Autor Wątek: Czy ktoś zajmuje się ustawieniami Hellingerowskimi?  (Przeczytany 13349 razy)

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-10-02, 18:50:51 »
Po latach poznawania różnych historii związanych z ustawieniami mam wrażenie, że trzeba być w tej metodzie bardzo uważnym co do jej skutków dla siebie.
jeśli ustawienia potraktuje się jak pracę terapeutyczną z własnymi projekcjami i polami morficznymi rodziny, które m.in. wspierają to co w nas najlepsze, to można skorzystać.
Jeśli potraktuje się je jako ustawianie siebie pod schemat i pod pole rodziny, to można się zniewolić, gdy biologia, przetrwanie rodu, staje się ważniejsze od duszy.

Ciekawe to co napisałaś. Zawsze miałam mieszane uczucia co do tej metody, czułam, jakąś presję że mam się dopasować do jakiegoś schematu.

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2018-10-01, 22:55:47 »
Po latach poznawania różnych historii związanych z ustawieniami mam wrażenie, że trzeba być w tej metodzie bardzo uważnym co do jej skutków dla siebie.
jeśli ustawienia potraktuje się jak pracę terapeutyczną z własnymi projekcjami i polami morficznymi rodziny, które m.in. wspierają to co w nas najlepsze, to można skorzystać.
Jeśli potraktuje się je jako ustawianie siebie pod schemat i pod pole rodziny, to można się zniewolić, gdy biologia, przetrwanie rodu, staje się ważniejsze od duszy.

macher

  • Gość
[#]   « 2018-09-25, 18:33:52 »
Jednakowoż, zastanawia mnie na ile ten proces to "zwykła" psychoterapia , a na ile uzdrawianie tych kwestii generacyjnych (wasze opinie, doświadczenia). Moje doświadczenie jest jednak małe. Miałem tylko jedno ustawienie dla siebie (i ładnych kilka razy bylem uczestnikiem czyjegos).

To co nazywam "zwykłą psychoterapią", to po prostu wyrażenie podczas ustawien np emocji do czlonka rodziny / kogokolwiek , które tam zaobserwowałem, czyli np x traktował mnie źle / niesprawiedliwie i narastała we mnie złość i mówie mu tam , temu co odkrywa tą role, co tam chce, wygarniam mu itd i jest mi lżej, balast zrzucony. Spoko - ale wiemy , że takie rzeczy można zrobić też generalnie w psychoterapii , czy regresingu i że te emocje mogły być np z kilku lat wstecz , albo bieżące sprawy

No i są jeszcze te kwestie pokoleniowe... np był dziadek, ktorego nigdy nie spotkałem w swoim życiu , a miałem do niego wyraźnie jakiś problem  ;-) i poczucie , że on nie pasuje do tej rodziny itd itd (ale facet ktory odgrywal te role bardzo dobrze pasowal mi do tego).

Bycie uczestnikiem natomiast fajnie działało głownie w kwestii przełamywania oporów co do swoich zachowan i wyrazania uczuć, ale też nic głębszego to raczej nie ruszyło (aczkolwiek to przełamanie się było bardzo przydatnym ćwiczeniem)

Także ja tam nie miałem jakiś mega przeskokow , ale czułem tez ze ta metoda ma duży potencjał, większy niż to na ile chciałbym i na ile mogłem z niej skorzystać do tej pory.

I się zastanawiam jak daleko i w którą stronę mogę w ten sposob zajść.
« Ostatnia zmiana: 2018-09-25, 18:38:43 wysłana przez macher »

macher

  • Gość
[#]   « 2018-09-25, 17:06:36 »
aaa.. jedno z pytań jakie miałem jest takie... gdzie warto pójść w PL na ustawienia systemowe ? najlepiej gdzieś w płd-wch Polsce , powiedzmy w trójkącie bermudzkim od śląska po warszawe i na wschod od linii wyznaczonej przez ten odcinek ;-) Krakow , Warszawa ? A jak coś na prawde godnego uwagi to może być i dalej , o ile jest po co.

chyba najważniejsze to fajna grupa nie ?

byłem na wczasach z ustawieniami tydzień ale nie w PL , a bardzo fajne doświadczenie , wow jaki byłem głęboko zrelaksowany po... miałem ubaw po pachy też obserwujac ustawienia innych (bylo 35 osob w grupie wiec nie zawsze bralem udzial)

Viola

  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
  • Violetta Górka, masaż lomi-lomi, intuicyjny- zabiegi i szkolenia, Reiki, energoterapia, konsultacje, analizy, sesje Bars,
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2012-11-19, 20:41:52 »
Tulia- dzięki , jestem z Wrocławia, ale mieszkam tu od niedawna i jeszcze nie jestem zorientowana ...
       Na razie nie mam możliwości wzięcia udziału w warsztatach, ale przymierzam się do tego. Dzięki za informację :)

Viola

  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
  • Violetta Górka, masaż lomi-lomi, intuicyjny- zabiegi i szkolenia, Reiki, energoterapia, konsultacje, analizy, sesje Bars,
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2012-11-19, 20:38:48 »
Davvidia - dzięki , wciągnęła mnie ta stronka, obejrzałam całe 2 godz nagranie i już mi świta o co w tym chodzi:)

Tulia

  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Katarzyna Jezierna, www.zyciezaniolami.pl
  • Status: Regreser
[#]   « 2012-11-19, 18:01:37 »
Viola
Nie wiem skąd jesteś ale w Pozku sa regularnie warsztaty: http://www.cudownyportal.pl/announce.php?announce_id=383
Pani Sanigórska jest doświadczonym terapeutą i bardzo fajnie robi ustawienia - byłam na dwóch - raz jako ustawiacz i raz jako osoba towarzysząca. Ciekawa metoda i faktycznie zmienia energię w rodzinie.

Davvidia

  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.podlasem.manifo.com
  • Regresja EFT Trener, NLP Coach zaśw. MEN
  • Status: Obserwator
[#]   « 2012-11-18, 22:20:13 »

Viola

  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
  • Violetta Górka, masaż lomi-lomi, intuicyjny- zabiegi i szkolenia, Reiki, energoterapia, konsultacje, analizy, sesje Bars,
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2012-11-18, 21:48:41 »
Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na temat ustawień rodzinnych, czy ktoś się tym zajmuje?  Jeśli nie, to może wiecie do kogo zwrócić się w tej sprawie?