Autor Wątek: Afirmacje, dekrety i napełnianie pozytywami  (Przeczytany 72696 razy)

Grażyna Anna

  • Gość
[#]   « 2013-10-09, 15:54:23 »
Tyle tylko, że pozytywne myślenie nie jest wynalazkiem tego J Murphy.

On jedynie je opisał i stworzył techniki.

Inga

  • Gość
[#]   « 2013-10-09, 15:50:07 »
Jakie dziecko z kąpielą?
Przecież cały czas się tu przewija nazwisko J Murphy i jest tu mowa o jego metodzie pozytywnego myslenia.

Grażyna Anna

  • Gość
[#]   « 2013-10-09, 15:42:39 »
Grażyna.
W psychoterapi nie stosuje się ani afirmacji ani pozytywnego myślenia a jednak ludzie się zmieniają i zdrowieją. I takich osób jest mnóstwo.
Ja też nie stosuję ani jednego ani drugiego i wychodzę z mojej choroby a za jakiś czas będę się czuła dobrze.
Więc postawiony przeze mnie wniosek jest prawdziwy.

Jeśli masz na myśli pozytywne myślenie lansowane w książkach, zwłaszcza amerykańskich, to się mogę zgodzić.

Natomiast wielu ludzi stosuje pozytywne myślenie polegające na pozytywny nastawieniu do życia, ludzi, dobrych myślach i nadziei. I o tego rodzaju pozytywnym myśleniu pisałam. Ci ludzie rozwijają się i są szczęśliwi i być może nigdy o afirmacjach nie słyszeli.

Więc może nie wylewajmy dziecka z kąpielą.

Inga

  • Gość
[#]   « 2013-10-09, 15:29:54 »
Inga, nie znam takich osób. Te które znam stosują pozytywne myślenie/nastawienie do życia i ludzi.

Więc postawiony przez ciebie wniosek może być niewłaściwy.

Grażyna.
W psychoterapi nie stosuje się ani afirmacji ani pozytywnego myślenia a jednak ludzie się zmieniają i zdrowieją. I takich osób jest mnóstwo.
Ja też nie stosuję ani jednego ani drugiego i wychodzę z mojej choroby a za jakiś czas będę się czuła dobrze.
Więc postawiony przeze mnie wniosek jest prawdziwy.

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2013-10-09, 15:15:33 »
Taoish,
Prosiłeś o to żeby nie było zaczepek, więc sam też proszę nie zaczepiaj. Post usunąłem.

J034,
A Ty nie zaogniaj proszę sytuacji, bo też ten konflikt podżegałeś.
Patrząc na ostatnie Twoje posty w profilu, 2/3 to krytykowanie ludzi którzy Twoim zdaniem nie rozwijają się "prawidłowo." I zauważyłem już tu i na cudzie, że od razu lecisz kiedy tylko uznasz że "Leszka biją."

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2013-10-08, 23:11:42 »
Jeszcze reaguję negatywnie na psychomanipulacje.
Ale chyba niedługo mi to przejdzie :)

J034

  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-10-08, 23:08:31 »
Leszku,
na TVP 1 leci "za wszelką cenę" tam jest dziewczyna, która wie co chce i kogo chce za trenera, a on wreszcie się zgadza ją trenować ... boks.
Bez różnicy czego uczymy, a kogo.
Olej ludzi, którzy piszą sobie ekspert i uczą ciebie jak afirmować, nie mając elementarnej wiedzy.
Z pseudo bokserów trening wybija sport z głowy z pozostałych troche wolniej- karma ;)

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2013-10-08, 22:14:13 »
gtaoish
bardzo nie lubię takich manipulacji, jakie tu zastosowałeś. Tak więc zacytuję, co rzeczywiście napisała Kinga:

"Rozwój duchowy bez zmian starych nawyków myślowych..hmm.....znam kilka takich osób, które tego próbują od lat. Jedynie co im wychodzi w życiu i rozwoju to coraz większy wewnętrzny konflikt i coraz silniejszy stan regresywny, z którego praktycznie nigdy nie wychodzą".

Tu nie ma ani słowa o osobach stosujących regresing.

taoish

  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Marcin Wysocki, Samodzielny Rozwój Duchowy
  • Status: Ekspert
[#]   « 2013-10-08, 21:40:39 »
Nie chce mi się już gadać, jak mówiłem, atmosfera mi nie odpowiada, więc proszę już bez zaczepek tym razem.

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2013-10-08, 21:37:12 »
Nie zachęcałem nigdy do afirmowania typu: "Jestem najmądrzejszy", albo "najlepszy".
Zasada afirmowania mówi, że nie porównujemy się z innymi! Nie budujemy hierarchii, nie wartościujemy.
Jedynie uprawnione porównywanie to:
"JESTEM RÓWNY NAJLEPSZYM", :)

taoish
Przeczytaj uważnie, co Kinga napisała :)

taoish

  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Marcin Wysocki, Samodzielny Rozwój Duchowy
  • Status: Ekspert
[#]   « 2013-10-08, 21:35:30 »
Zrozumiałem, że Kinga napisała, że osoby stosujące regresing , które nie afirmują ("nie zmieniają programow", tkwią w stanie regresywnym. Nie wiem jak inaczej można się znaleźc w stanie regresywnym.
Ja to po prostu potwierdziłem , właściwie nic od siebie nie dodałem, tylko sparafrazowałem i napisałem , że to nie dziwne. Może więc się zastanów nad swoimi kalkami które już nabyłeś w tej dyskusji i dlaczego moje stwierdzenie nazywasz bredniami , a Kingi nie.
« Ostatnia zmiana: 2013-10-08, 21:41:56 wysłana przez taoish »

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2013-10-08, 21:28:27 »
Inga
 Myśleniem o tym, co mam przeafirmowane, to się lepiej nie zajmuj., bo to nie jest droga rozwoju duchowego :)
Książki nie tylko przejrzyj, ale kilka razy przeczytaj. Czytaj tak długo, aż znajdziesz :)
I nie poddawaj się wcześniej!

Inga

  • Gość
[#]   « 2013-10-08, 21:25:56 »
Myślę że masz tak przeafirmowaną podśwaidomość że jesteś najmądrzejszy i zawsze wygrywasz, że zapominasz o wszystkim co by temu przeczyło i rzeczywiście masz takie przekonanie.
I takie mogą być skutki działania afirmacji.

Ksiązki przejrzę.

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2013-10-08, 21:24:27 »
taoish
W swietle ostatniej Twojej wypowiedzi: tym bardziej nie rozumiem, co napisałeś o regresingu :)

Inga
Np.
Jak korzystać ze zdolności parapsychicznych.
Wiedza tajemna, huna w praktyce.

taoish

  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Marcin Wysocki, Samodzielny Rozwój Duchowy
  • Status: Ekspert
[#]   « 2013-10-08, 21:18:30 »
Proszę, powstrzymaj się od bredzenia na temat regresingu, ktorego nie znasz i którego działania nie pojmujesz:)

A to ciekawe, a skąd ty masz taką wiedze ? Miałem dziesiątki indywidualnych sesji regresingu, czasem po 8 w miesiacu... sam twierdziłeś, że regresing bez afirmacji to nie zdaje egzaminu.. więc tym bardziej nie rozumiem???