od Ciebie, to chyba jest jego wybór? Inni ludzie mają swoje cele, które chcą zrealizować i nie ważne czy to jest auto, czy chęć zostania jakimś rambo zabijakiem. Oni będą odpowiadali za swoje decyzje, nie Ty. Pocierpią, pocierpią i możeliwe, że za jakiś czas będą się chcieli zmienić.

Gandalf Wesoły

  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-07-28, 19:00:38 »
Absolutnie nic. Skąd to przypuszczenie?

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-07-28, 18:54:11 »
Gandalf

Co Cię tak boli w tym, że inni ludzie chcą żyć po swojemu?

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-28, 18:01:25 »
I nie martwi mnie, ani bulwersuje. "Zakuty łeb" co widzi dookoła ? ............................................. zakute łby.

Wracam do swoich spraw.

Gandalf Wesoły

  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-07-28, 17:58:05 »
Cierpię z powodu upartości i niewiedzy ludzi dookoła twierdzących, że jest tylko jedna słuszna droga.

Nie powinno Ciebie to jednak martwić ani bulwersować.

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-28, 17:56:24 »
Przykro mi dzióbku, ale nie jestem dla ciebie żadnym dzióbkiem, chociaz bardzo próbujesz się wywyższyć i mnie pomniejszyć to ci się niestety nieudało. A nie rozumiesz to cierp dalej.

Gandalf Wesoły

  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-07-28, 17:48:43 »
Przykro mi dzióbku, że wiedzy akademickiej nabytej przez kilkanaście lat nie da się przekazać w kilku zdaniach ;). Poza tym żeby zrozumieć, o co mi chodzi, trzeba nauczyć się rozumieć starożytnych, zresztą sporo tego już wyłożył Leszek Żądło w swoich opracowaniach, więc nie wiem, o co ten krzyk...

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-28, 17:34:41 »
Gandalf

zobacz, narzekasz na świat, że stawia Ci wielkie wymagania, a sam postawiłes Lyndowi tAAkie wymagania, chociaz jakbys chciał, umiał i rzeczywiście zrozumiał to mógłbys odpowiedziec mu w kilku zdaniach. Sam nie dajesz bezwarunkowo, więc nie wierzysz, ze świat może Ci cos dac bezwarunkowo. Ot co lustro, świat jest tylko naszym lustrem, które odbija nieakceptowane przez nas w sobie przekonania, które wyprojektowujemy na świat, więc nie ma co go demonizować. )

A postawiles mu te wymagania, aby podkreslić, ze Ty tYYle sie musiałeś naczytać i masz tAAka wiedzę na ten temat, że nie oddasz tej wiedzy mu za darmo, niech tez się chłopak napracuje tak jak i Ty. I świat Ci to przekonanie oddaje, mówi Ci "stary nic Ci nie dam za friko, bo ja na to wszystko się zaharowywałem, więc nie widze powodu, aby Ci dawać coś za friko". Gdy zmienisz to przekonanie i otworzysz  się na bezwarunkowość, świat Ci natychcmiast odzwierciedli Twoją przemianę. ;)

Gandalf Wesoły

  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-07-28, 16:36:16 »
Opieka socjalna jest niezbędna ale nie należy mylić jej z możliwością nic nierobienia. Tu tkwi klucz.

To, że są ludzie, którzy świetnie sobie radzą z pozyskiwaniem środków materialnych nie oznacza, że powinni być oni zwolnieni z płacenia podatków czy innej formy uczestniczenia w życiu społecznym. Jeśli przyjąć taką filozofię, ja na przykład również zgłaszam akces do zaprzestania płacenia podatków z uwagi na wiele czynników, które mi się osobiście nie podobają.

Poza tym, w sytuacji, gdzie dobra materialne i ich dostępność była by czymś powszechnym, nie istniała by walka o nie. Kwestia przeskoczenia pewnego progu świadomości. Tymczasem na świecie ciągle wszystko kręci się wokół pozyskiwania tych dóbr, podczas gdy juz dawno cywilizacyjnie powinniśmy zajmować się o wiele ważniejszymi sprawami.
« Ostatnia zmiana: 2017-07-28, 16:40:49 wysłana przez Gandalf Wesoły »

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-07-28, 16:14:09 »
1% to nie 300 tys tylko 3 mln ludzi w USA.
Ja nigdzie nie pisałem by wogóle nie było podatków, tylko żeby nie było innej stawki podatkowej w stylu 75% dla najbogatszych, bo zbyt łatwo w dzisiejszych czasach zmienić rezydencje podatkową, a granice i tak się zatrą jeszcze bardziej. Dlatego do prywatnych dróg itp się odniosę, bo to nie na temat.
Przykład ze zwielokratnianiem zysków podałem, by wczuć się w decyzje człoiwieka , który stoi przed taką możliwością i zastanowić się co wybierze i gdzie będzie chciał rozwijać specjalistyczną firmę i zatrudniać ludzi i gdzie on i jego ludzie i ich rodziny będą inwestować, studiować i wydawać pieniądze przez całe życie.

Nie masz też dowodów co by było gdyby nie było w USA redystrybucji, efekt społeczny byłby na pewno pozytywny ,  może świadomość ludzi nie była tak uśpiona , może by tyle nie ćpali gdyby wiedzieli że nikt ich nie uratuje, nie byli leniami, wiedząc że jest socjal, przez co było by więcej ludzi zdrowych, bardziej przytomnych, lepiej prosperujących, wykształconych a jak już jest takich dużo , to łatwiej innym równać do tego poziomu. Może tam gdzie bogaci się jeden , bo reszta jest uśpiona , ten majątek szedł by na  pięciu. To bardzo logiczne , ale nie chce mi się tego tłumaczyć.