Autor Wątek: Inspiracje  (Przeczytany 264370 razy)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-12-30, 13:00:12 »
Każdy moment jest idealny, by poczuć spełnienie : )

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-12-30, 12:53:10 »
Czas szczęścia:
http://rozwojduchowy.net/czas-szczescia/

"Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że tylko TY masz władzę nad swoim ciałem i umysłem. Tylko Ty możesz go zmieniać i otaczać odpowiednimi wibracjami. Twoje ciało i umysł to pole energii i tylko TY decydujesz, jaka energia w tym polu przepływa. Nikt inny, żaden czynnik zewnętrzny nie ma na Ciebie wpływu. Może się wydawać, że wszystko zależy od czynników zewnętrznych, jednak to złudzenie. To tylko umysł jest przyzwyczajony reagować tak, a nie inaczej. To są podświadome i wyuczone reakcje, które powstają przy określonych czynnikach zewnętrznych. Na przykład nauczono nas, aby smucić się, jak ktoś umrze. Ego się smuci, że nie będzie już miało tego, czego chciało od tej osoby. Więc ciało reaguje smutkiem. Można wyuczyć ciało, by na śmierć reagowało radością, np.: w innych kulturach może tak być -> Przecież śmierć to kolejny etap rozwoju duszy, więc czego płakać – radować się. Wszystko jest kwestią ego i wyuczonych wzorców postrzegania rzeczywistości."

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2014-12-28, 00:10:16 »

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-12-27, 22:09:28 »
Rewelacyjny film o odżywianiu się światłem, ale nie tylko, ogólnie o sile świadomości.

"Na poczatku była światłość"
https://www.youtube.com/watch?v=OiNvtS3MSc0

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-12-27, 19:20:22 »
Frisky
Cytuj
"Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust"
: )

Bywałam "zimna".
Najczęściej "gorąca" - lubię tworzyć z przekonaniem i  pasją :)
Uczę się być "letnia" - dla wytchnienia. I żeby nie nastąpiło 'wypalenie' .
Basic survival instinct ;)

Skąd u ciebie ten, pełen potępienia, cytat ?
Taki "black-and-white" :(

Atlanta

  • Wiadomości: 1 407
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2014-12-26, 22:37:47 »
e szpilki to chyba raczej nie...

furyah

  • Wiadomości: 571
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2014-12-26, 22:24:21 »

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-12-18, 11:47:12 »
podejście związane z rozwojem duchowym, jak dla mnie też jest w porządku :
"Ciało przypomina kopiec, wewnątrz którego znajduje się głęboka nora - umysł. W tej norze kryje się wąż zwany ignorancją. Węża nie można zabić stosując działanie mające na celu zadowolenie (działanie zorientowane na czerpanie korzyści ze skutków). Jedyną bronią, jaką można go zgładzić, jest mądrość duchowa."
: )
więc czy działanie zorientowane na korzystanie ze skutków jest złe? ono jest w porządku, często nawet pod względem moralnym i wieloma innymi jest dobre, np. zdrowotnym, związkowym, materialnym i  gdy jest nieszkodliwe dla innych, jak w przykładzie poniżej, ale nie zabija węża

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-12-18, 11:31:30 »
Cytuj
człowiek ma w sobie trochę z egoisty i trochę z altruisty i to jest w porządku.:)
jak dla mnie ludzie którzy są czystymi  egoistami też są w porządku  : )
np. :
"Można to uznać jako instynktowne dążenie do szczęścia każdego człowieka. Bo kto nie chce być szczęśliwy? Jest to rzecz naturalna i niezaprzeczalnie wiąże się z naszym prywatnym egoizmem. Jest on o tyle nieszkodliwy, o ile nie wiąże się ze szkodą dla innych.
(...)
Dobrze jest nie ukrywać w sobie egoisty, a wręcz go z siebie wydobyć. Nic tak nie motywuje do działania jak myśl o sobie i swoim szczęściu. A przecież nie ma nic złego w pragnieniu własnego szczęścia."
http://www.e-hipnoza.pl/ty-tez-jestes-egoista/

to jest w porządku i w takiej egocentrycznej (a tutaj cytaty ze stronki o hipnozie, więc i autohipnotycznej) postaci, często bywa pod wieloma względami korzystne i rozwojowe, po prostu nie jest to rozwój duchowy i tyle : )

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-12-18, 11:04:03 »
Karina
wiadomo, tylko jak coś jest wymieszane to z mojego punktu widzenia  warto odróżniać składniki i nie mylić jednego składnika z drugim
- w każdej sytuacji, na każdym etapie  można czuć się w porządku albo uważać że coś jest w porządku i mieszać to i tamto w dowolnych proporcjach i to też jest w porządku , choć nie zawsze to jest rozwijające haha, bo generalnie wszystko to co się wybiera, tak się zwykle uzgadnia ze sobą i potem uzasadnia ,  no chyba że jest się zmuszanym i robi się coś wbrew sobie (wbrew swoim chęciom i pragnieniom) albo ma się głęboko to zaburzone, wtedy :
jestem w porządku taki jaki jestem - na pewno pozwala się poczuć lepiej ze sobą i zrzucić zbędny balast : ) fajne, gdy towarzyszy temu motywacja do rozwoju, a nie tylko wiąże się z uzasadnianiem swoich ograniczeń, ich podtrzymywaniem albo brnięciem w jakiś kolejny kanał gdzie dokonuje się wyborów w oparciu o jakąś tam  wypadkową tego z czym utożsamiają się i jak przejawiają ludzie, trochę tacy a trochę inacy:

"Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust"
: )

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-12-18, 10:14:08 »
Frisky

nie wszystko jest czarne lub białe, a nawet wręcz przeciwnie, człowiek ma w sobie trochę z egoisty i trochę z altruisty i to jest w porządku.:)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-12-18, 08:25:46 »
tak mi pikło niedawno że sporo ludzi w toku rozwoju duchowego skupia się na realizacji przyziemnych celów i traktuje to jako sposób/dowód na ugruntowanie tego co duchowe w świecie, nie mam nic przeciw realizacji takich bytowych, zmysłowych czy materialnych osobistych celów, jest w tym pewna wartość, radość i przyjemność, ale jest w tym często również pewne pomieszanie pojęć:
 realizowanie osobistych przyziemnych celów nie jest tym samym co łączenie Nieba i Ziemi, obserwuje się więc całkiem  sporo, nadal i wciąż  odlecianych ludzi, zaabsorbowanych (z sukcesem lub nie) przy-ziemnymi sprawami materialnymi, którzy to wymieszali ze sobą trochę tego i tamtego dla osiągania własnych korzyści... to chyba kolejne ograniczenia egocentryzmu? : )

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-12-16, 10:04:30 »
Bardzo fajnie powiedziane o ego i dążeniu do  jedności: Ewa C.B

https://www.youtube.com/watch?v=ae8cnP12RHw
« Ostatnia zmiana: 2014-12-16, 10:09:31 wysłana przez Karina »

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator