Autor Wątek: Kącik uwag do moderacji  (Przeczytany 66087 razy)

AlohaState

  • Administrator
  • Wiadomości: 419
    • pozytywneinspiracje.com
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2019-01-11, 23:00:07 »
W związku ze zmianami technicznymi na serwerze, forum było czasowo niedostępne. Prace zostały zakończone i wszystko powinno działać prawidłowo.
W przypadku pojawienia się problemów technicznych prosimy o kontakt.

AlohaState

  • Administrator
  • Wiadomości: 419
    • pozytywneinspiracje.com
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-09-14, 19:09:51 »
Forum Przytomny Rozwój Duchowy przekształciło się w dniu 15 grudnia 2017 roku w forum dla rozwoju POZYTYWNE INSPIRACJE




Tytuł został poszerzony o słowa założyciela wątku i zgodnie z innymi sugestiami. Teraz brzmi:
"Religie rozwojowców - szkodliwe przekonania"

Dobrego wieczoru:)
« Ostatnia zmiana: 2017-12-15, 14:53:32 wysłana przez almighty »

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-09-13, 00:30:26 »
Tytuł był dla mnie jak najbardziej ok. Raczej chodzi o akceptację intencji rozmówcy. Według mnie, pewne tematy przybierają formę urojeń i zaślepienia, tylko i wyłącznie przez niepotrzebne rozbudowywane definicje. Dla rozwojowców, jasne jest, że podobne przyciąga podobne,ot cała karma. Cały myk polega na uświdomieniu sobie, co się do siebie przyciąga i jak się tego pozbyć. Inne praktyki typu: ochrony, lustra, zaklęcia, tylko odciąga nieuniknione, czyli zwrot swoich pragnień " zwrotu karmy"

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-09-12, 21:25:22 »
Jak by już admin sie uparł to bardziej sens oddałoby np: szkodliwe przekonania i nie w RD bo RD to czysty proces, a u ludzi związanych z RD, na tematy "duchowe"
ale po co komplikować ?


dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-09-12, 20:43:55 »
Przecież napisalem , że wg mnie nazwa jest ok :D wiec po co mam prosic

Chyba , że to jakieś polecenie do mnie :D

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-09-12, 20:37:42 »
To poproś o zmianę nazwy na błędne przekonania w RD. Reszty sugestii z ostatniego posta nie chce mi się prostować

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-09-12, 19:54:17 »
itp. jak miałeś wątpliwości to
trzeba było zapoznać sie z wątkiem
http://przytomnyrozwoj.pl/index.php?topic=463.msg25895#msg25895  lub zapytać

Poza tym jest jeszcze właściwy lęk przed karmą (to do pierwszego postu z wątku o religii rozwojowców)

Właściwy lęk przed karmą? O_O
No to powoli wyłazi czemu tak jesteś przywiązany do pewnego stanu rzeczy i boli gdy się go obala.

Nie miałem żadnych wątpliwości, ani nie wiem o co miałem pytać ? i gdzie ja tam coś wspominałem o roli ofiary ? Tamten wątek nie ma służyć tłumaczeniu prawa karmy a obnażać błędne przekonania w tematach RD.

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-09-12, 19:45:00 »
To łatwiej coś znalaźć jak wątek ma 60 stron ?

Mariusz i pomyśl 3 x zanim coś jeszcze napiszesz na ten temat, bo w każdym poście piszesz jakąś nieprzytomną analize na moj temat i nie chce mi się z TWOICH TEORII więcej tłumaczyć, bo to tak jak bym musial obmywac się z blota, a ty przyjdziesz i bezmyslnie znowu mnie nim rzucisz.

 Jak  ktoś będzie chciał znaleźć coś o rozumieniu prawa karmy w odniesieniu do problematyki kat-ofiara to będzie szukał w wątku "religia rozwojowców" czy "karma agresora i ofiary" ?

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-09-12, 19:41:23 »
dlaczego nie tutaj ? wiesz lepiej ode mnie ?

przecież wyraźnie opisałem  i to na przykładach , że od rozwojowców, nie pamiętam których, to takie obiegowe przekonania, które krążą od dawna
Bo tutaj były inspiracje żeby wychodzić z roli ofiary, rozwijac niewinność itp. jak miałeś wątpliwości to
trzeba było zapoznać sie z wątkiem
http://przytomnyrozwoj.pl/index.php?topic=463.msg25895#msg25895  lub zapytać

Poza tym jest jeszcze właściwy lęk przed karmą (to do pierwszego postu z wątku o religii rozwojowców)



dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-09-12, 19:29:50 »
Jak powinien wyglądać akceptowalny tytuł?

Myślałem, żeby to przenieść do wątku "karma agresora i ofiary" . Mnożenie wątków jest niecelowe jeśli nie ma strasznie dużo postów, bo później są problemy ze znalezieniem czegoś jak ktoś jest nowy.

To łatwiej coś znalaźć jak wątek ma 60 stron ?

Mariusz i pomyśl 3 x zanim coś jeszcze napiszesz na ten temat, bo w każdym poście piszesz jakąś nieprzytomną analize na moj temat i nie chce mi się z TWOICH TEORII więcej tłumaczyć, bo to tak jak bym musial obmywac się z blota, a ty przyjdziesz i bezmyslnie znowu mnie nim rzucisz.

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-09-12, 19:05:27 »
Leszek

Spoko :)

Te artykuły już linkowałam wcześniej jak Cie nie było na forum więc ,jest szansa, ze ktoś przeczytał ;)

Facilite

  • Gość
[#]   « 2017-09-12, 19:00:43 »
Polityczny klimat ?? A gdzie ?

Tylko nie mow, że klimatem nazywa się te 1 - 2 posty ktore napisalem gdzieś tydzien temu i że ktoś to zgłosił ?

Bo padne ;-)

Dżonny,
to nie chodziło o Twoje posty, ale o inne, które w międzyczasie wyleciały.
Jak tylko się pojawiły, to wątek został zamknięty. Tak szybko, że nie zdążyłam się wypowiedzieć ;) No a potem znów otwarli, ale "polityczne" posty zostały usunięte.

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-09-12, 18:56:56 »
dlaczego nie tutaj ? wiesz lepiej ode mnie ?

przecież wyraźnie opisałem  i to na przykładach , że od rozwojowców, nie pamiętam których, to takie obiegowe przekonania, które krążą od dawna
« Ostatnia zmiana: 2017-09-12, 19:02:19 wysłana przez dżonny »

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-09-12, 18:53:48 »
.... Dżony napisałeś
"Pozbywam się lęku przed karmą / zwrotem karmicznym, ktory nabyłem od rozwojowców na forum. "

Mogłeś ten lęk nabyć od buddystów lub hinduistów ale nie tutaj



dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-09-12, 18:46:50 »
Mariusz

Nie pisałem, że "wyście" mi coś wkładali do głowy, tylko, że wiele osób "rozwijających się duchowo" ma przekonania związane z karmą i pewnie innymi rzeczami, które pełnią taką rolę, jak religia, czyli obciążającą (nie było powiedziane, że wszyscy przekazują takie wierzenia/ przekonania)

Cytuj
Ustaliliśmy w międzyczasie, że karma działa inaczej.

To ja napisałem zakładając wątek, że karma działa inaczej niż wielu osobom się wydaje. Mamy tu jakieś pomieszanie z poplątaniem, może bardziej rozwojowo będzie jak się zastanowisz dlaczego ci to tak przeszkadza.

PS karma agresora i ofiary to jest zupełnie inny temat niż system wierzeń w kręgach rozwojowych.