Autor Wątek: Kącik uwag do moderacji  (Przeczytany 66095 razy)

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-17, 13:08:52 »
Umiejętność odróżniania to jedna z podstaw na duchowej drodze.

Odróżniania to się zgadzam. Ale raczej odróżniania tego co jest korzystne, co służy rozwojowi.
Było takie jedno drzewo odróżniania dobra od zła...W raju podobno.

Inga

  • Gość
[#]   « 2015-03-17, 13:03:25 »
Czy Leszek już nie jest moderatorem?

medżikowsky

  • Gość
[#]   « 2015-03-17, 13:01:29 »
Tak pkrl wszystko komponuje sie w spojny obraz i nic nie jest przypadkowe, a takie drobiazgi zdradzaja np.. ambicje ;)


pkrl5758

  • Gość
[#]   « 2015-03-17, 12:40:47 »
Ja chcialbym dodac, zeby zwrocic uwage na nick "almighty" i zajrzec do slownika, co on zonacza :). Tak bez urazy do almighty oczywiscie :). Chwila humoru w sporze nie zaszkodzi.

Piotr

  • Wiadomości: 788
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kultura aryjska
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-17, 12:40:07 »
Lilliole,

Cytuj
Czyli z tego co zrozumiałam, to ci co wykształcili w sobie odpowiednio silne wartości duchowe wiedzą co jest dobre a co złe? kto jest dobry, a kto zły?

no a jak? Umiejętność odróżniania to jedna z podstaw na duchowej drodze. Oczywiście, trzeba to wszystko odpowiednio zrozumieć, bo zagadnienie dobra i zła można omawiać właściwie w nieskończoność:)

medżikowsky,

Cytuj
Odnioslem zupelnie inne wrazenie, tzn ze allmighty to facet.

No więc właśnie:)
« Ostatnia zmiana: 2015-03-17, 12:42:43 wysłana przez Piotr »

medżikowsky

  • Gość
[#]   « 2015-03-17, 12:38:32 »

Medżikowsky,

to nigdzie NIE JEST NAPISANE, ale to się wie:)

Odnioslem zupelnie inne wrazenie, tzn ze allmighty to facet. Fajnie byloby sie przekonac, ale moze ktos kto zna stan faktyczy bylby uprzejmy uchylic rabka tajemnicy (abstrahujac od calego magla, z intencja weryfikacji odczuc :)

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-17, 12:30:43 »

napisałem tylko, że są mężczyźni nieokreśleni, którzy nie do końca odróżniają dobro od zła, i zdecydowani, którzy wykształcili w sobie odpowiednio silne wartości duchowe i nie boją się ich wyrażać. Ci drudzy uważani są tu za 'nieprzytomnych':)
Czyli z tego co zrozumiałam, to ci co wykształcili w sobie odpowiednio silne wartości duchowe wiedzą co jest dobre a co złe? kto jest dobry, a kto zły?
Tyle, że często tak bywa, ze idzie za tym przekonanie, że ci dobrzy to my, a ci co mają inne poglądy - to ci źli i to co robia jest złe.
Podział na dobro i zło jest po to, by były konflikty między ludźmi. Kościół katolicki i chyba wszystkie inne religie to podtrzymują.

Piotr

  • Wiadomości: 788
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kultura aryjska
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-17, 12:13:40 »
Ano, są też źli mężczyźni z brodami:) A ja, brodaty Słowianin, niczego kobietom nie zakazuję. Zwracam jeno uwagę, że kobiety i mężczyźni różnią się od siebie. I że nie powinni relatywizować tych różnic, bo to (wbrew pozorom i temu, czego się dziś naucza) prowadzi do kłótni i osłabienia współdziałania.

pkrl5758

  • Gość
[#]   « 2015-03-17, 12:08:22 »
Piotrze, bardzo łatwo zobaczyć naocznie, co wyprawiają mężczyźni z brodami i w spodniach na przykładzie Państwa Islamskiego, gdy kobietom tam zakazano interesowania się czymś więcej niż ogniskiem domowym. Kiedy zabrakło tam kobiet, które złapałyby tych facetów, za te ich okazałe brody i wałkiem nakładły im rozumu do głowy.

:)

Ale Piotrowi chyba blizej mimo wszystko do klimatow pra-Slowianskich :).

Grażyna Anna

  • Gość
[#]   « 2015-03-17, 12:06:01 »
Piotrze, bardzo łatwo zobaczyć naocznie, co wyprawiają mężczyźni z brodami i w spodniach na przykładzie Państwa Islamskiego, gdy kobietom tam zakazano interesowania się czymś więcej niż ogniskiem domowym. Kiedy zabrakło tam kobiet, które złapałyby tych facetów, za te ich okazałe brody i wałkiem nakładły im rozumu do głowy.


Piotr

  • Wiadomości: 788
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kultura aryjska
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-17, 12:04:33 »
Ingo,

ale jak inaczej? Człowiek rozwinięty duchowo ma własne zdanie.

Inga

  • Gość
[#]   « 2015-03-17, 11:59:08 »
Bardzo mi się nie podoba takie ocenianie innych ze swojego punktu widzenia.

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-17, 11:49:31 »
Tom Tom,
Cytuj
Chyba znalazłem mój nowy ulubiony wątek na forum. Teraz tylko popcorn i coś do piciaa, a godziny w pracy szybką zlecą :)
Hm... Ciekawe 'co autor miał na myśli'...
A tymczasem vodki niet.
Spódnica czeka na wyprasowanie. I w ogóle gąszcz :)

Czasami w dyskusji ciut żartu nie zaszkodzi.

Piotr

  • Wiadomości: 788
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kultura aryjska
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-17, 11:45:22 »
Ingo,

napisałem tylko, że są mężczyźni nieokreśleni, którzy nie do końca odróżniają dobro od zła, i zdecydowani, którzy wykształcili w sobie odpowiednio silne wartości duchowe i nie boją się ich wyrażać. Ci drudzy uważani są tu za 'nieprzytomnych':)

Inga

  • Gość
[#]   « 2015-03-17, 11:39:55 »
Aha, czyli Piotrze tych wymienionych przeze mnie mężczyzn zaliczyłeś do kobiet.