Autor Wątek: Duchowość a religia  (Przeczytany 11883 razy)

ontoja

  • Wiadomości: 1 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2019-04-22, 11:37:08 »
Trzeźwo o religii,głównie naszej chrześcijańskiej i katolickiej-seria wykładów:
Ten odcinek pt. "Grzech"
https://www.youtube.com/watch?v=5ZauwXfUv4Q&list=PL88215687E5AAF5D7&index=9

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-06-13, 20:52:16 »
Jak podają rosyjskie media, 20 kwietnia Sąd Najwyższy wydał wyrok, w którym zakazał działalności zborów i uznał tę organizację za ekstremistyczną. Decyzja sądu otwiera drogę do konfiskaty majątku wspólnoty na rzecz państwa
Rosyjscy prokuratorzy od dłuższego czasu utrzymywali, że świadkowie Jehowy to organizacja, która pogłębia podziały między wyznaniami, podsyca nietolerancję, rozdziela rodziny i zmusza - z powodów religijnych - poważnie chorych do rezygnowania z transfuzji krwi.
Czytaj więcej na http://facet.interia.pl/styl-zycia/news-swiadkowie-jehowy-uznani-za-ekstremistow-za-mocno-pukali,nId,2385018#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-03-16, 04:02:55 »
Intuicja- 5 sposobów komunikacji, których nigdy nie powinieneś ignorować
http://planetaswiadomosci.pl/intuicja-5-sposobow-komunikacji/

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-07-23, 08:06:37 »
 Najpierw jest wyparcie Boga. Potem popadnięcie w negatywne emocje. Dalej tworzenie Boga małego odpowiadającego swojej pogorszonej wizji świata i następnie zostaje uwierzyć w takiego Boga i go naśladować .

Ja tak sobie myślę że komuna upadła bo komuniści nie wytrzymali pustki duchowej emanującej z dialektycznego materializmu. Albo rezonowali z inspiracjami gorszej jakości od tych co się jednak modlili.

 I jak tak popatrzeć na to dlaczego np szwedzkie społeczeństwo które jest mocno zlaicyzowane przyjmuje tyle radykalnych wyznawców jakiejś religii to zastanawiam się czy przypadkiem Szwedom nie znudził się laicyzm i nie mają ochoty przejść na Islam. Albo zasilić się energiami pochodzącymi od rozmodlonych muzłumanów, których im brakuje

kopergamin

  • Gość
[#]   « 2016-07-22, 23:55:55 »
Z marksistowskiego punktu widzenia jest raczej odwrotnie -- zazdrosna i chciwa trzódka :-) maluje takiegoż Boga (na swoje podobieństwo).

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-07-22, 22:07:21 »
Wygląda, że naśladują swojego Boga - zazdrosnego i chciwego. Chociaż pewnie nigdy by się do tego nie przyznali.

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-07-22, 17:09:43 »
"Wiara szkodzi. Dzieci z religijnych rodzin nie chcą się dzielić i surowiej oceniają - czym jeszcze się różnią?
.....Zespół naukowców, prowadzony przez profesora Jeana Decety z Uniwersytetu w Chicago, odwiedzał dzieci w szkole i oceniał ich altruizm za pomocą prostego eksperymentu zwanego „grą dyktatora.

....Ogólnie rzecz biorąc, nasze odkrycia są sprzeczne ze zdroworozsądkowym i popularnym założeniem, że dzieci z religijnych domów są bardziej uprzejme i altruistyczne.”
Więcej: http://mamadu.pl/123001,dzieci-z-religijnych-rodzin-nie-chca-sie-dzielic-surowiej-oceniaja-i-wymyslaja

Duchowość otwiera serce na wrażliwość i empatię, jak widać religijność może zamykać.

Jarek

  • Gość
[#]   « 2016-05-18, 14:38:32 »
Dla mnie duchowosc kojarzy sie z wolnym i swiadomym odkrywaniu Boga w sobie i Jego atrybutow i przejawianiem ich. Bog jest jednoznacznie dobry i nie musze sie Go bac, tak, jak pamietam z religii zydowskiej w ktorej kojarzy mi sie jako gniewny, msciwy, zazdrosny. Miejsce nakazow i zakazow zajmuje swiadomy, wolny wybor. W miejsce posrednikow mam intuicje i boze prowadzenie.

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-05-18, 13:13:25 »
Moim zdaniem podążanie ścieżką duchowości zmierza do odnalezienia Boga w sobie a religie (tak jak ateizm) odcinają od Boga.

.... żeby potrzebni byli pośrednicy do kontaktu, czyli księża

Michał486

  • Wiadomości: 802
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-05-18, 11:56:22 »
A tu ciekawa zajawka na temat kontrowersyjnego spojrzenia na Kościół i miejsce na Boga w tej instytucji.
Bóg w Kościołach - Bert Hellinger:
https://www.youtube.com/watch?v=DjBS2PtB8zw

iloveperfumes

  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-05-18, 11:19:00 »
Moim zdaniem podążanie ścieżką duchowości zmierza do odnalezienia Boga w sobie a religie (tak jak ateizm) odcinają od Boga.

Jarek

  • Gość
[#]   « 2016-05-18, 10:48:57 »
Kiedys pracowalem z muzulmaninem. Chlopak fajny,prosty, ale jak wielu z ich tradycji praktykujacy swoja religie. Otoz dowiedzialem sie od niegoze zyjemy tylko raz i potem koniec. Jakos nie chcialem w to wierzyc ale rzytaknalem by nie urazic jego wierzen. w koncu to jego wybor w co wierzy i komu. No, ale tylko jedno zycie  i potem nic ? Tylko wojownicy jihadu skorzystaja bo znajda sie w niebie u boku pieknych dziewic. Kobiety to juz nie maja szansy. Czyli nie warto sie starac, wystarczy byc mezczyzna i zabijac niewiernych w imie Najwyzszego.
Swiadkowie Jehowy pukali do moich drzwi zawsze wtedy gdy bylem w jakims przelomie/ uzdrowieniu duchowym. Jakos telepatycznie wiedzieli kiedy przyjsc ze swoja oferta nauk. Sluchajac ich (a nie chcialem byc jak ojciec ktory na ich widok chwytal za miotle) nie moglem pojac dlaczego tylko 144 tysiace wybranych znajdzie sie u boku Stworcy. A cala reszta to co ? Ma sie starac ale pozostanie tylko kasta wybranych. Czemu wiec sluzy misja szerzenia nauk i pozyskiwania nowych czlonkow ? Konkurencja, walka o wplywy, pieniadz ? Osobiscie nie lubie sie przepychac w tlumie wiec chyba marne szanse. Moze jednak mam szanse na zbawienie bo jestem mezczezna. Kobieta w tej religii powinna przeciez byc posluszna swojemu mezczyznie.
Buddyzm. Pamietam, jeszcze z czasow Buddy. Fajnie,; medytacja, posty. Mozna sie oczyszczac ale ta ciagla reinkarnacja. Jakies bledne samonapedzajace sie kolo. Troche za duzo duchowosci a za malo materii. W koncu chce sprowadzic duchowosc tez do materii. Chce jesc, chce seksu, chce polubic moje materialne cialo. No i za malo tych oswieconych gwarantujacych sukces praktyki.
Chrzescijatwo dobrze mi pokazalo czego nie robic; wyznawac wine, byc niegodnym, wierzyc w grzech pierworodny. Jakkolwiek to lubie idee rytualu  mszy swietej.  W moim rozumieniu jest to rytual pojednania z Bogiem, troche podobny do Huny. Jest wiec wyznanie grzechow i zadoscuczynienie ( w Hunie oczyszczanie sciezki), wyznanie wiary (przekonanie Nizszego Ja) i komunia, przyjecie Boga (nawiazanie kontaktu z Wyzszym Ja)
W kazdej religii widze istnienie Boga, jednak za zadna nie musze podazac by sie z Nim spotkac.

Grzes

  • Wiadomości: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-05-17, 18:56:38 »
hehe

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-05-17, 18:39:09 »
Mistrzu! Myślałem, że to Ty wiesz, skoro jesteś Mstrzem :)

Grzes

  • Wiadomości: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-05-17, 16:45:22 »
No dobra, możesz zostać moim uczniem. Zatem mój uczniu, czego cię nauczyć?