Autor Wątek: Kącik uwag do moderacji  (Przeczytany 66446 razy)

Inga

  • Gość
[#]   « 2013-06-20, 21:53:03 »

Poza tym czy wyrażanie opinii - komentowanie to jest przekraczanie granic, bo pewna nie jestem ?


To zależy od treści komentarza oraz celu w którym został napisany.

Kaja

  • Wiadomości: 473
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-06-20, 21:37:59 »
Oczywiśćie najprostsze byłoby abym odeszła z forum i założyła bloga ale myślę że nie o to ci chodzi.

Nie o to mi chodzi i cieszę się że tego tak nie odebrałaś:)

Kaja

  • Wiadomości: 473
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-06-20, 21:33:18 »
Bo każdy człowiek ma prawo do wytyczenia swoich granic i pilnowania aby nie były przekraczane.

Oczywiście że tak, ale ja uważam że każdy ma również prawo do wyrażania własnej opinii.
Poza tym czy wyrażanie opinii - komentowanie to jest przekraczanie granic, bo pewna nie jestem ?

Warto też pamiętać, że komentarze nie świadczą o komentowanym tylko o komentującym.

Inga

  • Gość
[#]   « 2013-06-20, 18:53:02 »
Bo każdy człowiek ma prawo do wytyczenia swoich granic i pilnowania aby nie były przekraczane.

Witek D.

  • Wiadomości: 1 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Dotykduszy.com
  • Witold Dopierała, regresing, analizy psychometryczne i duchowe. Zapraszam na http://dotykduszy.com/
  • Status: Regreser
[#]   « 2013-06-20, 18:34:47 »
Każdy użytkownik ma prawo poprosić by nie komentowano jego postów czy nie pisano o nim i każdy inny użytkownik powinien to uszanować. Forum od tego nie zniknie ale zmniejszy się ilość niepotrzebnych konfliktów. Jeśli treść tych postów których dotyczy prośba o niekomentowanie nie jest agresywna czy napastliwa wobec innych użytkowników, myślę że uszanowanie takiej prośby ma rację bytu.

Niektórzy chcą wyrazić swoje emocje, uczucia na forum czy opisać przebieg pracy nad sobą bez oczekiwania na odzew i to jest okej. Nie trzeba tych osób podjudzać by aktywniej uczestniczyli w życiu forum :) Forum da sobie radę i dyskusje, rozmowy będą się i tak toczyły, nawet jak obok.

Inga

  • Gość
[#]   « 2013-06-20, 15:53:01 »
Kaja
Jeżeli uważasz że rozwiązanie konfliktu między mną a Iustitią jakie zaproponował Witek nie jest dobre to znajdź inny sposób i go tu przedstaw.
 Oczywiśćie najprostsze byłoby abym odeszła z forum i założyła bloga ale myślę że nie o to ci chodzi.

Kaja

  • Wiadomości: 473
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-06-20, 12:13:23 »
Witek, chyba przesadziłeś. Abstrahując od tej konkretnej sytuacji, to wg tego co piszesz ktoś może powypisywać różne bzdury z uwagą aby nie komentować ich nie odnosić się do nich itd. i co zostanie to na forum? Przecież forum służy z założenia do wymiany poglądów. Każdy opisuje swój punkt widzenia i ma prawo mieć inne zdanie, a napisanie tego nie jest narzucaniem niczego.  Jeśli ktoś nie chce odpowiedzi zwrotnej można tak jak już Ola proponowała założyć bloga.

Żeby nie było wątpliwości nie twierdzę że Inga pisze bzdury - chodzi mi o zasadę.

Iustitia

  • Gość
[#]   « 2013-06-20, 01:23:54 »
Doprecyzuj
Pod wzgledem, ze mozna rozkazywac innym /bo dla mnie wypowiedz, na ktora nie moge odpowiedziec bo wkracza Mod jest rozkazem/. Bo mi tylko o to chodzi. O Twoja moderacje konkretnego wpisu i TYLKO tego
« Ostatnia zmiana: 2013-06-20, 01:29:03 wysłana przez Iustitia »

Witek D.

  • Wiadomości: 1 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Dotykduszy.com
  • Witold Dopierała, regresing, analizy psychometryczne i duchowe. Zapraszam na http://dotykduszy.com/
  • Status: Regreser
[#]   « 2013-06-20, 01:10:07 »
Droga otwarta :) Pod względem rzeczy które opisałem, forum się nie zmieni.

Iustitia

  • Gość
[#]   « 2013-06-20, 01:08:55 »
Własnie o to mi chodzi. O rownosc stron
Bo caly czas konflikt jest o brak rownosci.
I wpisales sie w to idealnie przenoszac moj post
 
Chyba czas na moje kolejne odejscie z forum:)

Witek D.

  • Wiadomości: 1 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Dotykduszy.com
  • Witold Dopierała, regresing, analizy psychometryczne i duchowe. Zapraszam na http://dotykduszy.com/
  • Status: Regreser
[#]   « 2013-06-20, 01:01:54 »
Będzie z obu stron zakończenie waśni, problem zniknie. Odpowiedzi mają prawo bytu, tak długo jak nie naruszają dobra drugiej osoby (nie są m.in. nieproszonymi ocenami). Temat zakończony. Myślę że nie będzie trzeba do niego wracać, tak długo jak zastosuje się do tych zasad współżycia na forum. Gdzie życzenia odnośnie komentarzy na temat swój, swoich postów mają dla każdego użytkownika równe prawo do tego by je respektowano. Nie będę się powtarzał bo więcej zdaje się pisać nie trzeba

Jak przejrzę (albo inne moderator przejrzy) wszystkie posty nie na temat trafią do właściwych im wątków.

Iustitia

  • Gość
[#]   « 2013-06-20, 00:56:39 »
Witek
w cywilizowanych warunkach nalezy sie ustosunkowac do wypowiedzi zadajacych, a nie odbierac je jako rozkaz do wykonania. Nie zamierzam traktowac jak rozkazow wypowiedzi kogokolwiek i nie widze zadnego powodu dla ktorego jedna strona ma prawo zadac, a druga nie moze sie do tego ustosunkowac. Wiec moze mnie nie pouczaj tylko daj mi prawo odpowiedzi
A jesli postepujesz w ten sposob to poprosze o przeniesienie postow Ingi i Kariny rowniez do owego kacika oczyszczania.

Witek D.

  • Wiadomości: 1 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Dotykduszy.com
  • Witold Dopierała, regresing, analizy psychometryczne i duchowe. Zapraszam na http://dotykduszy.com/
  • Status: Regreser
[#]   « 2013-06-20, 00:52:04 »
Iustitia
Jako że Inga wyraziła to że nie chce komentowania jej wpisów ani jej osoby, uszanuj to, tak że nie będzie potrzeby dalszego roztrząsania sprawy. Nie będzie dyskusji, komentarzy, nie będzie i dyskusji o urojeniach na własny bądź cudzy temat. Ostatni wpis trafia do kąciku oczyszczania z uwagi na jego niedelikatny charakter (i nie uszanowanie prośby która padła).

Inga

  • Gość
[#]   « 2013-06-19, 23:05:23 »
Wyrażam zyczenie aby Iustitia nie komentowała moich postów oraz aby nie pisała na mój temat.

Witek D.

  • Wiadomości: 1 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Dotykduszy.com
  • Witold Dopierała, regresing, analizy psychometryczne i duchowe. Zapraszam na http://dotykduszy.com/
  • Status: Regreser
[#]   « 2013-06-19, 21:14:41 »
W takim razie - Inga, jeśli sobie życzysz by Iustitia nie komentowała twoich postów bądź Ciebie samej, wyraź to tutaj, wtedy prosimy (forumowa ekipa) Iustitię by to uszanowała :)

Nie będzie też potrzeba rostrząsać na forum kto zaczął i kiedy.