Autor Wątek: Kącik pomocy technicznej  (Przeczytany 21257 razy)

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-02-28, 08:55:42 »
oby :)

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-02-28, 08:39:59 »
Nie ma za co, niech szybko wróci do zdrowia! :)

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-02-28, 08:36:04 »
Dziekuję Lynd za info :)

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-02-28, 08:24:41 »
Po prostu karta wifi do <model laptopa>. Możesz też kupić na USB -- będzie szybciej, choć dyndająco :)

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-02-28, 08:23:20 »
dobra sprawdzę tym Ubuntu, a jak sie nazywa ta karta ?

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-02-28, 08:22:09 »
Nie wiem jak to wygląda w Twoim laptopie:/ Przez diodę od wifi miałem na myśli tę co zazwyczaj miga przy przesyłaniu danych.
Jeśli nie masz CD to możesz uruchomić z USB (na pewno gdzieś w necie jest instrukcja, Ubuntu jest proste i dobrze udokumentowane). A jeśli nawet padła karta, to nie jest tragedia, one kosztują paredziesiąt złotych a wymiana jest prosta (i tania).

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-02-28, 08:17:43 »
Lynd

przełącznik wi-fi jest włączony, tryb samolotowy wyłączony, a pomimo to wi-fi nie odbiera. ok, dioda od wi-fi jest i pali sie na zielono. Z płyty nie mogę uruchomić nic, bo nie mam w tym laptopie kieszeni na płytę. Wi-fi działało sprawnie u mnie przez dwa lata i wczoraj nagle sie wyłączyło.

Mój laptop to Asus.
« Ostatnia zmiana: 2015-02-28, 08:20:27 wysłana przez Karina »

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-02-28, 08:08:47 »
Co masz na myśli przez "nie odbiera?" Może być po prostu wyłączone (przełącznikiem/klawiszem funkcyjnym). Jak wygląda dioda od wifi?
Może też być coś z systemem albo wreszcie mogła paść sama karta (zdarza się).
2 możliwość wyeliminujesz jeśli uruchamiając np. Ubuntu z płyty wifi będzie działać.

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-02-28, 07:55:44 »
Hey, mam pytanie: wczoraj nagle bez zapowiedzi przestało działać mi Wi-fi w laptopie, przez kabel net mi odbiera, ale zdalnie już nie. Czy ktos wie co mogło się stać i jak to naprawić ?

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-09, 16:20:46 »
GrażynaAnna

jeżeli dostałabym jakiś wirus pocztą to chyba poczta powinna mieć jakiś system antywirusowy z tego co wiem, ale słabo się na tym wszystkim znam

Grażyna Anna

  • Gość
[#]   « 2014-10-09, 16:02:49 »
Może dostałaś jakiś e-mail z wirusem.
Niekoniecznie wirus mógł być na komputerze.

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-09, 15:59:02 »
muszka
weszłam w komentarze oburzonych ludzi, bo okazało się, ze tak załatwili duzo więcej osób, gdzie kobieta podaje nr tel. do wp, gdzie szybko załatwiła sprawę. Zadzwoniłam i rzeczywiście od razu jakiś pan powiedział, że juz mi odblokował konto, bo zablokowali, gdyz podobnież moja poczta załapała jakiegos wirusa i mam źle strzeżony komputer. Zeskanowałam mój komp, żadnego wirusa nie znalazł, wydaje mi sie ta całą historia jakoś podejrzana.

muszka91

  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-09, 15:28:45 »
Nie wiem czy pomogę , ale ja miałam 2 czy 3 krotnie taką sytuację,ze pisano mi -zapomniałaś hasło i wyślij sms na przypomnienie hasła koszt ok 10zł właśnie jak chciałam się zalogowac na moja poczte na wp. A ,ze mam tam pocztę od jakichś ponad 10 lat to niemozliwe żebym wpisała nieprawidłowe hasło. PO czym napisałam do administratora ,ze chcą wyłudzić ode mnie kasę bo ja doskonale znam hasło. Po jakimś czasie wpisałam i już było Ok. Teraz na razie nic takiego nie wyskakuje,ale jak coś takiego się powtórzy to zmienię na inne. ;-)

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-09, 14:45:09 »
mam pytanie od dzisiaj z samego rana nie mogę dostać się na swoją pocztę na wirtualnej polsce, z której od lat korzystam i jest to moja włąściwie jedyna poczta jakiej używam. Od rana dostaję przy próbie logowania takie info: "Konto zablokowane administracyjnie. W celu uzyskania informacji na temat blokady skontaktuj się z nami". Napisałam juz trzy wiadmości z samego rana i nie mam odzewu, a zależy mi na dostaniu się do niej, czekam na kilka waznych wiadomości.

Czy ktos miał taka sytuację ? no to zdarzenie chyba zmobilizuje mnie do uruchomienia innej swojej poczty, bo takiego numeru się nie spodziewałąm po wp.pl

Martinus

  • Wiadomości: 313
  • Płeć: Mężczyzna
    • Terapia Duszy
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-08-27, 19:24:38 »
Pytanie
Czy jest mozliwa zmiana nazwy adresu na gmailu czy musze otworzyc nowe konto? Jeśli sie da - to gdzie w ustawieniach to można zrobic?
np. mam konto nowak@gmail.com a chce zmienic na domek@gmail.com

Nie da się, musisz stworzyć nowy email.

https://support.google.com/mail/answer/8158?hl=pl
« Ostatnia zmiana: 2014-08-27, 19:32:54 wysłana przez Martinus »