Autor Wątek: Kącik uwag do moderacji  (Przeczytany 66123 razy)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-17, 18:00:27 »
Frisky,
Obecność Kopergamina jest tu też dla mnie zagadką, chyba uprawia coś co ja określam mianem "safari" ;) I może czuje się zobowiązany działać jako sumienie forum. Trzeba mu jednak przyznać że nie łamie regulamiu (w tym nie flooduje)... no i chyba nie "neguje tego wszytkiego", a raczej albo rzeczy niepowiązane z duchowością (antynaukowość, nacjonalizm) albo dziwne klimaty w niej (nabijał się chyba z tego że raz na rok pojawia się moda na nową technikę na forum).

EDIT: (żeby nie było jeden pod drugim)
Też uważam że wątek rodowo-ludowy był OK, tyle że zaraz zrobił się z niego rzydowski spiseg. Może to ważna część klanowości ;)

tak z rana patrząc na ostatnie wpisy w tym wątku to jedyną osobą zadowoloną z tej sytuacji, czego nie krył,  był kopergamin, a jego Leszkocentryczny tekst o tym że za 2-3 lata będzie powtórka z tego samego, to jakby potwierdzenie że gościu jest tu i gdzie indziej od lat dla niego ( o ile można tak powiedzieć) i rzeczywiście mało co formalnie można mu zarzucić, jest bezemocjonalny, ukrywający swoje poglądy, cierpliwy , zafiksowany w swoich przekonaniach,  mniej lub bardziej ostentacyjnie pokazuje swoją obecność w jakichś wątkach muzycznych, czasem coś mu się  wyrwie  a generalnie  jakby po prostu czeka na coś

to jest dla mnie taki przykład wnikania w narody ; ) i jego mniejsze odpowiedniki absolutnie mniejszościowych wpływów, ukrywających swoją negację systemu ,  które sączą swój jad powoli a gdy znajdują dostęp do organów "rządzących" dokonują za ich pomocą rozpierduchy, niedawno była tu pierwsza fala antyLeszkowa po której większość oprzytomniała ale nie do końca, pozostało przekonanie że z Leszkiem coś jest nie tak , że ma problem który musi rozwiązać albo trzeba go ograniczać dla dobra forum taki też sens miał jeden z ostatnich wpisów kopergamina - do tego doszły ostatnio jego narzekania że źle się tu czuje, bo wykorzystując  nieobecność Leszka nie mógł swobodnie szerzyć swoich pronaukowych/proszczepionkowych mitów,  które to narzekania  zostały przez Ciebie w sposób zauważalny poparte,
 rozumiem szczytną ideę wspierania wszelkich opcji i otwartości wielopoglądowej-wielokulturowej , ale przyjmując tą optykę że z Leszkiem coś jest nie tak i trzeba coś z tym zrobić i jednocześnie popierając ludzi którzy ukrywają swoje prawdziwe intencje, przestałeś być bezstronny , niestety strona jaką obrałeś jest skażona dziwnymi, podskórnie sączonymi, toksycznymi ideami, a
próby narzucania nowych ograniczeń uderzających  w grupę aktywnych członków w tym klimacie Leszkowego rozbijania struktur manipulacji , które dotykają ludzi na wielką skalę, jest odbierana jako za przeproszeniem działanie "pod wpływem" , osądzanie i decydowanie po pozorach i uwzględnianie wniosków tych którzy chcieliby żeby panowała tutaj aura duchowości zupełnie odciętej od świata, z przekonaniem że wystarczy to żeby nie oddziaływały na życie uduchowionych ludzi

pytanie jest czy ma to być forum na którym przyjemność  pewnych 1. nadwrażliwych ludzi i 2. sceptyków jest wartością nadrzędną, czy forum w którym doświadcza się przyjemności związanej z odsłanianiem i uwalnianiem od ograniczeń
zapewne przeważy argument że lepsze jest to co powoduje napływ uczestników a złe to co odstręcza : )

jeszcze co do kopergamina , to ja bym potraktował to jak papierek lakmusowy:
wg mnie ktoś kto dokonuje negacji celów tego forum powinien się na takim forum czuć niedobrze, jeśli tylko on zaczyna czuć się dobrze a reszta się kłóci jest to objaw choroby : ) 

co do wątku narodowego to przynajmniej nacieszyłem oko jeszcze przez kilka godzin , a może kiedyś wróci w całej narodowej chwale haha wolnej od przymusu ukrywania pewnych niewygodnych rzeczy ze względu na  tak , a nie inaczej pojmowane, dobro ludków : )
« Ostatnia zmiana: 2015-03-17, 18:08:18 wysłana przez Frisky »

ptah

  • Wiadomości: 51
    • sztuka programowania
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-03-17, 16:11:18 »
Leszek
Hnaff - nie ma go na forum. Mac - przejrzałem wszystkie jego 16 postów i nie widzę nic z rzeczy, które mu zarzucasz. O Tobie wyraził się m.in. tak: "muszę przyznać że na sporo rzeczy otworzyłeś mi oczy, twój 'poradnik' jest naprawdę niezły - mała objętość a rozprawia się z wieloma błędnymi przekonaniami. No i chylę czoła przed twoimi zdolnościami pozyskiwania pieniędzy". Nie wiem, może Cię to obraża ;).

To, że nie wklejam masy linków z mało wiarygodnych źródeł nie oznacza, że nie uczestniczę w życiu forum :).

I będę się wtrącał, bo jako (współ)właściciel forum mam prawo decydować o jego kształcie. A nie podoba mi się robienie z tego forum kloaki politycznej i nie podobają mi się konflikty, które wokół tego się rodzą. To nie jest forum Narodowego Frontu Wyzwolenia Antysyjonistycznego, ani forum Nawracania Na Jedynie Słuszną Prawdę Polityczną, tylko (jak ostatnio raczyłeś zauważyć) forum ROZWOJU DUCHOWEGO.

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2015-03-17, 15:33:29 »
Witek D.
Ja się nie czepiam tych, którzy dyskutują logicznie, konkretnie i kulturalnie. Więc Twój wkład jest chybiony. :)
Ja się czepiłem NIELOJALNOŚCI, przede wszystkim Lynda, i nie odpuszczę. Czepiam się sytuacji, w której wsparcie jednego z moderatowów dotyczy złośliwego obmawiania mnie i trolowania.

Piotr

  • Wiadomości: 788
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kultura aryjska
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-17, 15:14:23 »
Cytuj
Na wojnie zasady z czasem przestają funkcjonować.

Nie zawsze, nie po każdej stronie:)

Witek D.

  • Wiadomości: 1 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Dotykduszy.com
  • Witold Dopierała, regresing, analizy psychometryczne i duchowe. Zapraszam na http://dotykduszy.com/
  • Status: Regreser
[#]   « 2015-03-17, 15:01:36 »
kopergamin trolluje (Myślę że sam by się przyznał jakby zapytać). kopergamin pisze, bo Leszek pisze, by wrzucić jakiś pastisz albo folklor wobec wypowiedzi pod którymi się nie podpisuje. Więc nie chodzi o to by tworzyć przestrzeń do takiego sposobu działania na forum.
 Z lyndem zgadzam się w tym sensie, że zwraca on uwagę na wartość znalezienia i prześledzenia materiałów źródłowych dot. danej informacji bo czasem się zdarza że pojawiają się linki, gdzie śledząc je do źródła, okazuje się że jest inaczej, albo dana teza z linka jest niesprawdzona. Nie zgadzam się z chęcią przekomarzania się Lynda, czy dążenia do prawdy (względnie obiektywnej) za wszelką cenę, bo można po prostu wstać od stołu i nie uczestniczyć w ciągu dyskusji których nie widać końca. Ogólnie, dla mnie wątek dot. Mistyki, to była samowolka, były tam decyzje z którymi Leszku bym się nie zawsze zgodził (odnośnie usuwania użytkowników itp.), ale nie wkładałem w to rąk, bo wychodziłem z założenia i nadal wychodzę, że jak ktoś tam wchodzi, to wchodzi w tą batalię na własną odpowiedzialność. Uważam, że stosowałeś tam Leszku chwyty, na podobnym poziomie co dyskutanci, nawet jeśli twoim świadomym celem nie było prowokowanie ich do walki z Tobą. Ale zawsze można odstąpić od walki i zignorować to że inni poczuli się sprowokowani do batalii. Prawda, bądź domniemana prawda (bo tu punkt widzenia się różni), nie musi wtedy tracić na wartości czy znaczeniu i jeśli się w coś wierzy, można się zająć prezentowaniem argumentów które przekonują opozycję i pozwolić na taką dyskusję, aniżeli brać do siebie to że dla oponentów argumenty są na poziomie papierka ze słowami. Jak nie chcą przyjąć argumentów, dać im spokój i pozwolić wierzyć w co chcą.
Ludzie którzy się tam z Tobą nie zgadzali (poza tym, co było celowym trollingiem w tamtym wątku), robili to głównie nie z tego, że chcą popierać np. rusofobię, syjonizm czy banderyzm (edit - i tutaj dodam, dlatego nie uważam za prawdziwe/adekwatne, oskarżanie dyskutujących o to) ale dlatego że nie przekonywało ich to co pisałeś i obiektywizm  informacji z linków które wrzucałeś. Więc jest to starcie różnych wizji rzeczywistości i ocen prawdziwości informacji, a nie celowe z którejś strony, poparcie do np. barbarzyństwa, bo myślę że każdy kto tam pisał nie ma takich zapatrywań, jedyne o co był tam konflikt, to o to czy barbarzyństwo rzeczywiście się pojawia na taką skalę jak to opisywano, czy nie. I czy bieżące tendencje, faktycznie prowadzą to odnowienia nazizmu/banderyzmu na dużą skalę, czy nie. I po prostu dyskutanci, nie czuli się przekonani do tego, że tak jest, dlatego prezentowali swoje zdanie i go bronili, tak jak ty Leszku prezentowałeś swoje. Dla mnie nie ma w tym winnych, gorszych, tylko dwie strony które chcą uczestniczyć w tym samym konflikcie, działając na tym samym poziomie energii, słów itp.

Co do Hnaffa, myślę że on na końcu był po prostu na tyle sfrustrowany, że zaczął się odwoływać do prywaty. To też nie jest zachowanie które zasługuje na wsparcie, ale - na wojnie zasady z czasem przestają funkcjonować. I to wraca jak bumerang gdy się w jakiejś uczestniczy.
« Ostatnia zmiana: 2015-03-17, 15:09:20 wysłana przez Witek D. »

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2015-03-17, 14:52:03 »
ptah
Przede wszystkim GRZECZNIEJ!
Nic mi się nie pomylło. Konflikt z Lyndem, który staje tu w obronie osób wypisujących  brednie pod moim adresem, trwa od ponad pół roku. Nie zauważyłeś? To kwestia Twej spostrzegawczości, a nie faktów!
na liście: kopergamin,  Hnaff (wielonikowiec), mac, i jeszcze kilka osób, ktore tu usiłowały wywierać na mnie presję poddając mnie osądowi wg. własnego widzimisie i przedstawiając swoją subiektywną wersję wydarzeń. W czym Lynd pełnił aktywną rolę przywracając znieważające czy kłamliwe posty, tym samym podważając moje decyzje.
Jeśli NIE UCZESTNICZYSZ w życiu Forum, to się TERAZ nie wtrącaj.

Aha, po Twojej wspólnej akcji z Lyndem przeciw mnie, przez 2 dni dochodziłem do siebie, tak się Wam udał atak na mnie. Gratuluję.
« Ostatnia zmiana: 2015-03-17, 14:54:16 wysłana przez Leszek.Zadlo »

matek

  • Gość
[#]   « 2015-03-17, 14:48:58 »
Smiac mi sie chce:D

Przeciwko Leszkowi zawsze uzywa sie tych samych oklepanych argumentow: ze jest agresywny, ze nie znosi kiedy ktos sie z nim nie zgadza, ze obraza itp. Tymczasem kto zna Leszka ten wie, ze swoje wie i ma swoj "ciety" styl, ale to jeszcze nie powod zeby go ooskarzac o agresje i obrazanie. Manipulanci zas przyjmuja pozy pokrzywdzonych lagodnych owieczek, zeby jeszcze bardziej wyszlo, ze zly Leszek sie nad nimi zneca.

Zastanowcie sie:)Kiedy Leszek odejdzie, prawie nie bedzie po co tutaj przychodzic. Kazdy na Leszka lubi pomarudzic, a jak trwoga to i tak najbardziej ceni sie jego zdanie. Bo wiadomo, ze zna sie na rzeczy, ma doswiadczenie i jest specjalista.Postuluje, aby docenic, ze mamy na forum Leszka. Sluchanie madrzejszych od siebie to nie ujma nawet dla rozwijajacego sie duchowo:)Dopoki nie potrafimy rozroznic intuicji od zarozumialosci, warto sluchac madrzejszych i bardziej doswiadczonych.

Nie chce atakowac Lynda, ale...mnie sie wydaje, ze on na tym forum glownie lechce swoje ego poprzez udowadnianie "rozwojowcom" jacy to oni naiwni i nienaukowi. Zawsze tez znajdzie na wszystko niezbite dowody w postaci linkow...glownie na wikipedii:)
Wiadomo, zeby zablysnac wsrod naukowcow, trzeba naprawde znac sie na rzeczy. Ale na forum "duchowe" wystarczy wejsc, powiedziec: "patrzcie, to wszystko gowno prawda", dac linka, i wyglada sie na wielce inteligentnego.


ptah

  • Wiadomości: 51
    • sztuka programowania
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-03-17, 14:42:10 »
Leszek
Skończmy z ogólnikami, przejdźmy do konkretów. Kim są te "warchoły"? Będziesz łaskaw wymienić nicki? Bo może znów Ci się coś pomieszało i mylisz to forum z onetem albo gazetą.

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2015-03-17, 14:35:10 »
W związku z rozwojem sytuacji na Forum JUŻ dziś wycofałem rekomendację dla Forum. Nie będę się kompromitował w oczach klientów i znajomych wspierając forum Lynda.
Forum ma stałą, złośliwą rekomendację na gazeta.pl , gdzie pomysły Lynda są chętnie cytowane.
« Ostatnia zmiana: 2015-03-17, 14:40:42 wysłana przez Leszek.Zadlo »

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2015-03-17, 14:10:24 »
Przyznam się, że żałuję, iż nie posuchałem intuicji i nie wywaliłem z Foum Lynda i kopergamina w grudniu, kiedy ta jatka się zaczynała. Teraz muszę postawić warunek nie podlegający dyskusji: albo oni, albo ja. Bo na tym forum współistneć nie możemy.
Dziś już któryś z kolei raz Lynd stawia mi fałszywe zarzuty w rodzaju: "nie udało Ci się cichaczem usunąć niewygodnych postów".
WYJAŚNIAM: TO NIE JEST FORUM DO PUBLIKOWANIA I PRZYWRACANIA NIEWYGODNYCH POSTÓW!
Posty zniesławiające, obrażające, przedstawijące fałśzywy obraz osoby, do której się odnoszą, nie powinny być tolerowane. Ale dzięki Lyndowi warchoły mają tu wsparcie. A ja jestem przez niego atakowanyz zarzutami, że usuwam "niewygodne posty". A do kazdego takiego komantarza Lynd dołączał całą historię moich rzekomych niegodziwości w roli moderatora, jakich miałem się dopuścić od początku mojej działalnosci na CUD. Historia ta, dziwnym trafem, jest skopiowana z forum gazeta.pl (no, może nie skopiowana, bo mógł ją tam sam umieścić).
Osoba cierpiąca na stany urojeniowe na mój temat nie powinna w ogóle być moderatorem!
Jak napisałem w nocy, czekam jeszcze 6 dni na opamiętanie Administracji.
 
« Ostatnia zmiana: 2015-03-17, 14:16:25 wysłana przez Leszek.Zadlo »

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-03-17, 14:04:05 »
Frisky,
W takim układzie w którym deklaruje się  że ma to być stricte duchowe forum trudno zrozumieć dlaczego uzyskuje poparcie ze strony moderatora obecność i aktywność kogoś kogo jedynym celem zdaje się być negacja tego wszystkiego, ale może się mylę w moim odbiorze?,  bo ostatnio nie śledzę zbytnio uważnie aktywności kopergamina i może wnosi coś duchowego poza narzekaniami, które mi się przewinęły gdzieś tam przed oczami i wrażeniem satysfakcji że dopieka Leszkowi

Obecność Kopergamina jest tu też dla mnie zagadką, chyba uprawia coś co ja określam mianem "safari" ;) I może czuje się zobowiązany działać jako sumienie forum. Trzeba mu jednak przyznać że nie łamie regulamiu (w tym nie flooduje)... no i chyba nie "neguje tego wszytkiego", a raczej albo rzeczy niepowiązane z duchowością (antynaukowość, nacjonalizm) albo dziwne klimaty w niej (nabijał się chyba z tego że raz na rok pojawia się moda na nową technikę na forum).

EDIT: (żeby nie było jeden pod drugim)
Też uważam że wątek rodowo-ludowy był OK, tyle że zaraz zrobił się z niego rzydowski spiseg. Może to ważna część klanowości ;)
« Ostatnia zmiana: 2015-03-17, 14:10:15 wysłana przez Lynd Seagull »

Piotr

  • Wiadomości: 788
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kultura aryjska
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-17, 13:48:46 »
Lynd,

to prawda, mam zapał. Zdobyta przeze mnie w ostatnich miesiącach wiedza na temat męskich i kobiecych ról pozwoliła mi zrozumieć wiele zjawisk w otaczającym świecie, dlatego tak często poruszam ten temat. Podkreślanie męskości i kobiecości w dzisiejszych czasach ma sens, ponieważ pojęcia te uległy w ostatnich dziesięcioleciach (czy nawet wiekach) niebezpiecznemu rozmyciu. Zgadzam się, że przede mną ważne lekcje. To, jak je przejdę, zależy ode mnie. Bogowie są po mojej stronie:)

Na temat białego człowieka 1,5 miliarda lat temu nie wypowiadam się, bo to nie od tego wątek (tamten został zablokowany).

Uważam, że wypowiedź Leszka, o której mowa, jest zgodna z regulaminem.
« Ostatnia zmiana: 2015-03-17, 13:57:51 wysłana przez Piotr »

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-03-17, 13:41:54 »
Piotr,
A Lynd to postać pozbawiona kręgosłupa moralnego.
Lol :D
No to może byłaby dobra wiadomość, bo póki co to bliskim mi ludziom przeszkadza raczej jego nadmiar ;)

Cytuj
Mężczyzn zdecydowanych, o silnej osnowie duchowo-etycznej, pani administrator uważa za agresywnych. A my jesteśmy po prostu męscy!:)
To teraz ja sobie pozwolę na analizę psychologiczną po kilku postach :P
O tym, że masz osnowę "duchowo-etyczną", będziesz mógł pisać za rok-dwa. Póki co jest to tylko zapał neofity, sam pisałeś że robisz to dopiero od kilku miesięcy. Nawet nie sprawdziłeś tego na sobie, a już chcesz nawracać innych. Póki co wierzysz w wyssane z palca rzeczy tylko dlatego, że Ci z nimi miło. (Serio, biały człowiek 1,5 mld lat temu? Toż wielokomórkowce pojawiły się 1,2. Słowianie potomkami sinic?) A jeśli cokolwiek się z tym nie zgadza, to od razu spisek przeciwko nam.

Powiedziałbym, że uciekanie w świat fantazji zamiast stawić czoła niewygodnym faktom nie jest szczególnie męskie, a już na pewno nie rozwojowe.

BTW, tak jak "góra nie mówi że jest górą", tak mężczyźni, którzy czują się męscy, nie muszą mówić jacy są męscy. I dlatego jakiś czas temu powiedziałem Ci że "kto wie, ten nie mówi": bo jeśli człowiek jest czegoś pewny i coś urzeczywistnił, to nie ma potrzeby głoszenia tego. Ot, jest żywym przykładem, może też czasem odpowiedzieć na pytania.

Inga,
uważam że ta wypowiedź Leszka jest niezgodna z regulaminem

"Tymczasem zrobło się tu forum jednego kwiczącego moderatora! Kwiczącego, że jest krzywdzony, bo mu zasugerowałem, że powinien się nim zająć egzorcysta!"
Też tak uważam, ale jako że sam jestem zaangażowany w tę dyskusję nie mogę tu prowadzić arbitrażu.

Leszek,
tylko najpierw bym się nad tym zastanowił, a potem PODDAŁBYM SIĘ BADANIU u osoby, do której mam zaufanie. I tak zawsze w podobnych przypadkach robiłem.
Od początku afery z Ukrainą wiele osób zwracało Ci uwagę że Ci wywala, w tym życzliwych, ale brnąłeś w zaparte.
A to co jest teraz to po prostu normalna eskalacja: nie udało Ci się cichaczem usunąć niewygodnych postów, nie udało Ci się mnie wyśmiać,  administracja nie stanęła po Twojej stronie, więc naturalne że teraz posuwasz się do ekskomuniki" Bo co do wartości badania (o ile było), to sam w swoich książkach pisałeś aby nie analizować osób do których ma się stosunek emocjonalny -- a jaki Ty masz, widać po postach.

No cóż,
Przewrót był i będą sankcje :)

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-17, 13:20:58 »
Ufam :)

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2015-03-17, 13:15:03 »
Lilliole
Zaufaj INTUICJI, a nie drzewom :)