Autor Wątek: Inspiracje  (Przeczytany 263202 razy)

Bożydar

  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-03-10, 01:37:47 »
„Nauczyliśmy się latać jak ptaki i pływać jak ryby, lecz zapomnieliśmy żyć, jak istoty ludzkie. Wydaje się, że musimy od nowa nauczyć się tej umiejętności. Jak to uczynić? To jest możliwe wyłącznie poprzez poznanie samych siebie. Powinniśmy poddać analizie to, kim naprawdę jesteśmy. Dlaczego? Ponieważ to nie kosmos, nie wiatr, nie ocean, nie pory roku, przyroda czy zwierzęta są przyczyną problemów tego świata, lecz my, ludzie – nasze umysły." - Amma (Mata Amritanandamayi)

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-09, 23:33:20 »
https://www.youtube.com/watch?v=SMOIzl0fwRY
Anna Kubica - "Karma jako mem"...

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-09, 21:16:17 »
No ja nawet nie mam ochoty tego czytać, odrzuca mnie, wydaje mi się, że nie jest zbyt przytomny ten artykuł

Witek D.

  • Wiadomości: 1 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Dotykduszy.com
  • Witold Dopierała, regresing, analizy psychometryczne i duchowe. Zapraszam na http://dotykduszy.com/
  • Status: Regreser
[#]   « 2015-03-09, 20:35:31 »
Szkoda że osoba która to pisze, robi tam to samo o czym pisze. Tworzy też dokładnie ten dualizm przed którym przestrzega, tak naprawdę trzecią stronę w wyimaginowanym konflikcie, w którym uczestniczy każdy który w niego wierzy. Prawdopodobnie zaczął postrzegać jedną ze struktur w której uczestniczył, ale nie widząc że wszedł na poziom innej, którą uważa za prawdziwą (boską).

wicher7

  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-03-09, 20:00:29 »
Ciekawy opis fałszywych,sztucznych struktur boga.                                           https://krystal28.wordpress.com/2015/01/25/dlaczego-nie-jestem-juz-pracownikiem-falszywego-swiatla/

Piotr

  • Wiadomości: 788
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kultura aryjska
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-09, 12:00:54 »
To jest, moim zdaniem, krok we właściwym kierunku, ku odkryciu prawdy.

pkrl5758

  • Gość
[#]   « 2015-03-09, 11:57:55 »
Wiec moze pora zaczac swiadomie uzywac owych technologii tak, aby z broni stala sie przyjacielem i pomocnikiem?

Piotr

  • Wiadomości: 788
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kultura aryjska
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-09, 11:46:48 »
pkrl5758,

ja też mam bardziej pozytywny stosunek do starszej technologii. Jednak, przede wszystkim, większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak wyglądała kultura naszych Przodków. Sam użyłeś określenia 'epoka kamienia łupanego'. Otóż nie - nie pochodzimy od biegających z maczugami półzwierząt mieszkających w jaskiniach. To oficjalna historia poczyniła w umysłach ludzi spustoszenia utrwalając taki obraz.

Cytuj
Problemem sa wylacznie koncerny, ktore na sprzedawaniu coraz to nowszych sprzetow produkuja je wylacznie na okreslony czas i pozniej trzeba kupywac nowe.

To fragmentaryczne spojrzenie na sprawę, bo właśnie koncerny są twórcami technologii. To broń naszych wrogów przeciwko nam. Udało im się narzucić ludziom TECHNOKRACJĘ w miejsce KULTURY. Kontrolują umysły społeczeństw, dlatego mało kto potrafi przejrzeć na oczy.


pkrl5758

  • Gość
[#]   « 2015-03-09, 11:39:17 »
Nie, poniewaz nie po to wymysla sie coraz doskonalsze technologie, aby je negowac i skazywac na zapomnienie w imie powrotu do tradycyjnych form tworzenia czegos. Problemem sa wylacznie koncerny, ktore na sprzedawaniu coraz to nowszych sprzetow produkuja je wylacznie na okreslony czas i pozniej trzeba kupywac nowe. Mam w domu sprzety pamietajace epoke lat 50tych i dzialaja do dzisiaj wiec gdzie tu mowa o zlej technologii? Wydaje mi sie, ze masz dosc negatywny stosunek do tego, co dzisiaj dzieje sie z technologia podczas gdy sama technologia jest ani dobra ani zla, problemem jest podejscie ludzi i ich olewczy stosunek wobec tego, jak zastosowanie owej technologii wplywa np. na srodowisko naturalne. Ale wszystko da sie ogarnac, trzeba tylko chciec :). Nie ma sensu cofac sie do epoki kamienia lupanego w imie ratowania czegos.

Piotr

  • Wiadomości: 788
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kultura aryjska
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-09, 11:32:45 »
Tylko czy doskonała utylizacja to nie mrzonki? I żeby ją osiągnąć i tak trzeba będzie wiele rzeczy uprościć. A nawet jeśli już się ją osiągnie, będzie to nadal ciąg skomplikowanych procesów, wymagających zużytkowania dużej ilości energii. Póki co trzeba iść także w tym kierunku, bo większość ludzi na razie nie potrafi sobie wyobrazić życia bez współczesnych urządzeń. Ja jednak zachęcam do bardziej zdecydowanych postaw tych, którzy są gotowi:)

pkrl5758

  • Gość
[#]   « 2015-03-09, 11:23:13 »
Kiedyś też miałem takie podejście, jednak teraz taki stan widzę tylko jako etap przejściowy. Temat tzw. technologii zajmował mnie bardzo długo. Kiedy zapoznałem się z dziejami ludzkości zrozumiałem, że to, co przedstawia się nam jako 'nowoczesne technologie' to najczęściej marna namiastka naszych możliwości. Zresztą: produkcja jednego laptopa wymaga wytworzenia kilku wagonów odpadów. Potrzeba do tego całego sztabu fachowców i kilku fabryk. Dlatego, szczerze mówiąc, nie ma możliwości, by takie urządzenia na dłuższą metę rzeczywiście służyły dobru człowieka.

Ale poki co sluza i ponadto ulatwiaja wiele rzeczy. A co do odpadow, to gdyby je odpowiednio utylizowac, jak rozniez produkowac trwale elementy, ktore nie psuja sie specjalnie po np. 2 latach, to mysle ze technologia wcale nie bylaby taka zla.

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator

Piotr

  • Wiadomości: 788
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kultura aryjska
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-04, 13:56:41 »
Cytuj
Choc nie ma co rezygnowac z technologii a sprawic raczej, aby to one sluzyly czlowiekowi, a nie na odwrot.

Kiedyś też miałem takie podejście, jednak teraz taki stan widzę tylko jako etap przejściowy. Temat tzw. technologii zajmował mnie bardzo długo. Kiedy zapoznałem się z dziejami ludzkości zrozumiałem, że to, co przedstawia się nam jako 'nowoczesne technologie' to najczęściej marna namiastka naszych możliwości. Zresztą: produkcja jednego laptopa wymaga wytworzenia kilku wagonów odpadów. Potrzeba do tego całego sztabu fachowców i kilku fabryk. Dlatego, szczerze mówiąc, nie ma możliwości, by takie urządzenia na dłuższą metę rzeczywiście służyły dobru człowieka.

pkrl5758

  • Gość
[#]   « 2015-03-04, 12:04:13 »
Medytację dla Polski uważam za świetny pomysł, chcę jednak zadać jedno, z pozoru naiwne, pytanie: czy to rzeczywiście chodzi o te PIENIĄDZE? O turystykę, NOWOCZESNE domy i mieszkania, samochody? Czy rzeczywiście potrzebujemy tych kolorowych papierków z zagranicy?
Przy wizualizacji dobrobytu, proponowałbym położyć nacisk na UPROSZCZENIE życia. Na odwrót od konsumpcjonizmu, od 'postępowych' wynalazków, które często niewiele wnoszą, a bardzo komplikują nasze życie, są natomiast potrzebne żydowskim koncernom do nakręcania gospodarki. Proponuję uwzględnić w wizualizacji obraz, że coraz bardziej liczą się realnie potrzebne i korzystne DOBRA, a pieniądze są na drugim planie. Obraz, w którym ludzie wracają do dawnych, prostych technik, w którym wyzwalają się spod jarzma plastikowych maszyn, a zaczynają widzieć radość w tworzeniu własnymi rękoma. Obraz, w którym ludzie stają się odpowiedzialni i samodzielni, potrafią wymieniać się dobrami, a nie tylko pieniędzmi. W którym samodzielność społeczeństwa sprawia, że Polska jako kraj staje się samodzielna i niezależna.

Jestem za! Choc nie ma co rezygnowac z technologii a sprawic raczej, aby to one sluzyly czlowiekowi, a nie na odwrot.

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2015-03-03, 13:36:41 »
Piotr
Uważam Twój pomysł za dobry. Moim zdaniem, jedno nie musi wykluczać drugiego. Ale trzeba się liczyć z konsekwencjami. A te akurat mogą się okazać dla nas bardzo korzystne :) 
Chodzi o to, że unijne regulacje są PRZECIW takim pomysłom, co fatalnie wpłynęło na gospodarkę takich krajów jak Grecja, Włochy, Hiszpania i... Polska. Na Litwie, Łotwie i Estonii katastrofy JESZCZE nie widać. A więc myślę, że ten pomysł przyśpieszy likwidację unijnych, poronionych pomyslow, których nawet w UK nikt nie wprowadził w  życie :)