Autor Wątek: Związki i droga duchowa  (Przeczytany 101288 razy)

Clint

  • Wiadomości: 2 541
  • Płeć: Mężczyzna
    • Boski Spokój
  • Łukasz Kubiak - https://boski-spokoj.pl/
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2011-09-09, 12:04:43 »
Nazywanie pierwotnej połówki idealną połówką wywołało już tyle nieporozumień, że to się w głowie nie mieści ;P

A jak pisałem, że pierwotna połówka to nic takiego, bo to tylko pierwszy poważny związek jaki się miało i nic więcej to mi nie wierzyli :D Pierwotne połówki nie różnią się niczym od wszystkich innych połówek które w danym czasie były dla nas idealne. Dla wielu osób to jest jednak wciąż tajemnicą bo się nie pozbierały jeszcze po pierwszym rozpadzie i nigdy nie były z inną, idealną połówką.

Teraz widzę jakie to głupie i śmieszne, aby tysiące lat przeżywać to, że udało się stworzyć coś bardzo pięknego a potem się to rozwaliło - tak jakby nie dało się tego zrobić znowu. Skoro kurna wtedy znalazłem sobie połóweczkę, to czemu nie miałbym mieć możliwości znalezienie sobie kolejnej? Po kiego grzyba rozpamiętywać przeszłość, ryczeć na rozlanym mlekiem i wyrywać se kłaki z rozpaczy? Zamiast tych emocji lepiej wybrać miłość, która jest dostępna już teraz i się w niej zanurzyć. Za tym wyborem połówka przyjdzie sama, bez naszego miotania się :)

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2011-09-09, 11:07:25 »
O! Nareszcie zajarzyłem, że Idealna Połówka nie musi być pierwotną połówką :-)) Czuję jakieś zmiany w energetyce :-P
Leszek - może dobrze że to w kółko powtarzałeś :-)

Starfire

  • Wiadomości: 853
  • Alien Zen Master
  • Status: Obserwator
[#]   « 2011-09-09, 10:31:20 »
'Od siebie' czyli od Prawdy, Boga i Spełnienia w sobie - kwestia przyszeregowania pojęć. Chodzi właśnie o to, że jeśli jest wybór indywidualizacji - czyli właśnie ucieczki od prawdziwego siebie i utożsamienia z wszystkim co nieboskie <czasem, a nawet często z dodaniem 'rozwojowych' etykietek> to wychodzi taka kiszka jak 30%... :/

Generalnie to fajnie pisał Osho, że jak masz prawdziwą miłość to tak na prawdę nie potrzebna jest żadna inna ścieżka. No ale do tej prawdziwej jeszcze trzeba dojść... ;}

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2011-09-09, 10:16:45 »
To jak on idealny jak tylko 30%? O_o

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2011-09-09, 10:11:05 »
Ola
 Nie myl IP z pierwotną połówką. Bo często pierwotna połówka jest idealna tylko w wyobraźni, albo w pamięci z Aniołkowa :)))
Dzięki indywidualizacji ta wyimaginwana lub zapamiętana IP bardzo odbiega od ideału. :((

Olga

  • Wiadomości: 2 175
  • Płeć: Kobieta
  • olga.sarzala@gmail.com
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2011-09-09, 09:47:46 »
Ciekawe, że myślisz że skoro sie `ucieka od siebie` to nie ma żadnego rozwoju;)
Bieżesz pod uwagę to, że związek nawet z ip może nie być kozystny?:)

Starfire

  • Wiadomości: 853
  • Alien Zen Master
  • Status: Obserwator
[#]   « 2011-09-09, 09:41:51 »
No jeśli chce się uciekać od siebie i siebie nawzajem, to żadnego rozwoju nie będzie, nawet jeśli ładnie się będzie próbowało to ponazywać i przyporządkować pod różne 'ścieżki' ;)

Olga

  • Wiadomości: 2 175
  • Płeć: Kobieta
  • olga.sarzala@gmail.com
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2011-09-09, 09:30:17 »
Hej, zakładam ten temat, bo wczoraj będąc u Leszka wgniotło mnie, słysząc że ja i ip mamy różne cele duchowe :D [30% zgodności]

No jak to?:D


Pomijając ip bo nie o to tu chodzi teraz, zdałam sobie sprawę z tego, jak wiele osób rozwijających się, robi to w różnych kierunkach.Niestety złych. Takich, które nie maja w sobie intencji oświeceniowych!

Oczywiście mogę pomysleć, że idę złą drogą. Ale wiem że tak nie jest:) Wiem też, że kazdy wie o sobie, że tak nie jest;)

Druga sprawa, uświadomiłam sobie, że cele duchowe są dla mnie w puli rzeczy najważniejszych. I nie ma bata, by tutaj były nawet wśród dobrych znajomych  duże różnice. Faktycznie, takie znajomości nie wychodzą mi, a wychodzą inne i już wiem dlaczego:) I nie zamieżam się z tym siłować bo to bezcelowe dla mnie
« Ostatnia zmiana: 2012-01-08, 16:18:35 wysłana przez Clint »