Autor Wątek: Pytanie do wszystkich, nie tylko ekspertow ale i watpiacych tez :)  (Przeczytany 34793 razy)

Felicite

  • Gość
[#]   « 2014-05-11, 15:04:52 »
Doktor,
na skurcze mięśni to faktycznie magnez. Ale "Dolomitu" nie polecam, bo zawiera węglan magnezu, czyli nieorganiczną jego postać. A nieorganiczne związki bardzo źle się wchłaniają (bodajże kilka %). Najlepiej przyswajają się organiczne związki magnezu, czyli cytryniany i mleczany. Chelaty też, ale w pewnych sytuacjach mogą być niebezpieczne.
Preparatów z mleczanami lub cytrynianami magnezu jest mnóstwo. Wystarczy iść do apteki i poprosić o jakiś.

Ale i tak z przewodu pokarmowego magnez wchłania się dość kiepsko, dlatego najlepiej dostarczać go przez skórę (albo doustnie i przez skórę, uzupełniająco). A do tego najtaniej.
Przez skórę wchłania się bardzo dobrze (przez kanaliki potowe od razu do tkanek), a efekt jest zauważalny od razu! Sprawdziłam na sobie :)
Kupuje się na Allegro, albo w sklepie chemicznym chlorek magnezu sześciowodny (czysty do analizy - koszt około 20 zł za kilogram) i albo moczy się w tym nogi, albo robi się oliwę magnezową (czyli magnez rozpuszczony w niewielkiej ilości wody) i wciera w skórę, np. pod pachami, albo w zgięciach kolan i łokci.
Superancko się po tym śpi, spokój, odprężenie, brak skurczów, niepokoju, podenerwowania itp. Po prostu bajer! :)
Tutaj można poczytać o uzupełnianiu magnezu przez skórę:
http://www.akademiawitalnosci.pl/jak-tanio-i-skutecznie-uzupelnic-w-organizmie-magnez-robiac-z-niego-dezodorant-za-2-zl/

Edit: aha, i co jeszcze, likwiduje drobne krostki na skórze (tzn. mnie zlikwidowało, jak mi wyszły po nażarciu się czekoladą, heh), jak są oczywiście ;), bo ma silne działanie antybakteryjne. Stąd też niektórzy używają go jako zdrowej alternatywy antyperspirantu.
No a dla urody można też używać siarczanu magnezu siedmiowodnego, czyli magnezu z siarką. Na różne rzeczy kobitki używają, do toników, na maseczki, na włosy. Ja też mam :) Ostatnio, jak można zauważyć, kocham się w magnezie. Z wzajemnością :D
« Ostatnia zmiana: 2014-05-11, 15:13:50 wysłana przez Felicite »

VanillaOrchard

  • Wiadomości: 140
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2014-05-11, 12:45:56 »
Doktorku,

Dolomit.

medżik

  • Gość
[#]   « 2014-05-11, 11:19:41 »
Znacie jakieś preparaty które zmniejszały by napięcie mięśni


korzeń kozłka lekarskiego ma takie działanie i inne zioła

J034

  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-05-11, 10:41:39 »
Dostaję na pocztę różne propozycje kursów teraz akurat o "dwupunktcie"
Czy ktoś oporócz Sylvi tam był czy to kolejne modne praktyki powstające po książkach które przykuły uwagę, a rynek potrzebował kursu i nauczycieli w polsce ?

Doktor-X

  • Wiadomości: 2 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-27, 08:09:15 »
Czyli preparatow nikt nie zna ale sa cwiczenia.

Daniel

  • Gość
[#]   « 2013-11-27, 01:34:19 »
Znacie jakieś preparaty które zmniejszały by napięcie mięśni

yoga

VanillaOrchard

  • Gość
[#]   « 2013-11-26, 23:21:14 »
Chyba tylko magnez zespół witamin z grupy B. Nie oszukujmy się, inen substancje powodujące rozlużnienie mięśni raczej nie nadają się dla osób praktykujących na serio rozwój duchowy...

Doktor-X

  • Wiadomości: 2 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-26, 23:10:26 »
Witam

Znacie jakieś preparaty które zmniejszały by napięcie mięśni ? Jestem w trakcie pewnego eksperymentu z dwoma lekami po których tak mi się dzieje że jak za długo trzymam ręce w jednej pozycji to później mam bolesne skurcze w bicepsach i przedramieniu gdy je rusze. Najgorzej jest rano jak palców niemoge zginać. Przerwałem brać jedną substancje po której tak mi się działo ale nie wiem czy druga tak będzie działać. Drugiej niemoge odstawić jeszcze do końca grudnia. Zresztą nawet jak nic niebrałem to też podczas snu mięśnie bardzo mi się napinały.

kopergamin

  • Gość
[#]   « 2013-11-21, 14:24:02 »
tak, mów mi koper, podobno się da; moim zdaniem troszkę to tragikomiczne, ale jeśli was to bawi, no to OK. :-)

muszka91

  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-21, 13:17:34 »
koper!
mam nadzieje,że mogę tak powiedzieć :D
BUHAHAHAHA :D

ja tam żyje żeby zobaczyć czy da się na trzeźwo żyć szczęśliwie:)

Davvidia

  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.podlasem.manifo.com
  • Regresja EFT Trener, NLP Coach zaśw. MEN
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-21, 12:58:48 »
dla beki

prosze CIe :D oplułam monitor ze smiechu :))))

kopergamin

  • Gość
[#]   « 2013-11-21, 12:31:10 »
dla beki

Kaja

  • Wiadomości: 473
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-21, 12:00:02 »
Po co żyjemy?

Michal

  • Gość
[#]   « 2013-11-10, 22:11:18 »
Witam!
Mam pytania do forumowiczów na temat problemu nurtującego mnie aktualnie: afirmacje podprogowe oraz podczas snu.

Odnośnie afirmacji słuchanych przez sen: aby szybciej osiągnąć efekt afirmacji i by utrwalił się mocno, zamierzam nagrać sobie sam afirmacje za pomocą windowsowego rejestratora dźwięków, i puszczać sobie nagrany plik o obiegu ciągłym wtedy kiedy i tak zajęty jestem czymś innym, np. w czasie snu, lub podczas pracy (pracuję fizycznie, nawet mając słuchawki na uszach potrafię niezauwarzać co leci w nich a zamiast tego pracować i myśleć o czymś jeszcze innym), lub w czasie innych zajęć np. ćwiczeń fizycznych.
Mam odtwarzacz mp3 i kurcze pasowało by słuchać podczas snu czy w robocie, he...Co o tym myślicie.

Następne pytanie jest podobne. Znalazłem w sieci stronę internetową pewnej regreserki, która w ramach swoich usług oferuje nagranie afirmacji metodą podprogową(czyli świadomie nie słyszy się danych afirmacji, jedynie podświadomie je odbieramy) do różnych fajnych podkładów muzycznych. Argumentuje że tą metodą można szybciej zaprowadzić zmiany w umyśle, nie ma oporów jak w metodzie pisanej. Co o tej metodzie sdzicie?
I tu pytanie  podobne trochę jak wcześniej, jak będzie z taką metodą podczas snu lub wykonując inne czynności fizyczne?

Następne pytanie, ale też ciągle w temacie. Natknąłem się na taką małą aplikację która tworzy afirmacje niby podprogowe ale pisemne. Wygląda to tak że ustawiasz parametry afirmacji(treść tekstu, wielkość czcionki, kolor, jednostkę czasu co którą afirmacja będzie się pojawiała itd) a puźniej afirmacja ta pojawia się na ekranie, miga można powiedzieć, to znaczy że nie jest tekst cały czas, ale np. dwie sekundy nie ma nic, a potem afka pojawia się na pół sekundy i znów zniak na dwie, by znów na pół się pojawić. W każdym bądź razie jest ona widoczna dla oka(miga bo miga, ale widać ją), więdz nie jest to w pełni podprogowa metoda, ale jakaś jest.Ponieważ wiem że niektórzy proponują, że można w pracy z afirmacjami posilić się taką metodą w której pisało się afkę na kartce i zawieszało na ścianie, co jakby też jest taką metodą może lekutko podprogową, bo jednak łaźisz po pokoju, odwracasz głowę, to nieśwaidomie umysł zarejestruje afkę wiszącą na scianie, to powiedz co sądzisz o takiej aplikacji.

Jeśli żadna z tych metod sama nie jest dobra to może włączenie jej do praktyki, jeżeli JUŻ pracuje się ze świadomym pisaniem afirmacji, świadomym pisaniem, korzystaniem z kolumny reakcji, świadomym powtarzaniem afirmacji na głos, czy do lustra czy w myślach. jakie konsekwencje miałoby do normalnego urzywania afirmacji dołączenie jeszcze dodatkowo np. afirmacji normalnych(nagranych na mp3) przez sen lub podrzas innych czynności, lub korzystanie z afirmacji podprogowych nagranych lub pisemnych podczas wykonywania tych samych czynności?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Magic

  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2013-09-05, 14:55:44 »
0_o