Autor Wątek: Karma a sceny z zycia - przeznaczenie ludzi i narodow  (Przeczytany 17880 razy)

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2013-09-23, 11:13:10 »
Magic
Wychodzi na to, że twoja samoświadomość jest porażająca :)
Ale to nie mój problem.

Magic

  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2013-09-23, 06:51:19 »
Ja nie wiem, jak Ty to robisz, że ustawicznie przypisujesz uczestnikom TEGO Forum poglądy, jakich oni nie mają i od jakich już dawno się pouwalniali. I wydaje Ci się, że odkrywasz przed nimi coś cennego, co jest wyłącznie twoją wątpliwością.
Leszku, ja nie wiem jak Ty to robisz, ze ustawicznie przypisujesz mi checi,  slowa I intencje, ktore nawet mi przez mysl nie przeszly I ktorych nie mam. I wydaje Ci sie, ze odkrywasz przede mna cos glebokiego i cennego co jedt wylacznie Twoja subiektywna interpretacja bez nawet proby zweryfikowania tego z moja obserwacja wlasna. Nie tedy droga chyba ;)

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2013-09-23, 05:04:35 »
Magic
 Między budować, a odkrywać i ugruntowywać jest ogromna różnica.
Dlatego przede wszystkim interesują mnie wpisy inspirujące do odkrywania i ugruntowywania PRAWDY o sobie. A prawda jest taka, że zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, mamy więc w sobie boskie cechy i możliwości. Jesteśmy bogato wyposażeni w talenty i zdolności, które są DARAMI BOGA dla nas. Czytanie o tym, jak one się przejawiają, jest inspirujące. Czytanie zrzędzenia osób, które mają wątpliwości, czy negują takie możliwości oraz zdolności, inspirujące nie są.

Ja nie wiem, jak Ty to robisz, że ustawicznie przypisujesz uczestnikom TEGO Forum poglądy, jakich oni nie mają i od jakich już dawno się pouwalniali. I wydaje Ci się, że odkrywasz przed nimi coś cennego, co jest wyłącznie twoją wątpliwością.
Nie tędy droga!

Tom

  • Wiadomości: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2013-09-23, 00:35:25 »
Zamiast miotać się miedzy różnymi autorytetami, wziąć się w garść i zacząć duchową praktykę. Pod warunkiem, że będzie ona trzeźwa, przytomna i niezależna od autorytetów. A więc WERYFIKOWALNA.

Czyli:
Wyższe Ja na Prezydenta ;)
wtedy każdy będzie miał autorytet idealny dla siebie
no i do tego jeśli już channeling, to tylko i wyłącznie ze swoim własnym Wyższym Ja :)

Olga

  • Wiadomości: 2 175
  • Płeć: Kobieta
  • olga.sarzala@gmail.com
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2013-09-22, 23:17:03 »
J034 dzięki za tego posta. Dzis czytałam sobie cos tam i było napisane: nie pros mnie tylko o uzdrowienie ale też dziel sie ze mna swoimi odkryciami, sukcesami, przecież jestem Twoim przyjacielem i cieszę sie wraz z Tobą. Interpretacja zalezna od punktu siedzenia, ale to plus Twój post dał mi taką śliczną refleksję, że ludzie na swojej drodze traktują "tych mądrzejszych" jak kran z ciepłą wodą, jak jest potrzeba odkręcasz i wychodzisz. A przecież każdy z nas jest PRZEDEWSZYSTKIM intencją dzielenia się i bycia obdarowywanym w jednym, te 2 rzeczy wspólnie płyną na fali miłości puki jesteśmy Dziećmi. No ale znowu: interpretacja zalezna od punktu siedzenia. Dzięki :)

J034

  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-09-22, 22:54:38 »
Dopóki nie będziesz wiedział co oczekujesz od RD będziesz szukał czegoś czego nie wiesz jak znaleźć.
Jeśli chcesz RD rodem z KK idź tam, jesli z Buddyzmu też mają swoje ośrodki.
Na razie chyba tylko udajesz, że szukasz, a na prawdę szkoda czasu, bo droga dość długa.
Zobacz jak fajnie parę ludzi tu wygląda i się ucz od nich, póki czas, bo jak puszczą uczniów to będziesz miał tylko książki, których nikt ci nie objaśni co robisz nie tak.
To uwaga do wielu co nie doceniają jak wielu ma mistrzów do pomocy z tego kraju i tych ( ciężkich, kijowych) klimatów, którzy to przerobili.

Magic

  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2013-09-22, 22:45:07 »
Cytuj
poruszasz się ciągle w jakiejś dziwnej szarpance poglądów
tak 
Cytuj
i zdań i chęci odrębności.
nie
Cytuj
Znasz ogólnie po co i w jakim kierunku idzie RD człowieka jako jednostki i jako drogi ludzi ?
rozwoj i ewolucja. konkretnej odpowiedzi po co nie udalo mi sie uzyskac jak dotad.
Cytuj
Boskość Leszka jest jego sprawą tak samo jak twoja Boskość twoją sprawą dlaczego wpisy mają budować czyjąkolwiek boską doskonałość ?
Nie wiem, On to pisal nie ja, ze tylko takie wpisy uwaza za ciekawe. Ja ich nawet nie klasyfikuje w ten sposob, wiec mnie nie pytaj ;)
Cytuj
Droga jeśli dobra często jest zbieżna w wielu punktach czy to złe i nie rozwojowe ?
Jedni mowia o egoizmie i nie zanieczyszczaniu swojej energii wplywami ludzi mniej rozwinietych i izolacje od tych osob, inni o wlasnej boskosci i wszechmocy a takze ze nie ma zadnych lekcji a swiat jest idealny i bez cierpienia w sumie, jeszcze inni o pokorze, o wszechmocnej milosci i braku zla, kolejni o dualizmie i lekcjach od Boga, a kolejni o milosierdziu i wspolczuciu w poswieceniu oraz o cierpieniu na rzecz bliznich, cierpieniu ktore jest proba ktore nas wyzwoli. Znajdz 3 elementy wspolne u wszystkich zakladajac, ze wszyscy "maja racje" bo tak im wychodzi w medytacji ;)

J034

  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-09-22, 22:39:06 »
Magic,
poruszasz się ciągle w jakiejś dziwnej szarpance poglądów i zdań i chęci odrębności.
Znasz ogólnie po co i w jakim kierunku idzie RD człowieka jako jednostki i jako drogi ludzi ?
Boskość Leszka jest jego sprawą tak samo jak twoja Boskość twoją sprawą dlaczego wpisy mają budować czyjąkolwiek boską doskonałość ?
Droga jeśli dobra często jest zbieżna w wielu punktach czy to złe i nie rozwojowe ?

Olga

  • Wiadomości: 2 175
  • Płeć: Kobieta
  • olga.sarzala@gmail.com
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2013-09-22, 22:36:47 »
Lechu, Boskich idei przedewszystkim nie szuka się u innych tylko poprzez swoje dostrojenie do częstotliwości ich istnienia w materii. Mozna obserwowac innych natchnionych tymi ideami, które spadają z Ducha, i jest to piękne, ale nie jest własnym odkryciem, własnym przebudzeniem do pewnego działania.

To Tobie nie wnoszą cudze idee, ale dla danych osób sa one często kluczowe dla dalszego rozwoju i TYLKO TO się liczy.[ chyba że inaczej rozumiem Twoją wypowiedź]Co zauważyłeś, że Cie nie wzbogaca.

Magic

  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2013-09-22, 22:31:58 »
To, co mnie popycha w rozwoju, to otwartość na odkrywanie tego, co czyni mnie coraz bardziej bogatym w boskie idee i inspiracje, w odkrywanie tego, co we mnie bosko doskonałe. W wypowiedziach ludzi wątpiących brak takich inspirujących idei.
Pomijam chwilowe wywalanki, kiedy ktoś się zapętlił i jeszcze nie wrócił świadomością do realiów obecnego życia :)

Czyli za interesujace dla Ciebie Leszku sa tylko wpisy pomagajace budowac Twoja boska doskonalosc?

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2013-09-22, 22:16:34 »
Cudze poglądy czy interpretacje doświadczeń mogę sobie akceptować, ale to nie zbliża mnie ani o krok do odkrywania Prawdy, nie jest rozwojowe.
To, co mnie popycha w rozwoju, to otwartość na odkrywanie tego, co czyni mnie coraz bardziej bogatym w boskie idee i inspiracje, w odkrywanie tego, co we mnie bosko doskonałe. W wypowiedziach ludzi wątpiących brak takich inspirujących idei.
Owszem, tym osobom mogą się one wydawać niezwykle inspirujące, ale... patrząc z punktu widzenia dalszych etapow rozwoju, one nic nie wnoszą.
Analizowanie bądź dyskutowanie cudzych poglądów, ustosunkowywanie się do nich, nie ubogaca mnie.
Owszem, taki etap wydaje się konieczny do zweryfikowania swojego doświadczenia, do wyciągnięcia wniosków na temat konsekwencji takich, a nie innych praktyk. To bardzo ważny etap, ale nie może się kręcić wobec intelektualnych rozważań, nie może być oderwany od własnej duchowej praktyki.

BTW
Wpisów o skrajnie rożnych poglądach to ja tu nie widzę :)
Pomijam chwilowe wywalanki, kiedy ktoś się zapętlił i jeszcze nie wrócił świadomością do realiów obecnego życia :)

kopergamin

  • Gość
[#]   « 2013-09-22, 22:12:11 »
> choćby z szacunku do własnej- należy akceptować cudze

złote usta! :-)

Olga

  • Wiadomości: 2 175
  • Płeć: Kobieta
  • olga.sarzala@gmail.com
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2013-09-22, 22:01:36 »
"Wszystko co wychodzi od nas jest subiektywne a zatem weryfikowalne na swoj sposob przez nas samych poprzez postrzegania swiata z naszego punktu widzenia - zatem wg nas sluszne jesli w to wierzymy - obiektywna prawda moze byc zupelnie inna"

Im bliżej słońca tym wyraźniej je widać :)
Ale z daleka każdy widzi często co innego, inaczej, lub z powodu głębokiego zaprzeczenia sobie - wogóle nie widzi. Dopiero w całościowym wglądzie i scaleniu wszystko staje się oczywiste, proste

Obiektywna Prawda jest jedna, i występuje w liczbie mnogiej bo w każdym z nas. Ale jest taka sama, rózne są tylko filtry. Wazne jest też by przyjąć że każdy ma inną drogę, i choćby z szacunku do własnej- należy akceptować cudze.

Magic

  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2013-09-22, 21:44:34 »
Uwazam za niepotrzebne i niekulturalne gdybym w tej sytuacji zaczal wymieniac z pseudonimu osoby, ktore uwazam za pasujace do opisu na potrzeby sytuacji. Nie mam zamiaru nikogo klasyfikowac czy oceniac. Kazdy z nas ma wlasny rozsadek, czyta rozne wpisy a takze czeste polemiki osob, ktore sie ze soba nie zgadzaja. Podstawa pisania na tym forum jest aktywna umiejetnosc czytania ze zrozumieniem. Poza tym skupianie sie na imionach odwleka nas od sedna tematu, ktorym jest rozbieznosc ideii. Jesli jednak wszyscy sie ze wszystkimi tutaj zgadzaja a Ci, ktorzy maja odmienny od wiekszosci "uznanych" osob punkt widzenia to osoby, ktore "Przynajmniej nie wśród osób, które za znaczące" uwazasz Leszku wowczas niestety nie pozostaje mi wiele poza wyrazeniem swojego smutku nad upadkiem radosci odkrywania odpowiedzi na rodzace sie nowe pytania i uznawania odmiennosci oraz roznorodnosci jako drogi do adaptacji, ewolucji i rozwoju.
« Ostatnia zmiana: 2013-09-22, 21:50:52 wysłana przez Magic »

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2013-09-22, 21:32:17 »
jakoś tej sugerowanej różnorodności światopoglądów nie zauważyłem. Przynajmniej nie wśród osób, które uważam za znaczące.
Jest natomiast na pewno kilka osób, które chciałyby za znaczące uchodzić, ale im nie wychodzi, bo brak im zarówno wiedzy jak i doświadczenia. I te mają / demonstrują poglądy odmienne.  Ale to też w ograniczonym zakresie, dalekim od skrajności. :)