Autor Wątek: Pytanie do wszystkich, nie tylko ekspertow ale i watpiacych tez :)  (Przeczytany 34740 razy)

Magic

  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2013-09-05, 13:15:58 »
Bo nie maja co jesc.

Jestem w lesie I zadtanawiam sie czrmu pokazujac na zwierzena galezi jedni muwia papuga a drudzy ze rys. A zwieeze jest jedno.

Matek: na Twoje odpowiedzi polecam na poczatek atlas geograficzny.

Davidia: kto pyta nie bladzi I nie kreci sie w lesie po nocy w kolko.

matek

  • Gość
[#]   « 2013-09-05, 13:07:35 »
No dobra, ale czemu dzieci gloduja w Afryce?

Clint

  • Wiadomości: 2 541
  • Płeć: Mężczyzna
    • Boski Spokój
  • Łukasz Kubiak - https://boski-spokoj.pl/
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2013-09-05, 13:05:59 »
Cytuj
Powiedzcie mi, na jakiej zasadzie dziala swiat.
Na tej samej co zawsze. Bądź nie.

:D

matek

  • Gość
[#]   « 2013-09-05, 13:03:36 »
Ej no bez jaj...
Skad mozna miec pewnosc ze minie?

Odpowiedz nieprawdziwa:D

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2013-09-05, 13:02:10 »
"I to minie."
:D

matek

  • Gość
[#]   « 2013-09-05, 12:56:12 »
To teraz ja mam pytanie do wszystkich.

Powiedzcie mi, na jakiej zasadzie dziala swiat. Chce wiedziec wszystko na ten temat. Wasza odpowiedz musi byc wyczerpujaca i szczegolowa, a jesli znajde jakikolwiek elemencik, ktory nie pasuje do tego, co powiedzieliscie, znaczy ze odpowiedz jest nieprawdziwa. Jesli nie wytlumaczycie mi cierpienia kazdej pojedynczej istoty, nie bede zadowolony z odpowiedzi. Jesli tylko znajde jakikolwiek sposob, aby podwazyc Wasza odpowiedz, to znaczy, ze jest ona nieprawdziwa. Jesli znajde cytat z jakiejkolwiek ksiazki, ktory nie zgadza sie z odpowiedzia, rowniez uznam ja za nieprawdziwa.

Najlepiej, zeby odpowiedz zawierala sie w jednym krotkim zdaniu, albo wyrazie, tudziez wzorze matematycznym - dlugie wypowiedzi moga oznaczac, ze cos krecicie.

No, co? Zatkalo kakao?

W koncu podobno rozwijacie sie duchowo, medytujecie i jestescie madrzy!

Dalej!

Gdzie odpowiedz?

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2013-09-05, 12:08:24 »
Grażynka, przepiękna metafora! ^_^

Davvidia

  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.podlasem.manifo.com
  • Regresja EFT Trener, NLP Coach zaśw. MEN
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-09-05, 12:00:29 »
Grazyna

piękne, nic dodać nic ująć :)

tylko co jak ktoś nie chce wejsc do lasu tylko pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać i pytać ;)

Kaja

  • Wiadomości: 473
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-09-05, 12:00:12 »
Grażyna Anna, opowiastka idealnie oddająca sytuację :)

Ja jeszcze dodam nie wystarczy zrozumieć, trzeba poczuć.

Grażyna Anna

  • Gość
[#]   « 2013-09-05, 11:52:55 »
Nie mam zadnych oczekiwan. Po prostu chcialbym zrozumiec zasady mechanizmu, ktorego jestem czescia. Fajnie by bylo, gdyby odpowiedz nie zawierala sprzecznych ze soba elementow I miala faktyczne, obiektywne odbicie w rzeczywistosci. To wszystko.

Super :)

To teraz taka mała opowiastka.
Na wzgórzu siedzi człowiek. Dookoła wzgórza rośnie gęsty las, a człowiek widzi jedynie korony drzew. Z lasu co jakiś czas wychodzą ludzie i człowiek każdego z nich pyta co jest pod koroną drzew ... ludzie mu opowiadają, że krzewy, inni, że kwiaty, jeszcze inni opisują zwierzęta itp.
Człowiekowi jednak to nie wystarcza ... bo czasami uzyskane informacje nie są spójne, czasem sprzeczne a czasem nie do uwierzenia, a ponieważ korony drzew dość gęste, niektórych z nich nie można potwierdzić.
Żeby poznać, co jest pod koroną drzew, trzeba wejść do lasu :)

Mam na myśli to, że z twojego punktu widzenia nasze odpowiedzi mogą być sprzeczne z twoją rzeczywistością, możesz nie dostrzegać ich obiektywnego potwierdzenia w otaczającej cię rzeczywistości ..., ale żeby sprawdzić czy to co mówimy jest prawdą czy nie ... wejdź do lasu ;)))

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2013-09-05, 11:49:45 »
Fajnie by bylo, gdyby odpowiedz nie zawierala sprzecznych ze soba elementow I miala faktyczne, obiektywne odbicie w rzeczywistosci.
Poważnie pytam: jak sprawdzisz oba powyższe?

Magic

  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2013-09-05, 10:38:58 »
Magic tak troche czytam, co piszesz.
Część osób, które piszą tu na forum miała z pewnością podobne wątpliwości i pytania.
Z tym, że w tym momencie nasze postrzeganie rzeczywistości jest już zgoła inne niż wtedy.
Tak się zastanawiam jakich odpowiedzi od nas oczekujesz? Bo chyba nie takich jakie dostajesz ;)
Nie mam zadnych oczekiwan. Po prostu chcialbym zrozumiec zasady mechanizmu, ktorego jestem czescia. Fajnie by bylo, gdyby odpowiedz nie zawierala sprzecznych ze soba elementow I miala faktyczne, obiektywne odbicie w rzeczywistosci. To wszystko.

Davvidia

  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.podlasem.manifo.com
  • Regresja EFT Trener, NLP Coach zaśw. MEN
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-09-05, 10:37:38 »

Takie myślenie, że TO ZŁO dookoła, które widzę, które mnie otacza, JEST WE MNIE , tylko wyparte, może doprowadzic do paranoi.
Myślałam tak.
Efekt ?
Poczucie winy. A konsekwencją poczucia winy - kara.
I zrobiło sie błędne koło. Kara, smutek, zło, depresja.


Marylka tu widocznie nie wyszłaś z tej pętli do ostatecznej prawdy. Ostatecznie zawsze jest uświadomienie, że coś źle zrozumieliśmy zobaczyliśmy, jakiś wyrywek, kawałek sytuacji i na bazie tego podjeliśmy decyzje których żałowaliśmy. Lustro jak najbardziej funkcjonuje, jednak czasami jest bardzo głęboko w intencjach, że aż trudno wyjść poza obszar tej karmy.

Taki przykład z mojej karmy. Kiedyś miałam wielka milość i rodzinę. Mój mąż pewnego dnia nie wrócił. Czekałam, czekałam aż sobie wymyśliłam, że mnie opuścił i na bazie tego wymysłu, wściekła podjęłam działania jakich później żałowalam. Co się okazało z perspektywy czasu, że on szukał pożywienia dla rodziny i miał z tym jakieś trudności ..  (bez szczegółów pisze bo to zamierzchłe czasy ;)
I najtrudniej później po latach odtwarzania schematu, wyjść poza niego i zobaczyć, że jednak sami się krzywdzimy i teraz odtwarzamy trans niezrozumienia podstawowej intencji.

Grażyna Anna

  • Gość
[#]   « 2013-09-05, 10:29:41 »
Magic tak troche czytam, co piszesz.
Część osób, które piszą tu na forum miała z pewnością podobne wątpliwości i pytania.
Z tym, że w tym momencie nasze postrzeganie rzeczywistości jest już zgoła inne niż wtedy.
Tak się zastanawiam jakich odpowiedzi od nas oczekujesz? Bo chyba nie takich jakie dostajesz ;)

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-09-05, 09:23:21 »
Martinus, lustra nie kwestionuję, but  . . .
Nie nalezy przesadzać !
Takie myślenie, że TO ZŁO dookoła, które widzę, które mnie otacza, JEST WE MNIE , tylko wyparte, może doprowadzic do paranoi.
Myślałam tak.
Efekt ?
Poczucie winy. A konsekwencją poczucia winy - kara.
I zrobiło sie błędne koło. Kara, smutek, zło, depresja.
Dookoła ludzie troszczyli się o swoje dobra, z usmiechem na twarzy. Ja czułam się winna za syf dookoła - polityczny, lokalny, rodzinny, edukacyjny - you name it ;)

Nie neguję lustra.
Mówię tylko, żeby być ostroznym/uwaznym.
Nie ZA KAZDE ZŁO jestesmy "odpowiedzialni" :)