Autor Wątek: Inspiracje  (Przeczytany 263725 razy)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-17, 03:17:19 »
Davvidia
: ) 

bezcenna ta cała dyskusja, nieźle zatrzymało mnie dla odmiany teraz, ale trochę poszło 

Davvidia

  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.podlasem.manifo.com
  • Regresja EFT Trener, NLP Coach zaśw. MEN
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-17, 02:45:39 »
Jak tak akurat chwyciłeś za wahadło, to ja akurat sie tak usmialam, ze az spać mi sie odechcialo :))

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-17, 02:39:19 »
akurat chwyciłem za wahadło z intencją rozbijania tych blokad/ wzorców i doszedłem do zatrzymań, hamowań i kontroli pochodzących od ojca i matki ; )

tutaj wyszło mi raczej zatrzymywanie i kontrola bardziej od matki : )
« Ostatnia zmiana: 2013-11-17, 02:45:43 wysłana przez Frisky »

Davvidia

  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.podlasem.manifo.com
  • Regresja EFT Trener, NLP Coach zaśw. MEN
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-17, 02:35:13 »
na pewno będziesz bardzo metodycznym ojcem :)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-17, 02:21:27 »
tak mnie poruszyła gdzieś w środku dziwna  sytuacja związana z zatrzymywaniem (akurat tutaj dyskusji) i jednocześnie  towarzyszącą temu potrzebą jej dalszej kontroli, w efekcie znalazłem coś o sadyzmie analnym,  2 i 3 rok życia  :

"Dominacja i demonstracja własnych chęci zarówno ze strony dziecka, jak i rodzica wiążą się ze specyfiką fazy rozwojowej. Dziecko jest gotowe do uczenia się określonych zachowań, nabywania wzorców postępowania, ale dysponuje również własnymi sposobami wchodzenia w relacje z przedmiotami i osobami, które mogą nie być społecznie akceptowane i mogą wyzwalać w dorosłym
chęć ich redukowania. Dziecko w tym wieku lubi ujawniać swoją wolę i chęć kontroli otoczenia poprzez np. niszczenie, rzucanie zabawkami, hałasowanie, jak również poprzez przejawianie negatywnego stosunku do dorosłego (możemy się w tym czasie od dziecka dowiedzieć, że jesteśmy brzydcy, głupi,mamy sobie iść precz czy, że nas nie lubi). W takich relacjach eksperymentuje ono z podstawowymi wzorcami postaw: zatrzymywaniem i uwalnianiem. Demonstruje swoją wolę poprzez kontrolowanie momentu „wypuszczania” (uwalniania) swoich produktów i dotyczy to zarówno ciała (chęci samodzielnego decydowania np. o momencie wypróżnienia), jak i relacji z osobami i przedmiotami (rzucanie zabawkami i wyzwiskami). Zatrzymywanie widoczne jest w zachowaniu dziecka jako przywłaszczanie sobie zabawek, określanie ich jako „moje” i trzymanie blisko siebie, także jako wracanie i przytulanie się do rodzica. W tym okresie dziecko samo pragnie regulować momenty uwalniania i zatrzymywania, w ten sposób pokazuje światu swoją chęć kontroli nad nim.
Tego typu zachowanie dziecka (określane czasami jako s a d y z m   a n a l ny ) częściej może skłaniać dorosłego do demonstracji własnej woli niż do inicjowania procesu koordynacji (tj. tłumaczenia zasad postępowania, cierpliwości, konsekwencji). Rezultatem dominowania i demonstrowania własnej woli przez dorosłego może być nasilenie się z a c h o w a ń   b u n t o w n i c z y c h  u dziecka. Może ono na wszelkie propozycje dorosłego odpowiadać negatywizmem, uporem, krnąbrnością czy samowolą (czyli demonstracją własnej woli). Uleganie dominującej woli dorosłego jakkolwiek skłania dziecko do posłuszeństwa, może jednak również doprowadzić do tego, że i ono nie będzie się liczyło z wolą innych w swoim postępowaniu a sposób demonstrowania i dominacji woli przyjmie jako jedyny skuteczny i samo zacznie go wykorzystywać dla osiągnięcia swoich celów."

http://spolecznosc.targowek.waw.pl/data/other/sejmik.pdf
« Ostatnia zmiana: 2013-11-17, 02:24:11 wysłana przez Frisky »

Davvidia

  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.podlasem.manifo.com
  • Regresja EFT Trener, NLP Coach zaśw. MEN
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-17, 01:26:16 »
"Choć droga niedaleka, nie dojdziesz, jeśli do celu nie zmierzasz."

muszę się z tym zgodzić, zwłaszcza jak się trzyma kilka srok za ogon :)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-17, 01:00:07 »
"Choć droga niedaleka, nie dojdziesz, jeśli do celu nie zmierzasz."
(przysłowie chińskie)

- przykład  iluzorycznego "wzniesienia się ponad karmę"  ; )

Davvidia

  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.podlasem.manifo.com
  • Regresja EFT Trener, NLP Coach zaśw. MEN
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-17, 00:43:19 »
jej szybkie zamknięcie...

:D

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-17, 00:39:31 »
Cytuj
,,zgadzam  sie  z  toba , ale  nie  masz  racji ''
hehe, przynajmniej był to jakiś interesujący przyczynek do kolejnego  otwarcia  : ))
 
a tutaj mieliśmy jedynie jej (dyskusji) szybkie zamknięcie... a potem wypominki na koniec,  że niby gadam do siebie ... : )

Davvidia

  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.podlasem.manifo.com
  • Regresja EFT Trener, NLP Coach zaśw. MEN
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-17, 00:28:40 »
Przypomnialo  mi  sie  jak  znajomy  ,podczas  naszej  dyskusji   ,, rozwalil ''   mnie  powiedzonkiem :,,zgadzam  sie  z  toba , ale  nie  masz  racji ''.

bo czasami tak dokładnie jest :D

Wniebowziecie Grubego

  • Wiadomości: 2 288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2013-11-17, 00:26:38 »
Przypomnialo  mi  sie  jak  znajomy  ,podczas  naszej  dyskusji   ,, rozwalil ''   mnie  powiedzonkiem :,,zgadzam  sie  z  toba , ale  nie  masz  racji ''.

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-17, 00:09:55 »
tak bywa gdy ktoś się z kimś jedynie nie zgadza, ale poza zaznaczaniem tego ... nie chce na ten temat rozmawiać , dzięki Ci i za to : )

Davvidia

  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.podlasem.manifo.com
  • Regresja EFT Trener, NLP Coach zaśw. MEN
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-17, 00:05:15 »
z jednym z czym się mogę zgodzić, to że rozmowa jest ZE SOBĄ :)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-16, 23:55:41 »
Magic
odpowiedziałem Ci w sumie w poście do Davvidi, ale streszczę się żeby się nie rozdrabniać :
pewne rodzaje karmy zanikają poprzez zmianę zalążków, inne do zmiany wymagają działania, inne jeszcze zanikają jedynie  poprzez czas, to ostatnie można podciągnąć pod "wolę Boga, albo przymusowe przerabianie karmy" ale to wciąż niczego nie determinuje jeśli chodzi o przemianę duszy i świadomości ( patrz jakże odmienne  przykłady "więzienne")

czyli tak ad hoc wyszły mi trzy (a nie tylko dwie) możliwe wersje,  dwie ostatnie z  dostępnym szczęśliwym albo nieszczęśliwym zakończeniem ( wzrostu świadomości duszy albo jej upadku)  czyli w sumie pięć  wariantów
pozdr. ; )

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-11-16, 23:41:12 »
Davvidia
póki co rozmawiamy ze sobą : )

podsumowując są różne rodzaje karmy, czyli skutków i różne ich zanikanie:
1. jedne zanikają wraz ze zmianą intencji , programów, czyli szeroko rozumianych zalążków karmy, często słyszy się hasło uwolnij się od przyczyny a skutek zaniknie ,
2. ale jak ktoś przejedzie w deszczu obok Ciebie i ochlapie wodą z przydrożnej kałuży to o jakim uwalnianiu od przyczyn mówimy ? przyczyna zanikła ( gościu który ochlapał pojechał dalej)   trzeba podjąć działania, iść i się przebrać żeby skutek zaniknął, czyli zmienić to konkretnym działaniem,
3.  a są też sytuacje i związana z tym  doświadczana negatywna  karma , że pozostaje jedynie cierpliwość związana z zanikaniem pewnych skutków działań i tu co ciekawe zmiana intencji, programów i wzorców itp.  może zajść przy okazji ( i fajnie jak tak się dzieje) , ale nie jest warunkiem uwolnienia i zaniknięcia tych skutków działań ( przykład tych którym wyczerpuje się kara więzienia za popełnione przestępstwa, i którzy wychodzą na wolność i ... dalej zabijają, kradną czy gwałcą a w więzieniach jeszcze bardziej się demoralizują) są też tacy jak w przykładzie poniżej ( gościu który spotkał Jezusa, a wciąż siedzi )