Autor Wątek: Odwaga w życiu i rozwoju duchowym  (Przeczytany 21512 razy)

Edyta

  • Gość
[#]   « 2014-03-06, 18:57:28 »
Dla mnie odważny jest ten kto żyje i działa zgodnie z własnym sercem.

Działanie z pominięciem własnego serca bo "tak trzeba" będzie konformizmem a działanie oparte tylko i wyłącznie na ego i kalkulacji może stać się przemocą.
Działanie z pominięciem serca spowoduje zamknięcie go, zepchnięcie w głąb , brak kontaktu z własnymi uczuciami, znieczulenie, stanie się robotem, maszyną do wykonywania jakiś zadań. Po takich wcieleniach trafia się do różnych struktur gdzie trzeba wykonywać nieprzyjemne , straszne zadania bo tak trzeba, bo to jest słusznie ... tylko po co ? po to by kilku wypasionych grubasów na szczycie jeszcze bardziej się bogaciło albo by spełniać chore zachcianki psychicznych na wysokich stołkach ?

Arwena

  • Wiadomości: 203
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-06, 15:04:09 »
To wtedy w tym, czego odwaga miała dotyczyć, będzie już pewność siebie...

Właśnie, tego mi brakowało. Dotarło do mnie, że tak bardzo wypieram się pewności siebie, że zastepuję ją innymi definicjami;) Dzięki;)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-06, 12:49:40 »
Karina
Cytuj
nie wiem czy wiesz
nie wiedziałem : )
też zamierzam jak znajdę czas sobie coś z tego odsłuchać, dasz znać jakie miałaś wrażenia w zetknięciu z pozostałymi utworami?

Edyta
haha, dobre ; )

 Urban Guierilla
Cytuj
Frisky, tak myślisz?
a jak myślisz? : ))

Cytuj
PS Ja tu powiedzmy, widząc że się trochę męczysz, wyciągam dobrotliwie pomocną dłoń, a nawet daję Ci wędkę, jak to mówią. Idź teraz ryb sobie nałap.Owocnych połowów.
stawiasz bardzo dobre diagnozy i dajesz bardzo dobre rady ...sobie  ,
aktualnie prowadzę tu bardzo ciekawe rozmowy, więc ani się nie męczę, ani nie mam zamiaru stąd nigdzie iść, jak Cię to męczy to odpuść sobie, skoro nie znosisz sprzeciwu i nie tolerujesz dyskusji to idź poustawiać ryby w stawie : )  a nie plątaj  się tu na forum dyskusyjnym

z tego co pamiętam to niedawno dobrotliwie pozdrawiając  już żegnałeś się tu w tym wątku ze mną, a teraz co?  znowu powtórka z rozrywki?  teraz dla odmiany ja mam odejść żeby było miło?   toż to jakiś twój ulubiony motyw wywierania bezdyskusyjnej  presji co jest, czego nie ma i co komu wolno... a potem szybkich pożegnań ; )

  żegnam i pozdrawiam : D







Edyta

  • Gość
[#]   « 2014-03-06, 12:13:17 »
Odwaga to jest robienie właściwej rzeczy, niezależnie od tego jak się z tym czujesz. Jest to decyzja. Niezależnie od tego, jak coś jest przerażające, masz ciągle możliwość zrobienia tego. Jedyną sytuacją, w której nie chcesz jej używać, jest gdy Twoje życie jest rzeczywiście w niebezpieczeństwie. Wtedy reaguj impulsywnie. Pozwól swoim instynktom zwierzęcym robić to do czego są zaplanowane - trzymać Cię przy życiu. Co do innych rzeczy, gdy używasz odwagi, zyskujesz pewność siebie. Definicją odwagi jest wyjść i zrobić to, co trzeba :)
taką właśnie "odwagę" odreagowywałam byłym faszystom którzy musieli robić  to co słuszne nie zależnie od tego jak się z tym czuli - gdy otrzymali rozkaz rozstrzeliwania kobiet i starców .
 

Urban Guerilla

  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Let go and let God
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-06, 11:42:34 »
PS Ja tu powiedzmy, widząc że się trochę męczysz, wyciągam dobrotliwie pomocną dłoń, a nawet daję Ci wędkę, jak to mówią. Idź teraz ryb sobie nałap.
Owocnych połowów.

Urban Guerilla

  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Let go and let God
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-06, 10:36:29 »
Frisky, tak myślisz? A Ty dotykasz w ogóle ziemi? Bo mi się nie wydaje. I to jest problem w trzecim oku...

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-06, 09:02:04 »
Tutaj zamieszczam link do 5-tej Symfonii Beethovena:

https://www.youtube.com/watch?v=Qglck7rpI3w

z mojego doświadczenia słuchania tego utworu wynika, ze wzmacnia wywalanki. Zawsze po słuchaniu go cos mi wywali ze zdwojoną siłą. Więc słuchamy go na własną odpowiedzialność. :)

A tu link do Albinoni Adagio - piękne:
https://www.youtube.com/watch?v=eaUaQ3V2wbs
« Ostatnia zmiana: 2014-03-06, 09:11:57 wysłana przez Karina »

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-06, 08:57:14 »
Frisky

W tych utworach rzeczywiście może cos być, bo nie wiem czy wiesz ale 5-ta Symfonia Beethowena jest przytaczana w książce "Szczytowe Stany Świadomości" jako wsparcie przy oczyszczaniu traum, albo uzdrawianiu.

Przy okazji zapoznam się z wymienionymi tu innymi utworkami. :)


W pierwszym momencie przeczytałam Mistrz Ciapek. ;)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-06, 08:22:09 »
a to jeszcze wrzucę ciekawe zestawienie zawierające odwagę , współczucie (pomijając te osoby i hierarchie itp. na tej stronce, bo tego akurat nie do końca trawię) :
"
Promień ten, działając poprzez ludzi, czyni ich liderami o nieograniczonej sile manifestacji.

"Spraw Panie, aby Twoja wola stała się moim pragnieniem".

Pozytywne jakości:

Siła, odwaga, stanowczość, odwaga, moc decyzji, zdolność do kierowania i zarządzania związane z miłością, przywództwo, inicjatywa, wiara, zaufanie, wykorzystanie energii dynamicznej, przygotowanie drogi (bycie pionierem), poddanie się Woli Bożej, identyfikacja ze wszystkim .

Wyzwania:

Pycha, chciwość, zarozumiałość, próżność, egocentryzm, egoizm, presja, chęć dominacji nad innymi, upór, destrukcyjna energia nienawiści. Potrzeba wypracowania tkliwości, pokory, miłości, tolerancji, cierpliwości i  współczucia.
http://prosperita.edu.pl/prom1.htm

interesujące jest znajdujące się tam zestawienie różnych utworów muzycznych skojarzonych z tym "promieniem" i cechami, ciekawe na ile trafne i pomocne w oczyszczaniu i urzeczywistnianiu tych cech : )

Edyta

  • Gość
[#]   « 2014-03-06, 08:06:23 »
hehe znam osobę która jest zbyt dumna aby pozwolić sobie odczuwać dumę z siebie  ;)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-06, 07:55:27 »
jeszcze o rozróżnianiu i potrzebie oczyszczania cech (tutaj m. in. odwagi) z różnych naleciałości np. kulturowych:
"W społeczeństwach zachodnich rozróżnienie między dumą a niewzruszonością umysłu często się zaciera. Brak dumy pojmuje się jako słabość. Jednakże duma jest skondensowaną, pochodną formą lgnięcia do ego i dlatego jest ona słabością. Można mieć wielką siłę charakteru i mocne postanowienie osiągnięcia na przykład oświecenia, a przy tym nigdy nie odczuwać dumy.

Musimy odróżnić dumę, czyli przekonanie o naszej wyższości wobec innych (co prowadzi do swego rodzaju zaślepienia), od niewzruszoności umysłu, która pozbawiona jest wszelkich negatywnych aspektów dumy. Podobnie często trzymamy się wypaczonego poglądu zrównującego pokorę ze słabością charakteru. Tym, czego naprawdę potrzebujemy, są odwaga i siła charakteru wolne od dumy."
http://www.buddyzmwprost.com.pl/medytacja-na-wspolczucie/

fajnie, że pojawił mi się przed oczami ten artykuł łączący odwagę, ze współczuciem : )

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-06, 07:35:08 »
Urban Guerilla
Cytuj
prawie na pewno, a nawet nie prawie to jest związane z trzecim okiem, takie odpływanie w trochę kosmiczne teorie, tu może jakiegoś rodzaju blokady, coś, tu bym coś się zajął, to zgłębił...
ok, skoro potrzebujesz mojej zachęty to jak najbardziej Cię w tym  wspieram i masz moje błogosławieństwo:
zgłębiaj , oczyszczaj trzecie oko, swój umysł,  czyli również związane z tym cechy , może wtedy uda Ci się dostrzec związek między duchowością i duchowymi ideami, a praktycznym wymiarem życia,
zwłaszcza zwróć uwagę na blokady i kody, być może albo i prawie na pewno (auto)hipnotyczne, w rodzaju "to nie istnieje", "to niemożliwe" i "nie ma czegoś takiego", związane z tym  tematem, oraz powiązane z nimi przekonania, schematy myślenia, odczuwania i postrzegania,

powodzenia : ))

Urban Guerilla

  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Let go and let God
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-05, 22:59:03 »
Karina,
niech będzie, koanami nigdy się nie zajmowałem
Frisky,
prawie na pewno, a nawet nie prawie to jest związane z trzecim okiem, takie odpływanie w trochę kosmiczne teorie, tu może jakiegoś rodzaju blokady, coś, tu bym coś się zajął, to zgłębił...

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-05, 22:24:55 »
UG
masz rację, po to są Koany w buddyźmie np: "jaki jest dźwięk klaszczącej jednej dłoni ?", albo " co jest poza umysłem ?":)


Urban Guerilla

  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Let go and let God
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-05, 21:51:17 »
Nie ma czegoś takiego, jak oczyszczanie cech(typu takich jak "cech urzeczywistnienia"), można tylko oczyszczać to, co nas od nich oddziela.
Warto rozróżniać.
Warto też w swoim rozróżnianiu iść dalej niż myślotok, takie sobie rozważanie co to mi do łba nie przyjdzie, a szukać wiedzy, konkretów, czegoś co się da sprowadzić do konkretnych jasnych zasad, weryfikować to, co bezmyślnie przepływa przez głowę, nie tworzyć własnej psychologii, w której są braki... itd.
;)