Autor Wątek: Kącik uwag do moderacji  (Przeczytany 66096 razy)

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-09-12, 18:45:39 »
Dożyliśmy takich czasów, że historia staje się polityką, socjologia i psychologia również. A tu nawet i pedagogika oo Salezjanów :) Nawet matematyka wchodzi do polityki, gdyż jest narzędziem ekonomii, a to przecież nie nauka, tylko zbiór pobożnych życzeń na zamówienie polityczne :)
Niektórzy zawyliby z przerażenia czytając wypowiedzi hinduskiego guru śri Aurobindo, czy Mahatmy Ghandiego.
Nawet spirala domaciczna staje się sprawą i polityczną, i duchową, i religijną. To nie nasza wina. Ale pewne sprawy trzeba przemyśleć, zanim się zacznie wpadać w amok i zgłaszać do Moderatora. Więcej przytomności życzę zbulwersowanym :) I więcej jasności umysłu.

Mnie z kolei nie podoba się stosowanie kryteriów "poprawności politycznej" w rozwoju duchowym, gdyż stanowi to poważne zagrożenie dla rozwoju i duchowego, i intelektualnego, który jest konieczny, żeby zrozumieć pojęcia i zjawiska duchowe :) I żeby w końcu nie przeklinać Boga, "że do czegoś takiego dopuścił".
No i... takie podejście świadczy, że dla niektórych kryteria polityczne są nadrzędne nad duchowością. Tak wychodzi, niezależnie od deklarowanych intencji. Radzę się nad tym zastanowić, bo niektórzy właśnie już maczają  łapki w nocnikach. A smród z takiej "duchowości" będzie coraz większy. Cynizm OMC rozwojowców zostaje coraz częściej demaskowany. Podstępne ataki psychomanipulatorów społecznych mają sens, kiedy stanowią zaskoczenie. Kiedy się przemyśli sprawę i zaskoczenie minie, okazuje się, że drugim razem już się nie da zmanipulować nieświadomych niczego ofiar. Bo po chwili zaskoczenia (dłuższej lub krótszej) ludzie odzyskują sprawność umysłów. Nie wszyscy, ale większość jednak tak.
I to jest ta iskierka nadziei, którą widzę :)


Karina
Linkowanych art. nie pochwalę, bo gdybym to uczynił, osoby które powinny je przeczytac, na pewno je pominą. Taka wywalanka :)

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-09-12, 18:35:40 »
Lynd
Moim zdaniem temat wątku jest OK, bo oddaje to, co OP miał na myśli.
To się chyba nazywa poprawność polityczna. Nie idź tą drogą ! :-)

Dżony
Uroiło ci się, że od nas szły  presje, żeby z lęku przed karmą nadstawiać drugi policzek
Na tej bazie stworzyłeś tytuł wątku, że niby wkładalismy ci do głowy jakąś religię co ci zaszkodziła.
Ustaliliśmy w międzyczasie, że karma działa inaczej. A ty nadal chcesz utrzymać tytuł wątku przypisujący nieciekawe intencje osobom tu piszącym? Ja rozumiem że ostatnio narasta moda na to, żeby komuś dopiepszyć :-(

Jak powinien wyglądać akceptowalny tytuł?

Myślałem, żeby to przenieść do wątku "karma agresora i ofiary" . Mnożenie wątków jest niecelowe jeśli nie ma strasznie dużo postów, bo później są problemy ze znalezieniem czegoś jak ktoś jest nowy.

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-09-12, 17:41:34 »
Ponieważ na forum wrócił polityczny klimat i są zgłoszenia od uczestników na ten temat, to w najbliższych dniach zostanie to zmoderowane.

Polityczny klimat ?? A gdzie ?

Tylko nie mow, że klimatem nazywa się te 1 - 2 posty ktore napisalem gdzieś tydzien temu i że ktoś to zgłosił ?

Bo padne ;-)

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-09-12, 17:37:29 »
Almighty
Nazwa wątku "religia rozwojowców" powinna zostać zmieniona, bo insynuuje że ludzie tutaj propagują jakąś religię (bazującą na naukach i karmie) wobec której założyciel wątku jest w opozycji. W rzeczywistości pomieszało mu się w temacie tego co kto mówił tu o karmie, a nazwa wątku została.

Nie bardzo rozumiem... "a nazwa wątku została" - nie widzę powodu, by nie miała zostać, bo dalej podtrzymuje obserwacje z jakimi założyłem ten watek.
A jesli chodzi o to, że mi się pomieszało (czyli nieświadomie przejąłem błędny system przekonań dot. sfer duchowych, o czym pisałem) pod wpływem tego co inni pisali o karmie tu i nie tylko, to przecież tym bardziej nie wiem co cię w tym tak boli, trzeba zadbać o to by się innym nie pomieszało tudzież odmieszało :)

Co do słówka Religia to całkiem pasuje i wyraża charakter i jakość wierzeń o których pisałem.

Cytuj
Religia – system wierzeń i praktyk, określający relację pomiędzy różnie pojmowaną sferą sacrum (świętością) i sferą boską, a określonym społeczeństwem, grupą lub jednostką. Manifestuje się ona w wymiarze doktrynalnym (doktryna, wiara), w czynnościach religijnych (np. kult czy rytuały), w sferze społeczno-organizacyjnej (wspólnota religijna, np. Kościół) i w sferze duchowości indywidualnej (m.in. mistyka).

Ale jak komuś nie pasuje i to taki wielki problem, to może być ów wspomniany "system wierzeń" .




Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-09-12, 17:30:17 »
Almighty

To fakt, ze Leszek lubuje się w żartach i potępianiu czyimś kosztem i tu należy stawiać granicę, ale czepianie sie do tego skrótu to już była lekka przesada. 

Więc nauczmy się bawić tak, aby było OK :)


Leszku

a dla Ciebie proponuję dwa artykuły do poczytania, może się czymś zainspirujesz :)

http://www.przemianaumyslu.pl/od-wspoluzaleznienia-do-uwolnienia/
oraz
http://www.przemianaumyslu.pl/uwolnienie-od-samopotepienia/

Facilite

  • Gość
[#]   « 2017-09-12, 17:12:12 »
Almighty,
aha, rozumiem. To może zmieńcie to info o wątkach politycznych w zakładce "Profil", bo wprowadza w błąd.
Np. ja, ponownie rejestrując się na forum, myślałam że wątki polityczne nadal funkcjonują. I nawet kiedyś chciałam ich poszukać (bo zaznaczyłam opcję, a wątków nie było), ale zrezygnowałam, bo coś innego mnie wtedy zaabsorbowało. Ale gdybym szukała, to tylko straciłabym czas.

AlohaState

  • Administrator
  • Wiadomości: 419
    • pozytywneinspiracje.com
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-09-12, 17:04:16 »
Felicite
Polityka zalała w pewnym momencie forum z inicjatywy kilku osób i ze względu na jazdy, zadymy i syf wokół tych tematów, został zmieniony regulamin (minęło już trochę czasu od tych zadym i sytuacja ta zabierała bez sensu sporo czasu i energii moderatorom).  Odstraszała też bardzo ludzi, którzy chcieli pisać ciekawe posty na inne tematy rozwojowe w kulturalny sposób bez przemocy i przekraczania ich granic, a osoby piszące o polityce w sposób deprecjonujący ludzi, destrukcyjny i prowokacyjny, to samo robiły w innych wątkach. Ta zmiana pomogła, żeby forum wróciło do swojej tematyki i zrobiło się lżej w komunikacji. To tak w dużym skrócie.

Karina
Humor się przydaje i jest fajny, dopóki nie wchodzi w przemoc słowną, szkodzenie, czy manipulowanie nim, przeciwko komuś.
Dopóki wszyscy mają zabawę, a nie jest to czyimś kosztem pod różnymi względami.
"No co ty, na żartach się nie znasz, przecież ja tylko głupka i sztywniaka, i to bez poczucia humoru z ciebie robię, bo przecież ja/my się świetnie bawimy", itp klimaty.
Humor bez przemocy jest OK i jest wtedy więcej FUCK w życiu:))

« Ostatnia zmiana: 2017-09-12, 17:08:04 wysłana przez almighty »

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-09-12, 16:54:18 »
Jak by nie patrzeć, JP, czy JP II nie kojarzą mi się z POPKULTURĄ :)
No, ale może zaniżyłem swój poziom wibracji i ograniczyłem świadomość, więc głowy nie dam ")

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-09-12, 16:43:14 »
A tytuł wątku może zostać tylko słowo religia bym dała w cudzysłowiu. "Religia" rozwojowców.

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-09-12, 16:34:57 »
A propo skrótów to nie wiem czy wiecie skąd się wzięło pochodzenie skrótów OK oraz Fuck ?

Oto ich geneza:

"Mam taką ciekawostke co do powstania słowa FUCK. Ten wyraz pojawił się w Anglii kiedy to kraj dotkniety był wieloma plagami przez co populacja spadła. Wtedy król wydał rozporzadzenie, żeby powstrzymać karanie cudzołóstwa. Pary, które chciały sie tego dopuścić dostawały od króla specjalną zgodę i wieszały na drzwiach karteczkę z napisem "Fornicate Under Command of the King" (Cudzołożyć na rozkaz króla) w skórcie: FUCK. :)"

"OK wzielo sie od tego, ze brytyjczycy ( albo amerykanie, nie pamietam ) gdy wracali z bitwy to niesli tabliczke z napisem "0K" co mialo oznaczac "0 Kills" czyli ze wszyscy wrocili cali i zdrowi.0 Killed "wiadomosc" ta byla przekazywana czy pokazywana przy powrocie wojsk i łatwiej napisać 0K niż 0 Killed, gdy pytno co i jak, odpowiadano. Hey, zero killed, a w ameryce 0 czytamy jako oł, czyli oł kej ;"

Myślę, że potrzeba troszkę dystansu i poczucia humoru na tym forum. OK ? ;)
« Ostatnia zmiana: 2017-09-12, 16:41:06 wysłana przez Karina »

Facilite

  • Gość
[#]   « 2017-09-12, 16:25:44 »
A to już nie ma wątków politycznych, do których można by przenieść posty?
To czemu w zakładce "Opcje wyglądu" jest coś takiego?

"Pokaż wątki polityczne:
Wątki polityczne będą wyświetlane w aktualnościach (np. "Magia i mistyka...")."

?

AlohaState

  • Administrator
  • Wiadomości: 419
    • pozytywneinspiracje.com
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-09-12, 16:15:26 »
Ponieważ na forum wrócił polityczny klimat i są zgłoszenia od uczestników na ten temat, to w najbliższych dniach zostanie to zmoderowane. Jakby ktoś chciał się rozkręcać w temacie, to szkoda czasu i energii na kolejne posty, ponieważ będzie to usunięte jako niezgodne z regulaminem tego forum.


Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-09-12, 16:10:01 »
Moim zdaniem temat wątku jest OK, bo oddaje to, co OP miał na myśli.
A kto się nie zgadza, może wejść do dyskusji :)

AlohaState

  • Administrator
  • Wiadomości: 419
    • pozytywneinspiracje.com
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-09-12, 16:05:46 »
Leszek
Nikt nie pisał "gwiazda pop kultura". To określenie to twoja interpretacja.
Może ta sytuacja jest dla Ciebie przydatna. Może poszerzyłeś swoją wiedzę o świecie, na temat skrótów i sformułowań, które istnieją w obiegu społecznym poza grupą, w której funcjonujesz.

Mariusz
Zaproponuj proszę inny tytuł wątku, który by oddawał trafnie jego treść.

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-09-12, 14:20:11 »
Almighty
Nazwa wątku "religia rozwojowców" powinna zostać zmieniona, bo insynuuje że ludzie tutaj propagują jakąś religię (bazującą na naukach i karmie) wobec której założyciel wątku jest w opozycji. W rzeczywistości pomieszało mu się w temacie tego co kto mówił tu o karmie, a nazwa wątku została.