Autor Wątek: Uzdrawianie słowem- I słowo ciałem się stało  (Przeczytany 14859 razy)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-22, 09:54:53 »
znalazłem jeszcze ciekawy fragment o Dawidzie, ze względu na pewne rozbieżności w tłumaczeniach:
"Dawid zabrał koronę z głowy ich króla, a waga jej wynosiła talent złota; były też w niej drogie kamienie. Włożono ją na głowę Dawida. I wywiózł on z miasta łup bardzo wielki. 3 Lud zaś, jaki się w nim znajdował, kazał wyprowadzić i przydzielić do pracy przy piłach, żelaznych kilofach i siekierach. Tak postąpił Dawid ze wszystkimi miastami Ammonitów. Potem wrócił Dawid i cały lud do Jerozolimy."

ale cóż oni, wyprowadzeni z tych miast, wyczyniali przy tych piłach, bronach i siekierach?
inna wersja wydarzeń:
http://biblia-online.pl/biblia,biblia,brzeska,pierwsza,ksiega,kronik,rozdzial,20,wers,3,0,13,5,t.html
http://www.blueletterbible.org/Bible.cfm?b=1Ch&c=20&v=3&t=KJV#s=t_conc_358003

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-20, 10:25:30 »
Cytuj
45 Cudzoziemcy mi schlebiają,
są mi posłuszni na pierwsze wezwanie.
podoba mi się ten wers, jest wspaniały haha, zwłaszcza jak go deczko zmodyfikować:
Cudzoziemki mi schlebiają,
są mi posłuszne na pierwsze wezwanie
; )

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-20, 09:29:08 »
ciekawe co by zrobił Dawid jak by spotkał takiego Tomka na swej drodze, czy by go przygarnął jako człowieka, czy może jednak uczynił by go swym niewolnikiem, jego żonę i córki przeleciał, albo i sprzedał, a jego dobra zrabował na chwałę Pana Izraela, jako że nie pochodziłby  z tego co Dawid wybranego plemienia/ narodu?

Dawid król Izraela, syn Boga Izraela, jeszcze takie dwa przykłady do naśladowania:
"Dawid w tym dniu powiedział: «Ktokolwiek pokona Jebusytów, zdobywając przejście podziemne3, oraz ślepych i kulawych nienawistnych dla duszy Dawida... [ten będzie wodzem]». Stąd pochodzi powiedzenie:
«Ślepiec i kulawy
nie wejdą do wnętrza domu». "

"Po przybyciu z Hebronu Dawid wziął sobie jeszcze nałożnicę i żony z Jerozolimy. Urodzili się Dawidowi jeszcze synowie i córki. 14 Oto imiona tych, którzy urodzili się w Jerozolimie: Szammua, Szobab, Natan, Salomon, 15 Jibchar, Eliszua, Nefeg, Jafija, 16 Eliszama, Eliada i Elifelet. "

i fragment pieśni dziękczynnej  Dawida do codziennego stosowania, to jest chyba modlitwa dzisiejszych syjonistów haha:
(...)
38 Ścigam mych wrogów i niszczę,
a nie wracam, póki nie zginęli.
39 Pobiłem ich - nie mogli się podnieść:
upadli pod moje stopy.
40 Mocą mnie przepasałeś do bitwy,
sprawiasz, że przeciwnicy gną się pode mną,
41 zmuszasz do ucieczki moich wrogów,
a wytracasz tych, co mnie nienawidzą.
42 Wołają - lecz nie ma wybawcy -
do Pana - lecz im nie odpowiada.
43 Jak proch na wietrze ich rozrzucę,
zdepczę jak błoto uliczne.
44 Ty mnie ocalasz od buntów ludu,
ustanawiasz mnie głową narodów.
45 Cudzoziemcy mi schlebiają,
są mi posłuszni na pierwsze wezwanie.

46 Cudzoziemcy bledną,
z drżeniem wychodzą ze swoich warowni.
47 Niech żyje Pan! Moja Skała niech będzie błogosławiona!
Niech będzie wywyższony Bóg <Skała> mojego zbawienia,
48 Bóg, który zapewnia mi pomstę
i poddaje mi narody,

49 wybawia mnie od nieprzyjaciół,
wynosi nad wrogów
i uwalnia od gwałtowników.
50 Przeto będę Cię, Panie, chwalił wśród narodów
i będę wysławiał Twoje imię.
51 Tyś zwycięstwa wielkie dał królowi
i Twemu pomazańcowi okazałeś łaskę,
Dawidowi i jego potomstwu na wieki».

Mateusz

  • Wiadomości: 1 234
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-19, 23:32:45 »
Z tego wynika, że zdecydowanie lepiej pójść za Jezusem :)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-19, 22:37:36 »
furyah
a co Ci mówią twoje doświadczenia i obserwacje? : )

Tomekk3
Cytuj
Syn Boga Dawid napisał ponad 100 Psalmów wychwalających Boga w każdym zdaniu. Gorliwie modlił się do Boga. I nikt nie promuje go na bóstwo.
"zdobycie przez Dawida władzy, tradycyjnie przypisywane jego popularności i boskiemu błogosławieństwu, było w rzeczywistości rezultatem kampanii terroru i serii zabójstw. Dawid, tworząc prawdziwą bliskowschodnią monarchię, był agresywnym przywódcą, sprytnym politykiem i bezwzględnym wodzem. W czasie jego skandalicznych rządów ważne osobistości, które stały mu na drodze, umierały w sprzyjających i tajemniczych okolicznościach. Nie oszczędzono nawet jego synów. Historia Dawida, jak pisze McKenzie, „to współczesna opera mydlana, w której pełno seksu, przemocy i walki o władzę”."
http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H14/ksiazki/180/dawid-krol-izraela.html


jako efekt doboru  genetycznych cech umożliwiających przetrwanie i  dominację, to Dawid jest wzorcowym wręcz przykładem, synem Boga na Ziemi,
ale  trudno kogoś takiego promować na bóstwo, no chyba że nie wyrosło się jeszcze z poziomu świadomości plemiennych interesów, albo ma się  skłonności i podziw dla dokonań na polu władzy, seksualnych, albo rabunków cudzego mienia i masowych mordów w imię Boga :
"Oto lista dokonań Dawida (człowieka po myśli Boga, we wszystkim wypełniającego Jego wolę):
Dawid zabił 200 Filistynów i odciął im napletki, aby stać się zięciem króla Saula.  1 Sm 18, 27-28
Dawid zadał wielką klęskę Filistynom.  1 Sm 19, 8
Z pomocą Pana Dawid zadał Filistynom wielką klęskę i uprowadził ich trzodę. 1 Sm 23, 4-5
Dawid dokonał wielu wypraw i nie pozostawiał przy życiu "ani mężczyzny, ani kobiety". 1 Sm 27, 8-12
Dawid bił Amalekitów "od wieczora aż do zmierzchu dnia następnego. Nikt z nich nie ocalał prócz czterystu młodych ludzi, którzy, dosiadłszy wielbłądów, uciekli."  1 Sm 30, 17
Dawid zabrał żonę Paltielowi - Mikal.  "Mąż szedł za nią, a towarzysząc jej płakał aż do Bachurim." 2 Sm 3, 14-16

Gdy został królem i Bóg obiecał mu, że jego dom i królestwo będą trwać na wieki, Dawid naprawdę zaczął się rozkręcać:
Pobił Filistynów i odebrał im Gat.  2 Sm 8, 1
Pobił Moabitów. Dwie trzecie jeńców zabił, jedną trzecią wziął jako niewolników.  2 Sm 8, 2
Pobił 22 000 Aramejczyków, resztę uczynił niewolnikami. 2 Sm 8, 5-6
Zabrał złote uzbrojenie, "wielką ilość brązu", srebra i złota.  2 Sm 8, 7-8 oraz 11-12 (Brzmi lepiej niż: "zrabował"...)
Pobił 18 000 Edomitów w Dolinie Soli, resztę uczynił niewolnikami.  2 Sm 8, 13-14
Zabił 40 000 jeźdźców i ich dowódcę Szobaka  2 Sm 10, 18
Dawid zdobył miasto Raaba (i pozostałe miasta ammonickie) i zabrał "niezliczoną ilość łupów". Ludność zabrał w niewolę jako siłę roboczą  2 Sm 12, 29-31
Gdy przez trzy lata był głód, Dawid wybrał 7 potomków Saula, by ich powieszono przed żniwami jęczmienia.
2 Sm 21, 1, 9

Historia Uriasza Chetyty:
1) Dawid uwiódł Batszebę, żonę Uriasza Chetyty, cudzołożył z nią.  2 Sm 11, 2-4
2) Batszeba staje się brzemienną.  2 Sm 11, 5
3) Dawid wysłał Uriasza na wojnę i tak rozkazał Joabowi (dowódcy) : "«Postawcie Uriasza tam, gdzie walka będzie najbardziej zażarta, potem odstąpicie go, aby został ugodzony i zginął»."   2 Sm 11, 15
4) Uriasz ginie w walce. 2 Sm 11, 17
5) Dawid pociesza Joaba: "Nie trap się tym, co się stało. Miecz dosięga raz tego, raz innego."  2 Sm 11, 25
6) Dawid sprowadza Batszebę i bierze ją za żonę. 2 Sm 11, 27 "
http://biblia.pismo-swiete.pl/Dawid.html



« Ostatnia zmiana: 2014-10-19, 22:46:09 wysłana przez Frisky »

Tomekk3

  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-19, 21:15:02 »
A jak rozumiecie kwestię taką ,że
1) Syn Boga Dawid napisał ponad 100 Psalmów wychwalających Boga w każdym zdaniu. Gorliwie modlił się do Boga. I nikt nie promuje go na bóstwo.
2) Syn Boga Jezus dużo mówił o Bogu. Nie ma jednak dowodu ,że myślał o Tym Bogu, nie ma też żadnej modlitwy Jezusa do Boga. Nigdy nie użył słowa Bóg w żadnej modlitwie. Nawet w "Ojcze nasz" nie ma słowa Bóg.
Który z nich stając przed ludźmi, może być pewien ,że im nie naopowiadał duchowych głupot ,że nie poniesie skutków negatywnych?
Gdybym poszedł za Jezusem i unikał słowa Bóg ,w modlitwie to do kogo bym się modlił?
Gdybym poszedł za Dawidem to dokąd bym poszedł ,kiedy oni idą w strony przeciwne? Patrząc na skutki po latach i na kult TYLKO jednego z synów Boga.

furyah

  • Wiadomości: 571
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2014-10-19, 17:04:27 »
jest tylko jeden sposób, żeby dowiedzieć się, czy jest faktycznie tak jak mówisz, czy może inaczej:)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-19, 14:21:56 »
ogólnie ciekawy film w związku z tematem wdzięczności dla matki : ), bliskości w związkach i z naturą, oraz ochrony (przed karmą) z tym związanej 

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-19, 13:56:27 »
w związku z karmą i mściwym Bogiem itp. , wielu ludzi podobnych jest do głównego bohatera tego filmu:
http://www.cda.pl/video/146441ea/Road-to-Paloma-2014-Napisy-PL
czyli
a) są dobrzy : )
b) nie widząc przyczyn nie akceptują tego co się dzieje wokół nich
c) próbują  wymierzać sprawiedliwość patrząc z tego poziomu
d) nie akceptują skutków swojego działania
i
e) w efekcie niektórzy nazywają rd wybór tego co przez cały film wybiera ten bohater, a nawet to co wybrał na końcu

 : )

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-19, 13:25:04 »
Cytuj
a nie powinno czasem być na odwrót, a karma jest tym, co w siebie nakładła nasza PŚ?
weźmy przykład EFT , ludzie sobie dużo rzeczy opukują i uwalniają się od ograniczeń, ale czy wszystkie? ilu znasz takich ludzi? : )
czyli w tej metodzie wchodzisz w to co się wydarza/wydarzyło z miłością i akceptacją , jeśli pod wpływem tego oraz opukiwania  to znika to znaczy, że była to zawartość twej podświadomości , jeżeli nie to coś jakby wyżej albo poza nią to podtrzymuje? mimo tego że nie udaje się tej czy innej sytuacji/ograniczenia zmienić, bonus jest taki, że doświadczasz tego z większą miłością i akceptacją, co samo w sobie daje mniejszą lub większą ulgę, podobnie jest z terapiami regresywnymi itd.

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-19, 13:06:33 »
furyah
to nie jest miłość ale w tym jest miłość : )


furyah

  • Wiadomości: 571
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2014-10-19, 12:51:16 »
Frisky, a nie uważasz, że takie pojmowanie Stwórcy ma więcej wspólnego z władcami karmy/mściwym Jahwe, niż z prawdziwym Stwórcą, który jest miłością?
Czy ktokolwiek skorzysta na naszym cierpieniu i bezwzględnym egzekwowaniu karmy ząb za ząb?

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-19, 12:41:45 »
porównałbym to do wzięcia bezpłatnego urlopu i wyjazdu na wakacje : )
w zależności od tego z czyjej wakacyjnej oferty korzystamy, to też (w trakcie albo i potem) mniej lub więcej nas kosztuje haha

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-10-19, 12:32:44 »
furyah
3. przyczyny pozostają nie zmienione i nie ma do nich dostępu
4. istniejemy na wszystkich poziomach wiec odcinamy się jednocześnie od istotnej? części siebie
5. jeśli przy tym podłączamy się pod jakąś Istotę, z której oferty korzystamy,  to zamiast z własnego kanału, (który na jakimś poziomie mamy zablokowany),  czerpiemy z jej, czyli cudzego, np. mam wrażenie że robi tak ten gościu tutaj na filmie, nawet fizycznie głowa mu się odchyla na bok:
Jak to jest być CUDEM DO ODKRYCIA ?
http://www.youtube.com/watch?v=B1lvnJBn2gU&feature=youtu.be
6. nawet jak w ten sposób wyjdziesz poza układ związany z tym Stwórcą, to nie rozwiązałaś sytuacji tutaj

furyah

  • Wiadomości: 571
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2014-10-19, 11:54:46 »
Frisky, postaram się sparafrazować, bo nie wiem, czy dobrze zrozumiałam:
1. odcinamy się od Stwórcy, który wymaga od nas realizacji karmy
2. po tym odcięciu zaczyna nam się dobrze powodzić

a nie powinno czasem być na odwrót, a karma jest tym, co w siebie nakładła nasza PŚ?
« Ostatnia zmiana: 2014-10-19, 12:03:29 wysłana przez furyah »