Autor Wątek: Kapitalizm, socjalizm czy jeszcze coś innego  (Przeczytany 31731 razy)

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-08-01, 22:47:54 »
Ktoś może mieć dochód pasywny, bo se zarobił wcześniej, albo odziedziczył hotel i nie pracuje , a z prądu niewinnie korzysta.

Nie przyszło ci do głowy, że piszę o dochodzie pasywnym ?

i myślę, że te osoby, a jest ich na świecie sporo, nie mają obowiązku ani Tobie , ani Mariuszowi, ani nikomu innemu niczego dawać

Bóg w nich wierzy i pozwala im skupić się na innych, ważniejszych zadaniach niż robota dla kogoś

można powiedzieć, że dają światu swoją obecność

szokujące ?
« Ostatnia zmiana: 2017-08-01, 22:53:51 wysłana przez dżonny »

Gandalf Wesoły

  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-08-01, 22:25:22 »
Co masz dokladnie na mysli?

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-08-01, 22:24:46 »
Ktoś może dawać, a nie pracować.

Gandalf Wesoły

  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-08-01, 22:01:50 »
Ja to wiem od zawsze, problem w tym, ze Wy tego nie rozumiecie, stad konflikt.

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-08-01, 21:53:22 »
A tobie nie przyszlo , że przyszło?

Gandalf Wesoły

  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-08-01, 21:26:52 »
A nie przyszlo Wam do glowy, ze dawac powinny sobie nawzajem obie strony a nie tylko jedna?

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-08-01, 18:43:43 »
Mam taki aparat cyfowy ktory moglbym ci dać, ale robi gorsze foty niż nokia 5110 (chinszczyzna).

A poza tym, w tzw dochodzie pasywnym Mariuszu, nie ma że ktoś, ani tym bardziej ja , mam Ci coś dawać :-) nie wiem skąd Ci to przyszło do glowy :)


Poza tym skoro wykreowane zostaly tu takie a nie inne warunki, czyli ze za duzo tej Milosci i Boskosci nie ma, to tym bardziej zycie dla co bardziej swiadomych staje sie tutaj ciezkie.

Jak ktoś jest zamknięty i jednoczesnie oczekuje jej od innych.. to nie ma :)

Jak faktycznie ktoś jest świadomy, to życie ma lekkie, a jak tylko "doświadczony"....
« Ostatnia zmiana: 2017-08-01, 18:49:33 wysłana przez dżonny »

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-08-01, 16:46:51 »
A czemu mu każesz niekorzystać z prądu? Może ktoś nie chce pracować, a chce mieć pieniądze i korzystać z prądu i innych rzeczy :)
Super. To może umówimy sie że od tej pory ty mi będziesz dawał różne rzeczy, a ja tobie nie będę musiał dawać NIC. Na poczatek możesz mi dać.... twój aparat fotograficzny, bo by mi się przydał. Co ty na to ? :-)
« Ostatnia zmiana: 2017-08-01, 16:50:27 wysłana przez Mariusz »

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-08-01, 16:41:28 »
Spoko. Przestań pracować. I jeszcze tylko bądź konsekwentny i przestań korzystać z cudzej pracy - żadnego prądu elektrycznego, mieszkań, marketów, usług itp Ktoś tak genialny jak ty na pewno nie potrzebuje żeby inni męczyli się w robocie i dostosowywali do twoich wymogów.

A czemu mu każesz niekorzystać z prądu? Może ktoś nie chce pracować, a chce mieć pieniądze i korzystać z prądu i innych rzeczy :)

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-08-01, 16:30:33 »
Mógłbys komunikować swoje myśli w sposób bardziej jednoznaczny

Gandalf Wesoły

  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-08-01, 16:25:29 »
Czy ja powiedzialem, ze nie pracuje?

Powiedzialem, ze nie chce pracowac podlug czyjegos programu.

Czytaj ze zrozumieniem.

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-08-01, 16:23:21 »
Skoro bez obaw chcesz lazic do pracy i dostosowywac sie do wymogow spolecznych to Twoja wola. Ja nie zamierzam bo nie chce byc niewolnikiem i spelniac czyjegos odgornie narzuconego programu.

Spoko. Przestań pracować. I jeszcze tylko bądź konsekwentny i przestań korzystać z cudzej pracy - żadnego prądu elektrycznego, mieszkań, marketów, usług itp Ktoś tak genialny jak ty na pewno nie potrzebuje żeby inni męczyli się w robocie i dostosowywali do twoich wymogów.

Gandalf Wesoły

  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-08-01, 16:03:08 »
No ja sie nie dziwie, bo ile mozna robic w kolko i to samo doswiadczac? Swiadomosc chce sie rozwijac wiec ona nie chce trwac przy jednym i tym samym.

Poza tym skoro wykreowane zostaly tu takie a nie inne warunki, czyli ze za duzo tej Milosci i Boskosci nie ma, to tym bardziej zycie dla co bardziej swiadomych staje sie tutaj ciezkie.
« Ostatnia zmiana: 2017-08-01, 16:11:34 wysłana przez Gandalf Wesoły »

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-08-01, 15:53:23 »
Mi się znudziło życie.

Gandalf Wesoły

  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-08-01, 15:42:02 »
raczej na Ziemi bo zeby wyjsc z kola inkarnacji to musisz uswiadomic sobie, ze to cale materialne bogactwo tak naprawde nie ma wiekszego znaczenia.Ale rozumiem, widocznie po ilus tam ascetycznych wcieleniach najpewniej dotarles do punktu, w ktorym Twoja swiadomosc powiedziala, ze teraz pora na doswiadczanie bogactwa, w koncu to ma Ciebie czegos nauczyc.

Ja czuje, ze juz tyle razy bylem wladca, kims bogatym, znaczacym ze mojej duszy najwidoczniej znudzilo sie doswiadczac i teraz chce ona czegos innego. Plus karma nieoczyszczona bo jak sie jest wladca czy kims, kto tak czy inaczej decyduje o innych, to i tworza sie rozne dziwne sytuacje,

A ze jestem aniolkiem i najprawdopodobniej bralem udzial w manipulacji genetycznej nad gatunkiem ludzkim to i mam taka a nie inna karme. Innymi slowy, musze znalezc potrzebne mi informacje do tego, aby sie z tego oczyscic i sprobowac uwolnic sie od planu ziemskiego na dobre. Zadanie na nastepnych kilka wcielen mysle sobie.