Autor Wątek: Czego mężczyźni oczekują od kobiet i wzajemnie :))  (Przeczytany 47157 razy)

Clint

  • Wiadomości: 2 541
  • Płeć: Mężczyzna
    • Boski Spokój
  • Łukasz Kubiak - https://boski-spokoj.pl/
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2012-12-24, 09:36:56 »
A powinienem był się skapnąć, szczególnie że teraz od kilku dni matka dostaje świąteczne opierdole, ile wlezie.

Clint

  • Wiadomości: 2 541
  • Płeć: Mężczyzna
    • Boski Spokój
  • Łukasz Kubiak - https://boski-spokoj.pl/
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2012-12-24, 09:33:53 »
No właśnie się skapnąłem, że mój świat jest wypełniony kobietami, które oczekują że będą traktowane tak samo, jak była i jest traktowana moja matka przez ojca. A że ja świadomie nie jestem w ogóle zainteresowany żeby stać się takim dupkiem, to nie ma na mnie popytu, bo żadna nie dostanie ode mnie porządnego wycisku - co najwyżej mogłyby mnie od czasu do czasu rozdrażnić, ale widocznie to zbyt uboga oferta ;D

poledwica

  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2012-12-24, 09:28:30 »
Clint,
Pewnie przyciagaja ich intencje KAT - OFIARA!

Clint

  • Wiadomości: 2 541
  • Płeć: Mężczyzna
    • Boski Spokój
  • Łukasz Kubiak - https://boski-spokoj.pl/
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2012-12-24, 09:26:07 »
Też spotkałem się z ludźmi co mają takie nastawienie i to nie raz. Jak widzę kobiety trzymające się takich prymitywów traktujących je jak szmaty, a w międzyczasie ja nie mogę sobie nikogo znaleźć, to się zastanawiam co jest nie tak z tym światem.

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2012-12-24, 08:39:34 »
W Łodzi:
wśród młodych ludzi jest ogromne "przyzwolenie na przemoc w związku". - Młodzi ludzie używają jej, by coś dla siebie ugrać i nie mają z tego powodu dyskomfortu. Najczęściej chodzi o przemoc psychiczną: obrażanie się, wymuszanie, nieodbieranie telefonu, szantaż. [...] "jeśli ktoś kogoś uderzy, ale zdarzy się to raz, to nie jest to żadna przemoc, tylko komunikat". Symptomatyczny jest też niski poziom oczekiwań dziewczyn w stosunku do swoich partnerów w związku. - Wiele odpowiedzi było takich: "najważniejsze, żeby mnie nie bił, nie zdradzał i nie pił"
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,13102184,_Jesli_zajde_w_ciaze__to_usune__Zero_refleksji___.html#BoxWiadTxt

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2012-12-24, 06:04:05 »
poledwica
To źle się nauczyłaś. Facet nie jest od wymagania, tylko od kochania. Ale... można go zainspirować do jeszcze innych zachowań :)

muszka91, Laka
Jest taka kaseta / CD Akceptacja i przejawianie kobiecości. jako autorka figuruje Anna Atras, ale jedna z medytacji jest moja. A ja byłam super laska jeszcze kilka wcieleń temu :)

poledwica

  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2012-12-23, 23:12:06 »
Z tymi wymaganiami to dziewczyny nie wiem zbytnio o co loto, bo ja musiałam sie uczyc, że w ogóle można wymagać coś od faceta.

muszka91

  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2012-12-23, 22:37:50 »
Lubię Książki Kasi Miller;) ma przezabawny styl;-) obie czytałam i bardzo otworzyły mi oczy na to co ja robiłam i jakie miałam nierealistyczne wymagania. Dają do myślenia. Wszystkie w gruncie rzeczy odwołują się do roli uzależniających związków, opartych na chorych oczekiwaniach, przekonaniach, zasadach itd. Ładnie pokazują wzorce , które przenosimy do związków.
Co do mocy to mi też raczej się kojarzy z agresją , wymuszaniem, presją , pozycją silniejszego, dominującego. Chciałabym aby moja pś poznała moc płynącą ze spokoju, harmonii tak jak to napisał Leszek łagodności(gdyż ma się świadomość bezpieczeństwa).
Chociaż jak robię sobię (codziennie) trening umiejętności społecznych i udaje mi się zachować łagodność( o Boże z trudem i to żadko!) i spokój (już częściej;)) i bez presji być MOCĄ to pś zauważa,że to korzystne i nawet się jej podoba.
Ale ja nie z zasady nie potrafię w sytuacjach konfliktowych być łagodna. Ciąglę mam przymus agresji;p

poledwica

  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2012-12-23, 21:22:50 »
Lilliole,
A tej książki nie czytałam:))

poledwica

  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2012-12-23, 21:20:31 »
Dokładnie tak. U mnie w domu moje siostry też to mają. Ale jeżeli chodzi o tych mężczyzn to troche pomieszane jest to obserwujac je i siebie. Bo tak jak myślę o silnym facecie to PS zna tylko pojęcie agresywnego mężczyzny taki jest mój ojciec, i taki mężczyzna też sygnalizuje mnie, że do piet mu nie dorastam - wtedy moje lęki idą do góry no i powstaje rywalizacja. Ale znam wielu mężczyzn, którzy są bardzo mąrdzy a przy tym czują sie bezpiecznie i maja samoocenę ok, to przy takich czuję sie jak bym była partnerem - super.
To chyba idzie w dwie strony?

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2012-12-23, 20:49:54 »
Aha jest:)
Jest jeszcze  "Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną" M.Storch, też bardzo fajna:))
Czytałam całkiem niedawno:) A dowiedziałam się o niej z innej książki. O tytule "Chce być kochana tak jak chcę!" K.Miller. Pięknie pokazuje różne oczekiwania kobiet wobec facetów. Bezsensowne, nierealne i praktycznie nie do spełnienia. Bardzo otwiera oczy.

Laka

  • Wiadomości: 2 310
  • Płeć: Kobieta
    • BlueFaerie
  • Andżelika Sobczak, sesje regresingu, wypalanie węzłów karmicznych, masaże Lomi Lomi
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2012-12-23, 20:36:10 »
Leszek

"Prawdziwie silna kobieta ma świadomośc boskiej mmocy, którą ją wypełnia. Nie musi walczyc, nie musi kontrolować.
Ona jest silna MOCĄ boskości w sobie. I, co ciekawe, jest łagodna, gdyż czuje się bezpiecznie :)"

Ale fajnie to opisałeś:)
I to nie tylko związku dotyczy. Może podpowiesz jak do tego dojść:)

Ja mam poczucie, że Bóg nie ma mocy, albo że nie miesza się w pomaganie i chronienie kogokolwiek. Nie umiem sobie wyobrazić na czym ma polegać Boska ochrona i Boska moc. Dla mojej pś destrukcja, agresja to jest realna moc.
« Ostatnia zmiana: 2012-12-23, 20:37:56 wysłana przez Laka »

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2012-12-23, 20:24:25 »
Silna kobieta chciałaby się poczuć małą dziewczynką w ramionach silnego faceta.
Ale to tylko część tej bajki.
Silna kobieta często boi się silnego mężczyzny i nie chce z nim walczyć, więc wybiera słabeusza.
TO kolejna część tej bajki.
Najczęściej jednak silna kobieta odgania facetów demonstrując, że sobie bez nich poradzi. Nie ważne, czy silnych czy słabych. Ważne, że wszyscy są w jej podświadomym pojęciu zbyt głupi, żeby na nią zasłużyć i żeby mogła się z nimi dogadać.
To prxzykre. Ale prawdziwe.

Prawdziwie silna kobieta ma świadomośc boskiej mmocy, którą ją wypełnia. Nie musi walczyc, nie musi kontrolować.
Ona jest silna MOCĄ boskości w sobie. I, co ciekawe, jest łagodna, gdyż czuje się bezpiecznie :)

poledwica

  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2012-12-23, 20:17:14 »
Aha jest:)
Jest jeszcze  "Tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną" M.Storch, też bardzo fajna:))

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2012-12-23, 19:34:25 »
Jest nawet chyba książka o takim tytule.