Autor Wątek: Hinduizm - zjawiska, metody i zwyczaje w rozwoju z nim związane  (Przeczytany 120813 razy)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-10-26, 07:50:15 »
satkona zwana przez Żydów (i nie tylko) gwiazdą Dawida z punktu widzenia wisznuitów:
http://www.wisznuizm.info/satkona-gwiazda-dawida-czy-gwiazda-goloki.html

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-09-12, 20:28:40 »
 (kontynuując mój  wczorajszy post) ten poniższy fragment z tamtego tekstu kojarzy mi się z tym co robimy w naszym centrum używając do tego narzędzi danych nam przez Premanandę, które (patrząc na to pod kątem astrologii) dopasowują się indywidualnie do każdej osoby więc i zapewniają kompleksowe oczyszczanie karmy, we wszystkich aspektach i na wszystkich poziomach (niezależnie czy ktoś się zna na astrologii numerologii etc. to i tak się w tym systemie to wszystko zawiera i transformuje) :

"Kurma Avatar is right below that and your sins are right there, and the churning is taking place by the planets going round and round and round. When the planets go round and round they are churning the spindle of your karma."

ładna ilustracja tego procesu prowadzącego do otrzymania amrity:
http://szuflada.net/wp-content/uploads/2016/09/1.jpg

cały proces wymaga cierpliwości i w zależności jakie cechy się ma/ jaką karmę  takie są też i odczucia w trakcie:

"Asurowie uchwycili wielkiego węża za głowę, a bogowie za ogon - tak poradził im Wisznu - i zaczęli ubijać ocean, żeby otrzymać amritę; trwało to ubijanie oceanu wieleset lat.
Asurowie i bogowie szarpiąc na przemian ciągnęli ku sobie ciało węża i za każdym razem z paszczy jego buchał dym i ogień, dręcząc demony żarem, pozbawiając ich sił, a potem gromadziły się iskrzące błyskawicami chmury wzdłuż ciała węża, ku jego ogonowi, i na bogów spadały orzeźwiające deszcze.
"
http://proemial.com/biblioteka/hinduizm/mity/69-ubijanie-oceanu.html

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-09-12, 10:02:02 »
"Kolekcja skór, niezliczone ciała i skład chemikaliów. Odkryto tajemnice rezydencji przywódcy sekty, która ma blisko 60 mln wyznawców.."
www.wprost.pl/swiat/10075145/Kolekcja-skor-niezliczone-ciala-i-sklad-chemikaliow-Odkryto-tajemnice-rezydencji-przywodcy-sekty-ktora-ma-blisko-60-mln-wyznawcow.html


Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-09-12, 01:36:43 »
jeden z bardziej inspirujących tekstów zachęcających do mantrowania Om namah Shivaya, w klimatach astrologicznych i Kurma Awatara:


Earth around which the planets go. So what is that Mount Meru? Mount Meru represents the center of the horoscope that you draw. When you draw the chart of the heavens the center of the horoscope is Mount Meru. Below the horoscope is the Kurma Avatar, the tortoise. The horoscope that you draw, the Kurma Avatar is right below that and your sins are right there, and the churning is taking place by the planets going round and round and round. When the planets go round and round they are churning the spindle of your karma. And the churning of the spindle of your karma, what happened when the churning took place? Some poison came out called hala hala. What was the name of the poison? Hala hala; ha and la when put together is poison. Hlim. Hala hala is poison.

And who can take care of hala? Hara. Hala will be removed by Hara. You see, Ha is akash; la is coming down; ra is going up. Like fire goes up; la is a descent. So the poison that was coming down to destroy us was picked up by Shiva like that and Shiva drank it. So what did Shiva do? Shiva drank your karmic poison. So who is your real, real savior? Because if Shiva did not drink that poison, that poison would have come into your life, and when it comes into your life you will burn, your body will be destroyed, terrible diseases will come over you. So the root cause of disease also comes from Saturn’s Kurma Avatar, and Saturn becomes the significator of disease. Saturn symbolizes disease, and how does disease come? From you, you have caused your own disease. How did you cause your disease? From your sin, and what happened to that? The sin was churned by the karma, the planets going around. And when the churning took place a lot of poison came out. And who will drink the poison? If Shiva is there he will drink the poison.

So, what is the most important thing that you learn about the Kurma Avatar story? Since you are born on this planet you must say Om namah Shivaya. You must say it. If you don’t say it, believe me, your body will be destroyed every day, so many times. The poison will burn you so badly that you will not know. It is only when Shiva picks up the poison and drinks it are you saved. So who is the real helper? It is Shiva. He removes the tamas from within you, he helps you to transcend the tamas.

http://vedavyasacenter.org.s220718.gridserver.com/teachers/freedom-cole/opening-lecture/


dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-08-29, 12:13:27 »
Nie wiem jakie źrodło? Nie mowię o konkretnym przypadku tylko o tym, że ogolnie jest tam akceptacja i entuzjazm dla duchowości.

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-08-29, 07:50:11 »
Jest to niesamowite że przetrwała taka kultura przez tyle tysięcy lat w której jako tako przetrwały idee i cele RD.

Nie wiem co jest tak w tym niesamowitego, że źródło które było czyste zamieniło się w szambo które osiadło na dnie ale wyznawcy nadal widzą tylko powierzchnię i krystaliczną wodę ?

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-08-28, 20:10:48 »
Jest to niesamowite że przetrwała taka kultura przez tyle tysięcy lat w której jako tako przetrwały idee i cele RD.

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-08-28, 20:06:59 »
Cytuj
Tak wygląda film promocyjny jego Patanjali Ayurved, najszybciej rozwijającej się w Indiach firmy wytwarzającej dobra konsumpcyjne, sprzedającej niemal wszystko, od herbatników po mydło.

Nie przeczytałem całego artykułu, ale fajny jest w Indiach ten entuzjazm do duchowości i że tam nic z tych rzeczy nie jest tabu, a ludzie wspierają tych , którzy promują pewne wartości, oczywiście ludzie mają różną świadomość i każdy ma takiego guru na jakiego jest otwarty. Można tu przynajmniej oczekiwać jakiejś etyki w produkcji danych rzeczy i że pieniądze z zysków tez mogą pójść na rzeczy związane z duchowością a nie np na przysłowiowy i koks i ....

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-08-28, 19:12:10 »
Frisky

Dla mnie opisani guru to to samo co nasz T.Rydzyk. Żerują na naiwnych. Owszem, chwali im się, że pomagają ale ta pomoc według mnie nie jest do końca bezinteresowna bo napędza kolejnych wyznawców także tych z kasą i koło (KARMY też jak widać) się kręci.
Więc jest to zarzut.

Idiotycznym wręcz jest, że taki guru jeden z drugim trafia za kraty za nadużycia seksualne ale widać wydaje się co poniektórym, że jak są guru z wielomilionowym kontem w banku to ich już prawo nie obowiązuje i hamulce moralne. Może gdyby byli naprawdę Oświecenie to by o tym wiedzieli ?

A że zginęli przez guru ludzie ? no cóż. Guru się zapewne za nich pomodli i odrodzą się w lepszym miejscu ;)


Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-08-28, 08:29:22 »
artykuł mający opisywać rzekomo przyczyny tego zjawiska jak dla mnie zupełnie nietrafiony - gościu na tej fali sieje zwykłą propagandę i wrzuca różnych dobrze prosperujących guru i ich działalność do jednego worka w oparciu o tezę, że przyczyną nadużyć jest związek duchowości z biznesem (bez żadnego rozróżniania)  i przy tej okazji wymienia jakiego to rodzaju biznesy  różni guru rozwijają, tak jakby miało to ścisły związek z nadużyciami... jak i tymi zamieszkami,

 więc nie wiem czemu ten "dziennikarz" sugeruje ścisły związek przestępstw i nadużyć z bogactwem, co jest bezsensownym założeniem zwłaszcza w tym przypadku w którym chodzi o skazanie guru za nadużycia seksualne, a nie finansowe

bo na mój gust przyczyną nadużyć seksualnych najczęściej jest żądza seksualna i popęd seksualny ( ten guru bronił się że pomagał wielu ludziom w wyjściu z uzależnień od narkotyków, wyciągał ich z dna , leczył z HIV i że jest to zemsta mafii narkotykowych) i ten problem dotyczy zarówno bogatych jaki i biednych

co do zamieszek:
akurat  ten guru kierował swoją ofertę różnorakiej pomocy i to na dużą skalę do  ludzi z niższych kast i bezkastowców, czyli dotknęło to ludzi wyrzuconych poza margines społeczeństwa (biedaków, wdów, prostytutek, transseksualistów etc.), więc ich reakcje są adekwatne do poziomu ich świadomości i bronią w ten sposób tego, kto się za nimi ujął i sprawił że poczuli się bardziej wartościowi,

 więc te zamieszki mają bardziej złożone społeczne przyczyny, a sprawy duchowości  są tu marginalne, chodzi o wymiar społeczny, oczywiście ci którzy chcą widzieć tylko wycinek pasujący do  ich teorii, nastawienia czy ideologii, będą dostrzegać tylko ten pewien wycinek i wyolbrzymiać znaczenie tego (a niektórzy nakładać na tą sytuacje swoje "prawdy" czyli przekonania i siać propagandę w rodzaju "tak się kończy..." czy jak ten autor z linku sprowadzać to do poziomu bogactwa)

 - a niezależnie od zaklęć propagandzistów: zaufanie do guru również tych których uważamy za "pseudo" guru kończy się  różnie (wielu ludzi na tym co robił ten guru skorzystało) i wspomnę raz jeszcze: niekoniecznie istnieje związek między nadużyciami (w tym przypadku seksualnymi) czy ich brakiem, a poziomem bogactwa ( tutaj guru czy jego aszramu)

 - na tych przykładach komentarzy widać, że są ludzie którzy  czekają tylko na okazję żeby sprzedać swoje przekonania innym, cóż z tego że będące  w luźnym związku z faktycznymi wydarzeniami ; )

- oczywiście to dlatego ten guru pomógł wielu ludziom, bo dysponował sporymi środkami - zjednał sobie w ten sposób miliony wyznawców i stąd skala tego zjawiska większa niż gdyby miał raptem kilku czy kilka tysięcy zwolenników, tylko nie wiem, czy tak dużą skalę pomocy socjalnej dokonanej w oparciu o duże bogactwo, którym dysponuje, można traktować jak zarzut? ; )
« Ostatnia zmiana: 2017-08-28, 08:32:48 wysłana przez Frisky »

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-08-27, 11:15:53 »
« Ostatnia zmiana: 2017-08-27, 11:19:50 wysłana przez DarkAngelbubu »

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-08-21, 21:39:09 »
u mnie pare tygodni temu leżąc z zamkniętymi oczami, pojawił się w umyśle obraz przestrzeni kilka metrow ode mnie, uświadomiłem sobie że to nie myśl, tylko że odbieram przestrzeń , od razu postanowiłem, że zrobię test czy to faktycznie widzenie i przemieściłem się w tym do kuchni , zobaczyc co leży na szafkach, ja tej kuchni tego dnia nie używalem, bo było to u mojej mamy, zobaczyłem w wizji zakrętkę do słoika, poszedłem sprawdzić i leżały na tej szafce 3 zakrętki

ale nie wiem czemu wszystko co jej podsuwają podsuwaja blisko niej, na wysokosci klatki piersiowej, co nie rozwiewa watpliwości, zamiast na wysokosci oczu gdzie widac ze nie ma szczelin
« Ostatnia zmiana: 2017-08-21, 21:43:35 wysłana przez dżonny »

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-08-21, 20:20:58 »
Nie wydaje mi się że fake. Sam kiedyś ćwiczyłem i miałem dobre rezultaty. Po kilku dniach ćwiczeń, mogłem np. przerysowywać proste obrazki.

dżonny

  • Gość
[#]   « 2017-08-21, 19:06:51 »

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-07-04, 13:13:38 »
zamykając dyskusję, dobre podsumowanie

XD to jakbyś napisał: "Nie patrz w dół ! Nie patrz w dół !!" ...