Pozytywne Inspiracje

Forum => OFFTOPIC => Wątek zaczęty przez: Semira w 2013-05-09, 10:00:53

Tytuł: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Semira w 2013-05-09, 10:00:53
Natychmiast moje posty maja zostac przywrocone na forum!Nie Bylo zadnych obrazliwych ,chamskich postow sama prawda potwierdzona faktami!!!Osoby z forum pisza do mnie ze absolutnie moje poty maja byc przywrocone..
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Anaru w 2013-05-09, 10:23:12
Z calym szacunkiem, ale pisanie o Leszku że nie dotknęłabyś go kijem i insynuowanie kontaktów seksualnych z uzdrowicielkami to delikatnie mówiąc przekroczenie granic dobrego smaku.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Olga w 2013-05-09, 10:43:26
Semira, ja widziałam tylko jednego posta, kurcze, daj spokuj, nie chce byś była banowana. Wtedy ciebie zbanowali chyba w podobnych klimatach i to ci się powtarza.

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2013-05-09, 10:44:47
...bo każdy post zawierał przynajmniej jedno takie. Gdyby ich nie było, posty by zostały. A zdecydowanie lepiej jest skasować post, niż wyedytować połowę -- zwłaszcza że wtedy zawsze pozostaną wątpliwości CO było w tej drugiej połowie.
Gdy post jest napisany spokojnie, nie ma takich rozterek.

I Olga ma rację: nie zostałaś wyrzucona za złe poglądy (bo to nie jest forum Leszka i można mieć inne), a za agresywne zachowania.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Olga w 2013-05-09, 10:48:33
Ja kilka razy na cudzie dostawałam kiedys ostrzeżenia;))
Semira
Uspokuj sie tam chochliku i pisz spokojnie co uwarzasz, bo to co uwarzasz moŻe komuŚ pomuc, nie powinno SZKODZIĆ TOBIE
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2013-05-09, 10:57:06
Przytomny rozwój duchowy to nie jest miejsce do przenoszenia chorej atmosfery z niemoderowanego forum gazeta.pl, gdzie kazdy może być mistrzem, nawet jeśli jest  leczony psychiatrycznie :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Olga w 2013-05-09, 11:04:06
Tak, to jedna strona i właściwa a druga jest taka,dopełniająca, ze takie reakcje nie biorą się z nosa i można, z poziomu przytomności i szczerości serca- pokazać dlaczego tak jest, skad takie reakcje, to jest postawa rozwojowa.:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2013-05-09, 11:33:49
Semira - nie pierwszy raz jesteś chamska i agresywna na forum w swoich wypowiedziach (a to co zaprezentowałaś w usuniętych jest po prostu żenujące) - i parokrotnie już nas za to przepraszałaś w mailach; Czy kiedyś się nauczysz, ze agresja i chamstwo nie są tu tolerowane? - za to kulturalne wypowiedzi, w których się nie zgadzasz z kimś innym, wszystko jedno czy z Leszkiem czy z innymi osobami - byłyby zachowane.

Niech to do Ciebie dotrze, oprzytomniej dziewczyno.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2013-05-09, 11:36:04
Skoro nas Semira tak miło pożegnała, to chyba pora usunąć ten wątek?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2013-05-09, 11:39:08
Niech ma jeszcze szanse przeczytać, co do niej napisała administracja;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2013-05-09, 11:48:42
Uważam że wątek może zostać, bo mam dość załatwiania spraw na 3 frontach w tym w PW:P
Sądzę że za dzień-dwa można poczyścić te posty.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariomar w 2013-05-09, 11:57:48
Szkoda Semiry, bo widzę, że ma podobny spadek po psychiatrykach jak ja czy Inga. Więc ciężkie rzeczy. Ja też byłem kiedyś agresywny i chamski, wykłucałem się z ludźmi, żeby zawsze mieć rację. Każda osoba, gdy myślała inaczej, to była dla mnei zagrożeniem, a więc moim wrogiem.

Teraz przeszła mi ochota na coś takiego. Owszem, nie raz pojawi mi się taki mocny wkurw na kogoś, ale juz nie w takim stopniu i nie w takiej ilości, jak kiedyś. Po kopniakach od życia zrozumiałem, że taką drogą nigdzie nei zajdę, nikt mnie nie będzie lubił, będe samotny pośród tłumu, a ja tak już nie chcę. Bo, co tu ukrywać, pomoc idzie od ludzi, a jak się od nich odetnę, to jak mi Bóg pomoże, skoro on pomaga w większości przez ludzi? To se na da!

Życzę Ci, Semira, żebyś doszła (kiedyś) do podobnych wniosków. Bo nie da się żyć na planecie Ziemia, walcząc ze wszystkimi i wojując z nimi. Przerabiałem to setki wcieleń i do nieczego mnie to nie doprowadziło. A wręcz, to ja mam teraz problemy z sobą i z ludźmi, a ludzie - mają się dobrze, bo nie stracili wiele na moich walkach. :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2013-05-09, 13:11:05
Semiro - jeśli to wg Ciebie jest pogarda, ze masz szansę zapoznać się z tym, co do Ciebie pisze administracja - to zaiste jest to zadziwiające podejście z Twojej strony.

Dla mnie pogardą by było, gdyby nie dano mi takiej możliwości.

Zresztą możesz na spokojnie i bardziej merytorycznie odnieść się do tego, co zostało napisane.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: carolieen w 2013-05-09, 13:58:07
Skoro kącik do moderacji - chyba jasnym powinno być to, że jakiekolwiek zmiany po wysłaniu wiadomości, czy to dokonywane przez zwykłych użytkowników czy moderatorów, powinny zawierać treść, że taka wiadomość została zmieniona. Na forum jedyne czym możemy operować to słowa więc dawanie przewagi moderatorom, którzy mogą usuwać coś co im się nie podoba bez informacji o tym, chyba jest nieteges.

Ps. o właśnie zmieniłam coś w swoim poście, zapomniałam o "do" i uwaga uwaga, pojawiła się wiadomość o zmianie ;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: WojtekD w 2013-05-09, 14:56:50
Po części, zgadzam się z Carolieen, warto dać info o kasacji postu.
Jednak kasowanie części posta, może się nie sprawdzić, bo istnieje ryzyko zmiany sensu całej wypowiedzi.
Drobiazgowa edycja postów jest pracochłonna i wątpię, by ktoś obecnych moderatorów na to przystał - to jest praca na pełen etat :)
Edycja postów ani informacja nie zapewni potencjalnym nadużyciom władzy ze strony moderatorów, świadomym czy też nie.

Widać że każdy przypadek jest rozpatrywany w większym gronie moderatorów i to jest najlepsze rozwiązanie.
Biurokratyzacja pracy moderatorów jest nie potrzebna :-)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2013-05-09, 15:50:21
Po pierwsze w zadnym poscie udostepnionym przez ciebie nie bylam ani chamska ani agresyena-co mi praktycznie zawsze przypisujesz jak z kims sie nie zgadzam-moze najwyzszy czas zajrzec co tam u siebie  jezeli chodzi o twoje 2 ulubione slowa?

Semiro, co to znaczy - udostępnionym przeze mnie? ;)

Byłaś chamska i agresywna w tych postach, które zostały usunięte i zaakceptuj to. Póki nie zrozumiesz, za co dostajesz ostrzeżenia i czemu Twoje posty się usuwane - to się będzie powtarzać.

Cytuj
Po drugie tylko raz w grudniu przepraszalam administracje w mejlach wiec juz tak sobie nie slodz,ze cie non stop niby przepraszam bo tego nie zamierzam.

To nie wymaga nawet specjalnego komentarza. Dwa razy była taka sytuacja wcześniej i za każdym razem twierdziłaś, ze zrozumiałaś. Wygląda jednak, że nadal nie i Twoim hobby pozostaje kłótnia oraz obrona przez atak. Mamy do Ciebie bardzo dużo cierpliwości, doceń to.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Monika Korbut w 2013-05-09, 15:53:10
Skoro od początku są ustalone zasady tego forum i uważam ,ze są słuszne i mądre ,to po co je łamać ,a potem się wykłócać?! I po co walczyć z moderacją ,skoro od początku wiadomo ,ze ona ma tu swoją ustaloną rolę.Może trzeba w końcu nauczyć się brać odpowiedzialność za to ,co się robi i nie pierdzielić przytomności i jakości forum swoimi widzimisię;!
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2013-05-09, 16:05:16
Osoby, którym się to Forum nie podoba, powinny wrócić do Forum Cudownyportal.pl  lub założyć swoje.

Jest też i taka opcja, że Moderatorzy nie będą modyfikować postów, tylko od razu wywalać je w kosmos, jesli znajdą w nich coś, co jest niezgodne z Regulaminem Forum. Bez informowania o skasowaniu posta. Bo na to nikt nie ma ani czasu, ani ochoty.
To jest PRACA SPOŁECZNA I NIKT ZA TO NIE BIERZE PIENIEDZY!
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariomar w 2013-05-09, 16:09:17
No właśnie, a gdzie można znaleźć Regulamin Forum?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Anaru w 2013-05-09, 16:11:12
Monika
myślę podobnie jak Ty. Nie rozumiem tylko czemu mają służyć hejterskie zagrywki na forum poświęconemu rozwojowi duchowemu, bo na pewno nie podwyższaniu wibracji i budowaniu atmosfery miłości i akceptacji. Nie fajnie jest też  z rana naczytać się paszkwili. Jeśli ktoś ma pretensje do kogoś, to niech to załatwia na privie i oszczędzi innym czytania tego typu wypowiedzi.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Monika Korbut w 2013-05-09, 16:15:34
Anaru

Dokładnie .Na razie to nie ma nic wspólnego z przytomnością .Jasne ,ze panuje tu wolność słowa ,ale przytomnego słowa ,a nie samowolka!
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2013-05-09, 16:21:29
Po raz kolejny wklejam link do Regulaminu (Dział forum- Offtopic)

http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=472.0
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Monika Korbut w 2013-05-09, 16:25:25
I myślę ,że szacunek dla twórcy tego forum ,wdzięczność i mądre podejście i zachowania się należą ,a nie atakowanie go ,robienie z siebie niewiadomo kogo .Zostało nam udostępnione miejsce czegoś fajnego ,gdzie płynie i również światło od Boga i również szansa na rozwój i wsparcie Pana Leszka Żądło ,i myślę ,ze rozwijanie szacunku i wdzięcznosci jest lepsze i wartościowsze dla wszystkich.Ludzie trochę szacunku ,na tym forum jesteśmy dlatego ,ze jest to pewnego rodzaju prezent od Pana Leszka , a nie przeciwieństwo tego.To nie jest coś ,co można zabrudzać i niszczyć ,ale nauczyć sie czegoś mądrego i przejawiać życzliwość i jedność .To wspaniałe ,ze powstało takie forum ,bo jest to także szansa na rozwój i proszę was bądzcie bardziej dobrzy i przejawiajcie szacunek Panu Leszkowi Żadło.To o was świadczy ,co tu przejawiacie .
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Monika Korbut w 2013-05-09, 16:27:48
Przytomny Rozwój duchowy ,świadczy o czymś cudownym i fajnym ,o czymś mądrym i mądrym pełnym światła podejściu .
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Monika Korbut w 2013-05-09, 16:36:39
Przepychacie się z Panem Leszkiem i jego zasadami jakby to było wasze forum ,wasza własność
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2013-05-09, 16:47:05
Monika
to forum jest wspólnym dziełem wszystkich osób, które coś do niego wniosły, nie tylko Leszka :-)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2013-05-09, 16:51:04
Mariusz
 Zgadza się, ale jednak obowiązują reguły gry, które zostały ustalone na początku.

To ma być miejsce przyjazne dla Użytkowników, wolne od kłótni, pomówień, złośliwości itd.

A ja nie będę sprzyjał tym, którzy chcieliby to zmienić.
Nie będą też temu sprzyjać pozostali Moderatorzy.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Witek D. w 2013-05-09, 16:51:52
Forum Leszek nie stworzył;) Jest ono dla użytkowników, oczywiście tak długo jak użytkownicy zachowują poszanowanie dla siebie nawzajem i przestrzegają zasad. Powiedziałbym że to forum jest bliższe grupie społecznościowej niż standardowemu forum (co jest fajne moim zdaniem).
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-05-09, 16:54:34
O ile pamiętam to Leszek był tylko pomysłodawcą Forum a zostało ono stworzone przez innych użytkowników i nie nalezy do nikogo.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2013-05-09, 16:57:26

To ma być miejsce przyjazne dla Użytkowników, wolne od kłótni, pomówień, złośliwości itd.

A ja nie będę sprzyjał tym, którzy chcieliby to zmienić.
Nie będą też temu sprzyjać pozostali Moderatorzy.

ja tego chciałem jeszcze na CUD, tu jest dużo lepiej ale jeszcze nie ma pełnego zdecydowania. Jak wczoraj rozmawiałem z BR to były jakieś rozbieżności między modami co robić np ws Noxygena (dla mnie sprawa jest prosta - jak ktoś zaczyna od tego, że nie akceptuje "naszych" metod to powinien sobie szukać metod które akceptuje a nie prowokowac nie wiadomo co i po co)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Monika Korbut w 2013-05-09, 17:02:01
Witek I Mariusz

 zgadza się ,ze jest dla użytkowników ,ale pomysł  i zasady wychodzą od Pana Leszka.Tylko niektórzy użytkownicy wymyślili sobie ,że to oni będą wymyślać zasady i robić tu rozpierdziel.
I istota na którą tak wszyscy tu czekają ,czyli Pan Leszek Żądło ,żeby coś mądrego powiedział ,napisał ,raptem obiektem do walki się stała.
Uważam ,ze jesli cos jest tu ustalone ,zasady ,które maja na celu utrzymać porządek i są tez inni ,którzy ten porządek utrzymują czyli moderatorzy ,to trezba im tez okazac szacunek i wdzięczność ,ze takie coś wymyślili jak zasady i reguły ,aby i nas też owego porzadku nauczyło i ułatwiało przebywanie na tym forum.

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Monika Korbut w 2013-05-09, 17:03:07
Nie ważne czy nalezy czy nie nalezy ,nie znaczy ,ze trzeba brak kultury tu wprowadzac!
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Witek D. w 2013-05-09, 17:09:18
Mi tam starczy jak ludzie utrzymują pozytywną atmosferę lub odchodzą gdy nie chcą w niej uczestniczyć :) Wdzięczności itd. jak kto lubi :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Noxygen w 2013-05-09, 17:11:29
A ja Was pogodzę bo ode mnie się to zaczęło.

Zakładam, że teraz to nie do końca po całej aferze ludzie wiedzą o co chodzi.

Był post. Czyjś.

Ustosunkowałem się do niego podając go jako cytat.

Po moim poście właściciel posta i myśli doszedł do wniosku że nie do końca jasno się wyraził i poprawił swojego posta. Taką możliwość ma tylko moderator. Moderator poprawił SWÓJ post.

Ta zmiana spowodowała że mój post nie wyrażał już tego o czym pisałem (cytat zawierał nowy poprawiony post, moja odpowiedź była na stary) Jako nie-Moderator nie miałem możliwości edycji.

Cała ta sytuacja to nieporozumienie. Została wyjaśniona między Moderatorami a mną. Możecie zostawić temat. Moderator nie miał intencji ingerencji w mój post. Niechcący tak wyszło   
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2013-05-10, 03:30:31
Informuję, że z tego wątku usunałem kilka postów, krtóre psuły atmoosferę Forum.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2013-05-10, 08:26:45
A teraz uwaga do Użytkowników, którym nie podoba się praca Moderatorów.
Uwierzcie mi, że nie musicie trzymać się TEGO Forum.
Możecie przejść na takie Forum, gdzie jest lepiej, sprawiedliwiej, czyściej i przytomniej :)
To Forum zostało stworzone przez tych, którym nie odpowiadała chora atmosfera CUD  i powstało po to, żeby było INNE niż na CUD.
Jednak widzę,że niektórych Uzytkowników zżera nostalgia za tamtym Forum, gdzie sprawy osobiste załatwiało się na Forum, zamiast na PW.

TAMTO FORUM NADAL ISTNIEJE!
Nie ma powodu przenosić się tu, by psuć atmosferę!
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: dscorpio10 w 2013-05-10, 19:17:16
Oj ciekawie sie ostatnio zrobilo na forum :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Iustitia w 2013-05-29, 12:44:57
Lynd z całym szacunkiem problem w tym, ze chodzi o jeden wątek forumowy-Karma ze szpitali. Dla mnie jest ważny, a co się tam wypowiadam to Inga z pretensjami, bo to do niej. Rozumiem przewrażliwienie, ale to przewrazliwienie własciwie powinno skutkowac moim nieodzywaniem sie w tym watku.
Dokladnie taka sytuacja jak dzis-nie wypowiedzialam sie o Indze ale w temacie wątku.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2013-05-29, 12:50:29
To nie uzasadnia wymienienia, jak teraz, kilkudziesięciu postów między sobą. Jeśli uważasz że jakieś posty Ingi łamią regulamin, po prostu je zgłoś.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Iustitia w 2013-05-29, 12:53:02
dzieki.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-05-29, 13:05:10
L Dla mnie jest ważny, a co się tam wypowiadam to Inga z pretensjami, bo to do niej. Rozumiem przewrażliwienie, ale to przewrazliwienie własciwie powinno skutkowac moim nieodzywaniem sie w tym watku.

Wskaż mi te przypadki.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-05-29, 13:29:07
I mam taką uwagę do moderacji
Chciałbym aby informować z jakiego powodu są wycinane posty nie łamiace regulaminu.
Teraz zauważyłam że mój jeden post z wątku Szpitale psych. został wycięty zupełnie bez powodu.
W kąciku oczyszczania też go nie ma.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Olga w 2013-05-29, 13:34:45
To racja, ja chciałam ostatnio odgrzebać moja dyskusje z Sylwia nt TH zresztą w wątku o TH i też tego już nie ma. A nie było tam nic poza regulaminem. Jakieś info na priva by sie przydało, bo nie ma czego cytować ani przypominać  dla prawdziwszego zrozumienia swoich starych wypowiedzi:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: ptah w 2013-05-29, 14:30:04
Olga
Sprawdziłem z ciekawości jak wygląda sprawa Twoich usuniętych postów. Naliczyłem ich całe 7, żaden nie dotyczy TH. Może te, których szukasz zostały gdzieś przeniesione? Tutaj nikt z moderatorów nie usuwa postów ot tak sobie :).
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-05-29, 14:35:35
Lynd z całym szacunkiem problem w tym, ze chodzi o jeden wątek forumowy-Karma ze szpitali. Dla mnie jest ważny, a co się tam wypowiadam to Inga z pretensjami, bo to do niej. Rozumiem przewrażliwienie, ale to przewrazliwienie własciwie powinno skutkowac moim nieodzywaniem sie w tym watku.
Dokladnie taka sytuacja jak dzis-nie wypowiedzialam sie o Indze ale w temacie wątku.

Przeszukałam cały wątek i nie znalazłam takiego przypadku.

Ale za to znalazłam słowa Iustitii : dlatego napisalam o niecackaniu i umiłowaniu prawdy zawsze i wobec kazdego.
I tyle:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2013-05-29, 14:46:33
Olgo - a nie chodzi o te wypowiedzi?

http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=479.msg28251#msg28251
http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=479.msg30135#msg30135

Moze też coś poszło do kącika oczyszczania, trudno rzec.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Olga w 2013-05-29, 14:52:52
Nie, nie o te, wczoraj czytałam 2 razy i nie znalazłam- pomyślalam ze zostały skasowane- ale jak nie to na pewno gdzieś są, dzięki za sprawdzenie:)

A nie dało by rady wysyłać forumowiczom wiadomości o przeniesieniu? Lub najlepiej jakieś ogólnie dla wszystkich wyświetlenie informacji w danym wątku, o przeniesieniu.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2013-05-29, 15:02:50
Akurat jak przenoszę i np.: tworzę nowy wątek - zostawiam informację i linki, ze posty zostały przeniesione.

Mozna to ustanowić jako regułę, to byłby ok - czyli równiez przy przenoszeniu do np.: Kącika Oczyszczania.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Olga w 2013-05-29, 15:05:01
Było by fajnie:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2013-05-29, 15:10:09
Nie zostawiam informacji, kiedy nie widzę takiej potrzeby, czyli np. nie przerywam dyskusji w trakcie jej trwania aby przenieść gdzieś post (jak to było z "przyjmę dobre ręce"), ani też kiedy przerzucam do kącika oczyszczania.

A może, zamiast kącika oczyszczania otworzyć nowy wątek? Bo w sumie to bywa dołujące jak ktoś się w tym kąciku oczyszcza, i o oczyszczaniu rozmawia, a tu nagle rozmowę zalewa jakaś kłótnia :P
"Kącik ping-ponga" :P

EDIT:
Wtedy też można byłoby trochę uniknąć sytuacji jak z tym postem Ingi, który prawdopodobnie został wycięty jako część długiej wymiany, ale pozostawianie go byłoby trochę nieuczciwe (bo zamykałoby usta tylko jednej osobie). Chyba Ingo że nie mówisz o dzisiejszo-wczorajszym, to wtedy mogę poszukać co się z nim stało.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Karina w 2013-05-29, 15:26:04
kącik intensywnej konwersacji :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-05-29, 17:43:52
Znikła moja odpowiedź na posta Iustiti z 23.05 godz. 18.39.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2013-05-29, 18:32:37
No, widzię że jakoś już w tym momencie zaczęła się gra w duchowego ping-ponga pt "kto o kim więcej wie", więc nie dziwię się decyzji usunięcia. Wiadomo, że interpretacja punktu kiedy coś takiego zaczyna będzie nieco subiektywna, ale rozumiem decyzję moderatora.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2013-05-29, 23:17:06
Olgo, no to może chodzi o tą dyskusje - zapoczatkowana była po części z tematu Theta Healing, ale odbywała się w innym wątku http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=434.msg28859#msg28859 (?)

Najlepiej, jesli samemu się w jakiejś dyskusji pisało, przejrzeć własne posty (w profilu jest taka opcja). Jak się pamięta, kiedy mniej więcej to było, to można w miarę szybko znaleźć co sie chce.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-19, 16:27:26
Czy użytkownik tego forum ma prawo do wypowiadania swoich opinii ?
I co ma zrobić poza opuszczeniem forum lub kłotnią , gdy inny użytkownik depcze mu po piętach ciągle oceniając krytycznie jego wypowiedzi co podchodzi pod mobbing?
CZy administracja ma jakieś środki aby przeciwdziałać takim praktykom czy też takie praktyki są dozwolone?
Iustitia:
Pytania rózne do Leszka  2013-06-18, 23:17:58 »
 Oświecenie 2013-06-17, 18:46
Czego mężczyźni oczekują od kobiet  « 2013-06-19, 15:41:30 »
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-19, 16:28:37
Jeszcze dodam że Iustitia została poproszona przez moderatora aby nie komentowała moich wypowiedzi, na co wyraziła zgodę.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Iustitia w 2013-06-19, 16:31:04
Zrobię wyjątek i zwroce sie do Ingi
a rozumiem, ze ego puchnie na tyle ze każdą moją wypowiedź kierujesz jako komentarz Twojej. No niestety tak nie jest. Tak Ingo wszystko się wokol Ciebie NIE kręci:D
Nota bene w wątku dzisiiejszym ustosunkowywalam się nie do wypowiedzi Ingi, bo są irracjonalne ale do wypowiedzi innego Forumowicza, chyba sobie wpiszę w status "Łączenie moich postów z osobą Ingi jest wytworem nie mojego Ego"
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-19, 16:34:38
Ego to ty masz spuchnięte i to już od wielu lat.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Iustitia w 2013-06-19, 16:39:38
Inga
znowu wszczynasz burdę i lecisz po ochronę do moderacji bo Twoim zdaniem ja na Ciebie napadam zupełnie jak dziecko "Mamo, bo Malgosia tamto i siamto"Zalatw to ze swoja Mama a nie wszczynaj burdy
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-19, 16:46:10
Specjalistą od wszczynania burd jesteś ty. Policz ile razy na cudzie wszczynalaś burdy i z iloma osobami.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Iustitia w 2013-06-19, 16:51:52
przescignelas mnie na tym forum
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-19, 16:55:32
Na tym forum burdy mam tylko z tobą.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Iustitia w 2013-06-19, 17:00:51
I każdą jedną wszczynasz sama po to tylko by mnie obrazac. Nie masz na tyle odwagi zeby zalatwic cos na priva, nie- Ty musisz miec widownie, musisz powiadamiac, zglaszac to oficjalnie. Ego i tyle. Masz jakas obsesje na moim punkcie to sie z niej wylecz skutecznie bo mnie te Twoje odbicia na moim punkcie nie kreca
Będe uprzejma i Ci nie powypominam, ale burdy mialas nie tylko ze mna. Zwlaszcza na tym forum. Więc szybki rachunek sumienia i nie prowokuj dalej. Skonczylam rozmowe z Toba wiec to uszanuj i daj mi wreszcie spokoj
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-19, 17:03:10
Dam jeżeli przestaniesz komentować to co ja piszę. A jeżeli nie to będą burdy.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Iustitia w 2013-06-19, 17:12:34
Inga
tyle ze sobie to uroilas i ja nie jestem w stanie odpowiadac za Twoje urojenia. Wierze, ze dla Ciebie to jest prawda, ale tylko dla Ciebie. I niewazne, czy tytuluje posty do kogoinnego, czy nie adresuje ich do konkretnego adresata Twoje urojenie rządzi.

Pytanie do moderacji gdzie się wpisuje podpisy w statucie?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2013-06-19, 17:44:38
Iustitia,
Profil -> Profil forum -> Imię i nazwisko, dziedzina
Tylko proszę, nie wstawiaj tam nic prowokującego.

Inga,
Każdy użytkownik na forum ma prawo do wypowiadania swoich opinii, również Ty i Iustitia. I choć jeden z tych postów był ewidentnie odpowiedzią na Twój (nawet jeśli był niby skierowany do J034), to żaden nie był dawaniem nieproszonych rad.
Jeśli nie chcesz czytać jej opinii, możesz ustawić ignorowanie tu:
Profil forum -> Ustawienia profilu -> Lista znajomych/ignorowanych -> Edytuj listę ignorowanych

Na dobrą sprawę, ustawienie siebie w ignorowanych nazwajem dobrze by obu Wam zrobiło :P
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-19, 17:54:54
No to zostało mi tylko wpisywanie komentarzy pod jej wypowiedziami w podoby sposób jak ona to robi pod moimi.
Niby do mnie a niby nie do mnie, ale żeby zrobic wrażenie że ja piszę głupoty.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-19, 18:04:24
Może przeczytajcie więcej o psychopatii, a nie sprowadzajcie ją do przejawiania jednego zachowania?

To co to jest jeżeli nie rada?
I do kogo to jest skierowane jeżeli nie do mnie?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2013-06-19, 18:22:31
Jako że śledziłem wątek, to była też do Marcina (który uznał ich za destruktywnych zabójców) i do Kariny (która uznała ich za tylko nieszczęśliwe ofiary). Z resztą Ty napisałaś o "głównym" przejawie, a nie o jedynym.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-19, 18:41:48
Marcin napisał:
bo rózne rzeczy mozna rozumiec pod psychopata,

Czyli wypowiedź Iustiti była skierowana do mnie i do Kariny.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Iustitia w 2013-06-19, 19:13:45
Inga
I  jedna rzecz nie wmawiaj mi, ze wszczynam burdy, bo każdą jedną zaczęlaś Ty i dalej beztrosko piszesz, ze burdy będą. Wrzuć sobie mnie w ignorowane może w końcu będzie tu spokój:)


Lynd
poruszanie podobnych kwestii to tylko poruszanie podobnych kwestii. Idąc tym torem myślenia, to powinnam przejść na cyrylicę, bo przecież Inga pisze po polsku :D
Dzięki za info:)spokojnie wrzucę tylko to, czego oczekuję, że będzie respektowane-analogicznie jak inni:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: marcin w 2013-06-19, 19:36:59
Jeśli liczba mnoga to do Kariny i Ingi było, bo ja nie pisałem tam kim jest dla mnie psychopata tylko żeby uniknąć nieporozumień i lepiej sformułowac o co mi chodzi, przedefiniowałem później pytanie i zapytałem czy każdy strzyga jest osobą skłonną do morderstw itp nie używając słowa psychopata czy tylko energetycznie zasyfia.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-19, 19:44:19
Marcin
Dla mnie to oczywiste że nie było do ciebie.
Ale może w końcu Iustitia by się wypowiedziała?

Iustitia.
Jeżeli tego nie zauważyłaś to informuję:
Ja do ciebie nie piszę i w żaden sposób nie komentuję tego co piszesz i tego oczekuję od ciebie. Mnie twoje wypowiedzi nie interesują i nie działają na mnie emocjonalnie.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2013-06-19, 20:02:41
Inga,
Jeśli posty Iustitii rzeczywiście Cię nie interesują i nie działają na Ciebie emocjonalnie, to po prostu na nie nie odpisuj. Ma prawo do swojego zdania.

Iustitia,
Odnoszę wrażenie że zachowujesz się teraz jak dziecko po bójce, które zrobiło się pewne bo uważa że nauczyciel stanął po jego stronie, i teraz drażni się z drugim. Bo nie wiem jak inaczej rozumieć w tym kontekście ten "żart" o cyrylicy czy ewidentnie prowokujący status. Posądzasz Ingę o burdy, ale sama piszesz nieraz w dość prowokujący sposób (nie tylko do Ingi), do ludzi którzy się z Tobą nie zgadzają. Z resztą, do tej teraz burdy dość ochoczo się przyłączyłaś, wkładając takie kwiatki jak (podkreślenie moje):
Cytuj
ustosunkowywalam się nie do wypowiedzi Ingi, bo są irracjonalne
Cytuj
Będe uprzejma i Ci nie powypominam, ale burdy mialas nie tylko ze mna.

I chociaż takie pisanie nie jest teoretycznie niezgodne z regulaminem, to raczej nie sprzyja dobrej atmosferze na forum. Piszę to prywatnie, nie jako oficjalne stanowisko moderacji. Będę mieć, nadal prywatne, oko na ewentualne dalsze tego typu prowokacje. Choć dobrze byłoby, gdybym się mylił :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-19, 20:11:24
Ma prawo do swojego zdania na temat moich wypowiedzi?
Chcesz abym się biernie zgadzała na krytykowanie tego co piszę i nie reagowała?
A ja nie mam prawa do swojego zdania na temat tego co ona o mnie pisze? ( tylko że nie wprost?)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2013-06-19, 20:15:42
Ma prawo do swojego zdania na temat moich wypowiedzi?
Tak. Jak każdy.
Cytuj
Chcesz abym się biernie zgadzała na krytykowanie tego co piszę i nie reagowała?
Nic takiego nie powiedziałem
Cytuj
A ja nie mam prawa do swojego zdania na temat tego co ona o mnie pisze? ( tylko że nie wprost?)
Masz, jak każdy. Ale burdy proszę prowadźcie sobie na privie.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Karina w 2013-06-19, 20:17:56
no kurcze, napisałam do wątku Kącik moderacji, ale wątek został zamknięty, ale chciałam się odnieść do sytuacji, bo padło tam moje imię, no to piszę tutaj.Raz watek jest zamknięty raz otwarty co  jest. Kopiuje z Wyznań.

Żeby nie było, to uważam, że Iustitia jest rzeczywiście czepialska, ale nie biorę tego do siebie osobiście, chociaż często mnie wkurza. Podejrzewam, że ma w rodzinie kogoś takiego, czepialskiego i sobie z nim nie radzi, więc przenosi problem na forum. Uważam, że trzeba mówić o swoich uczuciach w reakcji na te zaczepki i stawiać stanowcze granice.
Zgłoś do moderatora 
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-19, 20:21:26
Lynd
Zwróciłam się do moderacji z pytaniem. Uważasz że to jest wszczęcie burdy?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2013-06-19, 20:37:33
Inga,
Odnosiłem się do tego co pisałaś że "burdy będą".

Karina,
Chcę przypomnieć, że to kącik uwag do moderacji, nie terapeutycznych rad dla użytkowników :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-19, 20:44:13
Burdy będą w tym sensie że będę reagować na wypowiedzi Iustiti na mój temat lub na temat mojego postu.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-19, 21:07:46
Zrobię wyjątek i zwroce sie do Ingi
a rozumiem, ze ego puchnie na tyle ze każdą moją wypowiedź kierujesz jako komentarz Twojej. No niestety tak nie jest. Tak Ingo wszystko się wokol Ciebie NIE kręci:D
Nota bene w wątku dzisiiejszym ustosunkowywalam się nie do wypowiedzi Ingi, bo są irracjonalne ale do wypowiedzi innego Forumowicza, chyba sobie wpiszę w status "Łączenie moich postów z osobą Ingi jest wytworem nie mojego Ego"

To jest początek burdy.
I kto ją rozpętał?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Witek D. w 2013-06-19, 21:14:41
W takim razie - Inga, jeśli sobie życzysz by Iustitia nie komentowała twoich postów bądź Ciebie samej, wyraź to tutaj, wtedy prosimy (forumowa ekipa) Iustitię by to uszanowała :)

Nie będzie też potrzeba rostrząsać na forum kto zaczął i kiedy.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-19, 23:05:23
Wyrażam zyczenie aby Iustitia nie komentowała moich postów oraz aby nie pisała na mój temat.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Witek D. w 2013-06-20, 00:52:04
Iustitia
Jako że Inga wyraziła to że nie chce komentowania jej wpisów ani jej osoby, uszanuj to, tak że nie będzie potrzeby dalszego roztrząsania sprawy. Nie będzie dyskusji, komentarzy, nie będzie i dyskusji o urojeniach na własny bądź cudzy temat. Ostatni wpis trafia do kąciku oczyszczania z uwagi na jego niedelikatny charakter (i nie uszanowanie prośby która padła).
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Iustitia w 2013-06-20, 00:56:39
Witek
w cywilizowanych warunkach nalezy sie ustosunkowac do wypowiedzi zadajacych, a nie odbierac je jako rozkaz do wykonania. Nie zamierzam traktowac jak rozkazow wypowiedzi kogokolwiek i nie widze zadnego powodu dla ktorego jedna strona ma prawo zadac, a druga nie moze sie do tego ustosunkowac. Wiec moze mnie nie pouczaj tylko daj mi prawo odpowiedzi
A jesli postepujesz w ten sposob to poprosze o przeniesienie postow Ingi i Kariny rowniez do owego kacika oczyszczania.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Witek D. w 2013-06-20, 01:01:54
Będzie z obu stron zakończenie waśni, problem zniknie. Odpowiedzi mają prawo bytu, tak długo jak nie naruszają dobra drugiej osoby (nie są m.in. nieproszonymi ocenami). Temat zakończony. Myślę że nie będzie trzeba do niego wracać, tak długo jak zastosuje się do tych zasad współżycia na forum. Gdzie życzenia odnośnie komentarzy na temat swój, swoich postów mają dla każdego użytkownika równe prawo do tego by je respektowano. Nie będę się powtarzał bo więcej zdaje się pisać nie trzeba

Jak przejrzę (albo inne moderator przejrzy) wszystkie posty nie na temat trafią do właściwych im wątków.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Iustitia w 2013-06-20, 01:08:55
Własnie o to mi chodzi. O rownosc stron
Bo caly czas konflikt jest o brak rownosci.
I wpisales sie w to idealnie przenoszac moj post
 
Chyba czas na moje kolejne odejscie z forum:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Witek D. w 2013-06-20, 01:10:07
Droga otwarta :) Pod względem rzeczy które opisałem, forum się nie zmieni.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Iustitia w 2013-06-20, 01:23:54
Doprecyzuj
Pod wzgledem, ze mozna rozkazywac innym /bo dla mnie wypowiedz, na ktora nie moge odpowiedziec bo wkracza Mod jest rozkazem/. Bo mi tylko o to chodzi. O Twoja moderacje konkretnego wpisu i TYLKO tego
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Kaja w 2013-06-20, 12:13:23
Witek, chyba przesadziłeś. Abstrahując od tej konkretnej sytuacji, to wg tego co piszesz ktoś może powypisywać różne bzdury z uwagą aby nie komentować ich nie odnosić się do nich itd. i co zostanie to na forum? Przecież forum służy z założenia do wymiany poglądów. Każdy opisuje swój punkt widzenia i ma prawo mieć inne zdanie, a napisanie tego nie jest narzucaniem niczego.  Jeśli ktoś nie chce odpowiedzi zwrotnej można tak jak już Ola proponowała założyć bloga.

Żeby nie było wątpliwości nie twierdzę że Inga pisze bzdury - chodzi mi o zasadę.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-20, 15:53:01
Kaja
Jeżeli uważasz że rozwiązanie konfliktu między mną a Iustitią jakie zaproponował Witek nie jest dobre to znajdź inny sposób i go tu przedstaw.
 Oczywiśćie najprostsze byłoby abym odeszła z forum i założyła bloga ale myślę że nie o to ci chodzi.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Witek D. w 2013-06-20, 18:34:47
Każdy użytkownik ma prawo poprosić by nie komentowano jego postów czy nie pisano o nim i każdy inny użytkownik powinien to uszanować. Forum od tego nie zniknie ale zmniejszy się ilość niepotrzebnych konfliktów. Jeśli treść tych postów których dotyczy prośba o niekomentowanie nie jest agresywna czy napastliwa wobec innych użytkowników, myślę że uszanowanie takiej prośby ma rację bytu.

Niektórzy chcą wyrazić swoje emocje, uczucia na forum czy opisać przebieg pracy nad sobą bez oczekiwania na odzew i to jest okej. Nie trzeba tych osób podjudzać by aktywniej uczestniczyli w życiu forum :) Forum da sobie radę i dyskusje, rozmowy będą się i tak toczyły, nawet jak obok.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-20, 18:53:02
Bo każdy człowiek ma prawo do wytyczenia swoich granic i pilnowania aby nie były przekraczane.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Kaja w 2013-06-20, 21:33:18
Bo każdy człowiek ma prawo do wytyczenia swoich granic i pilnowania aby nie były przekraczane.

Oczywiście że tak, ale ja uważam że każdy ma również prawo do wyrażania własnej opinii.
Poza tym czy wyrażanie opinii - komentowanie to jest przekraczanie granic, bo pewna nie jestem ?

Warto też pamiętać, że komentarze nie świadczą o komentowanym tylko o komentującym.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Kaja w 2013-06-20, 21:37:59
Oczywiśćie najprostsze byłoby abym odeszła z forum i założyła bloga ale myślę że nie o to ci chodzi.

Nie o to mi chodzi i cieszę się że tego tak nie odebrałaś:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-20, 21:53:03

Poza tym czy wyrażanie opinii - komentowanie to jest przekraczanie granic, bo pewna nie jestem ?


To zależy od treści komentarza oraz celu w którym został napisany.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2013-06-21, 15:58:16
Dla jasności napiszę że mi nie przeszkadza i nie mam nic przeciwko temu gdy ktoś komentuje moje wypowiedzi ale pod warunkiem że nie robi tego po to aby mi dokopać.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Karina w 2013-09-05, 15:21:15
Davvidia, tez dostałam pretensjonalną wiadomość od nijakiej pani Astry, gdzie wspomina oswoim chłopaku Tomku. Niektórym ludziom to się chyba nudzi :))
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2013-09-05, 15:27:16
Dziewczyny, a podeślecie tę wiadomość?

To może być sprawa dla moderatora (http://www.pixlbit.com/media/features/1933.jpg)!
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Karina w 2013-09-05, 15:28:21
Ok już wysyłam, bo wkurzają mnie takie wiadomości.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Karina w 2013-09-05, 15:40:27
a jeszcze wracając do tej wiadomości od jakiejś nieznanej mi osoby. To myślę sobie, że ludzie mają tupet, myślą, że nie mam nic innego do roboty, tylko grzebać w jej podświadomości, albo owego Tomka.:))

O jak dobrze, ze mamy takiego szybko reagującego  moderatora! (http://www.pixlbit.com/media/features/1933.jpg) :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Davvidia w 2013-09-05, 20:23:23
a jeszcze wracając do tej wiadomości od jakiejś nieznanej mi osoby. To myślę sobie, że ludzie mają tupet, myślą, że nie mam nic innego do roboty, tylko grzebać w jej podświadomości, albo owego Tomka.:))

O jak dobrze, ze mamy takiego szybko reagującego  moderatora! (http://www.pixlbit.com/media/features/1933.jpg) :)

Karina uśmiałam się z tego co napisałaś :)

mi przypadło do gustu takie zdanie: "Jestem dorosła i umiem podejmować własne decyzje, nie chce od Pani żadnej pomocy i proszę się wreszcie ode mnie odczepić."

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Karina w 2013-09-05, 20:36:09
Cytuj
mi przypadło do gustu takie zdanie: "Jestem dorosła i umiem podejmować własne decyzje, nie chce od Pani żadnej pomocy i proszę się wreszcie ode mnie odczepić."

jak widać, różnego typu oszołomów nie brakuje.;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Davvidia w 2013-09-05, 20:38:26
..a jak oni tak w jednym ciele z tym Tomkiem mieszkają?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Karina w 2013-09-05, 20:45:49
no tak, dobrze by było, żeby doszli jakoś ze sobą do porozumienia :P
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Davvidia w 2013-09-05, 20:48:22
no i z użytkownikami forum, ciekawe jak tam z prezydentem im idzie :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2013-09-05, 22:14:55
Nie bulwersujcie się aż tak. Wg mnie to klasyczny przykład nerwicy natręctw bazującej na wyobrażeniach o kontakcie telepatycznym.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Davvidia w 2013-09-05, 22:20:40
Leszek

ja sie nie bulwersuję, tylko nie oszukuję, że bawi mnie sytuacja gdy ktos obcy pisze do mnie priv i mówi zebym sie odczepiła.
Najnormalniej w świecie większość ludzi się uśmiechnie :) no chyba, że są tacy co się zdenerwują ..
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: VanillaOrchard w 2013-09-05, 22:47:52
Moja uwaga do moderacji" Byłabym wdzięczna za możliwość wyłączenia widoczności mnie jako użytkownika i moich postów dla osób niezarejestrowanych na forum. Bardzo ułatwiłoby to działanie i korzystanie z forum.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: KorneliaX w 2013-09-06, 00:37:52
A jest możliwe takie coś?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2013-09-06, 05:07:44
VanillaOrchard
A co, ktos Cię molestuje?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2013-09-06, 08:31:57
Niemożliwe.

Zamykać dla Gości całego forum na pewno nie będziemy.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2013-09-06, 10:32:58
Vanilla,
Wtedy po prostu ktoś by się zarejestrował jako użytkownik i dalej mógłby czytać. Jedyne przed czym by takie zablokowanie uchroniło, to google (które i tak jest bezpieczne, jeśli nie podajesz ujawniajacych szczegółów, np mało znanych autorów).
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: VanillaOrchard w 2013-09-06, 22:50:20
Lynd: Brawo za rozsądek.

Leszku: A musi najpierw do tego dojść?

Almighty: Nie wiem, kto mówił o zamknięciu forum dla gości, ale ja nie.


Na prymitywniejszych serwisach jest możliwość zastrzeżenia przez użytkownika, że treści przez niego udostępniane będą dostępne tylko zarejestrowanym użytkownikom. I - tak, to robi różnicę. Dlatego, że osoby, które śledzą to, co piszę, są dla mnie wykrywalne i dlatego.

Jesteśmy bardziej anonimowi na ulicy niż w internecie (o czym mało kto pamięta), a na forum, gdzie jest zarejestrowanych mniej niż 50 aktywnych osób... Chyba nietrudno kogoś zidentyfikować.

Nie rozumiem zdziwienia pytaniem, jak również pozostaje dla mnie zagadką, czemu nikt o to wcześniej nie zapytał. I tak jak powiedział Lynd, w googlach wyskakują wpisy uczestników forum. Co jest OK dopóki ktoś sobie tego życzy. A ja sobie życzę mieć większe opcje prywatności.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: VanillaOrchard w 2013-09-06, 22:52:47
Nie wrzucę żadnej fotki, nie podam żadnych specyficznych danych, nie czuję się na tyle swobodnie, by mówić otwarcie - to forum jest dostępne ogólnie dla całego świata, a nie wszystko, co chcę opublikować grupie, którą "znam" z postów, chciałabym udostępniać urbi et orbi.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: VanillaOrchard w 2013-09-06, 22:54:36
Niemożliwe.

Zamykać dla Gości całego forum na pewno nie będziemy.

Raz jeszcze wklejam to, co powiedziałam kilka postów poniżej:
Byłabym wdzięczna za możliwość wyłączenia widoczności mnie jako użytkownika i moich postów dla osób niezarejestrowanych na forum.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2013-09-06, 22:55:54
A ja ponownie odpowiadam - nie jest to możliwe.

Trzeba by zamknąć dla postronnych całe forum, a tego na pewno nie zrobimy.

Piszesz pod pseudonimem, jesli jest zbyt znany komuś - to go zmień.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: VanillaOrchard w 2013-09-06, 23:04:21
Ok. Dziękuję za odpowiedź.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2013-09-07, 13:52:05
Vanilla,
Przed googlem łatwo uchronić się w "morzu danych". Jeśli ktokolwiek wie, że jesteś na tym forum, to zarejstruje się jako agutek.87 i będzie widzieć Twoje posty.

No chyba że rzeczywiście użyłaś bardziej publicznego nicka. Jestem tylko moderatorem, ale może administrator będzie w stanie go zmienić (a potem możemy retroaktywnie wyedytować we wpisach).
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: kopergamin w 2014-08-19, 05:43:56
Zaprawdę, łatwiej patyczek obcinkować, niż go potem pogrubasić. Łatwiej rozbudzić najniższe instynkty (w sobie, w innych), niż potem zaprowadzić pokój. A ileż tu padło w ostatnich tygodniach nienawistnych epitetów? Nie zliczę, ale na pewno więcej niż sto.

Mowa nienawiści jest niestety zaraźliwa. Ponadto wyraźnie rośnie tolerancja. Znaczy, te często powtarzane, nienawistne epitety szybko się zużywają, trzeba więc wciąż dostarczać kolejnych, nowych. To właśnie obserwujemy. Co tydzień padają nowe rekordy forumowej znieczulicy. Ostatnio gładko przeszło "żydowstwo won (http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=263.msg67082#msg67082)". Efekt gotowanej żaby, jak nic!

Ponieważ nie zanosi się na zmianę trendu i opamiętanie, zgłaszam formalny wniosek o przyjęcie do kanonu kulturalnej dyskusji na przytomnym forum następujących nowych środków wyrazu:

1) wąsate polactwo

2) ruskie parówy
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2014-08-19, 06:08:37
kopergamin
Nie pamietasz już, jak zarówno Hnaff i Ty glosiliście tu antyrosyjskie hasła wyciągnięte z ukraińskich i faszystowskich gadzinówek? Np tezy, że ruscy mają sobie pójść won z Ukrainy, gdzie są ich domy, gdzie od urodzenia mieszkali? Wtedy było OK. Że faszyści mają pogonić ruskich z Ukrainy. Wtedy to był wysoki standard kulturowy?
Patrzenie na świat z punktu widzenia interesów własnej grupy etnicznej nie jest ROZWOJOWE. Zresztą, tu nie chodzi o interesy grupy etnicznej. Tu chodzi o interesy KONCERNÓW, które znajdują się w rękach kilku koszernych rodzin. Np. Chewron, czekoladowe imperium Walcmana, czy kopalnie Rotshildów.  Wreszcie chazarska sekta Chabad Lubawicz, która ma na Ukrainie włąsne zbrojne formacje, a silne wsparcie w Polsce. Uczciwi Żydzi na całym świecie są przeciw nim i metodom, które oni stosują. Uczciwi Żydzi nie rozumieją zwierzęcej nienawiści do Słowian czy Semitów, u pewnych grup religijnych, które powstały na bazie Talmudu. To jest standard w świecie żydowskim! ALe to właśnie Talmudyści nienawidząc całego nie żydowskiego świata prowokują nienawiść do Żydów. A Ty zamiast przedstawiać dowody, że Żydzi są OK, żądasz, żeby goje traktowali jednakowo szaleńców i ludzi uczciwych. TO nie jest zdrowe! Bo jak widzisz, w wyniku takich parszywych zabiegów przyczyniasz się tylko do wzrostu nienawiści do całego  narodu. Tak działają syjonisci ukrywający się za Narodem Wybranym i uzurpujący sobie prawo do reprezentowania całego Narodu!  A prawa do tego udzielają im sami Żydzi, ktorzy wiedza, że nie należy prowokować "gojów" do nienawiści wobec całego narodu! Że najważniejszy jest pokój. WIęc zamiast tu cytować banderowskie okrzyki: "Sląwa Ukrainie" daj przykłady POZYTYWNEGO wpływu religii żydowskiej i ideologii banderowskiej na relacje społeczne.
Droga Wolna. A osoba tak inteligentna jak Ty, na pewno potrafi! :)
I STARAJ się nie pisać w stylu "Żydzi to, Żydzi tamto". Jeśli piszesz o Żydach w ogóle, to nie piszesz prawdy. Nie miej więc pretensji, że kiedy sam wprowadzasz zamieszanie, ludzie nieznający tematu, odpowiadają Ci zamieszaniem!
Jęsli Ci nie odpowiada atmosfera Forum, to stąd odejdź! Ale Ty nie chcesz odejść, bo Twoim celem jest jątrzenie!
Antypolonizm i rusofobia trafiają na coraz silniejszy sprzeciw społeczny. I trzeba się z tym pogodzić! 
Zresztą, osoba, której się wymsknęło "żydostwo won". została upomniana.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: kopergamin w 2014-08-19, 06:22:00
Poruszyłeś wiele ciekawych wątków, ale troszkę nie na temat. Chodzi bowiem o to, że nie minie tydzień, a na forum przybędzie 100 kolejnych nienawistnych postów i epitetów (bandersyny etc.), które się rzekomo "wymskną".

Miłego dnia. :-)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2014-08-19, 06:34:50
Ach, chodzi CI o szacunek dla tych, którzy wszystkim innym odmawiają prawa do szacunku!
Masz prawo ich szanować i nawet stawiać na swoim ołtarzyku :) Tego Ci nikt nie broni, ale innych nie zmuszaj. Ucz się tolerancji dla inaczej myślących i inaczej czujących!
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Gladdentarth w 2014-09-19, 13:33:00
chciałbym zapytać dlaczego mam moderowane posty.
rozumiem ze dlatego , bo nie pasują do linii forum czy też Moderatora  odnośnie konfliktu na Ukrainie ?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2014-09-20, 07:57:15
Gladd,
Uważam że odpowiedź dostałeś tu. (http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=978.msg69794#msg69794)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: J034 w 2014-09-20, 08:56:01
Intuicja mnie nie zawiodla tylko nie chcialem wywolywac demonow ale same sie odezwaly
Meil do mnie :

"Może przestaniesz wypisywać głupoty na mój temat, jeśli zainteresujesz się tym linkiem. Takich linków (wypowiedzi prawdziwych buddystów) mogę Ci podać na pęczki, ile zechcesz. :))))

Regresing - psychotroniczne uwstecznianie,
Krąg forumowy Leszka Żądło, tak zwanych mrocznych psychików,
http://lalitamohan-himawanti.blogspot.com/2013/10/regresing-psychotroniczne-uwstecznianie.html"

Aster czlonkinio najgrozniejszej polskiej sekty wiedz ze juz dawno czytalem ten tekst ale jakos szatan Leszek mi pasuje i osobiscie go lubie odkad go poznalem, a potem mialem zaszczyt go poznac na tyle ze on tez mnie zna i chyba lubi :-)
Chyba jestem mrocznym psychikiem a twoj sekciarski "chrzescijanski" styl pisania odczytalem od pierwszych postow wiec nadal mam radar na ta grozna sekte i niestety przylazla i tutaj z cudu.
Moderatorzy badzcie czujni
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2014-09-20, 10:20:04
Jeśli to była PW, można ją zgłosić linkiem w prawym dolnym rogu. Ale takie zgłoszenie idzie bezpośrednio do administracji (Hydro i Ptaha), bo moderatorzy nie mają wglądu w cudze wiadomości.

PS. Prawdziwi buddyści, o lol :D
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Atlanta w 2014-09-20, 11:17:09
Potwierdzam, aster wysyła prywatne w. tej treści
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2014-09-20, 12:14:56
Nie chwaląc się, niektórzy  mają dobrą intuicję lub instynkt samoobrony.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Grażyna Anna w 2014-09-20, 13:01:51
Potwierdzam, aster wysyła prywatne w. tej treści

dłużesze referaty też wysyłała
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2014-09-20, 13:10:12
ale te wiadaomości idą z konta aster czy jakiegoś innego, które jak uznaliście też jest jej autorstwa?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Grażyna Anna w 2014-09-20, 13:25:35
ale te wiadaomości idą z konta aster czy jakiegoś innego, które jak uznaliście też jest jej autorstwa?

u mnie z konta aster
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2014-09-20, 13:40:30
Konto aster zostało zbanowane wczoraj wieczorem, więc będzie już spokój :)
Niestety, nic nie można zrobić z wysyłaniem PW. Zdajemy sobie sprawę, że to może być problem, ale nie można oddzielić konta założonego do wysyłania PW od zwykłego konta lurkera.
Dlatego jeszcze raz prosimy o zgłaszanie PW naruszających regulamin: albo administracji, albo w tym kąciku.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Witek D. w 2014-09-20, 13:54:41
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Matuszewski_%28Mohan%29

aster, prawdopodobnie jeszcze tu wchodzisz, więc możesz poczytać o autorze tamtego artykułu.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: J034 w 2014-09-20, 13:57:13
Bez paniki az tak straszny post to nie byl ale kto za nia stoi i kim jest wyslanniczka sekty to juz martwiace.
Jeszcze przed ta wiadomoscia bylem pewien ze to sekciara a dxis ja odczytalem wiec jeszcze przed wyrzuceniem odkryla karty.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2014-09-20, 14:26:01
Post Mohana chyba dość łatwo znaleźć, jeśli się szuka krytyki regresingu. Już go widziałem w różnych miejscach, więc chyba jest popularny.

A co do Aster, to absolutnie mi nie pasuje do Himavanti -- za dużo tekstów biblijnych i chrześcijańskich, a Himavantowcy od KK dostają piany na ustach;) Więc jeśli już coś, to jakieś chrześcijaństwo (pewnie charyzmatyczne sądząc po "magiczności" postów), przemieszane z pewnymi ideami duchowymi. Już przewinęło się X takich osób, które w sumie pracują nad sobą, ale wszystko filtrują przez wybraną ideologię, i oczywiście próbują wszystkich innych pod to nawrócić.

No i podtrzymuję zdanie że raczej szukała uwagi i zwady, niż miała jakiś konkretny cel. Coś za często wypominała ludziom że traktują net na poważnie, a jak przyszło co do czego to sama zaczęła go traktować poważnie -- ot, projekcja.

EDIT:
Więc bez paniki -- nadal mamy tylko dwie grupy wytrwałych antyfanów ;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2014-09-20, 16:21:26
Cytuj
A co do Aster, to absolutnie mi nie pasuje do Himavanti
mi też nie, więc jeśli już ktoś ma tutaj przebłyski intuicji (bo w pewnej mierze mogą się z obecnością tych wpływów tutaj zgodzić) to wadą tego jest schematyzm, biało-czarne upraszczanie i zaprzęganie tego do osobistych celów w rodzaju prób budowania frontu jedności przeciw jednemu wrogowi?
- takie interpretacje przez  filtr tego co znane (przeszłości) i chciane (przyszłości)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2014-09-20, 16:28:45
Tak silna i niezależna osoba jak aster nie da się opanować jakiemuś guru. Szybciej to ona sama stałaby się guru.
A te linki to po prostu zemsta za wyrzucenie jej stąd i urażenie dumy.
Wg mnie to ona działa pod dyktando jakichś istot niematerialnych, nie zdając sobie z tego sprawy.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2014-09-20, 19:16:38
Lynd
Post Mohna nie jest krytyką regresingu. Jest bredzeniem nieszczęśliwego człowieka na temat, o którym nie ma on pojęcia.
Za krytykę może go wziąć jedynie osoba, która tak jak Mohan, nie ma pojecia, co czyta :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2014-09-20, 20:26:47
Powiedziałem że jest krytyką, ale już nie powiedziałem że jest zasadną :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Grażyna Anna w 2014-09-24, 09:27:51
Mam pytanie
Czy wklejanie takich tekstów, nawet jak są cytatami:

Cytuj
Do tego dochodzi pomiot rezuna i płk. UB Halicki

Nie podpada przypadkiem pod jakiś paragraf regulaminu forum, lub innych przepisów prawa?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2014-09-24, 09:52:38
Podpadałoby, gdyby się powtarzało i gdyby sam "obrażony" wniósł sprawę do sądu.
Ponieważ jednak jest to polityk, to... podpadanie jest mocno ograniczone.
Myślę, jednak,że powinno Cie niepokoić nie to, jak o nich piszą, tylko dlaczego SĄ w ogóle we władzach Polski? Bo dla mnie nie ulega wątpliwości, że to nie są patrioci i nie będzie ich interesował interes Polski.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Grażyna Anna w 2014-09-24, 18:03:36
Mamy taką władzę jaką wybieramy.
Może za pokolenie coś się zmieni, a może nie. Wątpię żeby wcześniej.

A jednak o język na forum watro by zadbać.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2014-09-24, 18:08:57
Czy słowo "pomiot" jest może wulgaryzmem?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2014-09-24, 18:13:08
na pewno ma negatywne konotacje, to coś jak obelga :-)

stosowanie takich sformułowań raczej nie ma sensu, bo wzbudzają emocje i chyba bym nie uwierzył, że osoba je stosująca jest wolna od emocji w temacie :-)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2014-09-24, 18:16:33
No powiedzmy, że ktoś  wredny może tak bardzo prowokować, żeby go nienawidzieć, że samo się ciśnie żeby go tak określić :-)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Grażyna Anna w 2014-09-24, 18:19:53
Ma na pewno negatywne konotacje:

Cytuj

pomiot
    1. zool.poród, miot, rzut, lęg
    2. odchody, kał, ekskrementy, wydaliny, łajno


Dla mnie osoba nazywająca inną pomiotem, nie jest wiarygodna, a jej opinia warta uwagi ze względu na dość emocjonalny i pogardliwy wydźwięk tego słowa. Jest to obrażanie kogoś z premedytacją i prowokowaniem do konfrontacji.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2014-09-24, 19:17:24
GA,
Niestety w tych wątkach rządzą nie reguły forum, tylko ideologia i zasada "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie."
Gdyby ktoś z drugiej strony użył tego słowa, poleciałby post lub byliby na moderowanym, a tak skończy się na zabawach semantycznych nad słowem "pomiot" czy na tym co dokładnie znaczy pomówienie.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: J034 w 2014-09-24, 19:37:01
LS
nie spodziewałem się, że zostanie wprowadzona jednostronna cenzura, ale też już to widzę gdy jedni piszą coś wbrew poglądom ogółu lub tych co piszą więcej są wyzywani bez konsekwencji w odwrotnej sytuacji straszy się moderacją.
Wolność jak w mediach ;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2014-09-24, 19:45:28
ja uważam, że moderowanie wysiłków kopergamina i hnaffa w wiadomym wątku jest OK :-)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2014-09-24, 19:58:59
W tym materiale jest wiele słusznych wyjaśnień na temat tego co wolno, a czego nie wolno w wypowiedziach publicznych. Z odnośnikami do konkretnych art. k.k.
https://www.youtube.com/watch?v=XQpmv--MpSs&feature=em-uploademail
ŹLE SIĘ DZIEJE< kiedy moderator, który nie zna prawa, zabiera się za pouczanie innego moderatora, który to prawo egzekwuje!
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2014-09-24, 20:29:00
I... szczerze mówiąc, po 12 latach zmagania się z różnego rodzaju wolnosciowcami wypowiedzi na forach, którzy nawet z sobą samymi nie potrafią dojść do porozumienia, jestem już zmęczony. 
A więc chcę, żeby byly przestrzegane JASNE REGUŁY GRY:
1 Nie walczymy o prawo poszanowania dla kanalii, zbrodniarzy, zdrajców i zwykłych przestępców. Nie zasłuzyli oni sobie na traktowanie ich z szacunkiem. Jesli ktoś chce o nich wypowiadać się z szacunkiem, to jego prywatna sprawa! I może to czynić. Ale nie ma prawa wymagać tego od innych.
2. Nie walczymy o wolnośc wypowiedzi dla osob, które złośliwie obrażaja, pomawiają czy znieważają osoby biorące udział w dyskusji na Forum. Nie wstawiamy się za osobami, które zostały zbanowane lub którym ograniczono swobodę wypowiedzi z powodu łamania prawa bądź Regulaminu!
3. Moderatorzy powinni koniecznie znać PRAWO. W tym Konstytucję oraz Kodeks karny. Znajomośc Kodeksu Cywilnego też może się przydac.
4. Na temat tego, co byśmy chcieli, a czego nie chcieli, możemy dyskutować, ale w oparciu o prawo!

Osoby, które nie chcą zaakceptować tych reguł, mogą przejśc na forum "wolnościowe" gazeta.pl i tam brykać do czasu, kiedy nie zajmie się nimi Prokuratura bądź właściwy sąd.
MAM NADZIEJĘ, ŻE TO JASNE?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2014-09-24, 20:52:28
Odnośnie tych jasnych reguł gry.
1. Czy na forum można uzywać wulgaryzmów oraz innych wyrazów, epitetów niosących niskie energie ?
2. Pomiędzy szacunkiem a obrzucaniem kogoś epitetami jest duża odległość i jeżeli ktoś kogoś złośliwie nie obraża to wcale nie oznacza że on go szanuje.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2014-09-27, 17:07:16
Mam pytanie dotyczące gości.
 Czy tam 'kryją się' osoby już kiedyś zalogowane ? Czy ktokolwiek ?

 Przyznam, że jest to dość krepujące. I proszę mi wierzyć, że dostarczono mi powodów do tego swoistego dyskomfortu.
Trochę przypomina to takie podglądanie przez kratki, zawoalowane, ukryte.

Czy można by to zorganizować  tak, że goście nadal pozostawaliby gośćmi - ale gdzieś byliby jednak zanotowani/zalogowani ?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2014-09-27, 17:14:42
Tess
To ślady po osobach, które kiedyś były Użytkownikami i z róznych powodów teraz nimi nie są.  Sa wśród nich takie, które nie życzyłyby sobie identyfikacji.

Inga
1. WulgaRYZMÓW UNIKAM I  staram sie je usuwać, jesli się pojawiają. Ale nie zauważyłem,zeby się pojawialy.
2. Co do epitetów, to kwestia osobistego wyczucia.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2014-09-27, 18:48:06
Tess,
To forum otwarte, więc każdy może na nie wejść. Goście to po prostu użytkownicy nie mający konta, użytkownicy mający konto ale niezalogowani albo automaty.
http://wiki.simplemachines.org/smf/Guest

Teoretycznie taka możliwość o jakiej piszesz istnieje, w praktyce nie jest jednak stosowana bo po co każdego śledzić :)
Jak na każdym publicznym forum, warto uważać jakimi informacjami się dzieli.
So remeber kids: play safe and stay safe! :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-03-06, 13:10:44
Mam pytanie dotyczące nazw wyswietlanych w "użytkownikach online" :)
Co to znaczy "( 1 Ukrytych) ?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2015-03-06, 13:17:45
Ciekawe jest to, że jeśli wychodzisz z portalu i się nie wylogowujesz to na portalu dalej widać cię jakbyś był zalogowany. Niedawno właśnie to zauważyłem. Zamknąłem stronę bo ktoś potrzebował komputera. Ja poszedłem na inny i otworzyłem tą stronę jako niezlogowany. Patrzę - a tu cały czas jestem zalogowany. To trwało z pół godziny chyba(nie pamiętam dokładnie ile)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2015-03-06, 13:26:27
Ukryci to tacy, którzy wyłączyli "Pokaż innym swój status online" tutaj. (http://designersites.pl/cudaducha/index.php?action=profile;area=account;u=77)

A co do wylogowania się, to forum jest statyczną stroną: póki nic nie klikniesz, nie ma pojęcia czy nadal jesteś zalogowany czy nie, więc pokazuje Cię aktywnego kilka/naście minut.
Na podobnej zasadzie czasem mnie tablet loguje bez powodu, nawet jak nie włączam przeglądarki o_O
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-03-06, 13:45:21
Ok. Rozumiem.
Ktoś lubi być "Top secret".
Herlok Szolms taki ;)

A co do tego, że rzeczywiście pokazuje się jako zalogowany - nawet jak już dawno NIE JEST to fakt.
Nawet zadzwoniłam do pewnej osóbki z forum dlaczego tak późno przesiaduje - w sensie ja mogę, bo bla bla bla ;)

Tymczasem okazało sie, że obudziłam wszystkich smacznie śpiących.
A na forum ta osoba pokazana była jako użytkownik aktualnie aktywny :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Grażyna Anna w 2015-03-06, 14:22:02
Ukryci to tacy, którzy wyłączyli "Pokaż innym swój status online" tutaj. (http://designersites.pl/cudaducha/index.php?action=profile;area=account;u=77)

A co do wylogowania się, to forum jest statyczną stroną: póki nic nie klikniesz, nie ma pojęcia czy nadal jesteś zalogowany czy nie, więc pokazuje Cię aktywnego kilka/naście minut.
Na podobnej zasadzie czasem mnie tablet loguje bez powodu, nawet jak nie włączam przeglądarki o_O

To ja tyle czasu się zastanawiałam gdzie to znaleźć :D
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-16, 13:29:56
Czemu domyślne ustawienie jest takie ze nie widzę wątku "magia i mistyka...." i nawet nie wiadomo gdzie to zmienic, widze tylko w profilu ze sie nie godze na "polityczne watki" (a nie podejmowalem takiej decyzji)

Czy nie lepiej dac komus opcje ze se moze to wylaczyc (bo np ma slabe nerwy;) niz defaultowo zakladac ze wszyscy jestesmy malymi dziecmi ktore trzeba chronic?

Musze wchodzic przez swojego nicka->pokaz wiadomosci i znajdowac post w ktorym tam pisalem, a interesuja mnie czasem sprawy spoleczne.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Witek D. w 2015-03-16, 13:57:22
medżikowsky
Bo w ten sposób, ktoś kto próbuje wykłócać się lub trollować w innej partii forum na temat z wątku, dostaje sygnał że ma tego nie robić. Jak się domyślam, czytałeś o co chodziło.

Chcąc zmienić ustawienie, wchodzisz w profil->ustawienia konta->modyfikuj profil->opcje wyglądu. Jest to jednorazowa akcja.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-16, 14:01:20
Nic nie czytałem na ten temat.
Wytłumaczenie jest dla mnie kompletnie nie zrozumiałe.
Zastosuje formułe, dzięki :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-16, 15:06:16
A ja nadal upieram się, by była możliwość WYŁACZENIA niechcianego wątku, a nie konieczność szukania i włączania chcianego wątku, którego nie akceptują np osoby lansujące syjonistyczną wizję świata.
Bo to, co jest teraz, to POLITYCZNA CENZURA!
Tym bardziej jest to ważne, że w niechcianych wątkach nadal awanturują się te same osoby, które ich nie chciały i żadają więcej ograniczeń!
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Wniebowziecie Grubego w 2015-03-16, 15:08:25
Witek D. 

Dobrze  ,że  napisałeś  o  ,, wykłócaniu  i  trolowaniu ".

Ponieważ  nie chcę  się  wykłócać  ani  trolować , a  tym bardziej  twierdzić  o  tym

że  moja  defnicja  ,,  wykłócania  i  trolowania  " jest  jedyną  i  słuszną  to  bardzo

Cię  proszę  o  takie  wyjaśnienie  pojęcia  ,,wykłócania  i  trolowania " ( o  trolowaniu

nie  mam  żadnego  pojęcia ) , które  to  jasno i  jednoznacznie , nie  pozostawiając

żadnego miejsca  na  jakąkolwiek  interpretację .

Rozumię , że  każdy  ma  swoją  definicję  ,,  wykłócania ".

I  dla  jednej  osoby  zdania  dwóch użytkowników , z  których  to jeden  mówi , że

polityk X  jest  patriota , a  drugi twierdzi  że  nie  ponieważ  to  co ten  polityk

zrobił , powiedział  świadczy  o tym  że  nie , a  prawdziwym  Polakiem  jest  Y, będzie

wykłócaniem  się  a dla  innej  dyskusją , wymianą  poglądów.

Ponieważ  wiem ,że  zależy  na  tym  aby  na  forum  nie  było  wykłócania  i

trolowania  i  dostanę  jasne  i  zrozumiałe  wyjaśnienie  to  już  teraz  za  nie

bardzo  dziekuję .

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-16, 15:21:43
Wspieram pytanie poprzednika :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-03-16, 15:37:13
Cytuj
medżikowsky
Bo w ten sposób, ktoś kto próbuje wykłócać się lub trollować w innej partii forum na temat z wątku, dostaje sygnał że ma tego nie robić. Jak się domyślam, czytałeś o co chodziło.

Chcąc zmienić ustawienie, wchodzisz w profil->ustawienia konta->modyfikuj profil->opcje wyglądu. Jest to jednorazowa akcja. 

Chodziło m in o to, że nawet w wątku Muzyka której słuchamy i innych toczyły sie dyskusje pseudopolityczne.
Odstręczało to niektórych młodszych forumowiczów od wchodzenia na forum. Wszedzie panoszyła sie polityka. W watku w/w zostało to wspomniane.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Wniebowziecie Grubego w 2015-03-16, 15:44:58
Leszek.Zadlo

Cytuj
Wspieram pytanie poprzednika :)


Bardzo  dziekuję  za  wsparcie . : )

Nawet  nie  wiesz  jak  mi  to  pomogło.


wspierająco
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: kopergamin w 2015-03-16, 16:19:16
moim zdaniem, to nie spisek syjonistów jest problemem (wyzwaniem), lecz postępująca bubloizacja życia forumowego

to najbardziej odstręcza młodzież

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Wniebowziecie Grubego w 2015-03-16, 17:05:31
Tess 


Polityką  dotyczy  nawet  internetu , a  to  z  tego  powodu  że  korzystanie  z  niego 

regulują różnymi  przepisami , ustawami , które  uchwalają  politycy . 
Poniżej  Leszek  o  politycehttps://www.youtube.com/watch?v=hYmfwPqUCmk

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-16, 17:07:17
Chodziło m in o to, że nawet w wątku Muzyka której słuchamy i innych toczyły sie dyskusje pseudopolityczne.
Odstręczało to niektórych młodszych forumowiczów od wchodzenia na forum. Wszedzie panoszyła sie polityka. W watku w/w zostało to wspomniane.

Ale to dalej nie odpowiada na pytanie dlaczego watek o ktorym wspomnialem jest schowany. Zwlaszcza ze tam w muzyce bylo o koncepcie niejakich Iluminatow i do tego nieprzytomnie;) a teraz jest specjalny nieschowany wątek o Iluminatach, jest tez o NWO, ktore to teorie, nawiasem mówiac, wydaja się byc luźno związane z rzeczywistością i dla tytulowej przytomności wrzuciłbym je do wora z napisem teorie spiskowe / teorie luźno zwiazane z rzeczywistością.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Wniebowziecie Grubego w 2015-03-16, 17:09:12
kopergamin

A  moim  zdaniem  napisałeś  bzdurę .

Cieszę  się , że  doceniasz  pracę Leszka  Bubla i  PPN.

I jak  zwykle  żadnego  argumentu.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-16, 17:24:50
Cytat: Wniebowziecie  Grubego

I  dla  jednej  osoby  zdania  dwóch użytkowników , z  których  to jeden  mówi , że

polityk X  jest  patriota , a  drugi twierdzi  że  nie  ponieważ  to  co ten  polityk

zrobił , powiedział  świadczy  o tym  że  nie , a  prawdziwym  Polakiem  jest  Y, będzie

wykłócaniem  się  a dla  innej  dyskusją , wymianą  poglądów

Dokladnie tak.

Hm, ale z drugiej strony teraz uswiadomilem sobie, ze ktos moze byc w danym watku zupelnym 100% trollem, a ogolnie na forum , nie byc nim lub byc tylko pół-trolem. Wiec nic nie jest czarno biale.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2015-03-16, 17:26:14
Medżikowsky,
Uzasadnienie i dyskusję nad decyzją można znaleźć w "Opinie o forum" jakoś w ostatnich dniach zeszłego roku. Dla ludzi o mocnych nerwach ;)

Tess,
Zaobserwowałem że od czasu ukrycia "Magii...:" linki polityczne "zaczęły się" pojawiać np w humorze, albo w nauce. Przenosiłem co mogłem.
Niestety sytuacja wygląda tak, że wraz z Leszkiem kilku osobom włączyła się tu misja walki ze spiskami żydów, masonów i cyklistów, i łapią każdą możliwą okazję aby wtrącić swoje dwa grosze (nierzadko w dziesięciu monetach ;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-16, 17:38:51
A ja nadal upieram się, by była możliwość WYŁACZENIA niechcianego wątku


Moze byc, ale to rozwiazanie dla slabych, rozdartych wewnetrznie itd ;) a mozna tez nie klikac jak sie nie podoba/ nie interesuje, tak jak ja nie klikam w szczepionki.

 Generalnie pierdolki pierdolkami, ale propaganda medialna, to temat poważny i kazdy bezwiednie to łyka niczym prochy. Nie powinno to isc na marne, ze ktos widzi klamstwa , nabijanie w butelke milonow ludzi i sie tym dzieli.

To ze ktos uznaje ze tego NIE MA i ze to g.. warte info, nie powinno wplywac na decyzje i celowe zakopanie tego watku by inni nie mieli do niego dostepu, gdy brednie jakie sa w wielu miejscach (iluminati , nwo i rozne inne kompromitacje) maja sie dobrze. Albo jestesmy konsekwentni i ograniczamy do tematyki rozwoju osobistego, albo sie nie wyglupiamy z jakas dzievinada z pobudek osobistych.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Witek D. w 2015-03-16, 17:53:43
Leszek
Z mojej strony pomysł domyślnego ukrycia wątku padł po to by konflikty stamtąd nie rozlewały się na pozostałą część forum, nie po to by rozwiązać konflikty z tamtego wątku. Czyli by stworzyć podział na forum.
A konflikty będą się tam pojawiać, bo bazują one na różnicach w ocenie prawdziwości informacji które się tam pojawiają i ich skutków. Dla mnie więc sensowną opcją jest to by Ci wszyscy którzy nie mają ochoty czytać sporów o to, nie mieli tego przedstawianego przed oczami, a jeśli ktoś chce, to niech w to idzie na własną odpowiedzialność. Dla mnie to forum jest (czy chciałbym by było) narzędziem wzajemnego wspierania siebie i pomagania w pracy nad sobą. Taką mam tego wizję, więc osoby przychodzące po to, mają dla mnie uprzywilejowaną pozycję tu (w takim kierunku mogę popychać forum czy w nim uczestniczyć). Tym co się dzieje w tamtym wątku, nie zajmuję się, wychodzę z założenia że jak ktoś tam wchodzi, to sam chce w tym uczestniczyć.

Wniebowzięcie
Osoby które były sfrustrowane dyskusjami z tamtego wątku, zaczęły frustracje wylewać w innych wątkach, albo przenosić swoją postawę stamtąd (idąc z rozpędu po rozemocjonowaniu się) w ciekawsze wątki które tego nie potrzebują. To nazywam trollowaniem w kontekście tej dyskusji.

medżikowsky
Są nieschowane bo się tam nikt nie wykłóca i raczej wygaszone obecnie (pod względem aktywności).Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Wniebowziecie Grubego w 2015-03-16, 18:26:12
Witek D.

FRustracje  zauważałem  w  różnych  wątkach , np. w ,, wyznaniach ".

Cytuj
Dla mnie to forum jest (czy chciałbym by było) narzędziem wzajemnego wspierania siebie i pomagania w pracy nad sobą. 


Witku

Zgadzam  się  w  100%  z  powyższym.


Dla mnie  to  co robi  Leszek  jest  dużym  wsparciem  i  pomocą  ponieważ 

pisze  jak jest  i  tym  samym rozszerzając  moją  polityczno - społeczno - gospodarczą

wiedzę , świadomość  utwierdza  mnie  w  moich  poglądach.

Dla  mnie  przedstawianie  faktów  nie  jest  wykłócaniem  się , a  wymianę

różnych poglądów ( sporów )  widziałem w innych  watkach.

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: matek w 2015-03-16, 18:30:56
Co zrobic, akurat mamy na planecie taki czas, ze "polityka" jest niejako mocno zwiazana z rozwojem duchowym. A to dlatego, ze sily Ciemnosci sa w szczytowym natarciu. Ich celem jest ostateczne zniszczenie (oslabienie, upodlenie i uzaleznienie) czlowieka i jego kultury. Ciezko jest wiec rozwijac sie i zamykac oczy na to, co dzieje sie dookola. To tak sie nie da - o, ja sie rozwijam, jestem szczesliwy, a mam w d...e rzeczywistosc. W koncu, to ma konkretny wplyw na nasze zycie.

To jak z wlewaniem nowego do starych naczyn. Wlasnie jest taki czas, kiedy stare naczynia zrobily sie juz na tyle stare, ze trzeba je wymienic. Dlatego tyle "rozwojowcow" coraz bardziej interesuje sie "polityka", sprawami spolecznymi, gospodarczymi itp. To tez jest rozwoj - byc moze ciezki do zrozumienia dla tych, ktorych wizja rozwoju to "oswiecic sie i s...c stad".
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Wniebowziecie Grubego w 2015-03-16, 18:32:46
matek

:)

100%Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: matek w 2015-03-16, 18:35:05
pozdrawiam rowniez:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2015-03-16, 18:56:10
Leszek
Z mojej strony pomysł domyślnego ukrycia wątku padł po to by konflikty stamtąd nie rozlewały się na pozostałą część forum, nie po to by rozwiązać konflikty z tamtego wątku. Czyli by stworzyć podział na forum.
A konflikty będą się tam pojawiać, bo bazują one na różnicach w ocenie prawdziwości informacji które się tam pojawiają i ich skutków. Dla mnie więc sensowną opcją jest to by Ci wszyscy którzy nie mają ochoty czytać sporów o to, nie mieli tego przedstawianego przed oczami, a jeśli ktoś chce, to niech w to idzie na własną odpowiedzialność. Dla mnie to forum jest (czy chciałbym by było) narzędziem wzajemnego wspierania siebie i pomagania w pracy nad sobą. Taką mam tego wizję, więc osoby przychodzące po to, mają dla mnie uprzywilejowaną pozycję tu (w takim kierunku mogę popychać forum czy w nim uczestniczyć). Tym co się dzieje w tamtym wątku, nie zajmuję się, wychodzę z założenia że jak ktoś tam wchodzi, to sam chce w tym uczestniczyć.

No ale to chyba jest jednak tak, że zadecydowaliście za te potencjalne osoby, a nie pozwolilście im zadecydować czy one chcą czy nie chcą czytać tego wątku. Świeżo zarejestrowane osoby nawet nie maja szansy się dowiedzieć o istnieniu tego wątku jeśli nie pojawi się dyskusja na jego temat np w tym wątku.

ps
Aż tak mi na tym nie zależy, żeby ten wątek był traktowany inaczej :-)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-16, 19:00:20
Nie jestem zdania, ze świadomość globalnej/ politycznej sytuacji jest potrzebna do rozwoju duchowego, za to wiara w kłamstwa moze jakos na rozwoj wplywa, usypia, czlowiek wierzy ze ktos tam madry jest na gorze i czuwa niczym madry papa i dba o jego interesy.

Jesli jednak ktos przerywa łańcuch kłamstw to moze to wplywac na jego osobista sytuacje korzystnie.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2015-03-16, 20:38:45
Antysemityzm na forum? A gdzie tam...
(Z wątku o tożsamości narodowej, który zrobił "się" wątkiem narzekania na żydów.)
Cęść  polskiej świadomości narodowej z konieczności formułuje się w opozycji do agresywnego, antypolskiego żydostwa.
ŻYD HARTMAN DO POLAKÓW: „Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci”
A jaki jest ciąg dalszy cytatu?
"...A jak nie na was, to na wasze dzieci. Weźmiemy szturmem wasze szkoły, zwabimy was podstępem do teatrów, wyślemy wasze dzieci w świat. I pewnego dnia zniknie ta zabobonna, prostacka i kruchciana Polska, dławiąca się pychą, jakąż to ona jest „prawdziwą” i „wierną” jest. I narodzi się Polska ludzi przyzwoitych, kulturalnych, wiedzących coś o świecie i zdolnych do myślenia społecznego i obywatelskiego. Brzydzących się okrucieństwem i przemocą. I ja o taką Polskę będę walczył, jak potrafię."

OMG chce nas zagnać do teatru, żyd antypolski!!!

Brak słów :|
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: matek w 2015-03-16, 20:49:36
Lynd,

wiadomo, ze wiekszosc z tych antysyjonistycznych linkow jest czasem troche przesadzona, czasem nietrafna w jakiejs czesci, a praktycznie wszystkie sa dosc narwane i pieniackie w tonie. Jednakowoz, jakkolwiek jeszcze pare lat temu nie uwierzylbym, ze po drodze mi bedzie z prawicowymi "oszolomami", tak teraz uwazam, ze w nich cala nadzieja:D

Pewnie, ze wolalbym, zeby ci wszyscy prawicowcy byli dodatkowo duchowo uswiadomieni:)

Ale tu chodzi o to, Lynd, ze Ty nie czaisz bazy, nie kumasz czaczy, nie jarasz knota, nie kminisz tercji, nie niuchasz szychy.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-16, 20:55:57
Widzę, że osobnicy opowiadający się za cenzurą wynikającą ze stosowania instrukcji syjonistcznych, walczą o zaostrzenie cenzury. Co mnie nie dziwi. Natomiast uważam, że osoby kierujące się poglądami i instrukcjami syjonistycznymi, powinny ZNIKNĄĆ z tego Forum! Syjonizm jest bowiem ideologią SZOWINISTYCZNĄ, WROGĄ Słowianom, czego dowodzi wpis Hartmana.
Lynd we wpisie z 2015-03-16, 20:38:45 dokonuje wręcz woltyżerki, by syjonistyczny i ANTYPOLSKI w wymowie wpis Hartmana, przedstawić jako przejaw dbałości (troski) Żyda  o przyszłość Polski i Polaków! SZCZYT CYNIZMU!

Instrukcje SYJONISTÓW wyraźnie mówią, by PROPAGANDOWO treści ANTYSYJONISTYCZNE traktować jako ANTYSEMICKIE.
Lynd oraz kopergamin żadają wprowadzenia tej zasady na naszym Forum. Tym samym są albo syjonstami (jeśli ich żądania są świadome), albo "pożytecznymi idiotami", kórzy dali się zwieść syjonistycznej propagandzie.

Rozpowszechnianie ideologii syjonistycznej jest w Polsce, w świetle prawa traktowane na równi z propagowaniem banderyzmu oraz faszyzmu!
Dziwi mnie więc (I NIE TYLKO MNIE) to, że osoby bedące zwolennikami zarówo banderyzmu jak i syjonizmu, przeciwstawiają się hasłu Polska dla Polaków jako rasistowskiemu! Szczyt zakłamania i obłudy!
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2015-03-16, 21:16:53
Leszek, a ja mam, jako administrator tego forum, pewną propozycję.

Przestań być tak agresywny. Antysemityzm, prawicowe hasła Polska dla Polaków, propagowanie panslawizmu i innych tego typu nurtów również nie są mile widziane na  forum.

Chcesz walczyć z syjonizmem, banderowcami i faszystami - jasne, masz prawo - ale czemu tutaj robisz forum politykierów?
Nie zwalczysz cudzych zaślepień, samemu też się zaślepiając.

Potraktuj to jako upomnienie.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: matek w 2015-03-16, 21:23:21
To ze ktos w slusznej sprawie bez owijania w bawelne sie wypowiada, to agresja sie teraz nazywa?

Przeciez bylo z dziesiec albo sto razy powiedziane:

antysemityzm nie, antysyjonizm - tak

A do panslawizmu, czyli wspolpracy i braterstwa wszystkich narodow slowianskich, czemu sie czepiac?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Wniebowziecie Grubego w 2015-03-16, 21:32:36
Lynd Seagull

Dla  Ciebie  jest  to  wątek  narzekania , a  dla  mnie  to  miejsce  w którym  można

 przeczytać o  faktach .

Ale to  Ty  masz  rację .

Dzisiaj , po  11  dniach  nieobecności  w  mediach ,publicznie  pokazał  się  Władimir  Putin .

Modlimy  się  za  niego .

Jest  pod    doskonałą  opieką  BOGA  , największej  mocy  we  wszechświecie ,

czy  się  komuś to podoba  czy  też  nie .


A  co  do  ,,okrucieństwa  i  przemocy " , to nie  Polacy  zabijają

Palestyńczyków  i  strzelają  do  dzieci .


Antysemityzm  jest  na  ulicach . Dzisiaj  kilka  osób    antysemicko się 

na mnie  spojrzało .

Użyłeś  słowa  ,,antysemityzm  '' , więc  domyślam  się , że  jesteś  doskonale

zorientowany  w tym  temacie  i  dlatego proszę   Cię  powiedz  mi  czy  to 

jest  antysemityzm  gdy  Żyd , który  chce  odbyć  praktykę  religijną  zostaje 

pobity  i  zostaje  pozbawiony możliwości  uczestniczenia  w  niej .

Nie chciałbym  sam , jako laik  oceniać  tego  zdarzenia .
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2015-03-16, 21:35:24
Nie wiem czy Hartman jest syjonistą. Samo stwierdzenie, że ktoś kto zabił jego psa jest przedstawicielem polskiej hołoty jeszcze tego nie implikuje. Również dla mnie ktoś strzelający do kundelka to hołota.
Z drugiej strony ja nie powiedziałbym "POLSKA hołota". Po prostu hołota. Więc Hartman ma chyba poczucie, że jest przede wszystkim żydem. I kiedy ktoś coś robi jego psu to on widzi, że to zrobił POLAK, a nie "ten duży facet z wiatrówką"

Dla mnie ludzie nie dzielą się na żydów, polaków, rosjan, murzynów itp itd. Dzielą się na uczciwych i nieuczciwych, mądrych i głupich itp itd.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: matek w 2015-03-16, 21:38:37
No, Hartman sie zdecydowanie zapedzil i przy okazji "wyszlo szydlo z worka", czyli jego stosunek do Polski i Polakow.

A z tym zapedzaniem do teatrow to ciekawe na co...pewnie na Golgota Picnic albo cos rownie wysokich lotow:D
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2015-03-16, 21:46:36
Ani antysyjonizm, ani antysemityzm nie są na tak. Robienie z forum zachłystującego się politykierstwa - jest na nie.
Wpisy w stylu wychwalanie czy klęcie na Putina - dajcie sobie na wstrzymanie (w obie strony).

STOP.

Kolejne wpisy w tych tematach, wszystko jedno, czy z jednej czy z drugiej strony - wylatują do kosza.

Załóżcie sobie forum polityczne i tam bijcie pianę, ile wam się podoba.

To też jest wpis bez obwijania w bawełnę.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Grażyna Anna w 2015-03-16, 21:57:23
Ani antysyjonizm, ani antysemityzm nie są na tak. Robienie z forum zachłystującego się politykierstwa - jest na nie.
Wpisy w stylu wychwalanie czy klęcie na Putina - dajcie sobie na wstrzymanie (w obie strony).

STOP.

Kolejne wpisy w tych tematach, wszystko jedno, czy z jednej czy z drugiej strony - wylatują do kosza.

Załóżcie sobie forum polityczne i tam bijcie pianę, ile wam się podoba.

To też jest wpis bez obwijania w bawełnę.

Popieram.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-16, 22:08:37
Ani antysyjonizm, ani antysemityzm nie są na tak. Robienie z forum zachłystującego się politykierstwa - jest na nie.
Wpisy w stylu wychwalanie czy klęcie na Putina - dajcie sobie na wstrzymanie (w obie strony).

STOP.

Kolejne wpisy w tych tematach, wszystko jedno, czy z jednej czy z drugiej strony - wylatują do kosza.

Załóżcie sobie forum polityczne i tam bijcie pianę, ile wam się podoba.

To też jest wpis bez obwijania w bawełnę.

Ja tam napisalem raptem 2 posty i to nawet nie o polityce wiec srednio mnie to dotknie

 a poruszylem temat bo chyba wlasnie drazni mnie politykierstwo czyli tworzenie durnych regul i decydowanie za wiekszosc bez pytania i wg wlasnego widzimisie, ktore tez tu widzimy

Ja w sumie jestem przeciwny polityce im jej mniej we wszystkim tym lepiej...

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2015-03-16, 22:50:59
Dokładnie tak  - na POLITYKIERSTWO nie ma miejsca na tym forum.

Wszyscy moderatorzy są OD TERAZ upoważnieni i zobowiązani do usuwania politykierskich wpisów.
Zaznaczę, że czym innym jest interesowanie się polityką bez tworzenia podziałów i pogardy, a czym innym uprawianie politykierstwa.

Ale zeby było łatwiej moderować, wyrzucane będą od teraz wszelkie wątki i wpisy zahaczające o politykę.
Odpowiedni wpis zostanie dodany w regulaminie.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-16, 23:00:11
almighty
1. KOGO reprezentujesz?
2. Zdefiniuj POLITYKIERSTWO.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2015-03-16, 23:03:27
Leszek,

Nie urządzaj prowokacji.

Zaakceptuj, że można założyć forum poświęcone polityce i tam rozmawiać, jak sobie chcecie.

Tutaj niech wrócą tematy o wyższych energiach.

Reprezentuję administrację forum oraz tych ludzi, którzy nie chcą być tutaj zalewani politykierskimi wpisami.

POLITYKIERSTWO to dokładnie to, co było tutaj ostatnio uprawiane - dzielenie ludzi, działanie z poziomu pogardy i agresji.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: pkrl5758 w 2015-03-16, 23:06:08
Ja mam nastepujace pytanie: skoro pojawia sie tutaj polityka, to wedlug mnie oznacza to, ze ludziom ,,wywala" w tym wlasnie temacie.

Moze zamiast zabraniania mowienia o polityce banujmy tych, ktorzy podrzegaja na korzysc danej partii lub osob z polityka zwiazanych natomiast jesli ktos komentuje polityke badz utozsamia sie z jakas frakcja, to w zaleznosci od kontekstu, niech to bedzie traktowane jako ,,wywalanka". To dobrze pokazuje, kto co ma do przerobienia bo za wspolczesna polityka i wydarzeniami ida poprzednie wybory, intencje, wtedy mozna latwiej oczyszczac.

Tak mi sie wydaje :).
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-16, 23:07:06
almighty
Proszę grzeczniej i przytomiej. Bez BEZPODSTAWNYCH zarzutów.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-16, 23:09:47
Co ta władza robi z ludźmi ;)

Twoja postawa allmighty to wlasnie  politykierstwo, jazda na punkcie władzy i pokazania kto tu rządzi :)

Podejmujesz decyzje po krytyce, a nie po zadnym zdarzeniu zwiazanym z wątkami, wpisow politycznych nie przybylo w tym czasie... to nie wyglada dobrze, no ale z wladza sie nie dyskutuje, wiemy przynajmniej u kogo w domu jestesmy i na kogo trzeba uwazac.. lol

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: matek w 2015-03-16, 23:18:04
almighty,

Jest pare watkow poswieconych polityce (z magia i mistyka wlacznie) i uwazam, ze tam dyskutowanie o niej jest zupelnie normalne. A to, ze akurat tam toczy sie wiekszosc dyskusji, to nie wina dyskutantow. Rozwojowcy maja prawo rozmawiac o polityce.

Zgadzam sie ze wpieprzanie sie z polityka w zupelnie niezwiazane watki powinno byc ukracane, ale takich przypadkow nie bylo wiele.

Nikt tutaj nie dzialal z poziomu pogardy i nie mial zamiaru dzielic ludzi. Podzial dokonal sie samorzutnie. Tak to juz w zyciu bywa.
Poza tym, kim jestes zeby decydowac co wolno a co nie wolno?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2015-03-16, 23:18:56
To nie są bezpodstawne zarzuty i szkoda, ze tego nie widzisz.

Medżikowsky - to należało zrobić już dawno, i w końcu miarka się przebrała.

Póki nie oprzytomniejecie, nie przyjmuję w tym temacie żadnych dyskusji.

Najpierw oprzytomnijcie, potem może będzie można rozmawiac na forum o polityce,
ale nie politykierować.

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-16, 23:26:25
Nie mam zadnej potrzeby do rozmawiania na forum o polityce. Natomiast to ze ktos doroslym ludziom mowi o czym i kiedy beda mogli rozmawiac, jak jest caly dzial OFFTOPIC, to troche podstawowka.

To forum ma charakter spolecznosciowy i na wszystkie tematy bylo tu miejsce.

To ze allmighty mowi co jest przytomne a co nie w danym temacie zdradza ze ma swoje poglady I przekonanie o swoim statusie eksperta-wyroczni ;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2015-03-16, 23:30:12
Medzikowsky - decyzja o tymczasowym szlabanie na wszelkie tematy polityczne została podjęta dla ułatwienia pracy moderatorom, oraz z nadzieją na przetrzeżwienie tych, co nie wiedzą, jak nie należy o polityce rozmawiać.

Zatem upraszam o zaakceptowanie tej decyzji.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-16, 23:33:08
almighty
Wybacz, ale post z  dnia: 2015-03-16, 23:18:56 to kompletne brednie.
Na trzeźwo nie da się takich wniosków wyciągnąć :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2015-03-16, 23:54:58
Gdzieś zniknął , mój ulubiony ostatnio,  wątek związany z rodzimowierczymi  rodowymi i narodowymi nurtami , religiami i  rozwojem duchowym całych narodów , wie ktoś dlaczego?  :-)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: matek w 2015-03-16, 23:57:56
Pewnie jakis moderator poskarzyl sie Wielkiemu Panu Administratorowi, bo zbyt wielu uzytkownikow nie popieralo jego punktu widzenia...:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 00:01:39
Od końca grudnia zauważam niebezpieczną, destruktywną tendencję. Forum zaczyna działać pod dyktando Lynda i kopergamina. A to dobre nie wrózy jego przyszłości.
Dzięki temu nawet porównawcze religioznawstwo zostało uznane za szerzenie nienawiści etnicznej :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: pkrl5758 w 2015-03-17, 00:04:07
Gdzieś zniknął , mój ulubiony ostatnio,  wątek związany z rodzimowierczymi  rodowymi i narodowymi nurtami , religiami i  rozwojem duchowym całych narodów , wie ktoś dlaczego?  :-)

Popieram. Interesujace byly ogolnie wypowiedzi wiekszosci uzytkownikow w tym watku, nawet potrafilem przelknac jakies polityczne agentury....nie kasujcie ludzie czegos, co moze sie przydac innym! :) Nie da sie oddzielic polityki od historii, po prostu nie agitujmy w watkach na rzecz nikogo tylko piszmy o polityce jak o historii.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: matek w 2015-03-17, 00:07:17
Usuniecie tego watku uwazam za skandal. Dyskusja byla naprawde ciekawa, konkretna, nawet bardziej niz w "Magii i mistyce", gdzie glownie sie linkuje.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: matek w 2015-03-17, 00:10:15
No, ale jak napisano, administracja reprezentuje uzytkownikow. Zapewne w taki sam sposob, w jaki nasz rzad reprezentuje swoich obywateli...I znowu zrobilo sie politycznie:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: kopergamin w 2015-03-17, 00:13:55
Leszek

Napisz do MariuszaEro, on w jeden dzień postawi ci nowe forum, jak malowane.

Co dwa fora to nie jedno. :-)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 00:14:18
W zwiazku ze skandalicznymi działaniami, jakie podjęto na tym Forum bez uzgodnień z użytkownikami, mam propozycję, zapewne nie do odrzucenia:
Jeśli do tygodnia Lynd Seagull nie zostanie pozbawiony uprawnień moderatora, a jego pupilek kopergamin nie zostanie zbanowany, to WYCOFUJĘ WSZELKIE REKOMENDACJE DLA TEGO FORUM!
TEN WARUNEK JEST nieodwołalny! 
3 miesiace zawieruchy i karmienia demonów wystarczy.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Wniebowziecie Grubego w 2015-03-17, 00:37:05
Leszek.Zadlo 

  POPIERAM

Jeśli  można  podpowiedzieć , to  dodałbym do  tego  przywrócenie  wątku

o  narodzie  w  takim  stanie  w  jakim  był  przed  usunięciem  czyli

z  wszystkim  komentarzami .
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Wniebowziecie Grubego w 2015-03-17, 00:40:18
  kopergamin

Spokojnie .

Ludzie  pójdą  do  Leszka.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Wniebowziecie Grubego w 2015-03-17, 00:51:12
Cieszę  się , ze  mogę  to  napisać :

Modlimy  się  za  niego .

Jest  pod    doskonałą  opieką  BOGA  , największej  mocy  we  wszechświecie ,

czy  się  komuś to podoba  czy  też  nie .


Jestem  przecież  na  forum  duchowym dla  ludzi , którzy  wspierają  siebie  i innych.

Więc  i  modlą  się , powierzają  innych  boskiej  opiece .
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2015-03-17, 01:06:35
Cytuj
Jeśli do tygodnia Lynd Seagull nie zostanie pozbawiony uprawnień moderatora, a jego pupilek kopergamin nie zostanie zbanowany

W takim układzie w którym deklaruje się  że ma to być stricte duchowe forum trudno zrozumieć dlaczego uzyskuje poparcie ze strony moderatora obecność i aktywność kogoś kogo jedynym celem zdaje się być negacja tego wszystkiego, ale może się mylę w moim odbiorze?,  bo ostatnio nie śledzę zbytnio uważnie aktywności kopergamina i może wnosi coś duchowego poza narzekaniami, które mi się przewinęły gdzieś tam przed oczami i wrażeniem satysfakcji że dopieka Leszkowi

rozumiem Lynda który jako zaangażowany aktywnie w jakość tego forum , kieruje się tu wizją-ideą
otwartości na różne poglądy i opcje , ale ten wybór i oficjalne wsparcie  dla takich osób , gdzie w tle raz po raz zupełnie jawnie przewija się satysfakcja z tego że swoją obecnością wywołują ogólne zamieszanie a personalnie udaje im się dopiec Leszkowi, powoduje wywoływanie różnych dyskusji poza duchowych, osobiście mi to nie przeszkadza, ale  nagle okazuje się że w imię tak pojętej otwartości akurat ci którzy krytycznie ustosunkowują się do obecności takich osób i reagują na to  tutaj - są ograniczani, więc może warto by się zastanowić  jakim ma być profil tego forum i zaobserwować jak sprawdza się , to co się dopuszcza w związku z tym , tak w praktyce - czyli spawdzić to na wejściu , kogo i co się tu wpuszcza oraz odgórnie chroni i  popiera i jak się to ma dopozostałej reszty , a nie tylko dusić  i ograniczać to co jest w środku , najlepiej bez większego rozróżniania dla wygody moderatorów

Nawiązując do tego wątku który mi wyparował na forum - jest to nierozwiązany w mikro skali taki powszechny również w skali  makro problem wielopoglądowej/wielokulturowej otwartości który słabo się sprawdza w momencie gdy wchodzi w tą przestrzeń jakiś nurt który u swej podstawy jest oparty na kompletnie nietolerancyjnych własnych mitach ( np. związanych z fanatyzmem metod naukowych) jako jedynie słusznych  i wykorzystuje tolerancję do pasożytnictwa i destrukcji tego otwartego układu

mam nadzieję że nie zostanie to potraktowane jako politykowanie czy politykierstwo cokolwiek miałoby to znaczyć :-)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: kopergamin w 2015-03-17, 01:18:45
moja prognoza: oczywiście ludzie pójdą za Leszkiem, ale za 2-3 lata będzie znowu to samo, powtórka z rozrywki, i może dopiero po kilku takich fochach, wpadnie wreszcie na to, że to nie są spiski przeciw niemu, lecz to on sam ma w sobie coś mocno niepoukładane czy nieuzdrowione, czego teraz nie widzi lub nie chce widzieć
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-17, 01:36:19
Jesli ludzie pojda za Leszkiem i dla niego tu sa to moze kto inny powinien sobie ustawic forum w jeden dzien, zamiast żerowac na jego popularnosci.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Wniebowziecie Grubego w 2015-03-17, 01:46:25
pkrl5758

Cytuj
pkrl5758

[#]   « Marzec 16, 2015, 23:06:08 »
Cytuj
Ja mam nastepujace pytanie: skoro pojawia sie tutaj polityka, to wedlug mnie oznacza to, ze ludziom ,,wywala" w tym wlasnie temacie.

Moze zamiast zabraniania mowienia o polityce banujmy tych, ktorzy podrzegaja na korzysc danej partii lub osob z polityka zwiazanych natomiast jesli ktos komentuje polityke badz utozsamia sie z jakas frakcja, to w zaleznosci od kontekstu, niech to bedzie traktowane jako ,,wywalanka". To dobrze pokazuje, kto co ma do przerobienia bo za wspolczesna polityka i wydarzeniami ida poprzednie wybory, intencje, wtedy mozna latwiej oczyszczac.

Tak mi sie wydaje :).
Gdy  zacznę  pisać  o  sporcie  , to  czy  będzie  znaczyło że  mi  wywala ?

Dlaczego  chcesz  banować  Leszka ?

Tylko  dlatego ,że  pisze  pozytywnie o  Kukiźie .

Jeżeli  osoba , która  chce  wiedzieć  co  się dzieje  w  polityce , gospodarce , mocno się tym  interesuje  to  znaczy ,że  ma  coś  do przerobienia ?

Czy na wszystko  trzeba  patrzeć  pod  kątem ,,przerabiania " ?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2015-03-17, 01:49:56
WAŻNA INFORMACJA:

Mimo próśb, uwag itp. do Leszka, kierowanych przez różne osoby, że nakręcanie się polityką obniża energie forum i powoduje odpływ ludzi, zniechęconych syfem, jaki zapanował od dłuższego czasu w wątkach politycznych i który rozlewał się często także na resztę watków - nic się nie zmieniło.
Przychodziły też do administracji prośby i sugestie o zrobienie porządku na forum. Administracja zgodziła się z zasadnością próśb.
Dlatego dzisiaj zostały podjęte kroki prowadzące do DETOKSYKACJI forum, przywróceniu wyższych energii i miejmy nadzieję - przetrzeźwieniu paru najbardziej aktywnych "politycznie" osób.

W związku z tym, aż do odwołania, postanowiono:

1) zamknąć wątki politykierskie i/lub zdecydowanie syfiące
2) zakazać tymczasowego poruszania wątków politycznych i wpisów powiązanych z polityką
3) zakaz uprawiania politykierstwa jest nieodwołalny; osoby, kóre nie widzą nic złego w stylu wpisów tego typu, jak wpis Leszka (http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=671.msg80840#msg80840) i tego (http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=671.msg80848#msg80848) (to są przykłady, takich wpisów było i jest dużo więcej), proszone są o oprzytomnienie. Myślę, ze najlepiej zadziałoby odstawienie na jakiś czas polityki i zajęcie się np.: regularną medytacją.

Szanowny użytkowniku forum - niezależnie od tego czy się zgadzasz z tą decyzją czy nie - prosimy o zaakceptowanie powyższych zarządzeń.
Osoby prowokujące i nie uszanujące zostaną potraktowane, jak kazda inna osoba wprowadzająca rozróbę i nieakceptująca regulaminu.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 02:53:53
Trzeba było zrobić zestaw tych próśb i sugestii, które przychodziły do Redakcji.
Redakcja zdaje się nie jest świadoma, że tą metodą rozwalone zostało forum CUD.
JESZCZE NIE JEST ZA PÓŹNO, by uwiarygodnić decyzję i poniższy wpis!
I proszę NIE WCISKĆ KITU, że rózne osoby kierowały do mnie jakieś prośby i uwagi!
Takich osób było raptem CZTERY (najwyżej 5, w tym 2 forumowych awanturników)! To JAKA TO REPREZENTACJA? A odeszła jedna, bo nie potrafiła sobie poradzić z nielojalnścią.

REDAKCJA jest proszona o oprzytomnienie i nauczenie się rachunków! :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 06:57:01
Nie wiem, dlaczego, jakiś z oszalałych Moderatrów usuął moj wpis na temat wciągania polskich ezoteryków w inicjatywy typu Modlitwa i medytacja na rzecz jedności i pokoju na Ukrainie pod władzą banderowców i w klątwienie na Putina?
No więc OSTRZEŻENIE KARMICZNE:
Kto się nie przeciwstawia złu, ten je wspiera. Ten bierze na siebie odpowiedzialnośc karmiczną za to zło.
Życzę młynka karmicznego na miarę zakłamania! :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: DarkAngelbubu w 2015-03-17, 07:06:00
Czy mi się wudaje, czy zniknął wątek o islamie ?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 07:08:42
http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=723.msg78841#msg78841
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: DarkAngelbubu w 2015-03-17, 07:11:08
A dzięki, znalazłem. Jeszcze się widać nie obudziłem i pomyślałem, że jakiś przewrót na forum ;))  (jak w Rosjii mogą to czemu nie tutaj ;) )
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 07:15:46
Przewrót był i będą sankcje :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-17, 07:46:55
Mnie dziwi jedno- że osoby uprawiające tu politykę, na forum duchowym, więc osoby rozwinięte duchowo, nie zauważają poziomu energetycznego tych wypowiedzi.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 07:58:44
Inga
Jeśli nie udało Ci się zauważyć syfu złośliwych wypowiedzi Lynda, czy kopergamina kierowanych pod moim adresem, to NA PEWNO nie jestes w stanie wyczuć energii w wypowiedziach na temat polityki! Czujesz tylko SWOJE uprzedzenia. Masz je wobec polityki (dlatego czjesz), a nie masz uprzedzeń wobec prób znieważania mnie (dlatego tego syfu nie wyczuwasz). A ten SYF jest dużo gorszy od politycznego, bo przyciaga do Forum energie DEMONICZNE i ataki na Użytkowników NIE TYLKO NA MNIE)!
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: DarkAngelbubu w 2015-03-17, 08:05:25
Kurcze, lubie i Leszka i Lynda. :) A czy nie można iść na jakiś kompromis.. powiedzmy Lynd nadal moderatorem, ale Leszek i jego wypowiedzi nie podlegają niczyjej moderacji?  Bo tak to jak w Rosji, że Leszek jak Putin a Lynda odstrzelili ;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 08:17:37
Lynd nie jest właściwym człowiekiem, który mógłby nadal pełnić funckję moderatora.
Od około roku prosiłem go, żeby sobie uzdrowił nastwienie do mnie i ZAPRZESTAŁ ATAKÓW pod moim adresem ORAZ PODWAZANIA MOICH DECYZJI. A po każdej prośbie tylko mu się pogarszało. Nie wystarczało mu, żeby rozwiązać problem w wątku dla moderatorów, a swoje ataki i złośliwości zaczął przenosić do wątków publicznych licząc na to, że opnia Forum stanie po jego stronie i wywrze na mnie presje, bym zmienił swoje zachowania zgodnie z jego UROJENIAMI, jak się mam zachowywać. TO JEST NIE DO PRZYJĘCIA!
Być może, że kiedyś się to zmieni, ale... najpierw musi się nim zająć skutecznie jakiś egzorcysta :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Grażyna Anna w 2015-03-17, 08:25:34
Inga
Jeśli nie udało Ci się zauważyć syfu złośliwych wypowiedzi Lynda, czy kopergamina kierowanych pod moim adresem, to NA PEWNO nie jestes w stanie wyczuć energii w wypowiedziach na temat polityki! Czujesz tylko SWOJE uprzedzenia. Masz je wobec polityki (dlatego czjesz), a nie masz uprzedzeń wobec prób znieważania mnie (dlatego tego syfu nie wyczuwasz). A ten SYF jest dużo gorszy od politycznego, bo przyciaga do Forum energie DEMONICZNE i ataki na Użytkowników NIE TYLKO NA MNIE)!

Chciałabym zauważyć, że sam się też przyczyniasz do tych ataków, podgrzewając atmosferę.

Więc skoro wiesz, że takie ataki są. A są. Na mnie też był. To może lepiej postawić na zgodę i porozumienie i odciąć atakującym zasilanie.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 08:35:10
NIE ODWRACAJ KOTA OGONEM!
Właśnie jestem w trakcie przygotowywania ODCIĘCIA od zasilania atakujących. Konkretnie chodzi mi o to, żeby utracili możliwość działania na Forum, na którym się wypowiadam.
Do właściwego rozwiązania problemu pozostało jeszcze tylko 6 dni. Tymczasem działania Administracji są dokładnie odwrotne!
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-17, 08:37:57
nie jestes w stanie wyczuć energii w wypowiedziach na temat polityki

Ja akurat mam dobre wyczucie poziomu energii
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 08:43:01
To dlaczego nie udało Ci się wyczuć poziomu SYFU kreowanego przez kopergamina i Lynda?
A jeśli wyczułaś, to z jakich powodów to ukrywasz?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-17, 08:45:16
Leszek
Tak sformułowane pytania stawia się na przesłuchaniu :)))
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 08:48:52
Tak postawione pytanie zmusza do ujawnienia prawdziwych intencji :)
A zdaje się, że Twoje czyste nie są.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2015-03-17, 08:49:24
Być może, że kiedyś się to zmieni, ale... najpierw musi się nim zająć skutecznie jakiś egzorcysta :)
No, widzę że wreszcie sięgnąłeś do swojej ostatecznej karty przetargowej. Trochę mi smutno, ale jakoś mnie to nie dziwi, bo pamiętam że w w końcu  dostawał ją każdy, kto się Tobie sprzeciwiał wystarczająco długo. Szkoda, że jesteś gotowy tak szafować swoim autorytetem duchowym dla własnych celów.

Z drugiej strony, nieco komiczna jest perspektywa tego że siedzisz w medytacji z wahadłem nad wydrukowanym zdjęciem gościa z forum, który się z Tobą nie zgadza, i nagle wykrzykujesz "No kurde wiedziałem!"

I szkoda, że nie myślisz nad konsekwencjami tego dla innych ludzi, których w ten sposób szkalowałeś, takimi jak np. de facto banicja w pewnych kręgach. Tak, szkalowałeś, bo czym innym jest rzetelna diagnoza ze względu na czyjeś dobro, a czym innym upublicznianie rzekomej diagnozy. Bo czemu innemu może służyć, jak nie napiętnowaniu tej osoby i umniejszeniu jej w oczach innych.

No ale, ja jestem losowym chłopkiem z Internetu. Dziwi mnie że Ty jesteś gotowy zaryzykować swój szacunek jako diagnosty i uzdrowiciela, tylko po to aby takiego losowego chłopka oczernić.
Dla mnie ten temat jest zakończony.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 08:53:55
Lynd
No, niestety, nadal korzystasz z okazji podważania moich kompetencji i mojego autorytetu.
Żałosne jest to, że czynisz to przy wsparciu i błogosławieństwie Administracji.
TO SIĘ MUSI SKOŃCZYĆ!
Może skrócę okres oczekiwania na odsuniecie Lynda od moderacji, bo na Forum teraz dzieje się BARDZO ŹLE!
Np ten wpis, który mnie pomawia o SZKALOWANIE innych ludzi. KOGO tak szkalowałem? kto został skazany na banicję? I jaka była przyczyna tego mojego rzekomego szkalowania?
DOKŁADNIE TAKA SAMA - ataki personalne przeciw mnie.
A skoro wiesz, że tak sie to kończy, to co Cię zmusza, by mnie osobiście atakować?
Przecież takie ryzyko masz dokładnie (i podobno przytomnie) wkalkulowane w swoje działania!
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 09:05:07
DO ADMINISTRACJI!
Mam nadzieję, ze to ostatni tolerowany przez Administrację atak personalny Lynda przeciw mnie.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: pkrl5758 w 2015-03-17, 09:11:57
pkrl5758
 Gdy  zacznę  pisać  o  sporcie  , to  czy  będzie  znaczyło że  mi  wywala ?

Dlaczego  chcesz  banować  Leszka ?

Tylko  dlatego ,że  pisze  pozytywnie o  Kukiźie .

Jeżeli  osoba , która  chce  wiedzieć  co  się dzieje  w  polityce , gospodarce , mocno się tym  interesuje  to  znaczy ,że  ma  coś  do przerobienia ?

Czy na wszystko  trzeba  patrzeć  pod  kątem ,,przerabiania " ?

Wlasnie wrecz przeciwnie! Nie chce nikogo banowac, bo rozmowy o polityce pokazuja czyjes nastawienie a za tym ida konkretne intencje. Dlatego uwazam, ze nie powinno sie zamykac watkow politycznych a scisle przestrzegac, aby w innych watkach o polityce nie dyskutowano. To jest subtelna aczkolwiek duza roznica.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2015-03-17, 09:18:26
Np ten wpis, który mnie pomawia o SZKALOWANIE innych ludzi. KOGO tak szkalowałem? kto został skazany na banicję? I jaka była przyczyna tego mojego rzekomego szkalowania?
1. Mnie.
2. Ja.
3. Bo mnie nie potrafiłeś zakrzyczeć w inny sposób.

Powiedz mi w jakim celu napisałeś publicznie "musi się nim zająć skutecznie jakiś egzorcysta." Bo skoro to nie jest szkalowanie, to nie miałeś na celu umniejszenie mojego obrazu ani punktu widzenia w cudzych oczach. Więc, w jakim innym celu?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-17, 09:22:39
Moze jako ten losowy chlopak z internetu faktycznie nie wypada sie wymadrzac, jeździc po czy pokazywac innym jaki jest niemądry ktos kto ma jakis dorobek, firmuje cos swoja osobą itd a forum stworzone pod jego Szkole patrzac nawet na same dzialy, a pomijajac juz geneze forum i wiedze dla ktorej osoby tu sa, bo moze to sie okazac zwyklym trolowaniem. Nie wypada przekierowywac tego wszystkiego na swoja osobe tylko dlatego ze ktos MYŚLI ze jest madrzejszy czy ma np bardziej cietą riposte, na ktorej rozwijaniu głownie sie skupia.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-03-17, 09:41:41
Cytuj
Kto się nie przeciwstawia złu, ten je wspiera. Ten bierze na siebie odpowiedzialnośc karmiczną za to zło. 
Jezu.
Czasem nie wiadomo już JAK sie przeciwstawić.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-17, 09:44:57
Jezu.
Czasem nie wiadomo już JAK sie przeciwstawić.

Mnie mama zawsze nawoływała do tego abym walczyła ze złem, z szatanem.
Ale przecież jak się z czymś walczy to wchodzi się w te niskie wibracje przeciwnika.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Michał486 w 2015-03-17, 09:45:48
Nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że jakoby kto nie przeciwstawia się zu ten je wspiera.
Każdy ma wolną wolę i jako taki odpowiada każdy za siebie i za osoby za które odpowiada.
Nie za cały świat to już pycha.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-17, 09:55:19
Inga jak ktos widzi np gwałt to ma nie walczyc z gwalcicielem, bo przejmie/ zanizy sobie wibracje? Tak samo gdy nas ktos atakuje to lepiej nie reagowac bo staniemy sie taki jak on? Jakie sa skutki takiego podejscia?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-03-17, 10:01:03
Miałam na mysli prywatną sprawę :)
I nagle olśniło mnie :)
MODLIĆ SIE !
i MEDYTOWAĆ :)

Tylko tyle i aż tyle. To co moze zrobić 'zwykły' człowiek :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-17, 10:23:43
Inga jak ktos widzi np gwałt to ma nie walczyc z gwalcicielem, bo przejmie/ zanizy sobie wibracje? Tak samo gdy nas ktos atakuje to lepiej nie reagowac bo staniemy sie taki jak on? Jakie sa skutki takiego podejscia?

A wiesz jakie są skutki walki ze złem? Walczysz ze złem? W jaki sposób? Chodzisz i nawracasz ludzi na właściwe myślenie? Wiesz na czym polega walka z szatanem?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-03-17, 10:25:47
Inga,
Zgadzam się całkowicie.
Co innego bronić się a co innego walczyć.

Tak sie tylko zastanawiam, czy ewentualna dyskusja na ten temat nie powinna byc w innym watku.
Nie lubie poruszania tematów innych, niż takich dla jakich dany watek jest przeznaczony.
Na przykład wielu młodym osobom sugerowałam już zaglądanie na  to forum.
Bo mogłyby  tutaj znaleźć naprawdę inspirujące rzeczy :)
I to młodym, ambitnym, o szerokich horyzontach, naprawdę wartościowym ludziom, w dodatku  rozproszonym po świecie :)

Niestety zniechecało je to, że tytuł wątku miał często mało wspólnego z jego zawartością. Nie mogły dotrzec do sedna sprawy - w tym celu musiałyby  sie przedzierać jak przez liany w lesie tropikalnym ;))

Szkoda.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-17, 10:36:24
W całej tej cenzurze politycznej wychodzi też bardzo pięknie kwestia spódnicy i spodni. I brody!:) Wszak najaktywniejszymi dyskutantami są w wątkach politycznych mężczyźni brodaci, na czele z Leszkiem.
Nie dziwię się, że panie nie interesują się polityką. One mają swoje sprawy. Powinny jednak zrozumieć, że prawdziwi mężczyźni mają swoje role i swoje spojrzenie na rozwój, dlatego dla nich waleczność i zainteresowanie polityką nie kłócą się z rozwojem duchowym. Powinny więc pozwolić prawdziwym mężczyznom dyskutować na ważne dla siebie tematy. A tu pani administrator bawi się w cenzurę. Może powinna częściej zakładać spódnice?:)

Wnoszę o wywalenie mnie z forum, ponieważ, jak widać, jestem nie tylko antysyjonistyczny i narodowy, ale też skrajnie seksistowski:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-17, 10:45:40
Medżikowsky,

zło nie ukarane pomnaża się. A jak Żmijowi trzeba ukręcić łeb, to trzeba. Z miłością, oczywiście:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: pkrl5758 w 2015-03-17, 10:47:05
W całej tej cenzurze politycznej wychodzi też bardzo pięknie kwestia spódnicy i spodni. I brody!:) Wszak najaktywniejszymi dyskutantami są w wątkach politycznych mężczyźni brodaci, na czele z Leszkiem.
Nie dziwię się, że panie nie interesują się polityką. One mają swoje sprawy. Powinny jednak zrozumieć, że prawdziwi mężczyźni mają swoje role i swoje spojrzenie na rozwój, dlatego dla nich waleczność i zainteresowanie polityką nie kłócą się z rozwojem duchowym. Powinny więc pozwolić prawdziwym mężczyznom dyskutować na ważne dla siebie tematy. A tu pani administrator bawi się w cenzurę. Może powinna częściej zakładać spódnice?:)

Wnoszę o wywalenie mnie z forum, ponieważ, jak widać, jestem nie tylko antysyjonistyczny i narodowy, ale też skrajnie seksistowski:)

Jestes mocno patriarchalny :).

PS

Rzeczywiscie, ponoc broda u mezczyzny oznacza sile, dlugie wlosy zreszta tez.

PS2

W historii wielokrotnie sie zdarzalo, ze to kobiety rzadzily i z o wiele wiekszym pozytkiem i skutkiem anizeli mezczyzni :).
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-17, 10:48:45
Jestem za męskością i kobiecością i ich współdziałaniem. To nie jest patriarchat:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: pkrl5758 w 2015-03-17, 10:51:26
Jestem za męskością i kobiecością i ich współdziałaniem. To nie jest patriarchat:)

Jednak jasno wskazujesz, ze kobiety do polityki mieszac sie nie powinny a historia jasno pokazuje, ze za wiekszoscia politycznych zadym staly wlasnie one :). Lub o nie sie rozchodzilo :).

Energia kobiety jest bardziej przyziemna i dbajaca o stabilnosc niz energia meska. Nie na darmo w dawnych czasach to krolowe wysylaly swoich mezow do walki podczas gdy one dbaly o jednosc krolestwa. Poczytaj troche historii, tam znajdziesz sporo odniesien do tego, co Cie interesuje :). Patriarchat, jaki znamy, jest bardzo znieksztalconym odbiciem tego rodzaju praktyk, stad tez wziely sie roznego rodzaju dewiacje czy okrucienstwa (patrz carowie Rosji, Iwan Grozny np.). A potem popatrz na wladcow, ktorzy w jakis sposob respektowali owe prawo. Roznice widac jak na dloni.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 10:52:29
Zachowajmy jakąś powagę (odnośnie wpisu Lynda)!
To jest FORUM DUCHOWE i problemy należy rozwiązywać metodami DUCHOWYMI, lub EZOTERYCZNYMI!
Tymczasem zrobło się tu forum jednego kwiczącego moderatora! Kwiczącego, że jest krzywdzony, bo mu zasugerowałem, że powinien się nim zająć egzorcysta! Przy czym Lynd wyraźnie zapomina, że jego ataki pod moim adresem nasiliły się od grudnia ub. r. Swoich ekscesów w ogóle nie zauważył! To jest dopiero przytomność!
Gdyby mnie ktoś zasugerował publicznie (a BYŁY TAKIE PRZYPADKI), że kogoś atakuję energetycznie, czy  że jestem opętany, to na pewno bym nie kwiczał publicznie pokazując całemu światu, jak zostałem pomówiony, poniżony i upokorzony publicznie, tylko najpierw bym się nad tym zastanowił, a potem PODDAŁBYM SIĘ BADANIU u osoby, do której mam zaufanie. I tak zawsze w podobnych przypadkach robiłem.
Reakcja Lynda wyraźnie świadczy o tym, że on NIC nie rozumie z ezoteryki! Oczywiście też o tym, że nie wierzy w to, o czym my tu na Forum dyskutujemy! No to po co miesza?
Myślę, że udana przygoda z egzorcystą moglaby u Lynda wywołać POZYTYWNĄ zmianę świadomości i pozwoliła mu zdobyć dowód, że jednak metody psychotroniczne są skuteczne (czemu on na poziomie swej wysoko rozwiniętej świadomości aktualnie zaprzecza). :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-17, 10:54:16
Usunalem swoj ostatni post bo nie chce nikogo dokarmiać czy odnosic sie do prowokacji czy manipulacji najnizszych lotow i wzmagac zjawiska :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-17, 10:55:28
pkrl5758
Widzę że dużo dobrego potrafisz się nauczyć dzięki dobrej znajomośći historii.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-17, 10:58:00
Cytuj
Jednak jasno wskazujesz, ze kobiety do polityki mieszac sie nie powinny a historia jasno pokazuje, ze za wiekszoscia politycznych zadym staly wlasnie one :). Lub o nie sie rozchodzilo :).

Nie napisałem przecież nigdzie, że panie nie powinny mieszać się do polityki, tylko że na tym forum wyraźnie nie są nią zainteresowane. To naturalne, ale niech pozwolą mężczyznom czynić swoje!

Aha, i chcę wyrazić poparcie dla Leszka w sprawie odwołania Lynda z funkcji moderatora, bo Lynd to nieprzytomny człowiek, który wmawia nieprzytomność innym. Myślę, że nie trzeba być jasnowidzem, aby to zauważyć:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-03-17, 11:00:59
Cytuj
za wiekszoscia politycznych zadym staly wlasnie one :).

Naprawdę ?
Jaka historia ?
Elżbietka I, Cesarzowa Maria Teresa  von Habsburg, Victoria = PROSPERITY :)
Kiedy w sredniowiecznej Europie panował matriarchat - nie było wojen.
Btw historia sredniowiecza przedstawiona w książkach szkolnych to bzdura do kwadratu.


Cytuj
A tu pani administrator bawi się w cenzurę. Może powinna częściej zakładać spódnice?:)
Co to ma znaczyć ?
Jeżeli wykonującym swoje obowiązki jest kobieta to określa się to mianem zabawy ?
Tak wypowiada sie tylko ktoś, kto kobiety traktuje jako głupiutkie stworzonka, bo ...?
Ma kompleksy ?
Boi sie ich ?
Podziwia ? :)

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-17, 11:03:43
Osoby ktore sie tam nie wypowiadaly, nie rozumieja, o czym tam byla mowa. M.in. o nadmiarze polityki , rządzenia , w zyciu spolecznym i zagubieniu w tym dobra ogółu, a nie bylo przejawem jakiejs milosci do tego wszystkiego, tylko swiadomosvi jak to odstaje od normalnosci i przytomnosci ;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-17, 11:03:55
Tess,

Cytuj
Tak wypowiada sie tylko ktoś, kto kobiety traktuje jako głupiutkie stworzonka, bo ...? Ma kompleksy ? Boi sie ich? Podziwia? :)

Chcę tylko dać do zrozumienia, że pani administrator nie rozumie prawdziwych mężczyzn na forum:) Gdyby rozumiała, postępowałaby inaczej.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-17, 11:06:41
Regulamin:
Poprzez rejestrację na tym forum wyrażasz zgodę, że nie będziesz wysyłał/a żadnych treści, które są fałszywe, zniesławiające, niedokładne, obraźliwe, wulgarne, wrażające nienawiść, napastliwe, obsceniczne, profanujące, zorientowane seksualnie (wulgaryzmy i chamstwo seksualne), grożące, naruszające prywatność, przeznaczone dla dorosłych (pornografia) lub jakkolwiek naruszające polskie lub międzynarodowe prawo.

uważam że ta wypowiedź Leszka jest niezgodna z regulaminem

"Tymczasem zrobło się tu forum jednego kwiczącego moderatora! Kwiczącego, że jest krzywdzony, bo mu zasugerowałem, że powinien się nim zająć egzorcysta!"
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-17, 11:07:27
Naprawdę ?
Jaka historia ?
Elżbietka I, Cesarzowa Maria Teresa  von Habsburg, Victoria = PROSPERITY :)
Kiedy w sredniowiecznej Europie panował matriarchat - nie było wojen.
Btw historia sredniowiecza przedstawiona w książkach szkolnych to bzdura do kwadratu

Ojej teraz juz nawet Tess zaczyna pisac o polityce i to oczywiscie nie w tym watku co trzeba. Nic to glosujmy na p. Ogórek zatem ;)

A Inga chyba przyszla na wojenke z Leszkiem...
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: pkrl5758 w 2015-03-17, 11:08:34
Naprawdę ?
Jaka historia ?
Elżbietka I, Cesarzowa Maria Teresa  von Habsburg, Victoria = PROSPERITY :)
Kiedy w sredniowiecznej Europie panował matriarchat - nie było wojen.
Btw historia sredniowiecza przedstawiona w książkach szkolnych to bzdura do kwadratu.

Co to ma znaczyć ?
Jeżeli wykonującym swoje obowiązki jest kobieta to określa się to mianem zabawy ?
Tak wypowiada sie tylko ktoś, kto kobiety traktuje jako głupiutkie stworzonka, bo ...?
Ma kompleksy ?
Boi sie ich ?
Podziwia ? :)

Ano bzdury. Przykladow bylo o wiele wiecej. Wiekszosc sukcesow polskich monarchow w rodzaju niektorych Jagiellonow czy Piastow zawdzieczamy ich zonom, ktore poprzez dyplomacje i trzezwy osad sytuacji umialy odpowiednio doradzic swoim mezom, jak maja rzadzic ogromnym panstwem. Nie podaje tego, aby powrocic do tych czasow i metod, ale aby podac przyklad ze sam patriarchat, podobnie jak i sam matriarchat nie sprawdzily sie na dluzej :). Ale w podrecznikach nie pisze sie o tym, tylko o kronikach bitew, ktore mocno znieksztalcaja calosciowy obraz tamtych czasow.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-03-17, 11:10:21
Cytuj
Chcę tylko dać do zrozumienia, że pani administrator nie rozumie mężczyzn na forum:)
Skąd taka ocena ?
Dlaczego szafujesz tutaj schematami kobiety vs mężczyźni ?
Praca to praca ! Obowiązki to obowiązki !
Gdyby to był wpis mężczyzny to jakich argumentów bys użył ?
I po cholerę o tej spódnicy wspominasz ?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lilliole w 2015-03-17, 11:10:30
Gdyby rozumiała, postępowałaby inaczej.

Założyła spódnice oczywiście ;) Długą. Po same pachy :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-17, 11:12:31
Lilliole,

myślę, że nie, gdyż zaprezentowała męski sposób rozwiązania problemu. Miast wykorzystać swe kobiece talenty:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tom Tom w 2015-03-17, 11:12:59
Chyba znalazłem mój nowy ulubiony wątek na forum. Teraz tylko popcorn i coś do piciaa, a godziny w pracy szybką zlecą :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-17, 11:13:50
Piotr
Nie zauważyłeś, bo to niezgodne z twoim schematem myślenia, że moderatorzy mężczyźni popieraja działania pani administrator, a są to Witek, Lynd, Ptah
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-03-17, 11:16:03
pkrl,
No nareszcie !
 Fakty - jak miło :)

Tom Tom,
inspirujące, nieprawdaż ?;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-03-17, 11:18:11
Inga,
[quoteNie zauważyłeś, bo to niezgodne z twoim schematem myślenia,][/quote] ;))
Piotr jak widzisz teraz stereotypy ?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: DarkAngelbubu w 2015-03-17, 11:19:38
Jedyne rozwiązanie to ..wódka.
Proponuje by wszyscy walczący spotkali się na neutralnym terytorium i pogadali przy wódce.

Na trzeźwo się nie da tego ogarnąć przecież ;)

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-17, 11:19:51
A gdzie pisze ze administrator, jak mnimam, allmighty, jest kobietą?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-17, 11:20:52
Ingo,

zauważyłem, a jakże. Kolegi Ptaha, szczerze mówiąc, nie znam za dobrze z forum (nie natknęliśmy się na siebie). Witek ma wprawdzie krótką brodę, ale jest jakiś taki relatywizujący wszystko (np. nie ma znaczenia kto wychowuje dzieci (czy para mężczyzn, czy para kobiet, czy kobieta i mężczyzna), rozwijając się duchowo można jeść mięso, jeśli ktoś czuje, że to w porządku itp.). A Lynd to postać pozbawiona kręgosłupa moralnego.
Mężczyzn zdecydowanych, o silnej osnowie duchowo-etycznej, pani administrator uważa za agresywnych. A my jesteśmy po prostu męscy!:)

Medżikowsky,

to nigdzie NIE JEST NAPISANE, ale to się wie:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tom Tom w 2015-03-17, 11:24:24
Tom Tom,
inspirujące, nieprawdaż ?;)

No właśnie nie bardzo. Szczególnie dla kogoś kto próbuje odnaleźć się w gąszczu RD i trafia tutaj.
Nie odnoszę się do dyskusji, nia mam wyrobionego zdania. Ale łatwo mógłbym wskazać wpisy pozbawione elementarnego szacunku do drugiej osoby i na takim forum jest to po prostu ... smutne.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-17, 11:39:55
Aha, czyli Piotrze tych wymienionych przeze mnie mężczyzn zaliczyłeś do kobiet.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-17, 11:45:22
Ingo,

napisałem tylko, że są mężczyźni nieokreśleni, którzy nie do końca odróżniają dobro od zła, i zdecydowani, którzy wykształcili w sobie odpowiednio silne wartości duchowe i nie boją się ich wyrażać. Ci drudzy uważani są tu za 'nieprzytomnych':)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-03-17, 11:49:31
Tom Tom,
Cytuj
Chyba znalazłem mój nowy ulubiony wątek na forum. Teraz tylko popcorn i coś do piciaa, a godziny w pracy szybką zlecą :)
Hm... Ciekawe 'co autor miał na myśli'...
A tymczasem vodki niet.
Spódnica czeka na wyprasowanie. I w ogóle gąszcz :)

Czasami w dyskusji ciut żartu nie zaszkodzi.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-17, 11:59:08
Bardzo mi się nie podoba takie ocenianie innych ze swojego punktu widzenia.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-17, 12:04:33
Ingo,

ale jak inaczej? Człowiek rozwinięty duchowo ma własne zdanie.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Grażyna Anna w 2015-03-17, 12:06:01
Piotrze, bardzo łatwo zobaczyć naocznie, co wyprawiają mężczyźni z brodami i w spodniach na przykładzie Państwa Islamskiego, gdy kobietom tam zakazano interesowania się czymś więcej niż ogniskiem domowym. Kiedy zabrakło tam kobiet, które złapałyby tych facetów, za te ich okazałe brody i wałkiem nakładły im rozumu do głowy.

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: pkrl5758 w 2015-03-17, 12:08:22
Piotrze, bardzo łatwo zobaczyć naocznie, co wyprawiają mężczyźni z brodami i w spodniach na przykładzie Państwa Islamskiego, gdy kobietom tam zakazano interesowania się czymś więcej niż ogniskiem domowym. Kiedy zabrakło tam kobiet, które złapałyby tych facetów, za te ich okazałe brody i wałkiem nakładły im rozumu do głowy.

:)

Ale Piotrowi chyba blizej mimo wszystko do klimatow pra-Slowianskich :).
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-17, 12:13:40
Ano, są też źli mężczyźni z brodami:) A ja, brodaty Słowianin, niczego kobietom nie zakazuję. Zwracam jeno uwagę, że kobiety i mężczyźni różnią się od siebie. I że nie powinni relatywizować tych różnic, bo to (wbrew pozorom i temu, czego się dziś naucza) prowadzi do kłótni i osłabienia współdziałania.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lilliole w 2015-03-17, 12:30:43

napisałem tylko, że są mężczyźni nieokreśleni, którzy nie do końca odróżniają dobro od zła, i zdecydowani, którzy wykształcili w sobie odpowiednio silne wartości duchowe i nie boją się ich wyrażać. Ci drudzy uważani są tu za 'nieprzytomnych':)
Czyli z tego co zrozumiałam, to ci co wykształcili w sobie odpowiednio silne wartości duchowe wiedzą co jest dobre a co złe? kto jest dobry, a kto zły?
Tyle, że często tak bywa, ze idzie za tym przekonanie, że ci dobrzy to my, a ci co mają inne poglądy - to ci źli i to co robia jest złe.
Podział na dobro i zło jest po to, by były konflikty między ludźmi. Kościół katolicki i chyba wszystkie inne religie to podtrzymują.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-17, 12:38:32

Medżikowsky,

to nigdzie NIE JEST NAPISANE, ale to się wie:)

Odnioslem zupelnie inne wrazenie, tzn ze allmighty to facet. Fajnie byloby sie przekonac, ale moze ktos kto zna stan faktyczy bylby uprzejmy uchylic rabka tajemnicy (abstrahujac od calego magla, z intencja weryfikacji odczuc :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-17, 12:40:07
Lilliole,

Cytuj
Czyli z tego co zrozumiałam, to ci co wykształcili w sobie odpowiednio silne wartości duchowe wiedzą co jest dobre a co złe? kto jest dobry, a kto zły?

no a jak? Umiejętność odróżniania to jedna z podstaw na duchowej drodze. Oczywiście, trzeba to wszystko odpowiednio zrozumieć, bo zagadnienie dobra i zła można omawiać właściwie w nieskończoność:)

medżikowsky,

Cytuj
Odnioslem zupelnie inne wrazenie, tzn ze allmighty to facet.

No więc właśnie:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: pkrl5758 w 2015-03-17, 12:40:47
Ja chcialbym dodac, zeby zwrocic uwage na nick "almighty" i zajrzec do slownika, co on zonacza :). Tak bez urazy do almighty oczywiscie :). Chwila humoru w sporze nie zaszkodzi.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-17, 13:01:29
Tak pkrl wszystko komponuje sie w spojny obraz i nic nie jest przypadkowe, a takie drobiazgi zdradzaja np.. ambicje ;)

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-17, 13:03:25
Czy Leszek już nie jest moderatorem?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lilliole w 2015-03-17, 13:08:52
Umiejętność odróżniania to jedna z podstaw na duchowej drodze.

Odróżniania to się zgadzam. Ale raczej odróżniania tego co jest korzystne, co służy rozwojowi.
Było takie jedno drzewo odróżniania dobra od zła...W raju podobno.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 13:15:03
Lilliole
Zaufaj INTUICJI, a nie drzewom :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lilliole w 2015-03-17, 13:20:58
Ufam :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2015-03-17, 13:41:54
Piotr,
A Lynd to postać pozbawiona kręgosłupa moralnego.
Lol :D
No to może byłaby dobra wiadomość, bo póki co to bliskim mi ludziom przeszkadza raczej jego nadmiar ;)

Cytuj
Mężczyzn zdecydowanych, o silnej osnowie duchowo-etycznej, pani administrator uważa za agresywnych. A my jesteśmy po prostu męscy!:)
To teraz ja sobie pozwolę na analizę psychologiczną po kilku postach :P
O tym, że masz osnowę "duchowo-etyczną", będziesz mógł pisać za rok-dwa. Póki co jest to tylko zapał neofity, sam pisałeś że robisz to dopiero od kilku miesięcy. Nawet nie sprawdziłeś tego na sobie, a już chcesz nawracać innych. Póki co wierzysz w wyssane z palca rzeczy tylko dlatego, że Ci z nimi miło. (Serio, biały człowiek 1,5 mld lat temu? Toż wielokomórkowce pojawiły się 1,2. Słowianie potomkami sinic?) A jeśli cokolwiek się z tym nie zgadza, to od razu spisek przeciwko nam.

Powiedziałbym, że uciekanie w świat fantazji zamiast stawić czoła niewygodnym faktom nie jest szczególnie męskie, a już na pewno nie rozwojowe.

BTW, tak jak "góra nie mówi że jest górą", tak mężczyźni, którzy czują się męscy, nie muszą mówić jacy są męscy. I dlatego jakiś czas temu powiedziałem Ci że "kto wie, ten nie mówi": bo jeśli człowiek jest czegoś pewny i coś urzeczywistnił, to nie ma potrzeby głoszenia tego. Ot, jest żywym przykładem, może też czasem odpowiedzieć na pytania.

Inga,
uważam że ta wypowiedź Leszka jest niezgodna z regulaminem

"Tymczasem zrobło się tu forum jednego kwiczącego moderatora! Kwiczącego, że jest krzywdzony, bo mu zasugerowałem, że powinien się nim zająć egzorcysta!"
Też tak uważam, ale jako że sam jestem zaangażowany w tę dyskusję nie mogę tu prowadzić arbitrażu.

Leszek,
tylko najpierw bym się nad tym zastanowił, a potem PODDAŁBYM SIĘ BADANIU u osoby, do której mam zaufanie. I tak zawsze w podobnych przypadkach robiłem.
Od początku afery z Ukrainą wiele osób zwracało Ci uwagę że Ci wywala, w tym życzliwych, ale brnąłeś w zaparte.
A to co jest teraz to po prostu normalna eskalacja: nie udało Ci się cichaczem usunąć niewygodnych postów, nie udało Ci się mnie wyśmiać,  administracja nie stanęła po Twojej stronie, więc naturalne że teraz posuwasz się do ekskomuniki" Bo co do wartości badania (o ile było), to sam w swoich książkach pisałeś aby nie analizować osób do których ma się stosunek emocjonalny -- a jaki Ty masz, widać po postach.

No cóż,
Przewrót był i będą sankcje :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-17, 13:48:46
Lynd,

to prawda, mam zapał. Zdobyta przeze mnie w ostatnich miesiącach wiedza na temat męskich i kobiecych ról pozwoliła mi zrozumieć wiele zjawisk w otaczającym świecie, dlatego tak często poruszam ten temat. Podkreślanie męskości i kobiecości w dzisiejszych czasach ma sens, ponieważ pojęcia te uległy w ostatnich dziesięcioleciach (czy nawet wiekach) niebezpiecznemu rozmyciu. Zgadzam się, że przede mną ważne lekcje. To, jak je przejdę, zależy ode mnie. Bogowie są po mojej stronie:)

Na temat białego człowieka 1,5 miliarda lat temu nie wypowiadam się, bo to nie od tego wątek (tamten został zablokowany).

Uważam, że wypowiedź Leszka, o której mowa, jest zgodna z regulaminem.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2015-03-17, 14:04:05
Frisky,
W takim układzie w którym deklaruje się  że ma to być stricte duchowe forum trudno zrozumieć dlaczego uzyskuje poparcie ze strony moderatora obecność i aktywność kogoś kogo jedynym celem zdaje się być negacja tego wszystkiego, ale może się mylę w moim odbiorze?,  bo ostatnio nie śledzę zbytnio uważnie aktywności kopergamina i może wnosi coś duchowego poza narzekaniami, które mi się przewinęły gdzieś tam przed oczami i wrażeniem satysfakcji że dopieka Leszkowi

Obecność Kopergamina jest tu też dla mnie zagadką, chyba uprawia coś co ja określam mianem "safari" ;) I może czuje się zobowiązany działać jako sumienie forum. Trzeba mu jednak przyznać że nie łamie regulamiu (w tym nie flooduje)... no i chyba nie "neguje tego wszytkiego", a raczej albo rzeczy niepowiązane z duchowością (antynaukowość, nacjonalizm) albo dziwne klimaty w niej (nabijał się chyba z tego że raz na rok pojawia się moda na nową technikę na forum).

EDIT: (żeby nie było jeden pod drugim)
Też uważam że wątek rodowo-ludowy był OK, tyle że zaraz zrobił się z niego rzydowski spiseg. Może to ważna część klanowości ;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 14:10:24
Przyznam się, że żałuję, iż nie posuchałem intuicji i nie wywaliłem z Foum Lynda i kopergamina w grudniu, kiedy ta jatka się zaczynała. Teraz muszę postawić warunek nie podlegający dyskusji: albo oni, albo ja. Bo na tym forum współistneć nie możemy.
Dziś już któryś z kolei raz Lynd stawia mi fałszywe zarzuty w rodzaju: "nie udało Ci się cichaczem usunąć niewygodnych postów".
WYJAŚNIAM: TO NIE JEST FORUM DO PUBLIKOWANIA I PRZYWRACANIA NIEWYGODNYCH POSTÓW!
Posty zniesławiające, obrażające, przedstawijące fałśzywy obraz osoby, do której się odnoszą, nie powinny być tolerowane. Ale dzięki Lyndowi warchoły mają tu wsparcie. A ja jestem przez niego atakowanyz zarzutami, że usuwam "niewygodne posty". A do kazdego takiego komantarza Lynd dołączał całą historię moich rzekomych niegodziwości w roli moderatora, jakich miałem się dopuścić od początku mojej działalnosci na CUD. Historia ta, dziwnym trafem, jest skopiowana z forum gazeta.pl (no, może nie skopiowana, bo mógł ją tam sam umieścić).
Osoba cierpiąca na stany urojeniowe na mój temat nie powinna w ogóle być moderatorem!
Jak napisałem w nocy, czekam jeszcze 6 dni na opamiętanie Administracji.
 
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 14:35:10
W związku z rozwojem sytuacji na Forum JUŻ dziś wycofałem rekomendację dla Forum. Nie będę się kompromitował w oczach klientów i znajomych wspierając forum Lynda.
Forum ma stałą, złośliwą rekomendację na gazeta.pl , gdzie pomysły Lynda są chętnie cytowane.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: ptah w 2015-03-17, 14:42:10
Leszek
Skończmy z ogólnikami, przejdźmy do konkretów. Kim są te "warchoły"? Będziesz łaskaw wymienić nicki? Bo może znów Ci się coś pomieszało i mylisz to forum z onetem albo gazetą.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: matek w 2015-03-17, 14:48:58
Smiac mi sie chce:D

Przeciwko Leszkowi zawsze uzywa sie tych samych oklepanych argumentow: ze jest agresywny, ze nie znosi kiedy ktos sie z nim nie zgadza, ze obraza itp. Tymczasem kto zna Leszka ten wie, ze swoje wie i ma swoj "ciety" styl, ale to jeszcze nie powod zeby go ooskarzac o agresje i obrazanie. Manipulanci zas przyjmuja pozy pokrzywdzonych lagodnych owieczek, zeby jeszcze bardziej wyszlo, ze zly Leszek sie nad nimi zneca.

Zastanowcie sie:)Kiedy Leszek odejdzie, prawie nie bedzie po co tutaj przychodzic. Kazdy na Leszka lubi pomarudzic, a jak trwoga to i tak najbardziej ceni sie jego zdanie. Bo wiadomo, ze zna sie na rzeczy, ma doswiadczenie i jest specjalista.Postuluje, aby docenic, ze mamy na forum Leszka. Sluchanie madrzejszych od siebie to nie ujma nawet dla rozwijajacego sie duchowo:)Dopoki nie potrafimy rozroznic intuicji od zarozumialosci, warto sluchac madrzejszych i bardziej doswiadczonych.

Nie chce atakowac Lynda, ale...mnie sie wydaje, ze on na tym forum glownie lechce swoje ego poprzez udowadnianie "rozwojowcom" jacy to oni naiwni i nienaukowi. Zawsze tez znajdzie na wszystko niezbite dowody w postaci linkow...glownie na wikipedii:)
Wiadomo, zeby zablysnac wsrod naukowcow, trzeba naprawde znac sie na rzeczy. Ale na forum "duchowe" wystarczy wejsc, powiedziec: "patrzcie, to wszystko gowno prawda", dac linka, i wyglada sie na wielce inteligentnego.

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 14:52:03
ptah
Przede wszystkim GRZECZNIEJ!
Nic mi się nie pomylło. Konflikt z Lyndem, który staje tu w obronie osób wypisujących  brednie pod moim adresem, trwa od ponad pół roku. Nie zauważyłeś? To kwestia Twej spostrzegawczości, a nie faktów!
na liście: kopergamin,  Hnaff (wielonikowiec), mac, i jeszcze kilka osób, ktore tu usiłowały wywierać na mnie presję poddając mnie osądowi wg. własnego widzimisie i przedstawiając swoją subiektywną wersję wydarzeń. W czym Lynd pełnił aktywną rolę przywracając znieważające czy kłamliwe posty, tym samym podważając moje decyzje.
Jeśli NIE UCZESTNICZYSZ w życiu Forum, to się TERAZ nie wtrącaj.

Aha, po Twojej wspólnej akcji z Lyndem przeciw mnie, przez 2 dni dochodziłem do siebie, tak się Wam udał atak na mnie. Gratuluję.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Witek D. w 2015-03-17, 15:01:36
kopergamin trolluje (Myślę że sam by się przyznał jakby zapytać). kopergamin pisze, bo Leszek pisze, by wrzucić jakiś pastisz albo folklor wobec wypowiedzi pod którymi się nie podpisuje. Więc nie chodzi o to by tworzyć przestrzeń do takiego sposobu działania na forum.
 Z lyndem zgadzam się w tym sensie, że zwraca on uwagę na wartość znalezienia i prześledzenia materiałów źródłowych dot. danej informacji bo czasem się zdarza że pojawiają się linki, gdzie śledząc je do źródła, okazuje się że jest inaczej, albo dana teza z linka jest niesprawdzona. Nie zgadzam się z chęcią przekomarzania się Lynda, czy dążenia do prawdy (względnie obiektywnej) za wszelką cenę, bo można po prostu wstać od stołu i nie uczestniczyć w ciągu dyskusji których nie widać końca. Ogólnie, dla mnie wątek dot. Mistyki, to była samowolka, były tam decyzje z którymi Leszku bym się nie zawsze zgodził (odnośnie usuwania użytkowników itp.), ale nie wkładałem w to rąk, bo wychodziłem z założenia i nadal wychodzę, że jak ktoś tam wchodzi, to wchodzi w tą batalię na własną odpowiedzialność. Uważam, że stosowałeś tam Leszku chwyty, na podobnym poziomie co dyskutanci, nawet jeśli twoim świadomym celem nie było prowokowanie ich do walki z Tobą. Ale zawsze można odstąpić od walki i zignorować to że inni poczuli się sprowokowani do batalii. Prawda, bądź domniemana prawda (bo tu punkt widzenia się różni), nie musi wtedy tracić na wartości czy znaczeniu i jeśli się w coś wierzy, można się zająć prezentowaniem argumentów które przekonują opozycję i pozwolić na taką dyskusję, aniżeli brać do siebie to że dla oponentów argumenty są na poziomie papierka ze słowami. Jak nie chcą przyjąć argumentów, dać im spokój i pozwolić wierzyć w co chcą.
Ludzie którzy się tam z Tobą nie zgadzali (poza tym, co było celowym trollingiem w tamtym wątku), robili to głównie nie z tego, że chcą popierać np. rusofobię, syjonizm czy banderyzm (edit - i tutaj dodam, dlatego nie uważam za prawdziwe/adekwatne, oskarżanie dyskutujących o to) ale dlatego że nie przekonywało ich to co pisałeś i obiektywizm  informacji z linków które wrzucałeś. Więc jest to starcie różnych wizji rzeczywistości i ocen prawdziwości informacji, a nie celowe z którejś strony, poparcie do np. barbarzyństwa, bo myślę że każdy kto tam pisał nie ma takich zapatrywań, jedyne o co był tam konflikt, to o to czy barbarzyństwo rzeczywiście się pojawia na taką skalę jak to opisywano, czy nie. I czy bieżące tendencje, faktycznie prowadzą to odnowienia nazizmu/banderyzmu na dużą skalę, czy nie. I po prostu dyskutanci, nie czuli się przekonani do tego, że tak jest, dlatego prezentowali swoje zdanie i go bronili, tak jak ty Leszku prezentowałeś swoje. Dla mnie nie ma w tym winnych, gorszych, tylko dwie strony które chcą uczestniczyć w tym samym konflikcie, działając na tym samym poziomie energii, słów itp.

Co do Hnaffa, myślę że on na końcu był po prostu na tyle sfrustrowany, że zaczął się odwoływać do prywaty. To też nie jest zachowanie które zasługuje na wsparcie, ale - na wojnie zasady z czasem przestają funkcjonować. I to wraca jak bumerang gdy się w jakiejś uczestniczy.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-17, 15:14:23
Cytuj
Na wojnie zasady z czasem przestają funkcjonować.

Nie zawsze, nie po każdej stronie:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 15:33:29
Witek D.
Ja się nie czepiam tych, którzy dyskutują logicznie, konkretnie i kulturalnie. Więc Twój wkład jest chybiony. :)
Ja się czepiłem NIELOJALNOŚCI, przede wszystkim Lynda, i nie odpuszczę. Czepiam się sytuacji, w której wsparcie jednego z moderatowów dotyczy złośliwego obmawiania mnie i trolowania.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: ptah w 2015-03-17, 16:11:18
Leszek
Hnaff - nie ma go na forum. Mac - przejrzałem wszystkie jego 16 postów i nie widzę nic z rzeczy, które mu zarzucasz. O Tobie wyraził się m.in. tak: "muszę przyznać że na sporo rzeczy otworzyłeś mi oczy, twój 'poradnik' jest naprawdę niezły - mała objętość a rozprawia się z wieloma błędnymi przekonaniami. No i chylę czoła przed twoimi zdolnościami pozyskiwania pieniędzy". Nie wiem, może Cię to obraża ;).

To, że nie wklejam masy linków z mało wiarygodnych źródeł nie oznacza, że nie uczestniczę w życiu forum :).

I będę się wtrącał, bo jako (współ)właściciel forum mam prawo decydować o jego kształcie. A nie podoba mi się robienie z tego forum kloaki politycznej i nie podobają mi się konflikty, które wokół tego się rodzą. To nie jest forum Narodowego Frontu Wyzwolenia Antysyjonistycznego, ani forum Nawracania Na Jedynie Słuszną Prawdę Polityczną, tylko (jak ostatnio raczyłeś zauważyć) forum ROZWOJU DUCHOWEGO.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2015-03-17, 18:00:27
Frisky,
Obecność Kopergamina jest tu też dla mnie zagadką, chyba uprawia coś co ja określam mianem "safari" ;) I może czuje się zobowiązany działać jako sumienie forum. Trzeba mu jednak przyznać że nie łamie regulamiu (w tym nie flooduje)... no i chyba nie "neguje tego wszytkiego", a raczej albo rzeczy niepowiązane z duchowością (antynaukowość, nacjonalizm) albo dziwne klimaty w niej (nabijał się chyba z tego że raz na rok pojawia się moda na nową technikę na forum).

EDIT: (żeby nie było jeden pod drugim)
Też uważam że wątek rodowo-ludowy był OK, tyle że zaraz zrobił się z niego rzydowski spiseg. Może to ważna część klanowości ;)

tak z rana patrząc na ostatnie wpisy w tym wątku to jedyną osobą zadowoloną z tej sytuacji, czego nie krył,  był kopergamin, a jego Leszkocentryczny tekst o tym że za 2-3 lata będzie powtórka z tego samego, to jakby potwierdzenie że gościu jest tu i gdzie indziej od lat dla niego ( o ile można tak powiedzieć) i rzeczywiście mało co formalnie można mu zarzucić, jest bezemocjonalny, ukrywający swoje poglądy, cierpliwy , zafiksowany w swoich przekonaniach,  mniej lub bardziej ostentacyjnie pokazuje swoją obecność w jakichś wątkach muzycznych, czasem coś mu się  wyrwie  a generalnie  jakby po prostu czeka na coś

to jest dla mnie taki przykład wnikania w narody ; ) i jego mniejsze odpowiedniki absolutnie mniejszościowych wpływów, ukrywających swoją negację systemu ,  które sączą swój jad powoli a gdy znajdują dostęp do organów "rządzących" dokonują za ich pomocą rozpierduchy, niedawno była tu pierwsza fala antyLeszkowa po której większość oprzytomniała ale nie do końca, pozostało przekonanie że z Leszkiem coś jest nie tak , że ma problem który musi rozwiązać albo trzeba go ograniczać dla dobra forum taki też sens miał jeden z ostatnich wpisów kopergamina - do tego doszły ostatnio jego narzekania że źle się tu czuje, bo wykorzystując  nieobecność Leszka nie mógł swobodnie szerzyć swoich pronaukowych/proszczepionkowych mitów,  które to narzekania  zostały przez Ciebie w sposób zauważalny poparte,
 rozumiem szczytną ideę wspierania wszelkich opcji i otwartości wielopoglądowej-wielokulturowej , ale przyjmując tą optykę że z Leszkiem coś jest nie tak i trzeba coś z tym zrobić i jednocześnie popierając ludzi którzy ukrywają swoje prawdziwe intencje, przestałeś być bezstronny , niestety strona jaką obrałeś jest skażona dziwnymi, podskórnie sączonymi, toksycznymi ideami, a
próby narzucania nowych ograniczeń uderzających  w grupę aktywnych członków w tym klimacie Leszkowego rozbijania struktur manipulacji , które dotykają ludzi na wielką skalę, jest odbierana jako za przeproszeniem działanie "pod wpływem" , osądzanie i decydowanie po pozorach i uwzględnianie wniosków tych którzy chcieliby żeby panowała tutaj aura duchowości zupełnie odciętej od świata, z przekonaniem że wystarczy to żeby nie oddziaływały na życie uduchowionych ludzi

pytanie jest czy ma to być forum na którym przyjemność  pewnych 1. nadwrażliwych ludzi i 2. sceptyków jest wartością nadrzędną, czy forum w którym doświadcza się przyjemności związanej z odsłanianiem i uwalnianiem od ograniczeń
zapewne przeważy argument że lepsze jest to co powoduje napływ uczestników a złe to co odstręcza : )

jeszcze co do kopergamina , to ja bym potraktował to jak papierek lakmusowy:
wg mnie ktoś kto dokonuje negacji celów tego forum powinien się na takim forum czuć niedobrze, jeśli tylko on zaczyna czuć się dobrze a reszta się kłóci jest to objaw choroby : ) 

co do wątku narodowego to przynajmniej nacieszyłem oko jeszcze przez kilka godzin , a może kiedyś wróci w całej narodowej chwale haha wolnej od przymusu ukrywania pewnych niewygodnych rzeczy ze względu na  tak , a nie inaczej pojmowane, dobro ludków : )
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-17, 18:26:06
Co wyście się przyczepili tak do kopergamina, próbując na siłę obarczyć go odpowiedzialnością za to co dzieje się na forum.
Jego rola jest tu żadna. Czasami coś pisze odwrotnego niż poglądy większośći osób i t o wszystko.
Myslicie że gdy wyrzuci się stąd kopergamina to wtedy nastąpi tu zgoda i miłość? Jego obecność jest tu tak marginalna że na nic tu nie wpływa. Ja go prawie nie zauważam i nie obchodzi mnie to co on pisze.
Mówienie o kopergaminie to taki temat zastępczy, aby nie mówić i prawdziwym problemie.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2015-03-17, 19:01:19
Cytuj
Myslicie że gdy wyrzuci się stąd kopergamina to wtedy nastąpi tu zgoda i miłość?
to jest taki problem że rozjechały się cele tutejszych "elit" i Leszka, żeby wyrzucić kopergamina musieli by zmienić sposób patrzenia na Leszka i pozbyć się pewnych przekonań oraz idei  na jego temat, a póki co patrzą na niego dokładnie tak jak kopergamin, którego praca na polu implantowania różnych toksycznych idei jest dość dobrze tutaj znana oczywiście  może to być przypadkową zbieżnością
 
ale  niezależnie od wszystkiego innego, domniemanych  wpływów czy ich braku, (gdzie jednak dało się zauważyć pewne nici porozumienia między kopergaminem a moderatorem który przypisywał niecne intencje Leszkowi i który okazywał mu swoje negatywne nastawienie) , to dokonując takich a nie innych wyborów w oparciu o wspólnie uzgodnione przekonania,  zarządzający tym forum  zostali z kopergaminem, a odrzucili punkt widzenia i zachowania Leszka jako nieprzytomne, nawiedzone czy zaślepione,

więc stosunek do kopergamina jakby mimowolnie stał się tu pewnym symbolem i  dobrym wskaźnikiem kierunku w jakim idzie to forum
 ; )
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-17, 19:11:48
kopergamin trolluje (Myślę że sam by się przyznał jakby zapytać). kopergamin pisze, bo Leszek pisze, by wrzucić jakiś pastisz albo folklor wobec wypowiedzi pod którymi się nie podpisuje. Więc nie chodzi o to by tworzyć przestrzeń do takiego sposobu działania na forum.

Witek jak widzisz ze ktos trolluje to uzyj swoich atrybutow wladzy (kasowanie postow, upomnienie) zamiast obserwowac od miesiecy z ciekawoscia kierunek w jakim to zmierza czy rozkladac rece, ja tam nie mam nic do kopergamina ale niektore jego posty nadaja sie do kasacji. A jak sie nic z tym nie robi to potem patologia wchodzi do mainstreamu. Teksty w stylu sekta Leszka nie zachecaja uzytkownikow do swobodnej komunikacji w tematach dla jakich powstalo to forum.

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: ontoja w 2015-03-17, 19:50:39
Nie róbcie tu landrynkowej atrapy rozwoju .Sytuacja społeczno ekonomiczna w kraju i na świecie jest ważna i ma na nas wpływ i na nasze życie.Ważne żeby się w tym calkiem nie zatracić, moim zdaniem .Skoro jest ukryte przed tymi co tego nie chcą czytać to czemu służy całkowity zakaz wypowiadania się w takich tematach?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2015-03-17, 20:13:44
"Regulamin:
Poprzez rejestrację na tym forum wyrażasz zgodę, że nie będziesz wysyłał/a żadnych treści, które są fałszywe, zniesławiające, niedokładne, obraźliwe, wulgarne,
wrażające nienawiść, napastliwe
, obsceniczne, profanujące, zorientowane seksualnie (wulgaryzmy i chamstwo seksualne), grożące, naruszające prywatność, przeznaczone dla dorosłych (pornografia) lub jakkolwiek naruszające polskie lub międzynarodowe prawo." Tak ku pamięci, bo wiele wypowiedzi w watkach politykierskich łamało ten punkt regulaminu wielokrotnie.

Czarny wir energetyczny nad forum spowodowany był przede wszystkim nakręcaniem się na "jedyną słuszną prawdę", atakowaniem każdego, kto ma inne zdanie, oraz pomysłami typu - przeciwstawianie się złu za pomocą zła - agresji, wyzwisk, ksenofobii, umniejszania przedmówców itp. Jest to łamanie regulaminu forum, niestety w wielu
Twoich wypowiedziach, Leszku, nagminne. Dlatego zostałeś teraz zdjęty z funkcji moderatora - bowiem osoba, która nie panuje nad formą własnych wypowiedzi, nie może
być moderatorem.

Moim zdaniem demoniczne ataki przyciagają przede wszystkim ci, co sami atakują praktycznie każdego, kto śmie mieć inne zdanie lub nie podziela ich wizji świata.
Takie postępowanie ani nie jest mądre, ani przytomne (!!!).

"3 miesiace zawieruchy i karmienia demonów wystarczy." - dokładnie tak, Leszku. Szkoda je zasilać. Na czym skupiasz uwagę - to wzrasta.

Przykładowo, wychwalanie faszysty Putina w imię walki z faszyzmem banderowskim - też wchodzi obręb walki zła ze złem. Nie pozwalanie innym na wyrażanie ich zdania,
np,: o czym wyraźnie mówi wpis towarzysza Frisky/Bhupatiego "wykorzystując  nieobecność Leszka nie mógł swobodnie szerzyć swoich pronaukowych /proszczepionkowych mitów" <- rozumiem, że jedyna słuszna opcja według was, to szerzenie mitów antyszczepionkowych i antynaukowych? Mam propozycje, Frisky
- Ty również nie trolluj.

Forum po ostatnich zarządzeniach nie działa ani pod dyktando Lynda czy kopergamina, ani też nie będzie działać pod dyktando, jak to Piotr nazwał, "prawdziwych, silnych
mężczyzn". Forum ma być miejscem, gdzie każdy zainteresowany przytomnym rozwojem duchowym może wejść, podzielić się swoimi doświadczeniami, wymienić myśli,
podyskutować w kulturalnej i życzliwej atmosferze, nawet jeśli jego zdanie czy któryś punkt widzenia świata różni się od tego powszechnie uznanego w danej grupie
społecznej.

Uwagi były do Ciebie, Leszku, zgłaszane zarówno osobiście, jak i tu na forum, zarówno przez administrację, moderatorów (i nie, nie chodzi o Lynda), jak i zwykłych użytkowników. Zatem nie sądzę by było to tak nieliczna ilość osób, jak mówisz.

Lyndowi też zwróciliśmy ostatnio uwagę, został dodatkowo poproszony o odpuszczenie i nie prowokowanie, ani nie wchodzenie w cudze prowokacje. Lynd w dzisiejszej
rozmowie z administracją odniósł się do tej prośby pozytywnie i ze zrozumieniem.

"Tymczasem zrobiło się tu forum jednego kwiczącego moderatora! Kwiczącego, że jest krzywdzony, bo mu zasugerowałem, że powinien się nim zająć egzorcysta! Przy czym Lynd wyraźnie zapomina, że jego ataki pod moim adresem nasiliły się od grudnia ub. r. Swoich ekscesów w ogóle nie zauważył! To jest dopiero przytomność!"

-> Lynd, w przeciwieństwie do Ciebie, owszem, zauważył że się wkręcił w coś, w co nie powinien, wie, że miejscami prowokował i nie zamierza tego dalej robić, zgodnie
z administracyjnymi ustaleniami.

"NIE ODWRACAJ KOTA OGONEM!
Właśnie jestem w trakcie przygotowywania ODCIĘCIA od zasilania atakujących. Konkretnie chodzi mi o to, żeby utracili możliwość działania na Forum, na którym
się wypowiadam. Do właściwego rozwiązania problemu pozostało jeszcze tylko 6 dni. Tymczasem działania Administracji są dokładnie odwrotne!"

-> Leszku, prosisz innych o GRZECZNOŚĆ a sam w swojej odpowiedzi do Grażyny Anny zdecydowanie grzeczny nie jesteś. Chcesz coś od kogoś uzyskać - spróbuj dac też to sam. Chcesz szacunku, grzeczności itp - dawaj to innym.
Odnosząc się do treści tej wypowiedzi - administracja jest zdania, że obecna interwencja jest słuszna i dzięki niej już zmniejszył się czarny wir energetyczny nad forum, czyli zmiany idą w dobrym kierunku.

Piotr
"prawdziwi mężczyźni mają swoje role i swoje spojrzenie na rozwój, dlatego dla nich waleczność i zainteresowanie polityką nie kłócą się z rozwojem duchowym."

-> Jasne;) Tylko niech ci prawdziwi mężczyźni wpierw nauczą się na czym polega dyskusja, wymiana poglądów itp., zamiast zbijania się w hordy przeciw myślącym
inaczej niż dana horda.
Co więcej, lubię rozmawiać o polityce, o ile dyskutant nie narzuca jedynej prawdziwej wg niego wizji świata, jest otwarty na to, że inni też mogą mieć słuszność,a on czasem - nie. We wspominanych wątkach politykierskich ni w ząb takich dyskusji uskuteczniać się nie dało. Kto podzielał zdanie hordy, był ok, kto nie podzielał - był zły.

-> Dodam tez, ze pani administrator nie bawi się w cenzurę, a jedynie w uświadamianie palaczy w pokoju, w którym są tez niepalący, że zasmrodzili cały pokój - i mają wybór - albo przestaną smrodzić, albo mogą pójść do palarni.

-> "zdecydowani, którzy wykształcili w sobie odpowiednio silne wartości duchowe i nie boją się ich wyrażać. Ci drudzy uważani są tu za 'nieprzytomnych':)" <- tacy
mężczyźni zwykle są zwani prawicowcami, co leży już bardzo niedaleko od faszyzmu. (zauważyłam, panowie, że lubicie szafować tym określeniem), bo narzucają innym
swoją wizję świata, sądzą, że zżarli wszystkie rozumy i nie akceptują, że są tematy, w których nie mają racji.

->"ale jak inaczej? Człowiek rozwinięty duchowo ma własne zdanie." - TAK, ALE SZANUJE też ZDANIE INNYCH i AKCEPTUJE ich PRAWO do WYRAŻANIA ich ZDANIA na równi z ich własnym. Liliole bardzo dobrze to podsumowała "Tyle, że często tak bywa, że idzie za tym przekonanie, że ci dobrzy to my, a ci co mają inne poglądy - to ci źli
i to co robią jest złe. Podział na dobro i zło jest po to, by były konflikty między ludźmi. Kościół katolicki i chyba wszystkie inne religie to podtrzymują."

Drogi medzikowsky - "Tak pkrl wszystko komponuje sie w spojny obraz i nic nie jest przypadkowe, a takie drobiazgi zdradzają np.. ambicje ;)" - takie drobiazgi, jak
nazwa almighty dla konta administratora, którego używają dwie osoby, zdradzają poczucie humoru administracji forum.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-17, 20:31:19
Tak tez pomyslałem ze 2 os. mogą byc :)
Dzisiejszy/ wczorajszy prawdziwie męski ton Ala Might'ego jednak sprawia wrazenie ze nie ma z nim zadnych zartow ;)

Moja interpretacja nicka jest jaka jest, ovzywiscie to nie zbrodnia wszyscy jestesmy ludzmi i mamy swoje pociagi i slabosci ;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-17, 20:34:15
Do tego ptah, WIEM jak bardzo umotywowane jest to twoimi pogladami/ przekonaniami politycznymi, czego nawet nie kryjesz w ponizszym poscie. Wyznajesz jedynie sluszna, mainstreamowa prawdę.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2015-03-17, 21:04:12
almighty
Cytuj
Nie pozwalanie innym na wyrażanie ich zdania,
np,: o czym wyraźnie mówi wpis towarzysza Frisky/Bhupatiego "wykorzystując  nieobecność Leszka nie mógł swobodnie szerzyć swoich pronaukowych /proszczepionkowych mitów" <- rozumiem, że jedyna słuszna opcja według was, to szerzenie mitów antyszczepionkowych i antynaukowych? Mam propozycje, Frisky
- Ty również nie trolluj.

: )
nie zostałem dobrze zrozumiany:
 nie mam pretensji ani uwag że ktoś wyraża swoje zdanie, odmienne od mojego, ale jak moderator przyjmuje na moich oczach taką postawę w której skłania się ku opcji poczucia skrzywdzenia tej drugiej osoby, która jednocześnie szerzy swoje mity w bezdyskusyjny sposób i domaga się prawa do tego tutaj, to odbieram to jako rozmijanie się z deklarowanymi celami forum i zdradę ze strony elit ; ) ,  więc ja też przyjmuję sobie taką samą bezdyskusyjną postawę, bo niby dlaczego cudze mity sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i zaprzeczające wielu naukowym faktom, oraz deklarowanej linii tego forum,  mają się swobodnie panoszyć na duchowym forum? w imię wolności wypowiadania się?

skoro dopuszczacie tu obecność i swobodę wypowiedzi  ludzi którzy uważają że medycyna niekonwencjonalna to szarlataneria, i raz po raz wyrażają to w bezdyskusyjny sposób,  to nie wiem czemu potem macie pretensje do ludzi którzy na to reagują w równie bezdyskusyjny sposób
podobnie było z poglądami politycznymi itp.

 i to jest ta dziwna tendencyjność zarządzających tym  forum , sprzeczna z tendencją deklarowaną, wymaga się trzymania wysokiego poziomu jedynie od tych którzy reagują na wpisy ludzi którzy w bezdyskusyjny sposób negują pewne niekonwencjonalne nurty, a bo bardziej ostre reakcje odstraszają innych użytkowników...a  toksyczne idee wpajane w sposób kulturalny są ok? bo nie da się nic im formalnie zarzucić?
 
dla mnie oczywistym jest  że Leszkową intencją jest rozbijanie ograniczających mitów a problem mają z tym ci którzy podtrzymują i skłaniają się ku pewnym mitom, nie kieruje sie tu względami wizerunkowymi ale merytorycznymi, przy całym pozorze zakręcenia ,
to że pisze o syjonistach nie świadczy źle o nim ale o syjonistach , nawet jak pisze o tym po raz tysięczny i ich toksycznym wpływie na wielu ludzi i świat, to dalej świadczy to źle o syjonistach, a nie o nim : ) więc komu to przeszkadza?

w tym wpisie Twoim/Waszym ten wątek też się wyraźnie przewija w stosunku do Leszka czy do mnie: patrzycie na to z punktu widzenia własnych albo cudzych ( poszkodowanych ponoć) odmiennych przekonań i aktywnie wchodzicie w dyskusję na tym poziomie, do tego nakładacie na to wskaźniki oglądalności , dlatego wychodzi wam że jest to złe i przeszkadza Wam to że ktoś się tu modli o zdrowie Putina : ) itp. ekscentryczne postawy haha, które są marginalne, a umyka Wam sedno tego, że przyjęliście pewną fałszywą i ograniczoną ideę za prawdę i staracie się wymuszać to na tych którzy nie chcą się nijak do tego dostosować

 - Leszek się nie zmienił, zawsze tworzył wokół siebie pewien specyficzny wir , przedtem odczytywaliście to jako coś pozytywnego i przypisywaliście mu pozytywne intencje, nawet gdy robił coś i wyrażał się w dosadny sposób, a teraz nagle już nie, co się zmieniło?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: matek w 2015-03-17, 21:20:53
Aaa, no tak, zapomnialem ze almighty to Pani administrator, i chyba wiem juz, ktora Pani:)
pozdrawiam serdedcznie!:)
...ale zdania co do polityki na forum nie zmieniam:)

Forum pamieta lepsze czasy, kiedy to m.in. Pani administrator udzielala sie jako uzytkownik:)Dzieki uzytkownikom takim jak np.Ola, Olga, hydrozagadka, Indra, Martinus, Clint - na forum bylo o czym pogadac. Teraz - niemrawe jakies to wszystko, a jak jeszcze Leszek stad sie wyprowadzi to mowie Wam, nie bedzie po co tu zagladac. No, chyba zeby poczytac "naukowe" przechwalki Lynda naprzyklad, ale to nie lepiej juz na portal naukowy zajrzec?:)

P.S. Nazywanie Putina "faszysta" w pejoratywnym, "hitlerowskim" znaczeniu to wielka przesada, wlasciwie obraza. Nazywanie go "faszysta" we wlasciwym, pierwotnym znaczeniu (niedawno zapodalem linka na ten temat) jest uzasadnione:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: ptah w 2015-03-17, 21:50:04
Frisky
dla mnie oczywistym jest  że Leszkową intencją jest rozbijanie ograniczających mitów a problem mają z tym ci którzy podtrzymują i skłaniają się ku pewnym mitom

Wyjaśnij mi jeśli możesz, jaki to mit rozbijał Leszek pisząc np. ten post: http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=1194.msg80824#msg80824 ? Proszę o odpowiedź w krótkich żołnierskich słowach, nie lubię dłużyzn ;). Abyś miał pełen obraz sytuacji - link do źródła tych "rewelacji": http://hartman.blog.polityka.pl/2015/02/26/ty-chamie-polski-chamie/ .
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 22:09:02
ptah, almighty
Takiego połączenia steku bzdur i niekompetencji jeszcze nie czytałem na tym Forum.
Swoją drogą, nie pojmuję, dlaczego tak bardzo się staracie, żeby utracić w moich oczach resztki mocno nadszarpniętej wiarygodności? 
No i zastanawiam się, czy w ogle potraficie myśleć przyszłościowo, czy tylko chcecie dać upust swoim emocjom, zamiast je uzdrowić?
A więc zastanowcie się, o co walczycie ze mną chroniąc prawa awanturników na tym Forum?
Bo ja wyciągam z tego właściwe wnioski, a Wy sie pogrążacie coraz głębiej i NAJWYRAŹNIEJ dążycie do destrukcji tego Forum.

psychomanipulacja ptaha: "Hnaffa nie ma na forum". A gdzie ma być, jeśli występował pod jeszcze kilkoma innymi nickami, które zmieniał mniej więcej co tydzień?
rżnięcie głupa: "Wyjaśnij mi jeśli możesz, jaki to mit rozbijał Leszek pisząc np. ten post:...."

Obszernego słowotoku almighty w ogóle nie jestem w stanie pojąć. Zrozumiałem tylko, że "pewne osoby" mi zwracały uwagę, i że ich było WIELE! To też psychomanipulacja.
Bodaj w grudniu podliczyłem to WIELE, o czym świadczy mój wpis na Forum w wątku Uwagi na temat Forum (czy jakoś podobnie).....
Na początku za wątkami politycznymi było 3 Użytkowników, po czym przybyło 3. Razem to daje 6.
Przeciw wątkom politycznym było 3 Użytkowników, po czym przybyło jeszcze 3, Razem 6, w tym Lynd i Kopergamin, których ważam za najgorszych szkodników na Forum.
Konkluzja była taka, że chronimy interesy tych 6 niezadowolonych osób i ukrywamy wątek Magia....
Realia są takie, że te 6 nadwrażliwych duchowo osób, które nie tolerowały polityki, aż do końca  brało AKTYWNY dział w tych niechcianych przez siebie wątkach! A osoby, którym to zwisa i powiewa, w ogóle nie wiedziały, ze take dyskusje się toczą!
 
A czy tak trudno jest zebrać wszystki wypowiedzi osób, które pisały do Redakcji?
Owszem, trudno, jesli nie ma tych wpisów, a kończy się na zapewnieniach, że są :)

Zadziwia mnie też, że w ogóle NIE CZYTACIE ZE ZROZUMIENIEM, co tu piszą użytkownicy Forum. Zadziwia LEKCEWAŻENIE i brak szacunku dla tych, którzy wyrażają swoje zdanie i przedstawiają wizję Forum, ale nie popierają Waszego punktu widzenia.
Z takim nastawieniem chyba nam nie po drodze? Prawda?

No więc, weźcie kilka glebokich oddechów i zastanówcie się, jak widzicie przyszłość tego Forum?
Byłbym wdzięczny, gdyby się udało zaprezentować wizję Waszego Forum w krótkich, żołnierskich słowach :)

PS
Pisanie "faszysta Putin" podpada pod art k.k. "znieważanie głowy obcego panstwa". Taka zbitka słowna jest autorstwa propagandy banderowskiej. Ktoś tu musi KONIECZNIE oprzytomnieć!
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 22:25:48
WIZJA Forum po nocnym zamachu stanu, powinna się pojawić do niedzieli rano.
Bo muszę mieć czas na podjęcie decyzji, czy chcę z nim  mieć coś wspólnego, czy nie?

Na razie to, co się tu wyprawia, karmi trolle z gazeta.pl
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 22:30:19
almighy
Z Anną Grązyną w ogóle ostatnio nie prowadziłem rozmowy więc nie wiem, co oznacza ta uwaga, że jestem dla niej niegrzeczny? FUD?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-17, 22:51:24
Cytuj
Realia są takie, że te 6 nadwrażliwych duchowo osób, które nie tolerowały polityki, aż do końca  brało AKTYWNY dział w tych niechcianych przez siebie wątkach! A osoby, którym to zwisa i powiewa, w ogóle nie wiedziały, ze take dyskusje się toczą!

To tez zauwazylem jeszcze tamtej wiosny/ lata
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-03-17, 23:02:12
Nie znam się na polityce - i nie muszę się znać.

Nie podobało mi sie to że na forum dyskusje polityczne rozlewały sie na inne wątki, niż przeznaczone do tego.

Jest mi przykro, że w ogóle zaistniał JAKIKOLWIEK konflikt miedzy Leszkiem a Lyndem. To naprawdę przykre. Uważam, że  dolewano oliwy do tego ognia z wielu stron.

Jestem tylko osobą, która, szukając inspiracji, lubiła zagladać na to forum. Czerpała również przyjemność z dyskusji na nim. Nawet tylko jako obserwator :)
Tyle :)

Wiele linków mi sie nie podobało - z różnych względów.
Uważam, że niektóre informacje na nich podawane, były nierzetelne.

Wiele innych spowodowało "pojaśnienie" w tematach układach politycznych, bo dla mnie generalnie to ..magia ;)
I dzieki nim, bo  tv nie ogladam,  jakies pojęcie o tych sprawach sobie wyrabiałam.

A co do np takich linków jak ten :
 
Cytuj
Jak ja to znam. Jak ja to znam. Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci. Weźmiemy szturmem wasze szkoły, zwabimy was podstępem do teatrów, wyślemy wasze dzieci w świat. I pewnego dnia zniknie ta zabobonna, prostacka i kruchciana Polska, dławiąca się pychą, jakąż to ona jest „prawdziwą” i „wierną” jest. I narodzi się Polska ludzi przyzwoitych, kulturalnych, wiedzących coś o świecie i zdolnych do myślenia społecznego i obywatelskiego. Brzydzących się okrucieństwem i przemocą. I ja o taką Polskę będę walczył, jak potrafię. Tak pomszczę swojego psa
To jest przerost formy nad treścią.

Facet wykorzystując śmierć psa pomstuje na ludzi ? I ich dzieci ?
I w tym "tonie"  " obiecuje" edukacje ? Chamów ?
Generalizuje - obraża.
A gdyby tak odwrócić aktorów ? Zachowując tło ?
I ktoś by tak pomstował na jakikolwiek inny, konkretny naród ?
No coś podobnego !
To jest wykorzystywanie epizodu ( bolesnego - fakt) do wylewania nienawiści.
I w ogóle brzydkie są słowa tego pana.
I nie podoba mi sie to.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-17, 23:18:55
Tess
Masz rację, ktoś ten konflikt podsycał.

[MOD: usunięto pomówienia, sorry Leszek, ale skąd możesz wiedzieć kto gdzie spędza czas i co tam robi?]
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-03-17, 23:33:04
Pewien mądry - a wyrozumiały ;) - człowiek, którego znałam, zwykł był mawiać
"Spuśćmy zasłony miłosierdzia na niedomogi ludzkiej fizjologii".

Zamieniając tutaj - z wyrozumiałością ;)) - fizjologię na psychikę otrzymujemy...

Pełną miłosierdzia wyrozumiałość.  :)

Lynd, w moich oczach, pracował tutaj ciężko.
BYŁ OBECNY. CZYNNIE.

Poza tym, wg słów  Almighty, zrozumiał na czy polegał błąd. Z wszystkimi tegoż zrozumienia konsekwencjami.
Well :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: ptah w 2015-03-17, 23:36:04
Leszek
W krótkich żołnierskich słowach: polecam lekturę zmian w regulaminie. To tyle jeśli chodzi o zmiany na forum.

A fantazje o "nocnym zamachu stanu" to sobie możesz wsadzić, wiesz gdzie -- między bajki ;-).
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2015-03-18, 00:32:14
Frisky
dla mnie oczywistym jest  że Leszkową intencją jest rozbijanie ograniczających mitów a problem mają z tym ci którzy podtrzymują i skłaniają się ku pewnym mitom

Wyjaśnij mi jeśli możesz, jaki to mit rozbijał Leszek pisząc np. ten post: http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=1194.msg80824#msg80824 ? Proszę o odpowiedź w krótkich żołnierskich słowach, nie lubię dłużyzn ;). Abyś miał pełen obraz sytuacji - link do źródła tych "rewelacji": http://hartman.blog.polityka.pl/2015/02/26/ty-chamie-polski-chamie/ .

1.sprowadzanie wszystkich postów Leszka do tego co napisałem jest zbyt daleko idącym uogólnieniem, mogłeś przytoczyć jego post z wątku o humorze i też miałbyś dowód że nic tym nie rozbijał...
2. dla mnie Leszek  podaje to jako przykład tego dlaczego i w jaki sposób ludzie wchodzą w takie stany i przekonania i co się do tego przyczynia (jego słowa o konieczności zestawione z agresją słowną wobec prostaków-Polaków) nie  jest to jego wymysł ale taka jest część nurtu narodowego, która często wrzuca do worka wszystkich Żydów w związku z tym, co wyraźnie odróżnia ich od Leszka ( również wielokrotnie wyraźnie to podkreślał, więc trudno to na siebie nakładać i zrównywać w efekcie przypisywać mu antysemityzm gdy jest to antysyjonizm z jego przejawami, tak jakby ktoś miał tu pretensje do antyfaszysty że nie lubi Niemców-nazistów )
3. odpowiedziałem luźno Leszkowi na to jego stwierdzenie kilka postów dalej w tamtym wątku i była to część dyskusji w której raczej każdy żył w swoim świecie : ) ale można by się dalej zastanawiać, czy i na ile jest takie wchodzenie w skrajne postawy uzasadnione i do czego prowadzi, skoro interesuje Cię ten temat możesz napisać kilka żołnierskich słów w tamtym wątkuskoro wyciągasz takie rzeczy  z wyraźna tezą dotycząca Leszka,  w momencie w którym rozstrzyga się kwestia  jego uczestnictwa w tym forum to raczej nie posuwa rozwiązania tego konfliktu do przodu, pokazujesz jedynie w jaki sposób to postrzegasz i jak postrzega to jakaś grupa ludzi którym to również przeszkadza i odmiennie to interpretują, w sumie cała Wasza "elita" jak rozumiem, bliższe jest Ci inne podejście , trudno wymagać żebyś robił coś wbrew sobie jako współwłaściciel : )

 od początku jest to tendencyjne forum ukierunkowane na rd, wprowadzanie w ramach tego haseł o tym że każdy ma równe prawo by się tu wypowiadać zwłaszcza w bezdyskusyjny sposób negujacy okołoduchowe i niekonwencjonalne nurty jest trochę tworzeniem zamieszania na własne życzenie,
 
trochę mnie ciekawi czy uda się Wam sprawić, żeby pozostał tutaj Leszek w takiej wersji light : ) tylko jak?

dla mnie jest to forum dla przytomnych więc wymaga odróżniania cokolwiek ktoś wrzuca, tak do tego podchodzę i cokolwiek wrzucam od siebie - zastanawiam się na ile jest mi z tym czymś po drodze a na ile nie
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-18, 05:01:36
ptah, almighty, Lynd:
Zapomnieliście o najbardziej istotnej zmianie w Regulaminie:
Nazwa Forum "Przytomny rozwój duchowy" to moja nazwa autorska. Jako autor żądam zmiany tej nazwy! Nie sugeruję, na jaką. 
Tym bardziej, że na dzień dzeiejszy to są kpliny z przytomności! Ale możemy poczekać ze zmianą do poniedziałku rano. Choć wątpię, by do tego czasu Administracja oprzytomniała.

Nie interesuą mnie zmiany w regulaminie wprowadzone jednstronnie, bez KONSULTACJI i wbrew woli Uzytkowników. Interesuje mnie Wasza WIZJA Forum, jak ono bedzie funkcjonowało i jaką przybierze formę za 5 dni, czyli od poniedziałku rano, kiedy już dokona się akt destrukcji? Bo nie wątię, że za Lynda i kopergamina jesteście gotowi poświęcić to Forum.

Ja taką wizję mam, ale ogłoszę ją w niedzielę, jeśli nadal bedziecie się upierać przy swoim i lekceważyć głos Użytkowników.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-18, 05:43:52
Tess
Z nauczycielskiego punktu widzenia rozumiem Twoje nastawienie wobec Lynda:
Kiedy chodziłem do szkoły, niektórzy nauczyciele mówili do uczniów:
"Co prawda nic z tego nie rozumiesz, ale przynamniej jesteś pracowity. Dostajesz więc pozytywną ocenę". :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-18, 07:44:01
Frisky
dla mnie oczywistym jest  że Leszkową intencją jest rozbijanie ograniczających mitów a problem mają z tym ci którzy podtrzymują i skłaniają się ku pewnym mitom

Wyjaśnij mi jeśli możesz, jaki to mit rozbijał Leszek pisząc np. ten post: http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=1194.msg80824#msg80824 ? Proszę o odpowiedź w krótkich żołnierskich słowach, nie lubię dłużyzn ;). Abyś miał pełen obraz sytuacji - link do źródła tych "rewelacji": http://hartman.blog.polityka.pl/2015/02/26/ty-chamie-polski-chamie/ .

Zgadzam się z Janem Hartmanem.
Ja też nienawidzę chamów - myśliwych i to do nich kazałabym strzelać z ich dubeltówek. Niech poczują jak to jest  dostać kulą to może by coś zrozumieli.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-18, 07:47:09
Cęść  polskiej świadomości narodowej z konieczności formułuje się w opozycji do agresywnego, antypolskiego żydostwa.
ŻYD HARTMAN DO POLAKÓW: „Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci”
https://forumemjot.wordpress.com/2015/03/01/zyd-hartman-do-polakow-miliony-was-chamy-miliony-i-co-my-mamy-z-wami-zrobic-ale-przyjdzie-na-was-czas-a-jak-nie-na-was-to-na-wasze-dzieci/

Ten post pojawił się w wątku w którym się go nie spodziewałam. Więc przeczytałam i uwierzyłam w to co czytałam.
A teraz czuję się oszukana, nabita w butelkę i potraktowana jak głupia, która ma wierzyć we wszystko co jej się napisze.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: pkrl5758 w 2015-03-18, 08:15:35
ptah, almighty, Lynd:
Zapomnieliście o najbardziej istotnej zmianie w Regulaminie:
Nazwa Forum "Przytomny rozwój duchowy" to moja nazwa autorska. Jako autor żądam zmiany tej nazwy! Nie sugeruję, na jaką. 
Tym bardziej, że na dzień dzeiejszy to są kpliny z przytomności! Ale możemy poczekać ze zmianą do poniedziałku rano. Choć wątpię, by do tego czasu Administracja oprzytomniała.

Nie interesuą mnie zmiany w regulaminie wprowadzone jednstronnie, bez KONSULTACJI i wbrew woli Uzytkowników. Interesuje mnie Wasza WIZJA Forum, jak ono bedzie funkcjonowało i jaką przybierze formę za 5 dni, czyli od poniedziałku rano, kiedy już dokona się akt destrukcji? Bo nie wątię, że za Lynda i kopergamina jesteście gotowi poświęcić to Forum.

Ja taką wizję mam, ale ogłoszę ją w niedzielę, jeśli nadal bedziecie się upierać przy swoim i lekceważyć głos Użytkowników.

Leszku, nie wypowiadaj sie w imieniu wszystkich uzytkownikow! :) Wiekszosc z nich/Nas nawet nie bieze aktywnego udzialu w tej dyskusji (z wiadomych powodow zreszta). Jesli planujecie jakies zmiany (mowa do adminow), zrobcie glosowanie. Mowicie czesto o demokracji, wcielcie wiec ja w zycie.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-18, 08:34:16
Nie róbcie tu landrynkowej atrapy rozwoju .Sytuacja społeczno ekonomiczna w kraju i na świecie jest ważna i ma na nas wpływ i na nasze życie.Ważne żeby się w tym calkiem nie zatracić, moim zdaniem .Skoro jest ukryte przed tymi co tego nie chcą czytać to czemu służy całkowity zakaz wypowiadania się w takich tematach?

Wytłumacz mi w takim razie dlaczego wpis o Hartmanie nie był ukryty oraz dlaczego wiele innych wpisów politycznych, które usuwał Lynd, pojawiały się na forum w innych wątkach, nie ukrytych?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2015-03-18, 08:37:59
wpis o Hartmanie był w wątku o narodzie , a nie w wątku mistycznym
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-18, 08:44:59
Czyli w wątku nie ukrytym. O tym właśnie mówię.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-18, 08:49:06
"Nie od dziś wiadomo, że w swoich wypowiedziach kierujesz się kryteriami etnicznymi zarzuając to innym. Klasyczny FUD.
Syjoniści mordujący palestyńskie dzieci są zbrodniarzami rownymi hitlerowcom.
Oczywiście, wg wyznawanej przez Ciebie koncepcji jedni zbrodniarze róznią się zasadniczo od drugich, bo Nadludzie mają prawo mordować gojów, a goje nie mają prawa nawet tknąć Nadludzi! Tego uczy Talmud.
I wszystko jasne. Nieprawdaż? "

Taki wpis też nie powinien się pojawić w wątku odkrytym.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2015-03-18, 09:00:07
Wątek narodowy jest też wątkiem politycznym, więc wpis o Hartmanie jest zgodny z jego celem istnienia. A to, że obrażenie się Hartmana na polskiego chama nie czyni z niego syjonisty to inna historia :-)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-18, 09:05:09
To w takim razie dlaczego Ontoja pisze że jest ukryte przed tymi którzy nie chcą czytać, jeżeli wątek polityczny nie jest ukryty?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2015-03-18, 09:17:27
Oj - no ukryty jest tylko jeden wątek. Ale wpisy polityczne były obecne na przykłąd w wątku o gospodarce (od samego początku istnienia forum) i on nikomu nie przeszkadzał aż tak. Ontoja rozminął się trochę z prawdą, bo wpisy polityczne nie były blokowane wszędzie, a tylko w wątku Magia...


Mi wpisy polityczne nie przeszkadzają póki ich ilość nie zaczyna przyćmiewać reszty i póki są merytryczne, czyli mówią prawdę
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-18, 09:22:26
W tej sytuacji pytanie ontoji jest dla mnie niezrozumiałe.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-18, 09:24:22
Mi wpisy polityczne nie przeszkadzają póki ich ilość nie zaczyna przyćmiewać reszty i póki są merytryczne, czyli mówią prawdę
Potrafisz sprawić żeby tak było?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2015-03-18, 09:33:04
Nie wiem czy potrafię.
Napisałem to bo zauważyłem, że jak Leszek przez jakiś czas nie pisał w tych wątkach to zrobiło sie spokojnieji jakos przyjemniej.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: ptah w 2015-03-18, 09:33:51
Frisky
Przeczytałem co napisałeś, ale nadal nie rozumiem co kierowało Leszkiem kiedy wrzucał ten post. Chciał obnażyć prywmitywną, manipulacyjną naturę nurtu narodowego? Bo jak rozumiem wg Ciebie nie chodziło mu o pojechanie po Hartmanie i pokazanie jak to Żyd ziejący nienawiścią chce wymordować miliony Polaków, tylko jest tu jakiś głębszy zamysł? Możesz mi napisać jak Ty ten wpis interpretujesz? Poważnie, bo może rzeczywiście jest w tym coś rozwojowego czego moja nieprzytomność nie pozwala mi dostrzec? Pytanie dodatkowe, czy podobnie jak Leszek uważasz, że wpis H. to "agresywne, antypolskie żydostwo"?

Widzisz, bo tu nie rozchodzi się o moje poglądy polityczne (jakby chciał medżikowsky), tylko o sens wrzucania podobnych (zmanipulowanych) wpisów, jak leci bez zastanawienia, bez sprawdzenia wiarygodności źródeł. Co do manipulacji, zauważ, że H. pisał o "chamach Polakach", a u narodowców to już są "wszyscy Polacy". No, ale tego może nie zauważyć ktoś kto nie dotarł do źródła i przeczytał tylko wpis Leszka. Jaki jest cel szerzenia takich "prawd", czy to jest rozwojowe w Twoim pojęciu? Bo ja uważam, że na takie "kwiatki" tu nie ma miejsca, bez względu na to czy autorem jest Leszek czy inny użytkownik.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2015-03-18, 09:44:49
Zgadzam się z Janem Hartmanem.
Ja też nienawidzę chamów - myśliwych i to do nich kazałabym strzelać z ich dubeltówek. Niech poczują jak to jest  dostać kulą to może by coś zrozumieli.

ok, tylko nałożony na to został kontekst Polski, niekoniecznie przez Hartmana i niekoniecznie przez Leszka,
 ktoś nienawidzi Żydów jak Ty myśliwych, jak znajdziesz tekst o złych myśliwych strzelających do piesków  i wkleisz go tu, a okaże się fałszywką, albo odstrzałem wściekłych psów atakujących wioski,  to co z tym zrobisz? zaakceptujesz że ktoś to zmanipulował w związku z tą swoją nienawiścią, czy zaczniesz siebie obwiniać?

tak czy siak jest to prawdziwa historia o nienawiści , niekoniecznie Żyda do Polaków, ale Polaka (który to podkręcił) do Żydów 
oraz o nienawiści Hartmana do myśliwych, czy kto mu tam tego psa zabił

niekoniecznie trzeba nienawidzić myśliwych ale mieć tylko niechęć albo postrzegać w tym pewne zjawisko i wtedy wklejając to też może się okazać po jakimś czasie, że było to jakoś podkręcone, no i co z tym zrobisz?
mogą równie dobrze być to informacje o miłości, o nowych metodach rd, o szczepionkach albo przeciw nim itp. itd.

bezwzględnie obowiązuje taka zasada ograniczonego zaufania zwłaszcza tam gdzie jest zaślepienie w formie nienawiści, interesów, polityki , czy ślepego zachwytu ale ogólnie tego się nie da uniknąć na wszystkich polach i ryzyko tego jest wpisane w te wszystkie informacje i linki, jak szczekanie w naturę psa : )
 
pewne nastawienie własne stwarza podatność na pewne wpływy oraz idee, ten kto podkręca takie info i ci którzy je dalej przekazują podzielają pewne przekonania choćby w części , zazębiają się jakoś: może być w 100 albo tylko w 1 procencie , pojawia się większy czy mniejszy margines w którym przyjmujemy coś za prawdziwe co niekoniecznie takie jest, a nie jesteśmy w stanie albo nie chce nam się sprawdzać prawdziwości tego, bo np. jest dla nas prawdopodobne czyli pasuje nam do przekonań, pasuje nam do naszych własnych założeń, przy okazji może odsłaniać coś co się z tym wiąże, a co nie ma związku z tymi którzy to czy tamto wysyłają, ale bardziej  z nami samymi:

Cytuj
Ten post pojawił się w wątku w którym się go nie spodziewałam. Więc przeczytałam i uwierzyłam w to co czytałam.
A teraz czuję się oszukana, nabita w butelkę i potraktowana jak głupia, która ma wierzyć we wszystko co jej się napisze.
nie wierz we wszystko co czytasz : )
tak w ogóle kto Ci powiedział tutaj że masz zrezygnować z własnego rozróżniania i wierzyć we wszystko co się tu napisze?
właśnie ten ktoś Cię oszukał
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2015-03-18, 09:52:02
ptah
 po części odpowiedziałem na twe pytania w poście do Ingi poniżej,
w wątku o narodzie taki wpis który okazuje się zmanipulowany i to nie przez Leszka , również może okazać przyczynkiem do dalszej dyskusji tym razem nad nienawiścią Polaków do Żydów, kwestia podejścia, ale pytanie jest czy jest tu miejsce do dyskusji nad nienawiścią Polaków do Żydów, skoro nie ma do dyskusji nad nienawiścią Żydów do Polaków?
  jak dla mnie wszystko może być przedmiotem dyskusji czy jest tu miejsce dla takich wpisów i linków jak robi to Leszek to już sam musisz rozważyć, zwłaszcza że nie wiem jak wielu użytkowników podchodzi tutaj do tego jak Inga, jeszcze innych męczą te tematy , inni widza w tym zaniżanie wibracji , a są tacy których wkurza to bo atakuje ich własne przekonania polityczne
: )
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-18, 10:01:18
Ptah, to czemu wiem, ze jestes przeciwko Putinowi i nie znosisz innej perspektywy i nie jest to temat dla ciebie neutralny?

Leszek pisal, ze nie odpowiada za tresc czy prawdziwosc danych artykulow. Jak ktos przytomny to wezmie z nich co prawdziwe, albo nic. Wiec nie robmy tu forum opiekunczego ktore musi chronic niewinne owieczki tudziez male dzieci przed Leszkiem, ktore daja sie nabijac w butelke.

Ja nawet nie wchodzilem w Leszkowe linki prawie, wystarczaly mi naglowki, nie wiem wiec jaki maja z tym problem osoby nie zainteresowane polityka.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-18, 10:06:12
Frisky
Nie wklejam takich tekstów, bo po co? Po to aby wyrazic swoją nienawiść?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: ptah w 2015-03-18, 10:07:18
Frisky
Jeszcze brakuje, żebyś napisał, że Leszek doskonale wiedział, że post jest zmanipulowany i to właśnie dlatego wrzucił go na forum, by wywołać dyskusję i uświadomić coś forumowiczom :). Piękna wizja, ale obawiam się, że fałszywa.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-18, 10:07:35
Nie wiem czy potrafię.
Napisałem to bo zauważyłem, że jak Leszek przez jakiś czas nie pisał w tych wątkach to zrobiło sie spokojnieji jakos przyjemniej.
Tak właśnie było.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-18, 10:13:29
ŻYD HARTMAN, 100%-owy Polak!
O co chodziło w tym wpisie? Ukazał się on w wątku na temat polskiej tożsamośi kulturowej. Ale dlaczego tam?
1. ŻYD HARTMAN twierdzi, jest 100%-owym Polakiem! (Utożsamia się z Polakami?).
2. ŻYD HARTMAN, 100%-owy Polak, zapowiada w imieniu Narodu Wybranego, do którego należy (pytanie dla inteligentnych: czy jako 100%-owy Polak, czy jako 100%-owy Żyd?), że on i jego współplemińcy będą wychowywać polskich chamów, że będą polskich chamów uczyć kultury!
3. W ten oto spsób, ŻYD HARTMAN, 100%-owy Polak, wraz z podobnymi mu 100%-towymi Polakami pochodzenia żydowskiego, a wyznania talmudycznego (czyli NADCZŁOWIEK), usiłuje wpływać na POLSKĄ TOŻSAMOŚĆ KULTUROWĄ / NARODOWĄ!
4 ŻYD HARTMAN, 100%-owy Polak, uważa się za NADCZŁOWIEKA w stosunku do polskich chamów! Może nie jest syjonistą? Może naprawdę jest nadczłowiekiem, a ja taką świętość próbowałem ośmieszyć?
5. ŻYD HARTMAN, 100%-owy Polak - Nadczłowkek, nienawidzący polskich chamów, bedzie (prawdopodobnie) kandydował do POLSKIEGO Parlamentu.
Za trudne do pojęcia? :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-18, 10:15:51
I dodatkowo na prawde, stwierdzenie ze pare postow sie komus ostatnio rozlalo* na inne watki (szczerze mowiac nie widzialem np nic o Rosji gdzies indziej) a watek glowny istnieje od roku i ma ponad 200 stron... i dlatego treba go zamknac : D

*a pomyslal ktos ze to moze dlatego ze ktos od czasu do czasu chce sie jakos odniesc, czy uporzadkowac swoj poglad polityczny (KAZDY JAKIS ma) i nie bylo gdzie boscie pochowali

Ja jak mowilem nie mam jakiejs palacej potrzeby pisac w tych watkach, ale pokazuje tylko ze te pobudki z jakimi jest ingerencja w to sa watpliwe

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-18, 10:24:29
Widzę że jest tu grupa osób która pragnie aby na forum duchowym mozna było prowadzić niczym nieskrępowane dyskusje polityczne.
Niestety ale polityka oraz politycy to sfera o niskich wibracjach. Jak niskich- świadczy o tym artykuł o badaniach nad wpływami astralnymi poszczególnych grup, do którego podała link Karina. Wg tych badań grupą najbardziej podległą astralom są politycy, wyprzedzający pod tym względem nawet więźniów.
Z tego względu nie da się pogodzić w jednym wątku politykowania z rozwojem duchowym, bo jest to sprzeczne ze sobą.
I albo zostawimy sytuację taką jak jest czyli bez kontroli nad terscią, co w konsekwencji doprowadzi do zamiany tego forum na głownie polityczne, albo wprowadzi się restrykcyjne zakazy politykowania tu.
Ja widze tylko rozwiązanie w stworzeniu drugiego forum, poświęconego polityce. W innym wypadku to forum jako rozwojowe przestanie istnieć.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-18, 10:28:45
Ingo,

po co wylewać dziecko z kąpielą?
Politycy to sfera o niskich wibracjach, ale jak widać potrafią oni namącić w głowach nawet ludziom o wibracjach wysokich. Dlatego edukacja polityczna jest potrzebna. Zainteresowania polityczne z rozwojem się nie kłócą, ponieważ ten, kto rozwija się duchowo, powinien mieć pojęcie o tym, co się dzieje wokół niego. A jak na razie żyjemy na planecie Ziemia w kraju zwanym Polska, a nie na Marsie w Nibylandii.
Politycy to sfera o niskich wibracjach, dlatego do wątków politycznych nie powinny zaglądać osoby nadwrażliwe i nieodporne na niskie wibracje.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: ptah w 2015-03-18, 10:36:52
Ptah, to czemu wiem, ze jestes przeciwko Putinowi i nie znosisz innej perspektywy i nie jest to temat dla ciebie neutralny?
Szczerze mówiąc, to nie wiem dlaczego tak myślisz (pewnie Ci to pasuje do ogólnego obrazu, który sobie wytworzyłeś). O ile mi wiadomo, to się nie znamy i nigdy też mnie o poglądy nie pytałeś. No, ale po co pytać skoro się WIE :).

Leszek pisal, ze nie odpowiada za tresc czy prawdziwosc danych artykulow. Jak ktos przytomny to wezmie z nich co prawdziwe, albo nic.
Nie rozumiem takiego podejścia. Czy Leszek jest niepoczytalny, że zwalniasz go z odpowiedzialności za to co publikuje na forum? Można wrzucać na forum co się chce, zasypywać forum setką linków o wątpliwej prawdziwości i niech se użytkownicy zweryfikują? Wątpię by ktokolwiek miał na to czas i ochotę, nie mówiąc już o wchodzeniu i w te linki i czytaniu (sam zresztą przyznałeś, że nie czytasz). Taka działalność bardziej pasuje do bloga niż do forum dyskusyjnego (moim zdaniem).

Wiec nie robmy tu forum opiekunczego ktore musi chronic niewinne owieczki tudziez male dzieci przed Leszkiem, ktore daja sie nabijac w butelke.
Nie chodzi o ochronę przed Leszkiem, tylko o jakość treści na forum.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-18, 10:37:28
Inga
Strasznie manipulujesz :)
Zarowno faktami, jak i inputowaniem, ze ktos czegos pragnie (nie masz w to wgladu)

Poza tym wyczuwam tu tez od poczatku nie tylko tej dyskusji, ale i tamtego watku, taka presje na Leszka od "grupy osob" czym sie on wg ich wyobrazen powinien zajmowac na forum, a czym nie. Przeciez powinien swiecic przykladem i nieustannie inspirowac, a wkleja jakies linki.


Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2015-03-18, 10:37:49
Leszek
Zanim się zacznie przypisywać komuś podłe cechy i zamiary dobrze jest to sprawdzić

Hartman o sobie
http://www.iphils.uj.edu.pl/~j.hartman/fim.php
"Nie jestem żadnym „wojującym ateistą”. Jestem niewierzący, ale nigdy nie walczę o uznanie tezy, iż „Boga nie ma”. Wiele mówię o religii i Kościele (nieraz krytycznie), bronię świeckości państwa, ale żadnej wojny z religią jako taką nie prowadzę. Nie jest mi też bliżej do judaizmu niż do chrześcijaństwa. Do obu tych wyznań i związanych z nimi poglądów etycznych i społecznych mam wiele zastrzeżeń."

widać, że nie utożsamia się z ideologią talmudyczną, i nie uważa się za nadczłowieka
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-18, 10:40:17
Ptah nazwales Putina faszysta, to chyba jest juz jakis poglad i to dosyc radykalny. Ingerowales tez kiedys w dyskusje w tamtym roku i pamietam w jakim momencie.

Co mnie Twoje oficjalne stanowisko .... drobnostki zdradza wiecej ;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-18, 10:41:14
Inga
Strasznie manipulujesz :)
Zarowno faktami, jak i inputowaniem, ze ktos czegos pragnie (nie masz w to wgladu)
.
Konkrety. Bo tak to sobie można pisać i pisać.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-18, 10:42:48
Inga
 To Forum przesanie istnieć nie w związku z obecnością wątków politycznych, tylko w związku z postawą Właścieieli.
Do 24.00 w niedzielę nie jest to jeszcze przesądzone.

Polityka agresywnie wpływa na osoby rozwijajce sie duchowo. Czy one tego chcą, czy nie. Świadectwem na potwierdzenie jest sam fakt, że osoby, które nie brały udziału w wątkach politycznych, UDZIELAJĄ SIĘ POLITYCZNIE POD WPŁYWEM WSZECHOBECNEJ PROPAGANDY!   
Najlepszym dowodem na aktywne zaangżowanie w politykę osoby aspirującej do wysokich, duchowych wibracji, jest stwierdzenie almighty: "Putin faszysta" wyrwane ze słownictwa banderowskiego, zapewne często słyszane w środowisku "wysokowibracyjnych rozwojowców".
Ani zamknięcie wątku, ani brak korzystania z niego, nie chroni przed popadaniem w polityczne urojenia i przed zasyfianiem się WSZECHOBECNĄ, AGRESYWNĄ PROPAGANDĄ! I to nie Forum jest winne!
Forum jest winne tylko tego, że przedstawiane są tu informacje, które wydają się wprowadzać DYSHARMONIĘ. I rzeczywiscie, wprowadzają dysharmonię MIEDZY tym, co podaje agresywna, wojenna propaganda, a tym, co się jej przeciwstawia! Można dostać rozdwojenia jaźni, jak Żyd Hartman, 100% - towy Polak :)

Mariusz
Wydźwięk wypowiedzi SAMEGO Hartmana na jego blogu jest OCZYWISTY! Nie wiem, dlaczego między JEDNYM A DRUGIM jest rozbieżność? Może dlatego,że p. Hartman nie potrafi się z niczym zidentyfikować?
POZA TYM, CYTOWANIE kogoś, nie jest przypisywaniem mu podłych cech!

Czekam, kiedy pod wlywem inspiracji panem H. napiszsz o sobie, że jesteś 100% kobietą, co czyni Cię ekspertem w spraeach kobiecych :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2015-03-18, 10:45:56
to jeszcze wskaż na cytat gdzie on mówi, że jest żydem talmudycznym i że uważa się za nadczłowieka
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-18, 10:46:30
Piotr
"Politycy to sfera o niskich wibracjach, dlatego do wątków politycznych nie powinny zaglądać osoby nadwrażliwe i nieodporne na niskie wibracje."

Gdyby było takie rozwiązanie to nie byłoby problemu.
Ale jest jeszcze coś takiego jak energia, sfera niematerialna i wpływy niematerialne. Te niskie wibracje tkwią nie tylko w tych wątkach, one się rozlewają na całe forum. Pisano tu wczoraj że nad forum utworzył się czarny wir. A czy wiesz co to jest myslokształt? I jak działa?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: ptah w 2015-03-18, 10:46:40
Ptah nazwales Putina faszysta, to chyba jest juz jakis poglad i to dosyc radykalny. Ingerowales tez kiedys w dyskusje w tamtym roku i pamietam w jakim momencie.
Niby w którym miejscu? Chyba mylisz mnie z "panią administratorką"? Nie używałem w tym wątku konta almighty. To nie ja zainicjowałem zmiany na forum (ale je popieram).
Nie przypominam sobie też, żebym ingerował w wątku "Magia i...".
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2015-03-18, 10:47:33
Frisky
Jeszcze brakuje, żebyś napisał, że Leszek doskonale wiedział, że post jest zmanipulowany i to właśnie dlatego wrzucił go na forum, by wywołać dyskusję i uświadomić coś forumowiczom :). Piękna wizja, ale obawiam się, że fałszywa.

ja nie piszę o tym co wiedział i chciał Leszek bo tego nie wiem, zresztą sam wyjaśnił i dookreślił o co mu chodziło ; )

Leszek
haha, to jest taki nurt w którym odmawia się Żydowi z pochodzenia czucia się Polakiem i pod wpływem tego postrzega się jego wkurzenie na tych którzy zastrzelili mu psa  jako atak rasistowski nadczłowieka w stosunku do Polaków, ale to jest osadzone w tym kontekście i nałożone na to co on tam napisał  dopiero w tym linku który zapodałeś, w Twoim wykonaniu jest to druga nakładka ,
- przy użyciu tych dwóch filtrów dokładnie  tak samo to widzę ; )
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-18, 10:51:43
A to nie Ty ptah (tez) uzywasz konta allmighty?

Moje wpisy w takim razie przkierowuje do bezosobowego allmighty, tego ktory zdradza swoje silne mainstreamowe przekonania polityczne ;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-18, 10:54:58
Ingo,

z takim podejściem, to w żadnym z wątków nie powinniśmy pisać o negatywnych energiach, żeby się przypadkiem coś nie 'rozlało'. A rozlewanie i czarny wir to moim zdaniem skutek działania osób, które niby są neutralne politycznie, ale najbardziej skore do jatki.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-18, 11:03:14
mariusz
 A Ty mi wskaż cytaty, gdzie Tusk mówi o dziadku SS-manie, Kwaśniewski o tym, ze jego ojciec to był Stolzman, a Poroszenko, że pochodzi z mafijnej rodziny Walzmanów z Odessy :)
Sądzę, że Cię intelekt zawodzi :)
Aha, NIE ZNAJĄC filozofii Żydów, nie jesteś w stanie zorientować się, co się kryje za ich wypowiedziami.
A gdybyś znał tę filozofię, nie musiałbyś naiwnie pytać o link :)

Piotr:
Potwierdzam: "rozlewanie i czarny wir to moim zdaniem skutek działania osób, które niby są neutralne politycznie, ale najbardziej skore do jatki".
Dodam, ze niektórzy świadomie i celowo "obrabiają" fora duchowe zalewając je i ich użytkowników czarnymi energiami. Bez wzgledu na treści, które są na nich zamieszczane.

Same wpisy nie są w stanie wykreować "czarnego wiru", ani niczego innego, co atakuje Uzytkowników!
To forum zostało jakiś czas temu zaatakowane przez istoty demoniczne, które PODPIĘŁY SIĘ pod osoby, a nie pod wpisy!
Choć nie ukrywam, że są treści, które mogą wywoływać bardzo negatywne rekcje emocjonalne. Są też treści, pod które taka energia może być podpięta. Ale to nie problem tekstu, tylko osoby, która emocjonalnie reaguje, czy podpina się pod demoniczne energie. Z tym mozna sobie poradzić. Ale nie każdy chce.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2015-03-18, 11:07:23
tutaj Hartman o tych reakcjach na jego słowa o polskim chamie:
http://hartman.blog.polityka.pl/2015/03/02/zydowski-cham/
czy jest w tym zawarta mentalność nadczłowieka i filozofia syjonisty ? czy raczej została na to nałożona?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-18, 11:11:22
Frisky
Tekst w stylu:
"Aj, waj, łapaj złodzieja!"
Problem w tym, że tacy osobnicy aspirują do narzucania Polakom swojej "wższej" kultury.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-18, 11:13:21
Wobec tak dużej siły oponentów, ja nie wtrącam sie już w dalsze losy forum.
Zobaczymy co zrobi administracja i czy zechce go dalej administrować w takiej formie, gdzie forum duchowe zalewane jest agresywną polityką.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: kopergamin w 2015-03-18, 11:16:00
Cytuj
To Forum przesanie istnieć nie w związku z obecnością wątków politycznych, tylko w związku z postawą Właścieieli.
Do 24.00 w niedzielę nie jest to jeszcze przesądzone.

moim zdaniem, to forum będzie dalej spokojnie istniało, żyło i rozkwitało, ale pod jednym, dramatycznym warunkiem -- że Leszek dostanie tu tymczasowego rocznego bana zdrowotnego -- bo przecież nawet po spektakularnym foszku i odejściu z hukiem, sam z siebie nie powstrzyma się przed przychodzeniem tu i politykowaniem
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-18, 11:18:00
Inga
W mediach, w pracy, w drodze do pracy, w sklepie, cały czas jesteśmy zalewani agesywną, antyrosyjską i antypolską propagandą! Ja uważam, że na Forum duchowym musi być przeciwwaga!
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-03-18, 11:22:15
Tak, wiem Leszek, że do tego używasz tego forum.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-18, 11:26:43
Ingo,

sprawa jest słuszna. Ja już pisałem, że skoro panie nie interesują się polityką, to w porządku. Są na forum wątki, w których polityczna stopa Leszka nie postanęła. Dlaczego tam nie toczy się dyskusja?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2015-03-18, 11:37:04
Inga
W mediach, w pracy, w drodze do pracy, w sklepie, cały czas jesteśmy zalewani agesywną, antyrosyjską i antypolską propagandą! Ja uważam, że na Forum duchowym musi być przeciwwaga!

OK
Ale tą przeciwwagą nie jest kontrpropaganda. Raczej odcięcie się od syfiarzy i propagandystów i koncentrowanie się na pozytywach.
Owszem ważne jest to żeby CZASEM obalić jakieś głupoty. Ale co innego zrobic coś czasem dla porządku a co innego się nakręcać

A co do twojego wpisu

"A Ty mi wskaż cytaty, gdzie Tusk mówi o dziadku SS-manie, Kwaśniewski o tym, ze jego ojciec to był Stolzman, a Poroszenko, że pochodzi z mafijnej rodziny Walzmanów z Odessy :)
Sądzę, że Cię intelekt zawodzi :)
Aha, NIE ZNAJĄC filozofii Żydów, nie jesteś w stanie zorientować się, co się kryje za ich wypowiedziami.
A gdybyś znał tę filozofię, nie musiałbyś naiwnie pytać o link :)
"

to ty sam powiedziałeś

"POZA TYM, CYTOWANIE kogoś, nie jest przypisywaniem mu podłych cech! "
co odnosiło się do wpisu
http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=671.msg81096#msg81096

który jak zrozumiałem był cytowaniem Hartmana. Choć oczywiście powinienem był od razu stwierdzic że to przecież nie żaden cytat.


Ja mam co nieco ograniczone zaufanie do Żydów, zwłaszcza zajmujących kierownicze stanowiska w żydowskich organizacjach nawet tych deklarujących etyczne cele jak B'nai Birth. Ale uważam, że istnieje sporo przyzwoitych i sensownych żydów i z wieloma możnaby się łatwiej dogadać niz z większością polskich chamów.

Wykluczanie Hartmana tylko dlatego, że jest Żydem

i twierdzenie"Aha, NIE ZNAJĄC filozofii Żydów, nie jesteś w stanie zorientować się, co się kryje za ich wypowiedziami. " to propagowanie nienawiści etnicznej
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-18, 11:41:12
Mariusz
Zdecydowanie, dziś cierpisz na poważny spadek kondycji intelektualnej :)
Pooddychaj, pomedytuj, pomódł się o dar rozeznania, a potem dopiero pomyśl i podziel sie refleksjami :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2015-03-18, 11:45:07
Leszek
ale jacy osobnicy? : )
taki gościu pochodzenia żydowskiego może szczerze utożsamiać się z Polską i czuć Polakiem, nigdy jednak nie zostanie to uznane przez tych dla których warunkiem polskości jest pochodzenie z dziada pradziada, ani dla tych dla których polskość związana jest nierozerwalnie z katolicyzmem, ani przez tych którzy nienawidzą Żydów , dla nich zawsze będzie odmieńcem który powinien siedzieć cicho, a zwłaszcza nie ma prawa się wypowiadać źle o Polakach, bo to będzie obraza dla nich i dowód że jest farbowanym lisem, piątą kolumną

siłą rzeczy jego pojmowanie polskości będzie oderwane od tych religijnych i pochodzeniowych klimatów, stąd będzie zagrożeniem dla wszystkiego co jest na tym oparte i będzie to rozbijał w taki czy inny sposób, nawet mimowolnie, a skojarzenia z Żydami którzy nienawidzą Polaków, raczej nie będą mu sprzyjały

pytanie jest czy ktoś taki tworzy w ten sposób jak Hartman wkurzając się na chamów ,nikczemne treści o Polakach i "pluje im w twarz", czy raczej opisuje pewne istniejące negatywne zjawiska, ale czy jako Polak żydowskiego pochodzenia ma do tego prawo by się skarżyć i oskarżać? czy może jest to zarezerwowane tylko dla prawdziwych Polaków? 
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-18, 11:45:51
kopergamin
Kilka lat temu miałeś podobną wizję CUDportalu :)
Tylo nie rozumiem, dlaczego przeniosłeś się tu z tak CUDOWNEGO Forum?
Tęsknota za trollowaniem?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2015-03-18, 11:47:14
Leszek
Może by mi wystarczyły twoje jasne i wzajemnie niesprzeczne wypowiedzi ? :-)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-18, 11:49:59
Frisky
Jestem 100% Polakiem. Ale też jestem Ślązakiem (z dziada, pradziada).
Jakbyś odebrał moją wypowiedź:
"Wy, polskie chamy" (po śląsku byłoby "Wy, gorolskie ciule...")..... ?
"My będziemy Was  uczyć .... "
Czy utożsamiłbyś się ze mną jako ze 100% Polakiem? A może jako ze 100% Ślązakiem? :)

Mariusz - może :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2015-03-18, 12:03:52
Zadziwia mnie też, że w ogóle NIE CZYTACIE ZE ZROZUMIENIEM, co tu piszą użytkownicy Forum.

A czy Ty, Leszku, w ogóle zwracasz uwagę na opinię użytkowników tego forum, które nią są zbieżne z Twoimi, i Twojej grupki politykierów?

Bo mam wrażenie, ze w ogóle się TE INNE opinie dla Ciebie nie liczą, nie zauważasz ich, od razu WSZYSTKIE OSOBY, które je wypowiadają - UMNIEJSZASZ i zakrzykujesz.

Czytałeś wypowiedzi np.: Grażyny Anny, Liliole, Ingi itp? To tez są użytkownicy forum. Potraktowałeś te wypowiedzi z szacunkiem?

I NAJWAŻNIEJSZE: polityka może być, jeśli nie ma używania tzw. języka nienawiści i pogardy, który w politykierskich wypowiedziach nagminnie występuje. i O TO się rozchodzi, Leszku.

Cytuj
PS
Pisanie "faszysta Putin" podpada pod art k.k. "znieważanie głowy obcego panstwa". Taka zbitka słowna jest autorstwa propagandy banderowskiej. Ktoś tu musi KONIECZNIE oprzytomnieć!

Tak samo Ty oprzytomnij, bo pisanie o innych osobach, jako o faszystach itp., co uprawiasz non stop Ty i politykierzy, jest dokładnie tym samym. Podałam to jako przykład waszych wypowiedzi i działań. Dokładnie to samo Wy robicie, pisząc o innych faszyści, żydzi, syjoniści itp.

I nie ma miejsca na forum duchowym na stek bzdur prawicowo-narodowych, niezależnie od tego, czym mają zalewać mainstreamowe media..
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2015-03-18, 12:09:20
Leszek
odebrałbym je że Ci coś wywala haha, ale różnie w zależności od kontekstu i sposobu w jaki bym na Ciebie patrzył, gdybym patrzył przez pryzmat narodowych kompleksów wtedy nie wypadłbyś najlepiej w moich oczach , a bo wiadomo Ślązacy to takie  szuje ; ) ,  patrząc inaczej niekoniecznie musi to oznaczać że nienawidzisz Polaków, ani że reprezentujesz w ten sposób innych Ślązaków również tych którzy nienawidzą Polaków ( o ile tacy są) , bo  gdyby ktoś zastrzelił ci psa do którego sie przywiązałeś, no to byłby to emocjonalny  atak na takie chamstwo w przypływie rozgoryczenia podłączony pod tzw. przywary narodowe, którymi to przywarami skojarzonymi z Polakami, możesz szczerze gardzić, obserwując ich wpływ wokół siebie

gościu pisze tam o tym że ciągle, dzień w dzień,  jest atakowany ze względu na pochodzenie, traktowany jak odmieniec  i różne ludki wyładowują na nim swoje frustracje i nienawiść do Żydów, może demonstrować że mu to lata , ale gdzieś tam go to rusza, a spotyka się też z przejawami chamstwa podniesionymi do rangi narodowej cnoty i ktoś przy tym mu zabił psa, więc zrozum człowieka, bo coś podobnego tutaj demonstrujesz,  widzisz powszechność  zalewu propagandy i w jakiś sposób to tu odreagowujesz : )

facet i tak nie wchodzi w nienawiść do wszystkich Polaków, choć samo to że czuł potrzebę tłumaczenia się z tego co napisał pokazuje że zdaje sobie sprawę że jest wpisywany z automatu w pewien kontekst historyczno-pochodzeniowo-narodowy,  ale jego zaskoczenie raczej pokazuje że nie zdawał sobie sprawy jak bardzo


poza tym jak byś zareagował na to gdyby prawdziwi Polacy czytaj katolicy, atakowali Cie za Twoje poglądy i twierdzili że nie jesteś Polakiem, czy tekst "spadaj polski katolicki chamie" miałby wydźwięk antypolski , antykatolicki czy ...antychamski?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr w 2015-03-18, 12:12:09
almighty,

Cytuj
I nie ma miejsca na forum duchowym na stek bzdur prawicowo-narodowych, niezależnie od tego, czym mają zalewać mainstreamowe media.

Wedy powiadają, że kobieta to stworzenie, które łatwo oszukać, dlatego mężczyźni powinni chronić ją przed kłamstwem. I jak tu nie wierzyć Wedom?:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-18, 12:16:32
 
Cytuj
polityka może być, jeśli nie ma używania tzw. języka nienawiści i pogardy, który w politykierskich wypowiedziach

Cytuj
zbieżne z Twoimi, i Twojej grupki politykierów?

politykier
pogardliwie, lekceważąco: polityk, którego działalność oceniana jest negatywnie

http://sjp.pl/politykier


Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2015-03-18, 12:19:00
A TERAZ PODSUMOWANIE:

Wszyscy się wygadali, dalsze bicie piany jest już zbędne.

POLITYKIERSTWO, czyli agresywne uprawianie polityki językiem pogardy, nienawiści, "kto nie z nami, ten przeciw nam" itp. pozostaje ZAKAZANE nieodwołalnie.
Mówi się trudno - na taki język nie ma miejsca na tym forum.
Nie ma również miejsca na forum na głoszenie jedynej prawdy, mesjanizm, i jedynie słusznej wizji świata, opierające się na podziałach.

Jest miejsce na wyrażanie odmiennych zdań, dyskusje w duchu wzajemnego poszanowania.

Wątki polityczne zostaną odblokowane, gdy uspokoi się energia na forum. Można będzie w nich dyskutować, byleby z szacunkiem i kulturalnie.

NA ZAKOŃCZENIE:

Zamiast dalej po próżnicy gadać każdy swoje, proponuję by każdy uczestnik obecnych przepychanek
udał się w jakieś spokojne miejsce i pomodlił się za oczyszczenie i uzdrowienie atmosfery na forum
w najlepszy możliwy sposób, zgodnie z Najwyższym Dobrem wszystkich boskich istot;

Oraz o trzeźwość i przytomność zarówno dla siebie samych, jak i innych.

Żeby nie było wątpliwości, powierzam również i siebie, i to forum, i Leszka, i wszelkich użytkowników (niezależnie od wyrażanych przez nich opinii) boskiemu prowadzeniu
oraz wsparciu czystego światła.


Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: DarkAngelbubu w 2015-03-18, 14:59:55
Cicho wszędzie, głucho wszędzie ...którego za sześć dni  z literką "L" ubędzie ?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-18, 15:32:56
Posty kasuja , to cicho

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: DarkAngelbubu w 2015-03-18, 16:47:23
Mojego nie skasowali, bo apolityczny ( albo moderacja jeszcze się modli w ustronnym miejscu ;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Jolanta 16 w 2015-03-18, 17:14:40
Jacek, kpij sobie dalej....dla mnie to forum ma sens przede wszystkim z powodu Leszka i innych uzytkownikow, ktorzy pisza z sensem.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: DarkAngelbubu w 2015-03-18, 19:46:54
Jolanta, jak tu nie kpić, jak dwóch rozwiniętych rozwojowo facetó nie potrafi się dogadać w temacie w którym przy wódce dogadują się zwyczajni niskoerdowcy ?
Dla mnie wogóle nie powinno być tego tematu a Lynd z Leszkiem powinni to załatwić we dwóch poza forum.

Na razie to Almighty ma tu największe jaja, ale jak się nie dogadają, albo któryś nie ustąpi, to niestety nie będzie po jej myśli i modlitwy na niewiele pomogą.
Chyba, że wpadnie na jakiś genialny pomysł jak ich pogodzić.

Ale bez wódki ciężko będzie (nie kpie akurat w tym temacie :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Jolanta 16 w 2015-03-18, 19:58:20
Ok, nie chce nikomu umniejszac zaslug i nie interesuje mnie i co poszlo.....jedno jest pewne ja czytam posty Leszka, Lynda nie koniecznie. Wiec dla mnie bedzie jednoznaczne stanac po stronie tego pierwszego. Moje osobiste zdanie. Oczywiscie kazdy ma swoje. zycze sobie i innym pozytywniego zalatwienia tego konfliktu.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2015-03-18, 19:59:14
Z tym dogadywaniem się niskoerdowców to przesadziłeś :-)


No i nie rozumiem dlaczego bez Leszka to forum nie miałoby mieć sensu?? Czyżby samoocena użytkowników była aż tak niska ?? :-) A coś czuję że jak Leszek zwróci wolność co poniektórym to go będzie tu mniej, bo już nie ma nic do roboty poza politykowaniem :-)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: DarkAngelbubu w 2015-03-18, 20:13:28
Mariusz, nie zaprzeczam, że wiele osób ma bardzo wysoki erd i doświadczenie, ale jednak  nie są na tym poziomie coLeszek. I chyba jedynie Darek Loga może mu równać.
Więc forum da sobie radę bez Leszka, ale po jakimś czasie bez lidera umrze śmiercią naturalną.
Leszek doskonale zdaje ssobie z tego sprawe i dlatego stawia tak twarde warunki.

Gorzej jeśli zbyt się zapędzi w politykę zamiast w RD. i tu rola Lynda, który umiał to trochę ostudzić, ale nie zdał sobiesprawy z jakim pożarem ma doczynienia :)

A, że obaj nie ustąpią, to wygra ... :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Grażyna Anna w 2015-03-18, 20:37:12
Miejmy nadzieję, że po piątkowym zaćmieniu, sytuacja się uspokoi ;)

Zaćmienie Słońca 20 marca 2015 i aktywność Plutona
http://www.taraka.pl/zacmienie_slonca_20_marca
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2015-03-18, 21:01:30
Gwoli wyjaśnienia,
Lyndowi też zwróciliśmy ostatnio uwagę, został dodatkowo poproszony o odpuszczenie i nie prowokowanie, ani nie wchodzenie w cudze prowokacje. Lynd w dzisiejszej
rozmowie z administracją odniósł się do tej prośby pozytywnie i ze zrozumieniem.
Dlatego też Lynd siedzi cicho i w dyskusje się nie wdaje.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-18, 21:19:40
almighty
Twoje uwagi zaczynają być nudne jak flaki z olejem i ciągle są nieadekwatne do sytuacji :(
Realia są takie, że 6 osób (max. 7) wypowiada się PRZECIW wątkom i treściom politycznym.
Na Forum mamy 646 Użytkowników.
Znaczy to, że NIEZADOWOLONYCH jest ok 1%!
W systemie demokratycznym, to jest MARGINALNA wartość!
W grudniu pisałem, że nie można pozwolić, żeby 1% niezadowolonych starroryzowało całe Forum!
Do dziś nie zostało to zrozumiane, a Ty terroryzujesz Forum w imieniu tej statystycznie nieistotnej grupki!

Kolejne niezrozumiałe dla mnie części wypowiedzi dotyczą mojego nastawienia do kobiet.
1. Z Grażyną Anną nie rozmawiałem ostatnio od tygodni. Ostatni raz, jak na mnie napadła.
2. Z Lilliole rozmawiam grzecznie i z sympatią (mam nadzieję, że wzajemną).
3. Z Ingą rozmawiałem nawet dziś i wydaje mi się, że rzeczowo i grzecznie.
NO TO O CO CHODZI w tych oderwanych od rzeczywistości zarzutach?

Jeśli mamy współpracować dalej, to życzę sobie takiego punktu Regulaminu:
"Prowokator, który  dokonuje wpisów wyrażających żale, pretensje, zarzuty, czy pomówienia wobec któregokolwiek Użytkownika Forum, najpierw dostaje ostrzeżenie na poziomie moderowania jego wypowiedzi, a następnie, w razie kontynuacji,  bana". Na podstawie tej zasady żądam usunięcia z Forum kopergamina i pozbawienia uprawnień Moderatora Lynda jako osoby wyjątkowo nielojalnej i wywołującej konflikty.

POZA TYM, jeśli Administracja rozmawia z Lyndem w sposob niepubliczny i nie ujawnia zarzutów wobec niego, a ze mną tylko w publiczny, wypisując nierealne zarzuty, to COŚ TU JEST NIE TAK!
Do takiego trybu postępowania nie mogę się odnieść ze zrozumieniem!
To by mogło sugerować, że Lynd jest dla Administracji partnerem, a ja wrogiem :) Mylę się?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-18, 21:47:48
DarkAngelBubu
1. Zgadzam się w pełni z twierdzeniem, że tej dyskusji w ogóle nie powinno być na Forum!
Gdybyśmy przestrzegali poniższej zasady, nie byłoby też tej dyskusji.
"Prowokator, który  dokonuje wpisów wyrażających żale, pretensje, zarzuty, czy pomówienia wobec któregokolwiek Użytkownika Forum, najpierw dostaje ostrzeżenie na poziomie moderowania jego wypowiedzi, a następnie, w razie kontynuacji,  bana".
Niestety, w pewnym czasie (ub. rok) Lynd zaczął stawać w obronie "uciskanych" prowokatorów, podważać moje decyzje, przywracać usunięte posty, znosić ostrzezenia, które nadałem. Następnie zaczął eskalować konflikt w wątkach otwartych dla Użytkowników licząc, że Użytkownicy wywrą na mnie presję, bym zaczął sie zachowywać tak, jak sobie ubzdurał!
NIE WIERZĘ, ŻE ON PRZESTANIE TO ROBIĆ! To jest silniejsze od jego woli!
No i mamy w efekcie to szambo. Zadziwiające jest, że nikomu nie przeszkadzają niskie wibracje związane z tym wątkiem Zadziwiające!
2. Nie wierzę w wysoki poziom rozwoju duchowego Lynda.
Miałem dla niego uznanie za ogrom pracy, jaką wkładał w Forum, ale kierując się swoim własnym Regulaminem tego Forum, kreując bezsensowne konflikty ze mną, zrobił wszystko, żeby stracić w moich oczach wszystko, co tylko stracić mógł.
Przykro mi, ale to nie moja wina. Ja się wreszcie musialem upomnieć o swoje.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-03-18, 21:56:53
Cytuj
Zamiast dalej po próżnicy gadać każdy swoje, proponuję by każdy uczestnik obecnych przepychanek
udał się w jakieś spokojne miejsce i pomodlił się za oczyszczenie i uzdrowienie atmosfery na forum
w najlepszy możliwy sposób, zgodnie z Najwyższym Dobrem wszystkich boskich istot;

Oraz o trzeźwość i przytomność zarówno dla siebie samych, jak i innych.

Żeby nie było wątpliwości, powierzam również i siebie, i to forum, i Leszka, i wszelkich użytkowników (niezależnie od wyrażanych przez nich opinii) boskiemu prowadzeniu
oraz wsparciu czystego światła.
 
Uff :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Maciejka w 2015-03-18, 21:58:30

Realia są takie, że 6 osób (max. 7) wypowiada się PRZECIW wątkom i treściom politycznym.
Nie przeciw wątkom i treściom politycznym, a przeciw stylowi pisania w tych watkach. 

Cytuj
Na Forum mamy 646 Użytkowników.
Znaczy to, że NIEZADOWOLONYCH jest ok 1%!

Znaczy to, że 1% zdecydowało się napisać, że jest niezadowolonych.
640 użytkowników nie napisało, że jest zadowolonych z formy w jakiej prowadzone są rozmowy w wątkach politycznych, albo że nie uważają, że zaniża to energię forum.


Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: ontoja w 2015-03-18, 22:08:51
Inga
Wytłumacz mi w takim razie dlaczego wpis o Hartmanie nie był ukryty oraz dlaczego wiele innych wpisów politycznych, które usuwał Lynd, pojawiały się na forum w innych wątkach, nie ukrytych?

Ja się wypowiadam w kwestii całkowitego usunięcia pewnej tematyki z forum.


Niestety to ciężkie energie już tylko przez to ,że poruszają ciężkie wojenne tematy ale to co się dzieje w polskim ,europejskim i światowym "astralu" i ta cała nagonka wojenna ,sponsorowana i nakręcana przez agenturę upadającego imperium walczącego dramatycznie o podtrzymanie swojej hegemonii  to "ciężkie" energie i warto być świadomym tego co się naprawdę dzieje.Naprawdę łatwo dać się urobić propagandzie lejącej się z każdych mediów "głównego nurtu" nawet ludziom świadomym duchowo.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: ontoja w 2015-03-18, 22:13:19
almighty

Kategoryczne stwierdzenie ,że Putin to faszysta rzuca niestety pewne podejrzenia ,że wątki polityczne Ci się nie podobały bo były nie po Twojej myśli
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-03-18, 22:26:55
Tematyka wojny to jest ciezka, jak z czyms w kims rezonuje. Mozna poruszac rozne tematy jak sie jest przytomnym i pozostawac w dobrym samopoczuciu. A gdy sie wypiera rzeczywista sytuacje, to bedzie bolec gdy ktos o niej mowi. To wszystko co sie dzieje to nasza podswiadomosc zbiorowa. Jak ktos podswiadomie wspiera dobra strone moze czuc dobre energie opisujac to wszystko.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2015-03-18, 22:34:13
Leszek
Problem polega na tym, że ty sam dopuszczasz się czynów, których chcesz zakazać

http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=1194.msg80583#msg80583

http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=1194.msg80495#msg80495

ostro traktowałeś tutaj dwie osoby inwektywami, a uzasadnieniem miało być to że popełniły niewielkie błędy nie wiedząc, że sądy być może nie uznałyby hasła "Polska dla polaków" za szerzenie nienawiści. Choć w sumie jest to szerzenie nienawiści etnicznej .
No i uzasadnieniem ma być to że ktoś nie jest pewny dowodów na nadreprezentację żydów w polityce. To dłuższy temat i nie mam dziś czasu na jego drążenie. Powiem tylko, że te wyliczanki żydów na różnych stronach są troszkę podejrzane. Pamiętam wywiad z Jerzym Sturem, gdzie skarżył się że w książeczce o żydach w Polsce pisze, że on tak naprawdę nazywa się Jozef Fajngold - co jest bzdurą. Czy więcej takich "faktów" o żydach w Polsce powstaje w taki sposób? Być może tak, może nie. Ja bym chciał zobaczyć RZETELNE opracowanie w temacie
Myślę jednak, że istnieje nadreprezentacja osób w polityce, które mają żydowskie korzenie. Tyle, że one niezupełnie utożsamiają się z żydowską kulturą lub całkiem ją olewają - patrz Jerzy Urban. Co oznacza, że trudno je uznać za syjonistów
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-03-18, 22:38:26
Mariusz
Odwracasz kota ogonem. Mylisz skutki z przyczynami. A budowanie na tym mechanizmie zarzutów, jest nieuczciwe.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: ontoja w 2015-03-18, 22:50:25
Tematyka wojny to jest ciezka, jak z czyms w kims rezonuje. Mozna poruszac rozne tematy jak sie jest przytomnym i pozostawac w dobrym samopoczuciu. A gdy sie wypiera rzeczywista sytuacje, to bedzie bolec gdy ktos o niej mowi. To wszystko co sie dzieje to nasza podswiadomosc zbiorowa. Jak ktos podswiadomie wspiera dobra strone moze czuc dobre energie opisujac to wszystko.

Zastanawiałem się nad tym w trochę innym kontekście.Czy walka po słusznej stronie na wojnie może być przytomna i nie generująca negatywnej karmy i nie wpływa negatywnie na psychikę i energetykę.Z moich wspomnień karmicznych raczej to nie wynikało .Wojna to zawsze syf i wpływa negatywnie na człowieka niezależnie po której stronie walczy .Mimo wszystko wydaje mi się ,że ludzi którzy w 100 % wierzą w sprawę za którą walczą jakoś te negatywne konsekwencje omijają....ale znów (niestety)niezależnie po której stronie walczą ,ważne ,że wierzą ,że po słusznej.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Witek D. w 2015-03-18, 23:14:19
Zamknąłem wątek. Dajmy sobie parę dni na uspokojenie, uszanowując decyzje administracji. Nie jest to z mojej strony chęć cenzurowania dyskusji, ale strony przedstawiły swoje racje, więc niech dadzą sobie wzajemnie czas by przemyśleć racje drugiej strony. Myślę że w sytuacji takiej jaka teraz jest, nikomu to nie zawadzi a podejście do tematu na spokojnie (albo danie sobie spokoju) jest lepsze niż kłócić się gdy narasta tylko wzajemne przerzucanie się bez rozwiązania na horyzoncie - które wymaga wzajemnego współistnienia na forum. Proszę o uszanowanie tej decyzji.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2015-03-19, 11:27:52
almighy
Z Anną Grązyną w ogóle ostatnio nie prowadziłem rozmowy więc nie wiem, co oznacza ta uwaga, że jestem dla niej niegrzeczny? FUD?

Prosze bardzo, oto Twoja odpowiedź na uwagę Grażyny Anny - http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=671.msg80915#msg80915
To tylko pro forma.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2015-03-19, 11:29:26
Mały wykład, jako głos jednej z osób, które zniechęciły się swego czasu do wypowiadania na forum
- po części w odpowiedzi na uwagę matka; "Dzieki uzytkownikom takim jak np.Ola, Olga, hydrozagadka, Indra, Martinus, Clint - na forum bylo o czym pogadac."

CZYM JEST, a CZYM NIE JEST ODWAGA?

ODWAGĄ NIE SĄ:

- MANIPULACJE, służące umniejszaniu znaczenia cudzych wypowiedzi (gdy się z nimi nie zgadzamy) np.:
-> zamiast konstruktywnej odpowiedzi na sensowne uwagi, stwierdzanie, że ktoś jest w niepełni sił intelektualnych, bo: nie wyspał się, nie myśli tak, jak my, jest kobietą, dzieckiem itp. to świadczy jedynie o tchórzostwie, w szczególności gdy takie argumenty używają "prawdziwi mężczyźni".
- ZAKRZYKIWANIE z poziomu ego - czyli automatyczny atak na przedmówcę, miast jakiejkolwiek refleksji; w tym osobistym tchórzostwie przejawia się też najcześciej brak szacunku dla innych ludzi.
- odwoływanie się do rasy, płci innej osoby, w celu udowodnienia, że osoba takiej rasy czy płci z góry skazana jest na bycie gorszym/-ą, głupszym/-ą, wrogim/-ą
- klątwienie, obrzucanie innych inwektywami, tylko dlatego, że ich zdanie różni się od naszego

ODWAGĄ JEST m.in.:

- UCZCIWA KONFRONTACJA z SAMYM SOBĄ -> jeśli od n-lat jakieś sytuacje w moim życiu się powtarzają, jeśli od wielu lat różne osoby zwracają mi na coś uwagę, a ja do tej pory reagowałem/-ałam AUTOMATYCZNYM ZAPRZECZENIEM, ATAKAMI <- to znaczy, ze może jest czas w końcu na odważne i spokojne przyjrzenie się samemu sobie w odniesieniu do cudzych uwag, czy konkretnych powtarzających się zdarzeń
- oczywiście EGO będzie KWICZEĆ, szczególnie gdy nadmiernie przerosło przez te lata zaprzeczeń i zaślepiania się na pewne aspekty własnej osobowości; tym bardziej to EGO będzie KWICZEĆ, im dłużej dana sytuacja trwała, im bardziej sie awanturowaliśmy, i im mniej osób miało odwagę powiedzieć nam pewne uwagi wprost.
- odwagą jest też wyciaganie WNIOSKÓW -> skoro "Dzieki uzytkownikom takim jak np.Ola, Olga, hydrozagadka, Indra, Martinus, Clint - na forum bylo o czym pogadac." -> i dopuszczenie do siebie, że brak obecności tych osób spowodowany był syfem, który narastał na forum i być może ten syf spowodowany był własnymi działaniami

Polecam to do uczciwego, spokojnego i odważnego przemyślenia. :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2015-03-19, 11:51:40
I w ramach osobistej odwagi, odpowiedź:

ontoja napisał: "Kategoryczne stwierdzenie ,że Putin to faszysta rzuca niestety pewne podejrzenia ,że wątki polityczne Ci się nie podobały bo były nie po Twojej myśli."

To kategoryczne stwierdzenie zostało zaczerpnięte z internetu rosyjskiego, który czytam (różne strony, wyrażajace różne poglądy), by móc sobie wyrobić szerszy pogląd na zagadnienia rosyjsko-ukraińskie i podane jako przykład działań, że syfu nie zwalczy się syfem.
To, że watki polityczne TAK DŁUGO działały bezkarnie było spowodowane tym, że akceptuję, iż ludzie mogą miec różne zdania. Ale gdy robi się na forum odłam jedynej , słusznej myśli, wobec której nikt nie może wypowiedzieć się inaczej, niż żąda tego lider owej jedynej, słusznej myśli - tym bardziej, że używany jest przy tym język tego typu (http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=671.msg80840#msg80840)  - nadchodzi czas na interwencję. I nadszedł.

A jeśli chodzi o moje osobiste poglądy w sprawie polityki, to widzę, ze ani część Ukraińców, ani działania Rosji, w tym Putina, nie są święte i obie strony grzebią się w ciemnych energiach.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: furyah w 2015-04-12, 20:20:32
jak można dodać stopkę i czy w ogóle można?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-04-13, 09:22:11
Coś trzeba zrobić z wyszukiwarką. Rzadko kiedy uda jej się coś znaleść.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2015-04-13, 10:17:23
Furyah,
Nie ma takiej możliwości.

Inga,
Wyszukiwarka jest bardzo prosta, więc nie uwzględnia polskiej gramatyki.
Obejście 1:
Jeśli szukasz czegoś np o intencjach, wpisz "intencj" -- dopasuje "intencje", "intencji" itp

Obejście 2:
Wpisz szukaną frazę w google, dodając na końcu site:przytomnyrozwoj.pl. Czyli np:
Cytuj
techniki krojenia ziemniaków site:przytomnyrozwoj.pl
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: kopergamin w 2015-04-13, 16:00:16
też używam google, gdy raz na ruski miesiąc chcę wyszukać coś na tym forum, ale google udaje, że nie wie nic o żadnym forum pod adresem przytomnyrozwoj.pl, dlatego do szukanej frazy dodaję "site:designersites.pl" nie zaś "site:przytomnyrozwoj.pl" i jest wporzo

przykłady:

Podana fraza - Inga site:przytomnyrozwoj.pl (https://www.google.pl/search?q=Inga+site%3Aprzytomnyrozwoj.pl) - nie została odnaleziona

Podana fraza - Inga site:designersites.pl (https://www.google.pl/search?q=Inga+site%3Adesignersites.pl) - około 1,860 wyników
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-04-26, 21:46:10
Muszę sobie skopiować - bo są problemy z wyszukiwaniem :)

Cytuj
Wyszukiwarka jest bardzo prosta, więc nie uwzględnia polskiej gramatyki.
Obejście 1:
Jeśli szukasz czegoś np o intencjach, wpisz "intencj" -- dopasuje "intencje", "intencji" itp

Obejście 2:
Wpisz szukaną frazę w google, dodając na końcu site:przytomnyrozwoj.pl. Czyli np:
Cytuj
techniki krojenia ziemniaków site:przytomnyrozwoj.pl
 
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-04-27, 05:13:58
Jeśli coś chcemy znaleźć za pomocą wyszukiwarki FORUMOWEJ, trzeba: 
1 najpierw wejść na Stronę główną!
2 wpisać część słowa szukanego, bez końcówek.
NA PEWNO da się znaleźć to, czego szukamy.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-05-10, 15:06:43
 Zglosilem konto do usuniecia (tydzien temu) bo chcialem zmienic nicka, a wydaje mi sie ze dostalem bana na ip.Prosze jednak dzis go nie usuwac, nie lamie regulaminu chyba ?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2015-05-10, 15:25:56
Nie widzę bana na Twoje IP. Czym się on objawia?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-05-10, 15:31:20
Tym ze nie moglem sie zalogowac 3x w ciagu godziny z tego ip ktorego uzywalem , a z innego od razu. To samo na drugim forum, czy taki ban skutkowalby tez banem ns tamto?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2015-05-10, 15:36:46
Wydaje mi się że problem leży gdzie indziej, bo fora są w pełni rozdzielone, nawet stoją na różncyh serwerach.

Na wszelki wypadek możesz mi wysłać na PW tamto IP? Nie widzę żadnych błędów pod żadnym z IP z Twojego konta.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2015-05-10, 15:50:00
Ok dzieki za odpowiedź, to musialo byc cos innego skoro to inne serwery itd ale nigdy tak nie mialem
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-06-02, 14:18:36
To jest post Witka - jak widać z 2013r - ciągle aktualny.

Cytuj
[#]   « 2013-06-20, 18:34:47 »

Każdy użytkownik ma prawo poprosić by nie komentowano jego postów czy nie pisano o nim i każdy inny użytkownik powinien to uszanować. Forum od tego nie zniknie ale zmniejszy się ilość niepotrzebnych konfliktów. Jeśli treść tych postów których dotyczy prośba o niekomentowanie nie jest agresywna czy napastliwa wobec innych użytkowników, myślę że uszanowanie takiej prośby ma rację bytu.
 

Podziwiam Witka cierpliwość w tym mozolnym tłumaczeniu cudzych manipulacji !
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Witek D. w 2015-06-02, 14:27:05
Cieszy mnie że miałem takie podejście już 2 lata temu :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-06-02, 14:31:23
A jaka cierpliwość.
Zawsze powtarzam, że niekoniecznie trzeba jechać  do jakiegoś klasztoru tybetańskiego coby cierpliwość ćwiczyć :)

Tu i teraz gdzie sie znajdujemy okazji ku temu jest aż nadto :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Wniebowziecie Grubego w 2015-06-02, 20:59:16
Tess

Już  wyjaśniam ( może  nie  od  razu  wyjaśnię  wszystko ) .

Przeczytałem  poniższy  komć  Darka  i  od  razu  przypomniało  mi  się  pewne

,,duchowe  forum "  na  którym  byłem  niezwykle  krótko , ale  na  tyle  długo ,

żeby  zorientować  się  jacy  sa i  mogą  być osoby  mówiące  o  sobie ,że

 rozwijają  się  duchowo .


 

DarkAngelbubu

1. Admin ma zawsze racje.
2. Jak nie ma racji patrz punkt pierwszy.
;))Był  to  mój  pierwszy  kontakt  netowy  z  duchowiakami i  byłem tym nie tyle

rozczarowany  co  wręcz  zniesmaczony .

Te  traktowanie  innych  użytkowników  z  pozycji  władzy , pełne  pogardy ,

lekceważenia i  braku  szacunku , ten  wyraźny  rozdzwiek  między  tym  co 

opowiadali  o  sobie   jacy  to  oni  są  wspaniali , jak  niesamowicie  rozwinięci .

Te  mocno  odczuwające , dające  do  zrozumienia  poczucie  wyższości

wobec  innych  było  tak  wstrętne  i  jednocześnie żałosne .

Admnistracja  miała  oczywiscie  kilku  swoich  pupilkó , klakierów , którzy 

pozwalali  sobie  na  wszystko  czego  zabraniał  regulamin  nie  wyłaczjac

zniesławiających , kłamliwych , oszczerczych  wpisów  dotyczących  nie  tylko

użytkowników  ale  osób  znanych  w  życiu społecznym , politycznym ,

artystycznym.

Gdy  jeden z  użytkowników  poprosił  o  dokładne  wyjaśnienie  pewnych

punktów  regulaminu , ponieważ  były  dla  niego  sformułowane  zbyt  ogólnie ,

a  niechciał  go  łamać , to  jak myślisz - dostał  odpowiedź .

Zgadłaś - NIE.

Bo  niby  dlaczego ?

Gdyby  otrzymał  dokładne  wyjaśnienie  i  stosował  sie  do  nich to  komu

admin  i  ska dawałaby  upomnienia , ostrzeżenia  i  kogo  by  banowała  ?

.

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-06-02, 22:30:33
WG,
Domyślam się, że chodzi o stary cud.

Cytuj
Był  to  mój  pierwszy  kontakt  netowy  z  duchowiakami i  byłem tym nie tyle
rozczarowany  co  wręcz  zniesmaczony .
 

Miło, że cię to doświadczenie nie zniechęciło do "duchowiaków" jako takich :)

Wiesz ludzie są różni. Są średni - tacy sobie, czasem jak choragiewki. Nikt nie jest ideałem wszak.
 Są źli, ale tacy naprawdę źli, jak bestie.
I są dobrzy - a wśród nich ...  Aniołki takie jak my :))
Tak już jest na świecie.

A co do tego co kto pisze.
Uważam, że jeżeli już się jest na forum przeznaczonym konkretnie dla  osób WSPIERAJĄCYCH SIĘ w rozwoju duchowym - to powinny na nim byc istotnie wpisy na ten temat.
 
Jest tego taki szeroki zakres, że można tutaj znaleźć info na najprzeróżniejsze tematy :)

Należy jednak uwzglednić etykę oraz zachować pewne reguły savoir vivre w wypowiadaniu się, aby pomagać drugiemu człowiekowi i raczej go zainspirować a nie mu szkodzić, czy zniechęcać do wypowiedzi .

I dobrze, że  moderatorzy pilnują tego by całość wypadała pozytywnie w oczach nawet takiego czytelnika, który tu  "wstąpił tylko na chwilę" :) 
 
Podziwiam ich pracę.W końcu  wykonują swoje duties dobrowolnie i charytatywnie .
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Wniebowziecie Grubego w 2015-06-02, 22:40:34
Tess

Na  razie  o  tym  ,,  wszak " , ktore  to  już  kilka  razy  zauważyłem w Twoich 

wpisach , a  które  to  czesto  słyszałem  od  mojej  Babci  i  mojego  Taty , który

urodził  się  na  poznańskiej  Wildze ( chyba  dobrze  napisałem? ).

Czy  te  wszak nie  jest  czasem  poznańsko - wielkopolski ?

Pozwole  sobie  czasami  wrócić  do  poprzedniego  tematu.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-06-02, 22:49:26
WG,
Cytuj
Czy  te  wszak nie  jest  czasem  poznańsko - wielkopolski ?
 

Naturlich ;))
Po moich postach - sposobie w jakim piszę, też się można zorientować, nieprawdaż ?
Poznański Ordnung muss sein :)
Ja tak lubię.
I to jest Wilda - a więc na poznańskiej Wildzie :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-06-02, 23:15:13
jak mozna znaleźć taki wątek "Ograniczające Powiedzenia" czy jakoś tak ?
Wyszukiwarka nie znajduje.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: maja w 2015-06-02, 23:24:07
Tess
Wyszukiwarka słaba jest, ale w googlach wyskakuje:
Ograniczające "powiedzonka i mądrości"

http://designersites.pl/cudaducha/index.php?topic=1134.285
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2015-06-02, 23:33:15
Maja,
Dziękuję :))
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: maja w 2015-06-02, 23:39:04
Tess
Drobiazg:) Miałam koszmarny dzień i chciałam czysto egoistycznie dla odmiany zrobić jedną małą pożyteczną rzecz;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-07-29, 14:56:08
A o porażkach naukowej medycyny pisać tu już nie wolno?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Wniebowziecie Grubego w 2015-07-29, 15:28:10
Leszek.Zadlo

Jeżeli  te  wiadomości  o  porażkach  nie  szerzą  nienawiści 

na  tle  naukowo - medycznym , to  myślę  że  można

i  to  jak  najbardziej .
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-07-29, 19:43:23
Wniebowziecie Grubego
Info, że p. Kulczyk nie przeżył prostej operacji, raczej nie szerzy nienawiści do medyków. Chyba że ta wiadomość wywołała salwy nienawiści u rodziny? Ale to już nie na forum.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2015-07-29, 20:45:24
Wiadomość nie miała nic wspólnego z nauką. A że była w zasadzie prostym linkiem (i to na temat omawiany wcześniej w innym miejscu na forum), to więcej roboty byłoby przy jej przenoszeniu niż przy pisaniu. (System przenoszenia postów na tym forum jest pokręcony.)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-07-29, 20:59:45
No to się teraz dowiedziałem! Metody medyczne stosowane w austriackiej klinice nie mają nic wspólnego z nauką? :)
Alez jestem podniecony :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: jaskier w 2015-08-01, 23:26:53
"Operacja się udała, ale potem doszło do zatoru płucno-żylnego, który spowodował śmierć najbogatszego Polaka. "
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2015-08-02, 06:51:09
Tak wlaśnie się obraca porażkę w sukces :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Inga w 2015-08-02, 08:19:58
Są też podejrzenia o klątwy rzucone na Kulczyka.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: medżikowsky w 2016-04-23, 17:16:00
Czy któryś z moderatorów może usunąć moje konto ? Prosiłem dwóch w prywatnych wiadomościach, ale nie zostało to zrobione (mimo, że się logowali). Niby mogę nie pisać, ale fajnie by też było odciąć ten kanał, którym płynęły różne energie, dla bardziej natychmiastowego poczucia czystości i wolności.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Witek D. w 2016-04-23, 17:23:46
Zdaje się że uprawnienia ma w tej chwili admin, więc tam trzeba pisać.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Grzes w 2016-04-23, 18:16:31
Lepiej się poodcinać i podejmować decyzje samemu! A jak Ci się już znudzi popełnianie błędów, to zawsze możesz pomodlić się o Boże prowadzenie.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Michał486 w 2016-10-21, 18:28:38
Czy na forum panuje cenzura?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Darek w 2016-10-21, 19:10:28
Gdzieś tak od miesiąca na pewno jest kasowanie i przenoszenie postów.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2016-10-21, 19:18:45
Michał,

Zostały wywalone posty narzekające na PIS i PO z wątku "Pozytywne opinie o działaniach politycznych i społecznych. Dla osób przytomnych."   , jako że narzekanie nic  nie ma wspólnego z tematem wątku. Pozostałe wątki polityczne zostały tymczasowo zamknięte, aby zmniejszyć ilość postów niezwiazanych z duchowością. Administracja i moderacja po naradzie stwierdziła, że tego typu negatywizujace posty są bardziej przejawem misji uświadamiania innych. A tu wolimy skupić się na zmianach samych siebie.

Na tematy polityczne swobodnie można rozmawiać na siostrzanym forum :)

Jeśli masz jakiś swój cenny post, który został usunięty, wyślij PW to przekleję Ci go w odpowiedzi.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2016-10-25, 15:28:29
Jak można zablokować posty ? Nie chce czytać pewnych postów.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2016-10-25, 16:24:04
Możesz producenta nieciekawych postów dodać do ignorowanych użytkowników. Chociaz nie działa to najlepiej bo mimo wszystko wyświetla się że taka osoba napisała post tylko jest ukryty i widać wiadomość "ignorujesz tego uzytkownika....." :-)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2016-10-25, 16:44:08
Dokładnie :)
Profil / profil forum /  Lista znajomych/ignorowanych / Edytuj listę ignorowanych
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Tess w 2016-10-25, 22:13:17
Mariusz, Lynd - dziekuję :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2016-10-30, 21:57:28
Nie podoba mi się stosowanie podwójnych standardów przez Moderację.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: kopergamin w 2016-10-31, 01:23:45
z przykrością dołączam się do gorzkich żali

Lyndu, czemuż usunąłeś złote myśli towarzysza Zandberga z "Pozytywnych opinii", mogłeś przecież zostawić Leszka aprobujące "Zandberg tu dobrze gada", wycinając tylko te dalsze fantazje o Nowackiej :-)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2016-11-01, 13:32:17
Kopergamin,
LYNDU NO CUT, LYNDU SMASH

Oraz: pozytywną opinią nie jest wypowiedź o negatywnej opinii kogoś innego. Pozytywne byłoby, gdyby lud przejął środki produkcji. Lub gdyby każdy z ludu założył firmę.

Leszek,
Rzuciłem okiem na ostatnią stronę logu moderacji, i w usunięciach/edycjach Twoje posty idą łeb w łeb z postami Jaskra.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2016-11-01, 17:42:03
Raczej są reakcją na posty Frisky, któremu wolno znacznie więcej niż mnie.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2016-11-03, 10:13:03
Wszystkich obowiązuje ten sam regulamin.
Regulamin forum http://przytomnyrozwoj.pl/index.php?topic=472.msg106815#msg106815 (http://przytomnyrozwoj.pl/index.php?topic=472.msg106815#msg106815)

Moderacja nie ma obowiązku czytania wszystkich postów. Zawsze można zgłosić posty niezgodne z regulaminem (jest taka opcja przy każdym poście w prawym dolnym rogu). Moderacja reaguje na takie zgłoszenia w miarę możliwości czasowych i dostępności do internetu. Jeśli są zasadne, to następuje odpowiednie działanie.
Moderacja nie odpowiada za subiektywny odbiór sytuacji przez poszczególne osoby i przypisywane temu intencje.Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2016-11-03, 10:54:02
Wobec zapewnień, że Lynd nie moderuje i nie usuwa moich postów, jestem zdziwiony i zniesmaczony faktem, że jednak ingeruje w moje wpisy. Co zresztą zauważam nie tylko ja, ale też zauważył kopergamin.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2016-11-03, 11:34:52
Tak było przez kilka miesięcy, że Lynd nie moderował postów Leszka, zgodnie z ustaleniami. To nie było jednak na zawsze, jeśli sytuacja tego wymaga, gdy coś jest w kontekście innych moderowanych wpisów i cały ciąg wypowiedzi różnych osób jest zmoderowany zgodnie z regulaminem.
Leszek sam optował za moderacją treści negatywizujcych i politycznych na tym forum i nie stosuje się do tej zasady, więc egzekwowanie specjalnych praw od innych dla siebie, niechęć do moderatora, emocjonowanie się tym i rozliczanie z uzasadnionych koniecznością działań (gdy nie ma innych moderatorów na forum, a coś się zauważy niezgodnego z zasadami forum co nakręca negatywizowanie i politykowanie) jest bezpodstawne.


Większość osób stosuje się bez problemu do regulaminu forum.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2016-11-03, 12:03:29
Dostałem takie coś:
"Otrzymałeś ostrzeżenie za Obrażanie innych użytkowników in regards to the message:
Odp: Wpływ złych energii - ochrona.."

No i masz! Okazuje się,że naśmiewanie się z bezpodstawnych wymysłów sceptyków jest OBRAŻENIEM Użytkowników?
Przecież to nie było skierowane personalnie. Więc nie moja wina, że sceptyk poczuł się obrażony!
A moze obraziłem autora bzdur wypisywanych w Wiki nie wiedząc, że jest on naszym Forumowiczem? :)
tO BY dopiero był numer!
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2016-11-03, 12:09:53
Biorąc pod uwagę, że masz niektórych użytkowników tego forum za sceptyków, to stwierdzenie "sceptyczne oszołomy!" jest obraźliwe.
To nie jest tak, że "swoich" użytkowników moderacja ma chronić, a innych można wyzywać. Pisanie o kimkolwiek w taki sposób jest obraźliwe, atakujące i narusza regulamin forum w kilku miejscach.
"ZABRONIONA jest na forum PRZEMOC SŁOWNA.
Przemoc słowną definiuje się jako krytykanctwo, obrażanie, celowe złośliwości w wypowiedziach na temat innych ludzi, traktowanie zdania innych zawsze jako nieadekwatne lub złe, nie słuchanie innych, wyszydzanie, umniejszanie znaczenia innych ludzi, używanie wyzwisk i słów o zabarwieniu umniejszającym do określania charakteru innych ludzi, komentowanie w przykry sposób zachowań i słów drugiej osoby, złośliwe żartowanie. Uwagi mogą być wypowiedziane agresywnie, ale także z uśmiechem."

Niejeden raz były też prośby o nie nadużywanie krzykliwej formy wypowiedzi przez pogrubianie, wykrzykniki (!) i drukowane litery.


Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2016-11-03, 12:26:05
Bardzo ciekawa interpretacja. MOCNO naciągana.
A jak zinterpretować przekonanie moderatora, że obraziłem Użytkowników pisząc, że  pani Basia, ikona lewicy, nie ma pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej?
Czyżby p. Basia, autorka niepoważnego artykułu, była naszym Użytkownikiem?

To chyba przewrażliwienie na moim punkcie, bo co innego?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2016-11-03, 12:34:36
No i jeszcze jedno pytanie:
Czy ciągłe powtarzanie takiego tekstu pod adresem osób, które nie wyrażają zachwytu szczepionkami (w tym mnie), jest obrażaniem Użytkowników, czy nie?:
"zwyczajnie manipulują, konfabulują, operują skojarzeniami i ogólnikami, czyli  mylą wiedzę z wyobrażeniami, a teorie z dowodami, przedstawiają wszystko w biało-czarnych barwach, czyli fanatyzują i łączą to z teoriami spiskowymi, objawieniami pseudoduchowymi, silnymi emocjami etc. - cały konglomerat który nagle staję się uświęcony..."
A nazywanie takich osób oszołomami?
To właśnie są te podwójne standardy, o które mi chodziło już wcześniej, a które zostały zlekceważone, "no..." coś tam coś tam.
Z góry dziękuję za zrozumienie.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2016-11-03, 12:40:23
Leszek
Była o tym chwilę wcześniej:
Jak są wpisy niezgodne z regulaminem i je czytasz, to je zgłaszaj do moderacji. Moderacja nie ma obowiązku czytania wszystkich postów. Zawsze można zgłosić posty niezgodne z regulaminem (jest taka opcja przy każdym poście w prawym dolnym rogu). Moderacja reaguje na takie zgłoszenia w miarę możliwości czasowych i dostępności do internetu. Jeśli są zasadne, to następuje odpowiednie działanie.
Moderacja nie odpowiada za subiektywny odbiór sytuacji przez poszczególne osoby i przypisywane temu intencje.

Przeczytaj regulamin forum i zacznij go stosować w praktyce http://przytomnyrozwoj.pl/index.php?topic=472.msg106815#msg106815 (http://przytomnyrozwoj.pl/index.php?topic=472.msg106815#msg106815)

Większość osób stosuje się bez problemu do regulaminu forum.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2016-11-03, 12:50:32
No i jeszcze jedno pytanie:
Czy ciągłe powtarzanie takiego tekstu pod adresem osób, które nie wyrażają zachwytu szczepionkami (w tym mnie), jest obrażaniem Użytkowników, czy nie?:
"zwyczajnie manipulują, konfabulują, operują skojarzeniami i ogólnikami, czyli  mylą wiedzę z wyobrażeniami, a teorie z dowodami, przedstawiają wszystko w biało-czarnych barwach, czyli fanatyzują i łączą to z teoriami spiskowymi, objawieniami pseudoduchowymi, silnymi emocjami etc. - cały konglomerat który nagle staję się uświęcony..."
A nazywanie takich osób oszołomami?
To właśnie są te podwójne standardy, o które mi chodziło już wcześniej, a które zostały zlekceważone, "no..." coś tam coś tam.
Z góry dziękuję za zrozumienie.
ten cytowany zwrot napisałem raz, ale że zacząłeś go nadinterpretowywać, cytować i przypisywać mi że uogólniam go na wszystkich związanych z ruchem antyszczepionkowym (sam przy tym deklarowałeś że nie jesteś antyszczepionkowcem) to się przewijał w kilku następnych postach (a nie ciągle hehe) , a był raptem podsumowaniem konkretnych przykładów które analizowałem wcześniej na forum, które pokazywały (przynajmniej mi) że ktoś tam manipulował danymi i normami , ktoś inny mylił teorie z dowodami etc.


 użycie słowa Oszołomiony na mój gust wywołuje odmienny oddźwięk niż oszołom,  to pierwsze wskazuje na działanie czynnika oszałamiającego ( np. ideologii, wpływów cudzych przekonań etc.) na jakąś osobę która ulega takim czynnikom,  a to drugie odbierane jest jako obraźliwe , ale ocena tego pewnie też jest indywidualna

jakoś jak pisałeś do mnie że konfabuluję to nie było to obraźliwe a teraz obrażasz się na to samo słowo użyte przez mnie? stosujesz podwójne standardy? prowokować lubisz ale źle znosisz to samo w stosunku do siebie? : )

dziękuję za zrozumienie ; ) 
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2016-11-03, 14:03:06
Frusky
Ten cytat, pełen bezpodstawnych inwektyw,  wybrałem jako jeden z co najmniej kilkudziesięciu, od których roi się w Twoich postach. Wybrałem go dlatego, że przekroczyłeś w nim wszelkie granice przyzwoitości. Dlatego zacząłem uzywać go PRZECIW Tobie i, jak się okazało, ta taktyka na jakis czas odniosła pozytywny skutek :) 
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2016-11-03, 14:27:02
Skutek odniosły w końcu cytowane konkrety (wcześniej nawet na prośbę ich nie było, tylko bezpodstawne oskarżenia), a nie używanie argumentów przeciwko komuś.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2016-11-03, 16:41:59
Były zgłaszane. Ale nie będę się upierać, bo może gdzieś "wyparowały"? 
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2016-11-03, 18:38:28
Frusky
Ten cytat, pełen bezpodstawnych inwektyw,  wybrałem jako jeden z co najmniej kilkudziesięciu, od których roi się w Twoich postach. Wybrałem go dlatego, że przekroczyłeś w nim wszelkie granice przyzwoitości. Dlatego zacząłem uzywać go PRZECIW Tobie i, jak się okazało, ta taktyka na jakis czas odniosła pozytywny skutek :)
ok, rozumiem że wybrałeś ten najstraszliwszy
 stwierdzenia, że ktoś sobie używa ogólników i skojarzeń, a przedstawia to jako fakty (podobnie jak wszelkie określenia z tego cytatu) to inwektywy i przekroczenie wszelkich granic przyzwoitości ... to zaprawdę twórcze podejście interpretacyjne, normalnie padłem : )

szkoda, że zamiast używać przeciw mnie (?) tego tekstu  czyli robić wokół tego sztuczny szum skrzywdzonego , nie wolałeś używać merytorycznych kontrargumentów, ale rozumiem że ich Ci jakby zbrakło w tamtym wątku i stąd ta strategia
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2016-11-03, 18:44:02
Ja pamiętam, że wreszcie zacząłeś się odwoływać do rzeczowych argumentów. I to uważam za nasz wspólny sukces, bo trudno z inwektywami dyskutować rzeczowo :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2016-11-03, 18:53:43
nie wiem gdzie i kiedy Ci się objawiły te inwektywy, ja pamiętam że to co zacytowałeś i odebrałeś jako przekroczenie wszelkich granic przyzwoitości,  to było podsumowanie tego co wyczytałem na  kilku soczystych stronach antyszczepionkowych i odnosiło się do argumentów ich autorów/autorek antyszczepionkowców, którym się na forum przyglądałem, przy tym sam twierdziłeś, że nie jesteś antyszczepionkowcem, więc nie wiem skąd u Ciebie nagle to osobiste odczucie obrazy i potrzeba walki ze stwierdzeniami opartymi na merytorycznych rozważaniach???
 
przykład pierwszy z brzegu:  gdy jakiś antyszczepionkowiec  twierdzi, że jakieś normy w szczepionkach są przekroczone, a ewidentnie nie są co można było sprawdzić, to czy nieprzyzwoitością jest nazwać to co robi manipulacją? a gdy ktoś operuje negatywnymi  skojarzeniami co do rtęci, kompletnie bez żadnego dalszego odróżniania, tylko ładuje to jako dowód na szkodliwość, to czy inwektywą jest nazwanie tego po imieniu i stwierdzenie że operuje skojarzeniami i przedstawia to jako fakty?
itd. itp.

więc gdzie i kiedy objawiły Ci się te inwektywy i przekroczenie granic przyzwoitości? a może nawet ta dyskusja też Cię obraża ? : ) 
 
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2016-11-03, 19:59:43
Ja sobie odpuszczam i Ty też odpuść.
Nie sądzę,żeby kogoś poza Tobą interesowały cytaty z Twoich wielu wypowiedzi.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Frisky w 2016-11-03, 20:07:45
hehe, rzucasz takie teksty o mnie zupełnie bez pokrycia a potem sobie odpuszczasz? ok, mnie ta dyskusja nudzi więc też odpuszczam Ci to ; )
Tytuł: Odp: Cechy urzeczywistnienia - różne pytania
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2017-09-11, 23:03:24
Ale się zdziwiłem. Okazuje się, że pisanie "z dupy" jest uznawane za przyzwoite, a pisanie OJP jest nieprzyzwoite. Cóż za rozróżniająca świadomość?
O Janie Pawle! :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2017-09-12, 09:35:30
Użyty skrót w twoim poście oznacza ostre przekleństwo.
Skrót od Jan Paweł, zapewne chodzi o tego ostatniego z pop kultury czyli II, to JP2 lub czasem JPII.

Taka rozróżniająca świadomość, która rozróżnia wydźwięk pewnych skrótów i sformułowań w ich rozumieniu społecznym:)

Jeśli ktoś użył sformułowania "z dupy", to można to zgłosić do moderacji. Chociaż nie jest to tak ostre, raczej kolokwializm, który zależy od kontekstu. 
Nie wszystko jest czytane na forum przez moderację, wszystkie zgłoszenia są rozpatrywane. 
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2017-09-12, 13:33:33
1. Trudno mi się do tego odnieść, bo w moim towarzystwie brak osób używających ostrych przekleństw. Może dlatego nie czytałem nigdy ostrego przekleństwa pisanego takim skrótem. No ale widzę,że Ty rozumiesz, o co chodzi.
2. Nie wiedziałem, że JP czy JPII czy JP2 to gwiazdy pop kultury. Myślałem, że zarówno jeden, jak i drugi, byli papieżami. Ale mogę sie mylić, bo przecież ostatnio poważnie uwsteczniłem sie duchowo. :)
Powodzenia
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2017-09-12, 14:15:58
3. Ze skrótami jest tak,że każdy je rozumie wg kodów swej podświadomości. Np, co znaczy OMG?
Dla znających angielski "O mój Boże!" A dla nie znających? Może np znaczyć "O Moje Guano" (czy coś podobnego) :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2017-09-12, 14:20:11
Almighty
Nazwa wątku "religia rozwojowców" powinna zostać zmieniona, bo insynuuje że ludzie tutaj propagują jakąś religię (bazującą na naukach i karmie) wobec której założyciel wątku jest w opozycji. W rzeczywistości pomieszało mu się w temacie tego co kto mówił tu o karmie, a nazwa wątku została.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2017-09-12, 16:05:46
Leszek
Nikt nie pisał "gwiazda pop kultura". To określenie to twoja interpretacja.
Może ta sytuacja jest dla Ciebie przydatna. Może poszerzyłeś swoją wiedzę o świecie, na temat skrótów i sformułowań, które istnieją w obiegu społecznym poza grupą, w której funcjonujesz.

Mariusz
Zaproponuj proszę inny tytuł wątku, który by oddawał trafnie jego treść.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Lynd Seagull w 2017-09-12, 16:10:01
Moim zdaniem temat wątku jest OK, bo oddaje to, co OP miał na myśli.
A kto się nie zgadza, może wejść do dyskusji :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2017-09-12, 16:15:26
Ponieważ na forum wrócił polityczny klimat i są zgłoszenia od uczestników na ten temat, to w najbliższych dniach zostanie to zmoderowane. Jakby ktoś chciał się rozkręcać w temacie, to szkoda czasu i energii na kolejne posty, ponieważ będzie to usunięte jako niezgodne z regulaminem tego forum.

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Facilite w 2017-09-12, 16:25:44
A to już nie ma wątków politycznych, do których można by przenieść posty?
To czemu w zakładce "Opcje wyglądu" jest coś takiego?

"Pokaż wątki polityczne:
Wątki polityczne będą wyświetlane w aktualnościach (np. "Magia i mistyka...")."

?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Karina w 2017-09-12, 16:34:57
A propo skrótów to nie wiem czy wiecie skąd się wzięło pochodzenie skrótów OK oraz Fuck ?

Oto ich geneza:

"Mam taką ciekawostke co do powstania słowa FUCK. Ten wyraz pojawił się w Anglii kiedy to kraj dotkniety był wieloma plagami przez co populacja spadła. Wtedy król wydał rozporzadzenie, żeby powstrzymać karanie cudzołóstwa. Pary, które chciały sie tego dopuścić dostawały od króla specjalną zgodę i wieszały na drzwiach karteczkę z napisem "Fornicate Under Command of the King" (Cudzołożyć na rozkaz króla) w skórcie: FUCK. :)"

"OK wzielo sie od tego, ze brytyjczycy ( albo amerykanie, nie pamietam ) gdy wracali z bitwy to niesli tabliczke z napisem "0K" co mialo oznaczac "0 Kills" czyli ze wszyscy wrocili cali i zdrowi.0 Killed "wiadomosc" ta byla przekazywana czy pokazywana przy powrocie wojsk i łatwiej napisać 0K niż 0 Killed, gdy pytno co i jak, odpowiadano. Hey, zero killed, a w ameryce 0 czytamy jako oł, czyli oł kej ;"

Myślę, że potrzeba troszkę dystansu i poczucia humoru na tym forum. OK ? ;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Karina w 2017-09-12, 16:43:14
A tytuł wątku może zostać tylko słowo religia bym dała w cudzysłowiu. "Religia" rozwojowców.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2017-09-12, 16:54:18
Jak by nie patrzeć, JP, czy JP II nie kojarzą mi się z POPKULTURĄ :)
No, ale może zaniżyłem swój poziom wibracji i ograniczyłem świadomość, więc głowy nie dam ")
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2017-09-12, 17:04:16
Felicite
Polityka zalała w pewnym momencie forum z inicjatywy kilku osób i ze względu na jazdy, zadymy i syf wokół tych tematów, został zmieniony regulamin (minęło już trochę czasu od tych zadym i sytuacja ta zabierała bez sensu sporo czasu i energii moderatorom).  Odstraszała też bardzo ludzi, którzy chcieli pisać ciekawe posty na inne tematy rozwojowe w kulturalny sposób bez przemocy i przekraczania ich granic, a osoby piszące o polityce w sposób deprecjonujący ludzi, destrukcyjny i prowokacyjny, to samo robiły w innych wątkach. Ta zmiana pomogła, żeby forum wróciło do swojej tematyki i zrobiło się lżej w komunikacji. To tak w dużym skrócie.

Karina
Humor się przydaje i jest fajny, dopóki nie wchodzi w przemoc słowną, szkodzenie, czy manipulowanie nim, przeciwko komuś.
Dopóki wszyscy mają zabawę, a nie jest to czyimś kosztem pod różnymi względami.
"No co ty, na żartach się nie znasz, przecież ja tylko głupka i sztywniaka, i to bez poczucia humoru z ciebie robię, bo przecież ja/my się świetnie bawimy", itp klimaty.
Humor bez przemocy jest OK i jest wtedy więcej FUCK w życiu:))

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Facilite w 2017-09-12, 17:12:12
Almighty,
aha, rozumiem. To może zmieńcie to info o wątkach politycznych w zakładce "Profil", bo wprowadza w błąd.
Np. ja, ponownie rejestrując się na forum, myślałam że wątki polityczne nadal funkcjonują. I nawet kiedyś chciałam ich poszukać (bo zaznaczyłam opcję, a wątków nie było), ale zrezygnowałam, bo coś innego mnie wtedy zaabsorbowało. Ale gdybym szukała, to tylko straciłabym czas.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Karina w 2017-09-12, 17:30:17
Almighty

To fakt, ze Leszek lubuje się w żartach i potępianiu czyimś kosztem i tu należy stawiać granicę, ale czepianie sie do tego skrótu to już była lekka przesada. 

Więc nauczmy się bawić tak, aby było OK :)


Leszku

a dla Ciebie proponuję dwa artykuły do poczytania, może się czymś zainspirujesz :)

http://www.przemianaumyslu.pl/od-wspoluzaleznienia-do-uwolnienia/
oraz
http://www.przemianaumyslu.pl/uwolnienie-od-samopotepienia/
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: dżonny w 2017-09-12, 17:37:29
Almighty
Nazwa wątku "religia rozwojowców" powinna zostać zmieniona, bo insynuuje że ludzie tutaj propagują jakąś religię (bazującą na naukach i karmie) wobec której założyciel wątku jest w opozycji. W rzeczywistości pomieszało mu się w temacie tego co kto mówił tu o karmie, a nazwa wątku została.

Nie bardzo rozumiem... "a nazwa wątku została" - nie widzę powodu, by nie miała zostać, bo dalej podtrzymuje obserwacje z jakimi założyłem ten watek.
A jesli chodzi o to, że mi się pomieszało (czyli nieświadomie przejąłem błędny system przekonań dot. sfer duchowych, o czym pisałem) pod wpływem tego co inni pisali o karmie tu i nie tylko, to przecież tym bardziej nie wiem co cię w tym tak boli, trzeba zadbać o to by się innym nie pomieszało tudzież odmieszało :)

Co do słówka Religia to całkiem pasuje i wyraża charakter i jakość wierzeń o których pisałem.

Cytuj
Religia – system wierzeń i praktyk, określający relację pomiędzy różnie pojmowaną sferą sacrum (świętością) i sferą boską, a określonym społeczeństwem, grupą lub jednostką. Manifestuje się ona w wymiarze doktrynalnym (doktryna, wiara), w czynnościach religijnych (np. kult czy rytuały), w sferze społeczno-organizacyjnej (wspólnota religijna, np. Kościół) i w sferze duchowości indywidualnej (m.in. mistyka).

Ale jak komuś nie pasuje i to taki wielki problem, to może być ów wspomniany "system wierzeń" .Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: dżonny w 2017-09-12, 17:41:34
Ponieważ na forum wrócił polityczny klimat i są zgłoszenia od uczestników na ten temat, to w najbliższych dniach zostanie to zmoderowane.

Polityczny klimat ?? A gdzie ?

Tylko nie mow, że klimatem nazywa się te 1 - 2 posty ktore napisalem gdzieś tydzien temu i że ktoś to zgłosił ?

Bo padne ;-)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2017-09-12, 18:35:40
Lynd
Moim zdaniem temat wątku jest OK, bo oddaje to, co OP miał na myśli.
To się chyba nazywa poprawność polityczna. Nie idź tą drogą ! :-)

Dżony
Uroiło ci się, że od nas szły  presje, żeby z lęku przed karmą nadstawiać drugi policzek
Na tej bazie stworzyłeś tytuł wątku, że niby wkładalismy ci do głowy jakąś religię co ci zaszkodziła.
Ustaliliśmy w międzyczasie, że karma działa inaczej. A ty nadal chcesz utrzymać tytuł wątku przypisujący nieciekawe intencje osobom tu piszącym? Ja rozumiem że ostatnio narasta moda na to, żeby komuś dopiepszyć :-(

Jak powinien wyglądać akceptowalny tytuł?

Myślałem, żeby to przenieść do wątku "karma agresora i ofiary" . Mnożenie wątków jest niecelowe jeśli nie ma strasznie dużo postów, bo później są problemy ze znalezieniem czegoś jak ktoś jest nowy.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2017-09-12, 18:45:39
Dożyliśmy takich czasów, że historia staje się polityką, socjologia i psychologia również. A tu nawet i pedagogika oo Salezjanów :) Nawet matematyka wchodzi do polityki, gdyż jest narzędziem ekonomii, a to przecież nie nauka, tylko zbiór pobożnych życzeń na zamówienie polityczne :)
Niektórzy zawyliby z przerażenia czytając wypowiedzi hinduskiego guru śri Aurobindo, czy Mahatmy Ghandiego.
Nawet spirala domaciczna staje się sprawą i polityczną, i duchową, i religijną. To nie nasza wina. Ale pewne sprawy trzeba przemyśleć, zanim się zacznie wpadać w amok i zgłaszać do Moderatora. Więcej przytomności życzę zbulwersowanym :) I więcej jasności umysłu.

Mnie z kolei nie podoba się stosowanie kryteriów "poprawności politycznej" w rozwoju duchowym, gdyż stanowi to poważne zagrożenie dla rozwoju i duchowego, i intelektualnego, który jest konieczny, żeby zrozumieć pojęcia i zjawiska duchowe :) I żeby w końcu nie przeklinać Boga, "że do czegoś takiego dopuścił".
No i... takie podejście świadczy, że dla niektórych kryteria polityczne są nadrzędne nad duchowością. Tak wychodzi, niezależnie od deklarowanych intencji. Radzę się nad tym zastanowić, bo niektórzy właśnie już maczają  łapki w nocnikach. A smród z takiej "duchowości" będzie coraz większy. Cynizm OMC rozwojowców zostaje coraz częściej demaskowany. Podstępne ataki psychomanipulatorów społecznych mają sens, kiedy stanowią zaskoczenie. Kiedy się przemyśli sprawę i zaskoczenie minie, okazuje się, że drugim razem już się nie da zmanipulować nieświadomych niczego ofiar. Bo po chwili zaskoczenia (dłuższej lub krótszej) ludzie odzyskują sprawność umysłów. Nie wszyscy, ale większość jednak tak.
I to jest ta iskierka nadziei, którą widzę :)


Karina
Linkowanych art. nie pochwalę, bo gdybym to uczynił, osoby które powinny je przeczytac, na pewno je pominą. Taka wywalanka :)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: dżonny w 2017-09-12, 18:46:50
Mariusz

Nie pisałem, że "wyście" mi coś wkładali do głowy, tylko, że wiele osób "rozwijających się duchowo" ma przekonania związane z karmą i pewnie innymi rzeczami, które pełnią taką rolę, jak religia, czyli obciążającą (nie było powiedziane, że wszyscy przekazują takie wierzenia/ przekonania)

Cytuj
Ustaliliśmy w międzyczasie, że karma działa inaczej.

To ja napisałem zakładając wątek, że karma działa inaczej niż wielu osobom się wydaje. Mamy tu jakieś pomieszanie z poplątaniem, może bardziej rozwojowo będzie jak się zastanowisz dlaczego ci to tak przeszkadza.

PS karma agresora i ofiary to jest zupełnie inny temat niż system wierzeń w kręgach rozwojowych.


Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2017-09-12, 18:53:48
.... Dżony napisałeś
"Pozbywam się lęku przed karmą / zwrotem karmicznym, ktory nabyłem od rozwojowców na forum. "

Mogłeś ten lęk nabyć od buddystów lub hinduistów ale nie tutaj


Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: dżonny w 2017-09-12, 18:56:56
dlaczego nie tutaj ? wiesz lepiej ode mnie ?

przecież wyraźnie opisałem  i to na przykładach , że od rozwojowców, nie pamiętam których, to takie obiegowe przekonania, które krążą od dawna
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Facilite w 2017-09-12, 19:00:43
Polityczny klimat ?? A gdzie ?

Tylko nie mow, że klimatem nazywa się te 1 - 2 posty ktore napisalem gdzieś tydzien temu i że ktoś to zgłosił ?

Bo padne ;-)

Dżonny,
to nie chodziło o Twoje posty, ale o inne, które w międzyczasie wyleciały.
Jak tylko się pojawiły, to wątek został zamknięty. Tak szybko, że nie zdążyłam się wypowiedzieć ;) No a potem znów otwarli, ale "polityczne" posty zostały usunięte.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Karina w 2017-09-12, 19:05:27
Leszek

Spoko :)

Te artykuły już linkowałam wcześniej jak Cie nie było na forum więc ,jest szansa, ze ktoś przeczytał ;)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: dżonny w 2017-09-12, 19:29:50
Jak powinien wyglądać akceptowalny tytuł?

Myślałem, żeby to przenieść do wątku "karma agresora i ofiary" . Mnożenie wątków jest niecelowe jeśli nie ma strasznie dużo postów, bo później są problemy ze znalezieniem czegoś jak ktoś jest nowy.

To łatwiej coś znalaźć jak wątek ma 60 stron ?

Mariusz i pomyśl 3 x zanim coś jeszcze napiszesz na ten temat, bo w każdym poście piszesz jakąś nieprzytomną analize na moj temat i nie chce mi się z TWOICH TEORII więcej tłumaczyć, bo to tak jak bym musial obmywac się z blota, a ty przyjdziesz i bezmyslnie znowu mnie nim rzucisz.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2017-09-12, 19:41:23
dlaczego nie tutaj ? wiesz lepiej ode mnie ?

przecież wyraźnie opisałem  i to na przykładach , że od rozwojowców, nie pamiętam których, to takie obiegowe przekonania, które krążą od dawna
Bo tutaj były inspiracje żeby wychodzić z roli ofiary, rozwijac niewinność itp. jak miałeś wątpliwości to
trzeba było zapoznać sie z wątkiem
http://przytomnyrozwoj.pl/index.php?topic=463.msg25895#msg25895  lub zapytać

Poza tym jest jeszcze właściwy lęk przed karmą (to do pierwszego postu z wątku o religii rozwojowców)


Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2017-09-12, 19:45:00
To łatwiej coś znalaźć jak wątek ma 60 stron ?

Mariusz i pomyśl 3 x zanim coś jeszcze napiszesz na ten temat, bo w każdym poście piszesz jakąś nieprzytomną analize na moj temat i nie chce mi się z TWOICH TEORII więcej tłumaczyć, bo to tak jak bym musial obmywac się z blota, a ty przyjdziesz i bezmyslnie znowu mnie nim rzucisz.

 Jak  ktoś będzie chciał znaleźć coś o rozumieniu prawa karmy w odniesieniu do problematyki kat-ofiara to będzie szukał w wątku "religia rozwojowców" czy "karma agresora i ofiary" ?
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: dżonny w 2017-09-12, 19:54:17
itp. jak miałeś wątpliwości to
trzeba było zapoznać sie z wątkiem
http://przytomnyrozwoj.pl/index.php?topic=463.msg25895#msg25895  lub zapytać

Poza tym jest jeszcze właściwy lęk przed karmą (to do pierwszego postu z wątku o religii rozwojowców)

Właściwy lęk przed karmą? O_O
No to powoli wyłazi czemu tak jesteś przywiązany do pewnego stanu rzeczy i boli gdy się go obala.

Nie miałem żadnych wątpliwości, ani nie wiem o co miałem pytać ? i gdzie ja tam coś wspominałem o roli ofiary ? Tamten wątek nie ma służyć tłumaczeniu prawa karmy a obnażać błędne przekonania w tematach RD.
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2017-09-12, 20:37:42
To poproś o zmianę nazwy na błędne przekonania w RD. Reszty sugestii z ostatniego posta nie chce mi się prostować
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: dżonny w 2017-09-12, 20:43:55
Przecież napisalem , że wg mnie nazwa jest ok :D wiec po co mam prosic

Chyba , że to jakieś polecenie do mnie :D
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: dżonny w 2017-09-12, 21:25:22
Jak by już admin sie uparł to bardziej sens oddałoby np: szkodliwe przekonania i nie w RD bo RD to czysty proces, a u ludzi związanych z RD, na tematy "duchowe"
ale po co komplikować ?

Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: healingintelect w 2017-09-13, 00:30:26
Tytuł był dla mnie jak najbardziej ok. Raczej chodzi o akceptację intencji rozmówcy. Według mnie, pewne tematy przybierają formę urojeń i zaślepienia, tylko i wyłącznie przez niepotrzebne rozbudowywane definicje. Dla rozwojowców, jasne jest, że podobne przyciąga podobne,ot cała karma. Cały myk polega na uświdomieniu sobie, co się do siebie przyciąga i jak się tego pozbyć. Inne praktyki typu: ochrony, lustra, zaklęcia, tylko odciąga nieuniknione, czyli zwrot swoich pragnień " zwrotu karmy"
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2017-09-14, 19:09:51
Forum Przytomny Rozwój Duchowy przekształciło się w dniu 15 grudnia 2017 roku w forum dla rozwoju POZYTYWNE INSPIRACJE
Tytuł został poszerzony o słowa założyciela wątku i zgodnie z innymi sugestiami. Teraz brzmi:
"Religie rozwojowców - szkodliwe przekonania"

Dobrego wieczoru:)
Tytuł: Odp: Kącik uwag do moderacji
Wiadomość wysłana przez: AlohaState w 2019-01-11, 23:00:07
W związku ze zmianami technicznymi na serwerze, forum było czasowo niedostępne. Prace zostały zakończone i wszystko powinno działać prawidłowo.
W przypadku pojawienia się problemów technicznych prosimy o kontakt.