Autor Wątek: Ślub kościelny  (Przeczytany 5825 razy)

Jarek

  • Gość
[#]   « 2016-08-13, 22:23:51 »
Ja wziolem slub koscielny,troche ze wzgledu na tradycje a troche ze wzgledow imigracyjnych; zona szybciej dostala prawo pobytu w Kanadzie. Bedac w innej sytuacji legalnej i z inna swiadomoscia nie bralbym slubu koscielnego. Mysle ze slub cywilny jest ok, latwiej z urzedami, podatkami i jakos wiecej luzu, o czym napisala Sylvia. Niezaleznie od slubu cywilnego, koscielnego czy bez slubu chodzi i tak o wzajemna milosc, wsparcie i wspolnote celow materialnych czy duchowych szanujac wolnosc i wybory drugiej osoby. Laka ma bardzo fajny pomysl; ceremonia i potem celebracja zwiazku na lonie natury, cieszac sie kazda chwila.
:)

Darek

  • Wiadomości: 615
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie ściemniać w tematach duchowych
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-08-09, 23:23:30 »
Jak dla mnie tylko ten z czarymi włosami autentyk, z serii gdzie muza była Clannad hehe

Laka

  • Wiadomości: 2 310
  • Płeć: Kobieta
    • BlueFaerie
  • Andżelika Sobczak, sesje regresingu, wypalanie węzłów karmicznych, masaże Lomi Lomi
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2016-08-09, 23:03:44 »
Dark

To pocisnąłeś ;D Hahahaha
A wiesz, że to moj idol od wczesnego dzieciństwa? Oglądałam wszystkie możliwe wersje Robin Hooda!


DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-08-09, 22:45:47 »
Laka
to Ty nie chłopa a Robin Hooda szukaj ;)

Laka

  • Wiadomości: 2 310
  • Płeć: Kobieta
    • BlueFaerie
  • Andżelika Sobczak, sesje regresingu, wypalanie węzłów karmicznych, masaże Lomi Lomi
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2016-08-09, 21:49:18 »
Marzy mi się slub... w leśnych klimatach :D I to nie koniecznie kościelny, bardziej jako celebracja milosci i harmonii w zwiazku, moze tantryczny ;)?

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-08-09, 21:28:58 »
Ślub kościelny zawsze niesie za sobą pewne inicjacje we wzorce lub ich odpalenie się, związane z daną religią i społecznością, jeśli podświadomość ciągnie do takiej ceremonii i bierze w niej udział.
W Urzędzie Stanu Cywilnego to jest raczej dobra zabawa i wzmocnienie pozytywów dotyczących związku, a nie jakiś poważny rytuał ślubowania. Może jeszcze odbiór takiej świeckiej ceremonii zależy od intencji:)

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-08-09, 16:32:24 »
Maryna
Teatr dla samego teatru. Dla mnie też bez sensu ale jak ktoś nie ma lepszego pomysłu dla zabicia  czasu.. ?

Ja tam bym wolał związek partnerski. Idziesz, podpisujemy,  masz gdzieś a jedynie papier potrzebny bo takie prawo w danym kraju a nie inne.
Ślubowania zawsze są sztuczne. Zazwyczaj opierają się na braku zaufania co do przyszłości.

maryna

  • Wiadomości: 123
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-08-09, 16:27:57 »
Uleganie presji rodzi przymus ulegania kolejnym presjom.

maryna

  • Wiadomości: 123
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-08-09, 16:17:26 »
Nie  ma znaczenia jaki rodzaj ślubu się weźmie jeśli obie osoby się naprawdę darzą  prawdziwą miłością.
Wystarczy iść na kompromis który nie będzie dla obu stron kompromisem, czyli można wziąć ślub kościelny bez emocji gdzie obie strony zgadzają się, że to tylko taki teatr bez późniejszych konsekwencji.

Tylko po co to robić, jesli to niby teatr ? Bo jesli z powodu innych "dla świętego spokoju" no to w tle jakaś tam nieuświadomiona presja może być. Od partnera, lub od rodziny.

Miłość potrzebuje wolności żeby zaistnieć, wiadomo, że taka czysta miłość i tak nie jest przejawiana cały czas, a dobrze jeśli wogóle czasem się zdarza w tym związku. Więc po co jeszcze to utrudniać, ograniczac.

Taka ludzka (umysłu) natura, że próbuje zniewolić drugą stronę, by wycisnąć tą miłość. Mówię po sobie i klimatach z połówką w pop wcieleniach :)

Nata, zastanów się czy chcesz tego ślubu z własnej woli, czy aby nie ulegasz presji partnera (jesli się wogóle zdecydujesz) bo ten ulega presji rodziny. To by nie był dobry początek !
« Ostatnia zmiana: 2016-08-09, 16:22:13 wysłana przez maryna »

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-08-09, 15:02:03 »
Michałowi

To zależy od podświadomych wzorców które mogą się uruchomić podczas ceremonii.A na dodatek telepatycznie można sobie przyswoić nowe od wszystkich zebranych.

Michał486

  • Wiadomości: 802
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-08-09, 14:27:34 »
A gdybyśmy spojrzeli na ślub wyłącznie jako sakrament. Czy niesie on jakieś konsekwencje energetyczne, blokady na czakrach itp??
Fajnie było by gdyby z tej perspektywy ktoś się wypowiedział.

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-08-09, 14:18:01 »
Więc wyjście jest tylko jedno.

Miłość.

Nie  ma znaczenia jaki rodzaj ślubu się weźmie jeśli obie osoby się naprawdę darzą  prawdziwą miłością.
Wystarczy iść na kompromis który nie będzie dla obu stron kompromisem, czyli można wziąć ślub kościelny bez emocji gdzie obie strony zgadzają się, że to tylko taki teatr bez późniejszych konsekwencji.

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-08-09, 13:39:38 »
Ktoś mi wytłumaczy z expertów ? Czym się różni noc poślubna po ślubie kościelnym od tej bez ślubu kościelnego ?

"poślubna" czyli, że musi być po jakimś "ślubie":)
Ta po kościelnym, cóż odczuwa się że furtka się zamknęła. A właściwie zatrzasnęły wrota.
 Z hukiem !
I zaczyna się klaustrofobia.
Bo "tylko śmierć was (q... mać) może rozłączyć".

 

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-08-09, 12:26:29 »
Nata
A czy do ślubu kościelnego nie musisz być "czysta" jak kwiatuszek ?
Więc wystarczy, że nie będziesz przed ślubem i masz wymówkę. 
( jakby co to mogę Ci pomóc ;)

Mariusz

Nie wiem czemu, ale od razu stanęli mi przed oczyma Terlikowscy...brrr

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-08-09, 08:54:04 »
No chyba w tym pierwszym przypadku nowożeńcy powinni przystąpić do spłodzenia potomka, a ci drudzy niekoniecznie :-)