Autor Wątek: Pozytywne myślenie  (Przeczytany 49195 razy)

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-07-14, 09:04:36 »
Lepiej bym tego nie ujął, z uwagi na to, że nie mam zbyt wiele doświadczenia w temacie:
Leszek Wąsik
Koordynacja zamiaru.
Urzeczywistnianie się najgorszych obaw w wypadku ludzi skłonnych do fatalizmu potwierdza, że człowiek jest zdolny do wywierania wpływu na przebieg zdarzeń. Każde zdarzenie na linii życia ma dwa odgałęzienia w przestrzeni wariantów - w korzystną i w niekorzystną stronę. Za każdym razem, stykając się z jakimś zdarzeniem, dokonujesz wyboru, jak się do niego
odnieść. Jeżeli postrzegasz zdarzenie jako pozytywne, trafisz na korzystne odgałęzienie linii życia. Ale skłonność do fatalizmu zmusza Cię do dawania wyrazu niezadowoleniu i wybierania niekorzystnego odgałęzienia.
Kiedy tylko coś Cię rozdrażniło, w ślad za tym idzie nowa przykrość. Okazuje się wówczas, że "nieszczęścia chodzą parami". Lecz szereg przykrości nie następuje po samym nieszczęściu, a po Twoim stosunku do niego. Prawidłowość powstaje w wyniku Twojego wyboru, którego dokonujesz na rozwidleniu. Analizując stopień swojej skłonności do fatalizmu, możesz
wyobrazić sobie, dokąd Cię w ciągu całego życia zaprowadzi taki ciąg negatywnych odgałęzień.
Zasada koordynacji zamiaru brzmi: Jeżeli postanowiłeś postrzegać pozornie negatywne zmiany w scenariuszu jako pozytywne, to wszystkie one takimi właśnie będą. Kierując się tą zasadą, będziesz w stanie osiągnąć taki sam sukces w kwestiach pozytywnych, jak fatalista w urzeczywistnianiu najgorszych obaw.

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-05-31, 05:53:46 »
Jak zmiana tego, co mówimy może zmienić nasze doświadczenie i samopoczucie
http://dobrewiadomosci.net.pl/10572-jak-zmiana-tego-co-mowimy-moze-zmienic-nasze-doswiadczenie-i-samopoczucie/

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-05-13, 18:10:12 »
jaskier
 Wybacz, ale nie zamierzam odpowiadać na pytania kierowane do innych. Zapytaj każdego z nich z osobna :)
W moim przypadku poczekaj na moją starość, tak za jakieś 30 lat (jeśli dożyjesz i nie dopadnie Cię zniedołężnienie).

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-05-13, 13:23:33 »
jaskier

To chyba zależny od programu karmicznego jaki guru ma do przerobienia. Dopiero po wypaleniu karmy, niektórym osobom włączają się cudowne moce np absolutna władza nad ciałem i jego procesami. Niektórzy też nie chcą dalej żyć w ciele i wybierają śmierć a potem formę bezcielesną.

jaskier

  • Wiadomości: 908
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-05-13, 12:31:51 »
Szkoda że większość guru na starość traci swój naturalny stan zdrowia, czyżby wasza podświadomość wolała wtedy chorobę i zniedołężenie?


Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-05-13, 09:07:11 »
Niepowodzenia w pozytywnym myśleniu polegają głównie na tym,, że to, co potencjalne, uznajemy za już realnie istniejące. Po jakimś czasie takiego "wishful thinking" (myślenia życzeniowego), zauważamy, że nasze myślenie niczego nie zmieniło, ani w naszym otoczeniu, ani w postrzeganiu, że to były tylko złudzenia. I wielu wtedy zniechęca się nie widząc efektów rzekomo pozytywnego myślenia.
Podstawą skuteczności pozytywnego myślenia jest akceptowanie REALIÓW! Wiedząc, co jest doskonałe, dążymy do przejawienia tego stanu w sobie (nie w innych!). Jeśli jednak odwołujemy się do medytacji, czy wizualizacji, skupiamy uwagę na stanie doskonałym, jakby on już był tu i teraz.
Np. nasze zdrowie to faktycznie stan naturalny. Jednak... myślenie, że wszyscy są zdrowi, nie doprowadzi ich do zdrowia!
Nawet nas samych do uzdrowienia nie doprowadzi. A to dlatego, że dla podświadomości stanem dużo atrakcyjniejszym od zdrowia może być choroba. A to podświadomość decyduje, co się nam przejawia. Nie liczy się fakt, że coś jest naturalne, nie liczy, że świadomie chcielibyśmy być zdrowi. Liczy się to, do czego przyzwyczaiła się podświadomość. Tak jest w każdej dziedzinie życia.
Naturalnym stanem jest miłość, ale.... dlaczego jej nie doświadczamy? Bo podświadomość woli inne stany!
Naturalnym stanem jest też bogactwo. To czemu go nie mamy? Bo np. podświadomości wydaje się nudne, niebezpieczne, niemoralne itd. itp.
Kluczem do odzyskania naszego stanu naturalnego jest przeprogramowanie podświadomości w taki sposób, żeby stan naturalny (potencjalna doskonałość) stał się dla podświadomości atrakcyjny i w pełni akceptowalny. Droga do tego może być długa i wymaga zazwyczaj użycia specjalnych metod przeprogramowania podświadomości. Albo... pełnego zawierzenia Bogu, Jego Miłości, Mądrości i Mocy

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-02-24, 09:33:31 »

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-02-12, 19:19:42 »
Co dla kilku osób z naszego Forum:
Okazuje się, że dobrze jest być zrzędliwym i negatywnie nastawionym
http://ciekawe.org/2017/01/29/okazuje-sie-ze-dobrze-byc-zrzedliwym-negatywnie-nastawionym/

Nie zmieniłem poglądów. Chcę pocieszyć nieszczęśliwych kolegów, że jednak robią coś dobrego dla siebie :)

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-11-08, 20:05:23 »
Wcale mnie to nie dziwi :)

jaskier

  • Wiadomości: 908
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-11-08, 19:19:39 »
Jakoś nie zawuważyłem.

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-11-08, 18:12:22 »
Pomyliłeś fora. O jednorożcach piszą na portalu Racjonalista :)

jaskier

  • Wiadomości: 908
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-11-08, 17:35:28 »
Ale gdzie Tu ta cała magia i kreacja? To bardziej zmiana nawyków. Podobne rzeczy były opisane w książce którą od zawsze polecałem na tym forum "Siła nawyku". Książka psychologiczno-neurologiczna, bez otoczki magicznej.

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-11-06, 13:35:22 »
Jedno jest pewne, że jak ktoś twierdzi, że pozytywne myślenie nie działa, to JEMU nie zadziała. Jeśli twierdzi, że szkodzi, to JEMU może zaszkodzić
Ale facet na koniec podaje 10 kroków do wykreowania życzenia. I twierdzi, że to jest "dwójmyślenie".
Facetowi wydaje się, że odkrył coś niesamowitego nieznanego nikomu wcześniej. Tymczasem to wszystko od tysięcy lat stosuje się w Hunie :)
Uczestnicy moich kursów Huny 1 stopnia przechodzą praktycznie przez wszystkie etapy opisane w art. jako 10 kroków. I uczą się jeszcze więcej! Jeśli wychodząc z mojego kursu wracają do tego, czego się dowiedzieli z jakichś cudzych książek, czy innych kursów, a potem idą na łatwiznę, to ja za to nie ponoszę odpowiedzialności.
Tak samo, jak na moim kursie ludzie uczą się jak realizować swoje cele, a po powrocie do domu zaczynają afirmować i wizualizować PIENIĄDZE! , czyli środki, w ogóle się nie zastanawiając, na co je wykorzystają. "Niech sobie będą na koncie i czekają na okazję, kiedy wreszcie wpadnę na pomysł, na co je wydać". Naiwność i pokręcenie, a nie pozytywne myślenie. 

Oto zasady kreacji mentalnej zebrane w zestaw 10 kroków
(pod którymi się podpisuję, przy czym nie radzę ograniczać się do 2 przeszkód, czy 2 korzyści):

"Krok 1:  Określ swój cel, jako konkretny rezultat (np. schudnę 8 kg w ciągu 4 miesięcy).

Krok 2:  Wymyśl i zapisz dwie główne korzyści, które osiągniesz, realizując ten cel (np. będę mieć więcej energii na co dzień, będę bardziej zadowolona ze swojego wyglądu).

Krok 3:  Wymyśl i zapisz dwie główne przeszkody, które mogą Ci uniemożliwić osiągnięcie celu (np. nie będzie mi się chciało ćwiczyć, nie będę potrafiła się oprzeć pokusie zjedzenia słodyczy)

Krok 4: Do każdej przeszkody zaprojektuj działania naprawiające wraz z wyzwalaczem

Krok 5: Wizualizuj pierwszą korzyść i to w jaki sposób wpłynie na Twoje życie (np. dzięki temu, że schudnę 8 kg będę się lepiej czuła, będę miała więcej energii do pracy i do robienia rzeczy, które uwielbiam). (uwaga! wyobraź, jak osiągnięcie celu pozytywnie wpłynie na Twoje życie, ale nie sam moment osiągania celu! Bo to, jak wiemy, może wygaszać motywacje.)

Krok 6: Wyobraź sobie jedną z przeszkód, która może zablokować Ci osiągnięcie celu (np. przez to, że nie będzie mi się chciało ćwiczyć, wcale nie będę tracić na wadze).

Krok 7: Wyobraź sobie siebie, jak wykonujesz działanie naprawiające, po dostrzeżeniu tej przeszkody (np. PO TYM JAK pomyślę sobie Nie chce mi się ćwiczyć, OD RAZU przypomnę sobie wszystkie korzyści, które osiągnę dzięki ćwiczeniom).

Krok 8: Wizualizuj drugą korzyść i to w jaki sposób wpłynie na Twoje życie (np. dzięki temu, że schudnę 8 kg będę wyglądała atrakcyjniej – zyskam na pewności siebie, łatwiej mi będzie poznać interesującego mnie mężczyznę).

Krok 9: Wyobraź sobie drugą z przeszkód, która może zablokować Ci osiągnięcie celu (np. przez to, że będę się objadać słodyczami i tak nie uda mi się schudnąć).

Krok 10: Wyobraź sobie siebie, jak wykonujesz działanie naprawiające, po dostrzeżeniu tej przeszkody (np. PO TYM JAK zachce mi się zjeść coś słodkiego, OD RAZU sięgnę po zdrową przekąskę)."

Facet musi być nieźle zakręcony, skoro uczy pozytywnego myślenia i wizualizacji twierdząc jednocześnie, że to szkodzi :)
Ale można się też nieźle wkręcić w pozornie pozytywne myślenie, że wszystko jest możliwe, bez zmiany nastawienia wewnętrznego. Hasełek w stylu: "mówisz i masz" nie brakuje w różnych poradach i poradnikach pseudo pozytywnego myślenia.
To owszem, działa, ale nie na poziomie z którego Autor chciał urzeczywistnić swoje pomysły jednocześnie pielęgnując ograniczenia i zakręcenie.
JEŚLI KTOŚ MA W GŁOWIE ZAKRĘCENIE I SPORY ZBIÓR NEGATYWNYCH NASTAWIEŃ DO ŚWIATA, DO SIEBIE I DO KREACJI, TO OCZYWISTYM JEST, ŻE MU KREACJA NIE WYJDZIE TAK, JAKBY CHCIAŁ. WYJDZIE TAK, JAK CHCE JEGO ZAKRĘCONA PODŚWIADOMOŚĆ.
CI, KTÓRZY ZNAJĄ I PRAKTYKUJĄ HUNĘ, SĄ TEGO ŚWIADOMI.

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-11-06, 13:16:35 »
Dobry przykład pozytywnego używania wizualizacji:

"Zaskakujące ćwiczenie na koncentrację"
http://szybkanauka.pro/zaskakujace-cwiczenie-na-koncentracje


jaskier

  • Wiadomości: 908
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-11-06, 08:56:31 »
http://blog.zdobywalnia.pl/skuteczne-dzialanie/pozytywne-myslenie-nie-dziala-a-wizualizacja-szkodzi

Wizualicacja sukcesu szkodzi. Jeżeli chcesz mieć nowy samochód to powinienneś wizualizować jak perfekcyjnie wykonujesz swoją pracę w której dużo zarabiasz (o ile wiesz jaka to praca). Bo inaczej samochodem pojeździsz jedynie w swojej wyobraźni.

Michael Phelps wizualizuje sobie jak doskonale pływa, a nie jak dostaje medal!