Autor Wątek: Inspiracje  (Przeczytany 263522 razy)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-08-10, 21:13:08 »
Edyta
Cytuj
podtrzymuję że gloryfikacja błony i ból podczas pierwszego stosunku przyczyniają się do niedoboru i zbyt małej dostępności seksu na Ziemi.
chyba chodzi o otwartość bo z dostępnością i ilością nie ma raczej problemu, ludzie mnożą się jak króliki a i tak jest to tylko ułamek aktywności seksualnej na Ziemi, aktywność seksualna u wielu ludzi/kobiet (pomimo istnienia błony dziewiczej i bólu przy pierwszym stosunku), znacznie przewyższa aktywność s. wielu zwierząt (u których jest to regulowane przez sezonowe cykle hormonalne, więc gdyby ktoś chciał ingerować w poziom aktywności seksualnej u ludzi biologicznie, to zamiast błony zmodyfikowałby ten układ raczej?)
albo stworzyłby i zaimplantował super-błonę-nie-do-przebicia : )
gdyby bolało przy każdym stosunku to można by mówić o dużym utrudnieniu, chyba jednak mało kogo takie jednorazowe przeżycie zniechęca, bo siła hormonów, pożądania i pragnień seksualnych jest o wiele większa, więc znaczniejszym i trwalszym   utrudnieniem są kulturowe, tradycyjne, przekazywane z pokolenia na pokolenie (w tym  i religijne) obostrzenia, jeśli już  związane z bólem błoniastym : ) to skojarzeniowo,   czyli są tego różne warstwy nałożone na biologię przez same kobiety, lub narzucone im od zewnątrz:
http://images.slideplayer.pl/3/1276552/slides/slide_6.jpg

Atlanta

  • Wiadomości: 1 407
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2014-08-10, 21:04:05 »
zgadzam się Frisky, kawałek nabłonka jakiegoś a ludzie wariują, a intencje dotyczą czego innego hej

Leszek sensownie o błonie dziewiczej :
http://www.ezosfera.pl/leszek/artykul/194

furyah

  • Wiadomości: 571
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2014-08-10, 20:54:18 »
chociaż to dziwne, że człowiek wyewoluował od małpy, a małpy błony nie mają

natomiast małpy mają miesiączkę

Edyta

  • Gość
[#]   « 2014-08-10, 20:45:57 »
chociaż to dziwne, że człowiek wyewoluował od małpy, a małpy błony nie mają
właśnie :) może się jeszcze okaże że wcale nie od małpy hehe - nauka po raz kolejny nas zaskoczy

Edyta

  • Gość
[#]   « 2014-08-10, 20:43:17 »
Edyta, ja uważam, że bardziej na brak dostępności seksu wpływa lęk przed niepożądaną ciążą/chorobami niż ból z przerwania błony
też tak myślę ale z drugiej strony - choroby weneryczne mogą być projekcją wstydu i poczucia winy za seks i swobodę życia seksualnego ograniczonego i zakazanego przez religie i kultury a ciąże to efekt braku wiedzy na temat seksu. Można uprawiać seks w różnoraki sposób gdyby kobiety czuły się bezpiecznie mogły by umawiać się na takie techniki seksualne z mężczyznami które nie doprowadzają do zapłodnienia. Wtedy te które nie chciały by dzieci wybierały by takie techniki a gotowe na dziecko zwyczajny stosunek.
Z doświadczenia wiem że najwięcej seksu od kobiet dostają mężczyźni którzy gwarantują kobietom bezpieczeństwo podczas seksu, potrafią o to zadbać aby kobieta czuła się komfortowo i bezpiecznie a to wale nie jest takie trudne.
 

furyah

  • Wiadomości: 571
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2014-08-10, 20:33:36 »
Edyta, ja uważam, że bardziej na brak dostępności seksu wpływa lęk przed niepożądaną ciążą/chorobami niż ból z przerwania błony

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2014-08-10, 20:30:15 »
chociaż to dziwne, że człowiek wyewoluował od małpy, a małpy błony nie mają

Edyta

  • Gość
[#]   « 2014-08-10, 20:26:54 »
ja tez początkowo tu przeczytałem
http://www.se.pl/kobieta/zdrowie-kosmetyki/blona-dziewicza-tajemniczy-wynalazek-ewolucji-bosk_11700.html

że tylko ludzi ale w komentarzach ludzie zaczęli dopisywać, że to nie do końca prawda
jeśli tak to moja teoria upada :)))

choć podtrzymuję że gloryfikacja błony i ból podczas pierwszego stosunku przyczyniają się do niedoboru i zbyt małej dostępności seksu na Ziemi.

oglądałam program o miastach mężczyzn w Indiach gdzie kobiet jak na lekarstwo bo noworodki dziewczynek są zabijane, ci mężczyźni to prymitywy i już prawie dziczeją - takie są konsekwencje kultu dziewictwa.

albo Afryka - mężczyźni pozwalają na okaleczanie swoich kobiet i głupieją totalnie bo to w nich uderza tak samo jak w kobiety

atak na kobiecość  to uderza w męskość a atak na męskość uderza w kobiecość
« Ostatnia zmiana: 2014-08-10, 20:35:07 wysłana przez Edyta »

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2014-08-10, 20:15:35 »

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-08-10, 20:15:27 »
Leszek sensownie o błonie dziewiczej :
http://www.ezosfera.pl/leszek/artykul/194

Edyta

  • Gość
[#]   « 2014-08-10, 20:12:50 »
Ja słyszałam taką wypowiedź ginekologa w radiu, że błona ma chronić przed zakażeniami
też o tym słyszałam tylko jaki był by tego sens biorąc po uwagę że podczas jej przerwania następuje uszkodzenie tkanki i krwawienie a każde uszkodzenie tkanki to ryzyko zakażenia.

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-08-10, 20:09:58 »
o pochodzeniu kobiety :
http://publica.pl/teksty/po-co-ewolucji-kobieta-3104.html
w tym słówko o błonie dziewiczej ; )

Edyta

  • Gość
[#]   « 2014-08-10, 20:08:41 »
błonę dziwiczą maja tez foki, świnki morskie, lamy, słonie, szczury, lemury :-)
ja czytałam że tylko człowiek http://www.se.pl/kobieta/zdrowie-kosmetyki/blona-dziewicza-tajemniczy-wynalazek-ewolucji-bosk_11700.html

furyah

  • Wiadomości: 571
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2014-08-10, 20:08:06 »
Ja słyszałam taką wypowiedź ginekologa w radiu, że błona ma chronić przed zakażeniami

Edyta

  • Gość
[#]   « 2014-08-10, 20:07:10 »
Niewykluczone że ktoś manipulował z DNA żeby to osiągnąć ale to musiało być dawno, raczej nie robota Anunaków lub Atlantydów bo dalej istniałby gatunki bez błony dziewiczej.
właśnie i ja podejrzewam że chodziło o kontrolę seksualności na Ziemi bo wiadomo ze dla człowieka seks to ważna sprawa że będzie chciał uprawiać seks i będzie w to inwestował energie aby go mieć i tu wkroczyli z błoną aby stworzyć te durne wierzenia i nimi kontrolować ludzkość. Przestraszyć kobiety,  straumować a tym samym ograniczyć mężczyznom swobodny i przyjacielski dostęp do seksu z kobietami, a co robią mężczyźni jak mają za mało seksu - ano pragną wojenki i zdobywania. Czy zaspokojony mężczyzna który mógł by mieć seks tyle razy ile chce poszedł by na wojnę - w życiu ani nogą by nie machnął.