Autor Wątek: Kącik uwag do moderacji  (Przeczytany 66118 razy)

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-11-03, 12:26:05 »
Bardzo ciekawa interpretacja. MOCNO naciągana.
A jak zinterpretować przekonanie moderatora, że obraziłem Użytkowników pisząc, że  pani Basia, ikona lewicy, nie ma pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej?
Czyżby p. Basia, autorka niepoważnego artykułu, była naszym Użytkownikiem?

To chyba przewrażliwienie na moim punkcie, bo co innego?

AlohaState

  • Administrator
  • Wiadomości: 419
    • pozytywneinspiracje.com
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-11-03, 12:09:53 »
Biorąc pod uwagę, że masz niektórych użytkowników tego forum za sceptyków, to stwierdzenie "sceptyczne oszołomy!" jest obraźliwe.
To nie jest tak, że "swoich" użytkowników moderacja ma chronić, a innych można wyzywać. Pisanie o kimkolwiek w taki sposób jest obraźliwe, atakujące i narusza regulamin forum w kilku miejscach.
"ZABRONIONA jest na forum PRZEMOC SŁOWNA.
Przemoc słowną definiuje się jako krytykanctwo, obrażanie, celowe złośliwości w wypowiedziach na temat innych ludzi, traktowanie zdania innych zawsze jako nieadekwatne lub złe, nie słuchanie innych, wyszydzanie, umniejszanie znaczenia innych ludzi, używanie wyzwisk i słów o zabarwieniu umniejszającym do określania charakteru innych ludzi, komentowanie w przykry sposób zachowań i słów drugiej osoby, złośliwe żartowanie. Uwagi mogą być wypowiedziane agresywnie, ale także z uśmiechem."

Niejeden raz były też prośby o nie nadużywanie krzykliwej formy wypowiedzi przez pogrubianie, wykrzykniki (!) i drukowane litery.


« Ostatnia zmiana: 2016-11-03, 12:24:30 wysłana przez almighty »

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-11-03, 12:03:29 »
Dostałem takie coś:
"Otrzymałeś ostrzeżenie za Obrażanie innych użytkowników in regards to the message:
Odp: Wpływ złych energii - ochrona.."

No i masz! Okazuje się,że naśmiewanie się z bezpodstawnych wymysłów sceptyków jest OBRAŻENIEM Użytkowników?
Przecież to nie było skierowane personalnie. Więc nie moja wina, że sceptyk poczuł się obrażony!
A moze obraziłem autora bzdur wypisywanych w Wiki nie wiedząc, że jest on naszym Forumowiczem? :)
tO BY dopiero był numer!

AlohaState

  • Administrator
  • Wiadomości: 419
    • pozytywneinspiracje.com
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-11-03, 11:34:52 »
Tak było przez kilka miesięcy, że Lynd nie moderował postów Leszka, zgodnie z ustaleniami. To nie było jednak na zawsze, jeśli sytuacja tego wymaga, gdy coś jest w kontekście innych moderowanych wpisów i cały ciąg wypowiedzi różnych osób jest zmoderowany zgodnie z regulaminem.
Leszek sam optował za moderacją treści negatywizujcych i politycznych na tym forum i nie stosuje się do tej zasady, więc egzekwowanie specjalnych praw od innych dla siebie, niechęć do moderatora, emocjonowanie się tym i rozliczanie z uzasadnionych koniecznością działań (gdy nie ma innych moderatorów na forum, a coś się zauważy niezgodnego z zasadami forum co nakręca negatywizowanie i politykowanie) jest bezpodstawne.


Większość osób stosuje się bez problemu do regulaminu forum.
« Ostatnia zmiana: 2016-11-03, 12:11:53 wysłana przez almighty »

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-11-03, 10:54:02 »
Wobec zapewnień, że Lynd nie moderuje i nie usuwa moich postów, jestem zdziwiony i zniesmaczony faktem, że jednak ingeruje w moje wpisy. Co zresztą zauważam nie tylko ja, ale też zauważył kopergamin.

AlohaState

  • Administrator
  • Wiadomości: 419
    • pozytywneinspiracje.com
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-11-03, 10:13:03 »
Wszystkich obowiązuje ten sam regulamin.
Regulamin forum http://przytomnyrozwoj.pl/index.php?topic=472.msg106815#msg106815

Moderacja nie ma obowiązku czytania wszystkich postów. Zawsze można zgłosić posty niezgodne z regulaminem (jest taka opcja przy każdym poście w prawym dolnym rogu). Moderacja reaguje na takie zgłoszenia w miarę możliwości czasowych i dostępności do internetu. Jeśli są zasadne, to następuje odpowiednie działanie.
Moderacja nie odpowiada za subiektywny odbiór sytuacji przez poszczególne osoby i przypisywane temu intencje.



« Ostatnia zmiana: 2016-11-03, 10:52:43 wysłana przez almighty »

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-11-01, 17:42:03 »
Raczej są reakcją na posty Frisky, któremu wolno znacznie więcej niż mnie.

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-11-01, 13:32:17 »
Kopergamin,
LYNDU NO CUT, LYNDU SMASH

Oraz: pozytywną opinią nie jest wypowiedź o negatywnej opinii kogoś innego. Pozytywne byłoby, gdyby lud przejął środki produkcji. Lub gdyby każdy z ludu założył firmę.

Leszek,
Rzuciłem okiem na ostatnią stronę logu moderacji, i w usunięciach/edycjach Twoje posty idą łeb w łeb z postami Jaskra.

kopergamin

  • Gość
[#]   « 2016-10-31, 01:23:45 »
z przykrością dołączam się do gorzkich żali

Lyndu, czemuż usunąłeś złote myśli towarzysza Zandberga z "Pozytywnych opinii", mogłeś przecież zostawić Leszka aprobujące "Zandberg tu dobrze gada", wycinając tylko te dalsze fantazje o Nowackiej :-)

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-10-30, 21:57:28 »
Nie podoba mi się stosowanie podwójnych standardów przez Moderację.

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-10-25, 22:13:17 »
Mariusz, Lynd - dziekuję :)

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-10-25, 16:44:08 »
Dokładnie :)
Profil / profil forum /  Lista znajomych/ignorowanych / Edytuj listę ignorowanych

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-10-25, 16:24:04 »
Możesz producenta nieciekawych postów dodać do ignorowanych użytkowników. Chociaz nie działa to najlepiej bo mimo wszystko wyświetla się że taka osoba napisała post tylko jest ukryty i widać wiadomość "ignorujesz tego uzytkownika....." :-)

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-10-25, 15:28:29 »
Jak można zablokować posty ? Nie chce czytać pewnych postów.

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-10-21, 19:18:45 »
Michał,

Zostały wywalone posty narzekające na PIS i PO z wątku "Pozytywne opinie o działaniach politycznych i społecznych. Dla osób przytomnych."   , jako że narzekanie nic  nie ma wspólnego z tematem wątku. Pozostałe wątki polityczne zostały tymczasowo zamknięte, aby zmniejszyć ilość postów niezwiazanych z duchowością. Administracja i moderacja po naradzie stwierdziła, że tego typu negatywizujace posty są bardziej przejawem misji uświadamiania innych. A tu wolimy skupić się na zmianach samych siebie.

Na tematy polityczne swobodnie można rozmawiać na siostrzanym forum :)

Jeśli masz jakiś swój cenny post, który został usunięty, wyślij PW to przekleję Ci go w odpowiedzi.