Autor Wątek: Kącik pomocy technicznej  (Przeczytany 21109 razy)

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-07-05, 22:01:51 »
Ladnie wygląda?

Też. I ładnie wygląda i szybko śmiga. I wogóle jest poręczny.

Nie ma wielu śladów użytkowania. Jak się bardzo przyjrzeć to obrzeża nieco starte.

Co ciekawe, że jest fajny z wygladu chociaż nie było to żadne z kryteriów.

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2018-07-05, 21:31:46 »
Ladnie wygląda?

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-07-05, 19:02:41 »
Lilliole,
Nie ma sprawy, zareklamuj komputery poleasingowe dalej :)

Reklamuje caly czas! :-)
Wczoraj przyszła przesyłka i już sobie w większości po instalowałam co potrzebuję.
Jest super! W sam raz dla mnie.
Jaram sie jak dziecko.
Polecam też sklep w którym go kupilam. Mila , rzeczowa obsługa.
Szybka dostawa i niespodzianka w postaci torby na laptopa.

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2018-07-03, 13:40:24 »
Lilliole,
Nie ma sprawy, zareklamuj komputery poleasingowe dalej :)

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-07-02, 07:15:32 »
Firmy sprzedającej nie znam, ale jeśli mnie pamięć nie myli Elitebooki to też jedna z topowych linii laptopów (a teraz nie mam czasu sprawdzić). Zastanów się nad rozmiarem dysku i nową baterią, ew. zasięgnij innej opinii, ale tak na teraz to bym brał :)

Dzięki Lynd,
bardzo mi pomogłeś.
Wybierając sama pewnie bym kupiła coś o słabszych parametrach. Wczoraj zamówiłam.
Dysk kupiłam 240 gb, o baterii nie pomyślałam, ale może dzisiaj jeszcze dorzucę.



healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2018-07-01, 23:04:08 »
Ja znalazłem taki http://www.mdmkomputery.pl/poleasingowe-laptopy/2941/hp-zbook-17-mobile-workstation-intel-core-i7-4600m-29ghz-8gb-256gb-ssd-windows-10-home-pl

Nawet bym kupił, ale boję się wydać tyle kasy jak ma się okazać, że będę musiał odsyłać 10 razy

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2018-07-01, 20:32:14 »
Firmy sprzedającej nie znam, ale jeśli mnie pamięć nie myli Elitebooki to też jedna z topowych linii laptopów (a teraz nie mam czasu sprawdzić). Zastanów się nad rozmiarem dysku i nową baterią, ew. zasięgnij innej opinii, ale tak na teraz to bym brał :)


Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2018-06-30, 19:41:33 »
Na szwedzkie/niemieckie i inne dziwne klawiatury trzeba się przygotować. Chodzi o to, że napisy na klawiszach będą inne (czyli np na klawiszu ; będzie napisane np. ö), zazwyczaj sprzedający dodają naklejki na klawisze, jak w tym przypadku.

Po dodaniu dysku i ramu wychodzi drożej niż zapłaciłem za swój, wydajność podobna, a większy i jakościowo gorzej. Osobiście nie jestem fanem Delli, to dla mnie ogólnie producent średniego poziomu. Bardziej bym już polecał HP, Toshibę, Asusa czy Lenovo (ale tylko w/w modele).

Ekran IPS to taki jak jest używany w telefonach (teraz już w tańszych). Oferuje lepszą jasność i znacznie lepsze kąty patrzenia niż starszy TN.
Zazwyczaj jak będzie IPS to będą się tym chwalić ;)
https://www.youtube.com/watch?v=gf2r717BfvY

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-06-30, 19:23:55 »
O coś takiego:
https://komputerymarkowe.pl/notebooki-poleasingowe/772-dell-latitude-e6430-core-i5-26ghz.html

Pamięć 8 GB i dysk można dokupić.
Nie wiem co to ekran IPS - nie widzę tego w parametrach,
no i nie wiem co z tym szwedzkim układem klawiatury, czy nie będzie to przeszkadzać?

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2018-06-30, 15:56:50 »
Rok generalnie nie jest ważny.

Co do win 7/10 -- nie wiem, myślę że dla komfortu bardziej 10. Tylko w przypadku sprzętów poleasingowych warto dowiedzieć się czy jest w pełni obsługiwany.

Każdy laptop ma wifi, większość ma wbudowane modemy jeśli chcesz korzystać z karty SIM do mobilnego internetu (można też kupić modem na usb, zazwyczaj za grosze przy podpisywaniu umowy. Prawie każdy laptop ma kamerkę, ale przy tej granicy cenowej i poleasingowych jakość nie będzie powalająca -- będzie Cię widać, ale webinara nie nagrasz :)

Z cholernie ważnych rzeczy to:
ekran IPS,
8 GB ramu,
dysk SSD -- jeśli nie ma SSD, bierz bez dysku a dokup osobno. Nie warto oszczędzać,
czy ten windows 10 jest prawdziwy czy testowy (tylko na 90 dni),
poważnie pomyśl nad ekranem dotykowym, ale działającym na palce, nie wyłącznie na piórko.

Bateria nie jest taka ważna, zwłaszcza jeśli kupujesz popularne modele. Nowa kosztuje 100-200 zł. I tak padnie po 1-1,5 roku ;)

Zikomu nie znam, znam i polecam Microtech. Swój komputer kupiłem na allegro od nowego allegrowicza kilka miesięcy temu i sobie chwalę :) Czasem opłaca się przejść osobiście, bo możesz zobaczyć czy odpowiada Ci stan wizualny. Dodatkowo możesz dostać np 50 zł upustu bo akurat jest model z wadą kosmetyczną. Warto wziąć ze sobą kogoś obcykanego w komputerach, bo zdarzają się pomyłki w konfiguracji, a tak mogą poprawić na miejscu i nie trzeba odsyłać do gwarancji.

Tu przybliżone ceny (dla Stanów) profesjonalnych thinkpadów poleasingowych. Polecam unikać kategorii "slower".
https://sites.google.com/view/trueflametech/free-stuff/used-thinkpad-buyers-guide

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-06-30, 15:20:16 »
Poleasingowy :) Absolutnie nie tani nowy, bo rozpadnie się po max 2 latach.
Też tak uważałam, ale nie byłam pewna :-)

Ostatnio pojawiła się na rynku nowa generacja topowych linii Lenovo: thinkpadów X, T i R (różnią się rozmiarem ekranu). 220-230. Kosztują jakieś 1000-1300, sam sobie kupiłem x230t za jakieś 1300, dostałem prawie nówkę, w tym baterię z 95% pojemności.

Komputer z 2012, spokojnie wystarcza mi do pracy biurowej, a nawet do oglądania filmów z interpolacją w 60 FPS:D

O ile się nie mylę mój model jak był nowy kosztował coś ponad 10 tys.

Ja tak bym chciała mniej więcej na to przeznaczyć. Jakieś 1000-1500 zł.
Jak przeglądam internet to nie widzę przeważnie informacji z jakiego to roku. Pewnie powinnam sie dopytać.


Jak potrzebujesz dalszej rady to wal śmiało :)

Potrzebuję :-)
Nie wiem czy szukać w Windowsem 10 czy 7 w zupełności wystarczy?

Będę zadawać może głupie pytania, ale w życiu nie miałam laptpoa.
Czy można kupować przez internet (np jest taki outlet Zikom) czy lepiej szukać gdzieś jakiegoś punktu stacjonarnego? Czy to nie ma znaczenia.
I czy każdy Laptop ma kamerkę internetową i możliwość łączenia się z internetem bezprzewodowym?

 

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2018-06-30, 14:04:21 »
Ja się skusiłem niską ceną 1600zł i teraz żałuję - Lenovo g580. Wszytko trzeszczy, klawiatura się tnie. Gdybym kupował teeraz, pewnie wziąłbym coś z asusa, albo hp z wieloma dobrymi opiniami.

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2018-06-30, 13:14:56 »
Poleasingowy :) Absolutnie nie tani nowy, bo rozpadnie się po max 2 latach.
Ostatnio pojawiła się na rynku nowa generacja topowych linii Lenovo: thinkpadów X, T i R (różnią się rozmiarem ekranu). 220-230. Kosztują jakieś 1000-1300, sam sobie kupiłem x230t za jakieś 1300, dostałem prawie nówkę, w tym baterię z 95% pojemności.

Komputer z 2012, spokojnie wystarcza mi do pracy biurowej, a nawet do oglądania filmów z interpolacją w 60 FPS:D

O ile się nie mylę mój model jak był nowy kosztował coś ponad 10 tys.

Jak potrzebujesz dalszej rady to wal śmiało :)

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2018-06-30, 11:48:01 »
Tylko, żadne tanie Lenovo. Kupiłem 4 lata temu i takiego gówna nigdy nie miałem.