Autor Wątek: Wegetarianizm  (Przeczytany 26312 razy)

Inga

  • Gość
[#]   « 2014-06-17, 14:42:05 »
Udało mi się kupić nie pryskane.
Poczytałam w internecie i wiem że można te truskawki odróżnić po wyglądzie.
Te sztucznie dojrzewane są mocno wybarwione, mocno błyszczące i wszystkie jednakowo dojrzałe. Wyglądają bardzo apetycznie i ludzie je chętniej kupują.
Dzisiaj znów były kolejki do tych pryskanych a obok facet miał dużo brzydsze, nie pryskane i nikt u niego nie kupował.
W tej sytuacji na drugi rok będą tylko pryskane.
A ludzie widocznie mają na tyle silne przewody pokarmowe że nie czują się źle po tej truciźnie.

Wilson

  • Wiadomości: 774
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2014-06-17, 12:27:29 »
Nie wiem gdzie to wrzucić, tak mi wpadło przypadkiem -herbatka z czystka w dzień i w nocy do pomocy :)
http://www.planetazdrowie.pl/

KorneliaX

  • Wiadomości: 848
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-06-16, 22:25:35 »
Też mnie raz żołądek bolał w tym roku po truskawkach.

Grażyna Anna

  • Gość
[#]   « 2014-06-16, 19:47:21 »
Albo od działkowców. Działkowcom nie zależy na ty by były szybko. Wiec tego rodzaju oprysków nie stosują.

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2014-06-16, 19:07:11 »
Mnie dzisiaj facet opowiadał, że oni pryskają na przyśpieszenie dojrzewania. Rano opryskają a wieczorem, gdy wszystkie dojrzeją to zbierają. Bo dwa razy im sie nie opłaca zbierać.
Kilka razy już póbowałam jesć truskawki i za każdym  razem mam takie bóle brzucha. I to po niewielkiej ilośći.
A mam takie braki wit c i chciałam ją sobie uzupełnić. Tak bardzo mi sie chce truskawek.

nie wiem co ci poradzić, chyba większość sprzedających również tych na małych targowiskach kupuje truskawki od plantatorów, a ci nie przebierają w środkach żeby ograniczać koszty i zwiększać zyski

trzeba by mieć zaufanego rolnika i od niego kupować z plantacji gdzie się mało pryska

Inga

  • Gość
[#]   « 2014-06-16, 18:58:07 »
Rano rozmawiałam z mamą a potem bardzo się źle czułam. Doszłam do tego że mama mi wysłała życzenie- oby ci się nic nie udawało.
Poszłam potem do sklepu i nie udąło mi sie tam załatwić tego co chciałam z na co długo czekałam. Potem poszłam na plac i kupiłam 5 kg truskawek. Okazało się że zatrute i trzeba wyrzucić.
Cały czas pobrzemiawają ze mnie te słowa- oby ci się nic nie udawało.

Inga

  • Gość
[#]   « 2014-06-16, 18:48:51 »
Mnie dzisiaj facet opowiadał, że oni pryskają na przyśpieszenie dojrzewania. Rano opryskają a wieczorem, gdy wszystkie dojrzeją to zbierają. Bo dwa razy im sie nie opłaca zbierać.
Kilka razy już póbowałam jesć truskawki i za każdym  razem mam takie bóle brzucha. I to po niewielkiej ilośći.
A mam takie braki wit c i chciałam ją sobie uzupełnić. Tak bardzo mi sie chce truskawek.

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2014-06-16, 18:44:56 »
w tym roku mogli sporo pryskać żeby chronić truskawki przed gniciem bo było bardzo mokro i owoce gniły  nawet jak były jeszcze zielone

po truskawkach z mojej ekologicznej uprawy i nic mi się złego nie dzieje :-)

Inga

  • Gość
[#]   « 2014-06-16, 16:41:49 »
Co wiecie o opryskach truskawek? Mam bóle brzucha i wzdęcia po zjedzeniu truskawek.

KorneliaX

  • Wiadomości: 848
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-06-14, 20:49:42 »
Gratulacje Inga, to korzystna zmiana :)

http://strakman.com/
Fajne artykuły o diecie wegańskiej na tej stronie.

Inga

  • Gość
[#]   « 2014-06-14, 20:18:04 »
Zdaje się że na dobre zakończyłam swoją przygodę z jedzeniem mięsa. Bardzo lubiłam kotlety schabowe i jeszcze czasami jadłam po to aby zjeść coś smacznego.
Ostatnio znów takiego sobie jadłam i niestety ale wrażenia były zupełnie inne. Tak się brzydziłam że musiałam go wpychać na siłę. Ponadto tak mocno czułam w tym mięsie agresję, czułam że jem agresję. Nie dałam rady go zjeść do końca. I już nie mam żadnej ochoty na kotleta. To nie jest jedzenie dla mnie.

Witek D.

  • Wiadomości: 1 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Dotykduszy.com
  • Witold Dopierała, regresing, analizy psychometryczne i duchowe. Zapraszam na http://dotykduszy.com/
  • Status: Regreser
[#]   « 2014-03-28, 21:48:57 »

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-28, 19:27:38 »
Aha, to ja będę improwizować, nie mam papryk, ale mam dużo cukini i bakłażanów, pieczarki i cebulę to pokroję w kosteczkę, dodam koncentratu pomidorowego i przyprawy i zrobię gularzyk. :)
« Ostatnia zmiana: 2014-03-28, 19:30:19 wysłana przez Karina »

Witek D.

  • Wiadomości: 1 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Dotykduszy.com
  • Witold Dopierała, regresing, analizy psychometryczne i duchowe. Zapraszam na http://dotykduszy.com/
  • Status: Regreser
[#]   « 2014-03-28, 19:14:10 »
http://allrecipes.pl/przepis/3672/leczo-wegetaria-skie.aspx?o_is=LV

Z grubsza to to :) Ja dodałem selera naciowego i różne przyprawy, zamiast pomidorów z puszki, sok pomidorowy i bez keczupu. Dodałem też gotowanych na parze pieczarek, po tym jak już całe było zrobione. Aha, i zamiast oleju użyłem miksu margaryny z masłem (nie czuć w sumie)

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-28, 19:09:38 »
daj przepisa ;)