Autor Wątek: Inspiracje  (Przeczytany 263584 razy)

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-02-16, 13:00:19 »

Dla mnie tak działa świat czy tego chcemy lub nie podejmujemy różne decyzje, potem coś otrzymujemy podejmuje znów na tej bazie różne decyzje, nawet jeśli mamy dobre intencje, czasem nasze decyzje są różne, na samym końcu dostajemy to co sami sobie stworzyliśmy. Czy nie tak działa życie i karma ?

Ale to moja osobista interpretacja :}

Ok. To ma sens.

BlueEyes

  • Gość
[#]   « 2016-02-16, 12:46:32 »
Dla mnie morał jest taki:

Pracownik został poproszony o przysługę wybudowanie domu.

(Mógł się zgodzić lub nie.)

Zgodził się, ale budując dom zauważył że nie ma serca, więc

(Mógł się przyznać pracodawcy że nie da rady go ukończyć, lub faktycznie spróbować włożyć w to całe serce mimo wszystko skoro się zgodził)

"oszukał" zrobił na odwal itd.

dostał to co zrobił w prezencie , okazało się że ten dom na samym końcu budował dla samego siebie, nie wiedząc o tym.


Dla mnie tak działa świat czy tego chcemy lub nie podejmujemy różne decyzje, potem coś otrzymujemy podejmuje znów na tej bazie różne decyzje, nawet jeśli mamy dobre intencje, czasem nasze decyzje są różne, na samym końcu dostajemy to co sami sobie stworzyliśmy. Czy nie tak działa życie i karma ?


Ale to moja osobista interpretacja :}

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-02-16, 12:34:08 »
Pewien stolarz był gotowy do przejścia na wcześniejszą emeryturę. Powiedział swojemu szefowi, że chce porzucić biznes budowlany i zacząć cieszyć się życiem rodzinnym u boku swojej żony, dzieci i wnuków. Co prawda nie będzie już dostawał pensji pod koniec każdego miesiąca, ale emerytura i oszczędności wystarczą mu na w miarę dostatnie,  spokojne życie.

Szef trochę się zmartwił decyzją swojego pracownika, bo ten człowiek był świetnym fachowcem. Poprosił go o ostatnią przysługę, wybudowanie jeszcze jednego domu. Stolarz zgodził się, ale po jakimś czasie stało się jasne, że nie ma już serca do tej roboty. Pozwolił sobie na kiepską stolarkę, słabe wykończenie i używał niskiej jakości materiałów. Był to dość niefortunny sposób na zakończenie wspaniałej, pełnej rzetelności i uczciwości kariery.

Gdy stolarz skończył zlecenie, szef przyszedł na inspekcję domu. Gdy to już zrobił, wręczył stolarzowi klucze do drzwi frontowych ze słowami: „To jest twój dom… mój prezent dla ciebie."

Pracownik uczciwie poinformował, że nie ma serca do budowania domów. Szef coś chciał udowodnić i nie był szczery z pracownikiem.... Przyznam się, że nie bardzo rozumiem jaki jest morał tej historyjki.  Żeby się zmuszać do robienia czegoś czego ne chcemy? Błąd pracownika, że nie odmówił.

Przyznam się, ze trochę mnie ta historyjka wkurzyła :-)

BlueEyes

  • Gość
[#]   « 2016-02-16, 11:54:34 »
KorneliaX,


:)

KorneliaX

  • Wiadomości: 848
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-02-16, 11:33:37 »
Pewien stolarz był gotowy do przejścia na wcześniejszą emeryturę. Powiedział swojemu szefowi, że chce porzucić biznes budowlany i zacząć cieszyć się życiem rodzinnym u boku swojej żony, dzieci i wnuków. Co prawda nie będzie już dostawał pensji pod koniec każdego miesiąca, ale emerytura i oszczędności wystarczą mu na w miarę dostatnie,  spokojne życie.

Szef trochę się zmartwił decyzją swojego pracownika, bo ten człowiek był świetnym fachowcem. Poprosił go o ostatnią przysługę, wybudowanie jeszcze jednego domu. Stolarz zgodził się, ale po jakimś czasie stało się jasne, że nie ma już serca do tej roboty. Pozwolił sobie na kiepską stolarkę, słabe wykończenie i używał niskiej jakości materiałów. Był to dość niefortunny sposób na zakończenie wspaniałej, pełnej rzetelności i uczciwości kariery.

Gdy stolarz skończył zlecenie, szef przyszedł na inspekcję domu. Gdy to już zrobił, wręczył stolarzowi klucze do drzwi frontowych ze słowami: „To jest twój dom… mój prezent dla ciebie."

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-02-15, 21:17:58 »
"Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi? Oto wynik badania trwającego 75 lat"
http://dobrewiadomosci.net.pl/9660-co-sprawia-ze-jestesmy-szczesliwy-oto-wynik-badania-trwajacego-75-lat

"Dobre relacje z innymi ludźmi sprawiają, że jesteśmy zdrowi i szczęśliwi. Kropka."
"udane związki nie chronią tylko naszych ciał, ale też umysły."

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-02-13, 07:39:30 »
Jak prezerwatywy pomogły Tajlandii, dostępne polskie napisy:
http://badania.net/jak-prezerwatywy-pomogly-tajlandii/

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-02-11, 08:53:13 »
Głupota nie zna granic, ani nie ma dna. Dlatego nie warto sie w niej zatracać.
Antidotum:
medytować na czystą boską mądrość w swoim sercu i umyśle!

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-02-10, 23:53:10 »
Jaka świadomość rozróżniająca, takie ideały :)

kopergamin

  • Gość
[#]   « 2016-02-10, 23:35:15 »
naprawdę, babka budzi moją sympatię (podobnie jak np. Bashar), bo można ich brać za trolli, czubków, zgrywusów albo medium z niebanalnym przekazem -- i w każdej z tych ról będą prawdziwi i wiarygodni -- rzadka sztuka!

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-02-10, 23:02:39 »
Naprawdę Cię ten idiotyzm zainspirował?
Żałosne :(

Że też ludzie potrafią być tak pracowici, żeby sobie psuć karmę :(

kopergamin

  • Gość
[#]   « 2016-02-10, 22:08:55 »

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-02-10, 21:25:14 »
""To, co su­biek­tywnie może być us­pra­wied­li­wione, przes­ta­je nim być wo­bec faktów."

S.Lem

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-02-10, 21:24:47 »
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."

Stanisław Lem

kopergamin

  • Gość
[#]   « 2016-02-10, 20:52:45 »
"Każdy wystarczająco zaawansowany troll jest nieodróżnialny od prawdziwego czubka"

trzecie prawo Clarke'a w trawestacji Alana Morgana

:-)