Autor Wątek: Kącik uwag do moderacji  (Przeczytany 66090 razy)

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-09-12, 14:15:58 »
3. Ze skrótami jest tak,że każdy je rozumie wg kodów swej podświadomości. Np, co znaczy OMG?
Dla znających angielski "O mój Boże!" A dla nie znających? Może np znaczyć "O Moje Guano" (czy coś podobnego) :)

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-09-12, 13:33:33 »
1. Trudno mi się do tego odnieść, bo w moim towarzystwie brak osób używających ostrych przekleństw. Może dlatego nie czytałem nigdy ostrego przekleństwa pisanego takim skrótem. No ale widzę,że Ty rozumiesz, o co chodzi.
2. Nie wiedziałem, że JP czy JPII czy JP2 to gwiazdy pop kultury. Myślałem, że zarówno jeden, jak i drugi, byli papieżami. Ale mogę sie mylić, bo przecież ostatnio poważnie uwsteczniłem sie duchowo. :)
Powodzenia

AlohaState

  • Administrator
  • Wiadomości: 419
    • pozytywneinspiracje.com
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-09-12, 09:35:30 »
Użyty skrót w twoim poście oznacza ostre przekleństwo.
Skrót od Jan Paweł, zapewne chodzi o tego ostatniego z pop kultury czyli II, to JP2 lub czasem JPII.

Taka rozróżniająca świadomość, która rozróżnia wydźwięk pewnych skrótów i sformułowań w ich rozumieniu społecznym:)

Jeśli ktoś użył sformułowania "z dupy", to można to zgłosić do moderacji. Chociaż nie jest to tak ostre, raczej kolokwializm, który zależy od kontekstu. 
Nie wszystko jest czytane na forum przez moderację, wszystkie zgłoszenia są rozpatrywane. 
« Ostatnia zmiana: 2017-09-12, 10:25:11 wysłana przez almighty »

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-09-11, 23:03:24 »
Ale się zdziwiłem. Okazuje się, że pisanie "z dupy" jest uznawane za przyzwoite, a pisanie OJP jest nieprzyzwoite. Cóż za rozróżniająca świadomość?
O Janie Pawle! :)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-11-03, 20:07:45 »
hehe, rzucasz takie teksty o mnie zupełnie bez pokrycia a potem sobie odpuszczasz? ok, mnie ta dyskusja nudzi więc też odpuszczam Ci to ; )

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-11-03, 19:59:43 »
Ja sobie odpuszczam i Ty też odpuść.
Nie sądzę,żeby kogoś poza Tobą interesowały cytaty z Twoich wielu wypowiedzi.

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-11-03, 18:53:43 »
nie wiem gdzie i kiedy Ci się objawiły te inwektywy, ja pamiętam że to co zacytowałeś i odebrałeś jako przekroczenie wszelkich granic przyzwoitości,  to było podsumowanie tego co wyczytałem na  kilku soczystych stronach antyszczepionkowych i odnosiło się do argumentów ich autorów/autorek antyszczepionkowców, którym się na forum przyglądałem, przy tym sam twierdziłeś, że nie jesteś antyszczepionkowcem, więc nie wiem skąd u Ciebie nagle to osobiste odczucie obrazy i potrzeba walki ze stwierdzeniami opartymi na merytorycznych rozważaniach???
 
przykład pierwszy z brzegu:  gdy jakiś antyszczepionkowiec  twierdzi, że jakieś normy w szczepionkach są przekroczone, a ewidentnie nie są co można było sprawdzić, to czy nieprzyzwoitością jest nazwać to co robi manipulacją? a gdy ktoś operuje negatywnymi  skojarzeniami co do rtęci, kompletnie bez żadnego dalszego odróżniania, tylko ładuje to jako dowód na szkodliwość, to czy inwektywą jest nazwanie tego po imieniu i stwierdzenie że operuje skojarzeniami i przedstawia to jako fakty?
itd. itp.

więc gdzie i kiedy objawiły Ci się te inwektywy i przekroczenie granic przyzwoitości? a może nawet ta dyskusja też Cię obraża ? : ) 
 
« Ostatnia zmiana: 2016-11-03, 18:55:57 wysłana przez Frisky »

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-11-03, 18:44:02 »
Ja pamiętam, że wreszcie zacząłeś się odwoływać do rzeczowych argumentów. I to uważam za nasz wspólny sukces, bo trudno z inwektywami dyskutować rzeczowo :)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-11-03, 18:38:28 »
Frusky
Ten cytat, pełen bezpodstawnych inwektyw,  wybrałem jako jeden z co najmniej kilkudziesięciu, od których roi się w Twoich postach. Wybrałem go dlatego, że przekroczyłeś w nim wszelkie granice przyzwoitości. Dlatego zacząłem uzywać go PRZECIW Tobie i, jak się okazało, ta taktyka na jakis czas odniosła pozytywny skutek :)
ok, rozumiem że wybrałeś ten najstraszliwszy
 stwierdzenia, że ktoś sobie używa ogólników i skojarzeń, a przedstawia to jako fakty (podobnie jak wszelkie określenia z tego cytatu) to inwektywy i przekroczenie wszelkich granic przyzwoitości ... to zaprawdę twórcze podejście interpretacyjne, normalnie padłem : )

szkoda, że zamiast używać przeciw mnie (?) tego tekstu  czyli robić wokół tego sztuczny szum skrzywdzonego , nie wolałeś używać merytorycznych kontrargumentów, ale rozumiem że ich Ci jakby zbrakło w tamtym wątku i stąd ta strategia

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-11-03, 16:41:59 »
Były zgłaszane. Ale nie będę się upierać, bo może gdzieś "wyparowały"? 

AlohaState

  • Administrator
  • Wiadomości: 419
    • pozytywneinspiracje.com
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-11-03, 14:27:02 »
Skutek odniosły w końcu cytowane konkrety (wcześniej nawet na prośbę ich nie było, tylko bezpodstawne oskarżenia), a nie używanie argumentów przeciwko komuś.

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-11-03, 14:03:06 »
Frusky
Ten cytat, pełen bezpodstawnych inwektyw,  wybrałem jako jeden z co najmniej kilkudziesięciu, od których roi się w Twoich postach. Wybrałem go dlatego, że przekroczyłeś w nim wszelkie granice przyzwoitości. Dlatego zacząłem uzywać go PRZECIW Tobie i, jak się okazało, ta taktyka na jakis czas odniosła pozytywny skutek :) 

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-11-03, 12:50:32 »
No i jeszcze jedno pytanie:
Czy ciągłe powtarzanie takiego tekstu pod adresem osób, które nie wyrażają zachwytu szczepionkami (w tym mnie), jest obrażaniem Użytkowników, czy nie?:
"zwyczajnie manipulują, konfabulują, operują skojarzeniami i ogólnikami, czyli  mylą wiedzę z wyobrażeniami, a teorie z dowodami, przedstawiają wszystko w biało-czarnych barwach, czyli fanatyzują i łączą to z teoriami spiskowymi, objawieniami pseudoduchowymi, silnymi emocjami etc. - cały konglomerat który nagle staję się uświęcony..."
A nazywanie takich osób oszołomami?
To właśnie są te podwójne standardy, o które mi chodziło już wcześniej, a które zostały zlekceważone, "no..." coś tam coś tam.
Z góry dziękuję za zrozumienie.
ten cytowany zwrot napisałem raz, ale że zacząłeś go nadinterpretowywać, cytować i przypisywać mi że uogólniam go na wszystkich związanych z ruchem antyszczepionkowym (sam przy tym deklarowałeś że nie jesteś antyszczepionkowcem) to się przewijał w kilku następnych postach (a nie ciągle hehe) , a był raptem podsumowaniem konkretnych przykładów które analizowałem wcześniej na forum, które pokazywały (przynajmniej mi) że ktoś tam manipulował danymi i normami , ktoś inny mylił teorie z dowodami etc.


 użycie słowa Oszołomiony na mój gust wywołuje odmienny oddźwięk niż oszołom,  to pierwsze wskazuje na działanie czynnika oszałamiającego ( np. ideologii, wpływów cudzych przekonań etc.) na jakąś osobę która ulega takim czynnikom,  a to drugie odbierane jest jako obraźliwe , ale ocena tego pewnie też jest indywidualna

jakoś jak pisałeś do mnie że konfabuluję to nie było to obraźliwe a teraz obrażasz się na to samo słowo użyte przez mnie? stosujesz podwójne standardy? prowokować lubisz ale źle znosisz to samo w stosunku do siebie? : )

dziękuję za zrozumienie ; ) 
« Ostatnia zmiana: 2016-11-03, 12:54:43 wysłana przez Frisky »

AlohaState

  • Administrator
  • Wiadomości: 419
    • pozytywneinspiracje.com
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-11-03, 12:40:23 »
Leszek
Była o tym chwilę wcześniej:
Jak są wpisy niezgodne z regulaminem i je czytasz, to je zgłaszaj do moderacji. Moderacja nie ma obowiązku czytania wszystkich postów. Zawsze można zgłosić posty niezgodne z regulaminem (jest taka opcja przy każdym poście w prawym dolnym rogu). Moderacja reaguje na takie zgłoszenia w miarę możliwości czasowych i dostępności do internetu. Jeśli są zasadne, to następuje odpowiednie działanie.
Moderacja nie odpowiada za subiektywny odbiór sytuacji przez poszczególne osoby i przypisywane temu intencje.

Przeczytaj regulamin forum i zacznij go stosować w praktyce http://przytomnyrozwoj.pl/index.php?topic=472.msg106815#msg106815

Większość osób stosuje się bez problemu do regulaminu forum.
« Ostatnia zmiana: 2016-11-03, 12:56:36 wysłana przez almighty »

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-11-03, 12:34:36 »
No i jeszcze jedno pytanie:
Czy ciągłe powtarzanie takiego tekstu pod adresem osób, które nie wyrażają zachwytu szczepionkami (w tym mnie), jest obrażaniem Użytkowników, czy nie?:
"zwyczajnie manipulują, konfabulują, operują skojarzeniami i ogólnikami, czyli  mylą wiedzę z wyobrażeniami, a teorie z dowodami, przedstawiają wszystko w biało-czarnych barwach, czyli fanatyzują i łączą to z teoriami spiskowymi, objawieniami pseudoduchowymi, silnymi emocjami etc. - cały konglomerat który nagle staję się uświęcony..."
A nazywanie takich osób oszołomami?
To właśnie są te podwójne standardy, o które mi chodziło już wcześniej, a które zostały zlekceważone, "no..." coś tam coś tam.
Z góry dziękuję za zrozumienie.