Autor Wątek: Hinduizm - zjawiska, metody i zwyczaje w rozwoju z nim związane  (Przeczytany 120816 razy)

deva

  • Wiadomości: 41
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-10-30, 17:31:13 »
Pewien mój znajomy pierwszy raz przyjechał na tą imprezkę i trafił akurat na ten dzień, kiedy niemal wszyscy faceci chodzą poprzebierani za kobiety. Jego wyraz twarzy był bezcenny. Takiego szoku w oczach już dawno nie widziałem hahah Dopiero jak mu moja żonka wszystko wyjaśniła, to odetchnął z ulgą, bo początkowo pewnie myślał, że trafił na paradę jakichś transwestytów. :-))

deva

  • Wiadomości: 41
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-10-30, 17:24:18 »
Także w damskim sari śmigałem już kilka razy, ale na makijaż jeszcze się nie zdecydowałem, może w przyszłym roku hahha

deva

  • Wiadomości: 41
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-10-30, 17:22:09 »
Deva to anioł, a anioły nie są niczym uwarunkowane, zwłaszcza płcią. Na przykład na wspomnianym Navaratri jest taki jeden dzień, kiedy wszyscy faceci przebierają się za kobiety właśnie po to, aby oddać szacunek kobiecości (jako aspekt Boskiej Matki) i przełamać w sobie te uwarunkowania. Panie mają z tego niezły ubaw i dobrze się bawią, chociaż nie wszystkie, bo jak się okazuje, niektórzy faceci w makijażu wyglądają lepiej od kobiet :-)))

No wrzuciłbym linka, ale nie chcę spamować bez zezwolenia :-)




deva

  • Wiadomości: 41
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-10-30, 16:26:45 »
No i jestem bardzo miło zaskoczony, że ktoś się w końcu odważył i był na darshanie Mistrza :-) Tylko to mnie jakby na moment zachęciło... :-)

deva

  • Wiadomości: 41
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-10-30, 16:01:20 »
Milczysz jak Janglidas, czyli rozumiem, że mam twoje ciche przyzwolenie? :-)

Dobra, żartuję, poczekam na twoją decyzję :-) Chciałem Cię tylko uspokoić, że powtórki z cudu nie będzie. Tam chwilowy natłok informacji wymuszony został potrzebą chwili, aby nie dać się żywcem pożreć. :-) Niestety później sceptycy zrobili swoje haha. Nie chcieliście ich tutaj to przyszli na cud, co skończyło się ostatecznym zamknięciem forum, bo nikt się do końca życia nie będzie z nimi przecież użerał. Tutaj jestem tylko na małą chwilkę w celach orientacyjnych. Także możecie spać spokojnie :-D

deva

  • Wiadomości: 41
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-10-30, 15:25:03 »
...tak by za rok każdy z Was mógł się wybrać na nią osobiście i doświadczyć, podobnie jak ty doświadczyłaś milczącej siły ducha Janglidasa Maharaja, jej uwznioślającego w mojej opinii wpływu.

deva

  • Wiadomości: 41
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-10-30, 15:22:47 »
Bo widzisz Hydrozagadko, dopiero wróciłem z tej imprezy i mam ogromną duchową potrzebę dzielenia się jej atmosferą z innymi...

deva

  • Wiadomości: 41
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-10-30, 15:19:42 »
I jeszcze mi powiedz, czy dziewięć różnych linków, gdyż tyle dni trwała ta duchowa impreza, a każdy dzień był inny, jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny, uznasz za "potok informacji na jednio kopyto" czy może jednak pozwolisz ludziom samym zadecydować co jest dla nich ograniczające a co uwznioślające na duchu? Przecież nikt nie musi tych linków otwierać jeśli ma po jednym dosyć. Zgadzasz się ze mną? Mam więc twoje przyzwolenie czy go nie mam? :-)

deva

  • Wiadomości: 41
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-10-30, 15:00:49 »
Ale okey, powiedz mi jeszcze szczerze Hydrozagadko, czy na przykład tego typu link z Navaratri, uznajesz za spam czy można się jednak zainspirować tą piękną muzyką i aurą płynącą z tej duchowej imprezy:
http://www.youtube.com/watch?v=_0RpEzi8ros


deva

  • Wiadomości: 41
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-10-30, 14:03:37 »
A dwa tygodnie temu zakończyła się niesamowita impreza, którą obchodził cały świat związany duchowo z nurtem hinduizmu. To było całych dziesięć dni Navaratri, czyli święto ku czci dziewięciu formom Boskiej Matki Durgi. Na polskim rynku chyba jedyna i doskonała książka w tym temacie została napisana przez A. Rucińską, tą samą zresztą, która przetłumaczyła książeczkę z naukami Janglidasa Maharaja. Można ją było kupić właśnie po darshanie Janglidasa. Jeśli sobie kupiłaś, to może zachęcona sięgniesz również po książkę o Durdze. Polecam, ponieważ to ci umożliwi szersze spojrzenie na pewne sprawy i nie uznawanie z góry takich informacji za spam. :-) Czasami taka prewencja ma na celu chronienie własnego sterylnego świata, który zamyka się na poznanie innych aspektów rzeczywistości.

deva

  • Wiadomości: 41
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-10-29, 17:13:14 »
Ten darshan był wielką niespodzianką i wielką radością dla polskich wielbicieli. Swami Vishwananda nieoczekiwanie zapowiedział swój przyjazd w sierpniu, zmieniając dotychczasowe plany. Niewiele było czasu na przygotowania, ale wszystko udało się cudownie. Aura Miłości jaką emanuje Swamiji ogarnęła wszystkich uczestników, atmosfera była wspaniała. Wiele osób poprzez dotyk Miłości i spojrzenie w oczy Swamiego doświadczyło wielkiego wzruszenia i głębokiej przemiany wewnętrznej. :-)

deva

  • Wiadomości: 41
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-10-29, 17:09:04 »
Naprawdę nikt nie był? No to macie czego żałować :-) Zatem gorąco polecam wybrać się w przyszłym roku, kiedy Swami znowu odwiedzi Polskę.
« Ostatnia zmiana: 2016-10-05, 10:30:48 wysłana przez almighty »