Autor Wątek: MOC jako cecha urzeczywistnienia  (Przeczytany 2028 razy)

healingintelect

• Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-06-10, 04:48:05 »
dżony

Szczęscie, spełnienie, bogactwo, seks jaki ci sie podoba, wolność od zaprogramowania, wolność do dysponowania swoim życiem dająca cudowne uczucie spełnienia nawet gdy robisz coś złego, to jest wszystko dla Ciebie jeżeli tego chcesz. Musisz tylko znaleźć dobrą technikę. To co ty robisz afirmacjami, medytacją można zrobić 10 razy szybciej, ba nawet 100 razy szybciej. Nie mówiąc już o poproszeniu boga o pomoc...

Leszek.Zadlo

• Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-06-10, 03:21:45 »
dżonny
Właśnie, moc to jest  ŚWIADOMOŚĆ MOŻLIWOŚCI.
Dodam, że świadomość, że zawsze i wszędzie dają sobie radę (sam, z bożą pomocą, z pomocą innych, ale daję).
I to jest ważne, żeby na siłę nie dążyć do "sam". Bo to w przypadku powodzenia rozdyma ego.

Odkładanie działania na później, "aż....", jest warunkowaniem sukcesu. Znaczy to, że taka osoba ma przekonanie : "nie mogę odnieść sukcesu (zarabiać, zakochać się), dopóki..." To odkładanie może trwać aż do śmierci.
Lepiej się przestroić na przekonanie:
"to, co robię, robię najlepiej, jak to jest możliwe".
Tu pewnie się włączą wszyscy moralizatorzy - amatorzy perfekcjonizmu, dla których jest "to oszukiwanie siebie i innych".
Oczywiście, że to się nie mieści w głowie tym, którzy chcą być "normalni", "racjonalni" i "etyczni" wg swoich upośledzonych standardów.

Już widzę oczami wyobraźni, jakiego szału dostają ci, którzy chcą sobie afirmować "normalność", czyli dopasowanie się do tego, jak postępuje większość. :) Wiele takich osób używa "afirmacji" nieświadomych w rodzaju ciągłego powtarzania w myślach: "Nie będę j...tym psychotronikiem, j..tym ezoterykiem, j..tym uzdrowicielem, j...tym medium itd. Nie będę, nie chcę"!
W przypadku zmuszania do terapii klienci często afirmują sobie: "nie będę zdrowy, nie przestanę pić (ćpać), będę żyć tak, jak chcę, zgodnie z moją wolę" (o, jakie to "pozytywne" [haha], bo przecież "wolność jest najważniejsza").
Katastrofa przychodzi wraz ze stosowaniem podobnych afirmacji "normalności" zupełnie celowo i świadomie.

Afirmacje to w rzeczywistości wmawianie sobie prawdy.
Afirmacje mają moc. A najpotężniejszą moc ma "afirmacja":
"Po co się starać, po co się wysilać? Przecież i tak nic z tego nie wyjdzie".
Tylko...
Czym jest prawda?
Każdy ma taką prawdę, w jaką wierzy, w jaką wierzą jego rodzice, jego sąsiedzi, nauczyciele i jaką spijał jak śmietankę z mediów oraz głupich filmów.
Wg ks. Tischnera są 3 rodzaje prawdy.
 świento prowda,
tys prowda
i gówno prowda
[Józef Tischner (z książki Historia filozofii po góralsku)]
Ta ostatnia ma potężną moc odpowiedzialną za nieskuteczność afirmacji.
Dlatego,  należy najpierw umysł napaść pozytywną lekturą, poczytać o możliwościach (m in o mocach), jakie wynikają z rozwoju duchowego i osobistego, zainspirować się (byle na miarę swoich możliwości) Trzeba też przedefiniować system swoich wartości. 
I wtedy można afirmować z mocą realną :)

Kto manifestuje niezależność od terapeutów, guru, pisarzy lansujących pozytywne myślenie, ten w rzeczywistości walczy o prawo bycia takim, jakim go ukształtowali rodzice i wychowawcy. Albo koledzy z podwórka.

healingintelect

[#]   « 2017-06-10, 00:06:58 »
Też do tego dążę. Nie ma nic lepszego niż dostawanie tego co się chce.

dżonny

• Gość
[#]   « 2017-06-09, 23:29:37 »
Zacznij wtedy kiedy czujesz, proste :)

healingintelect

[#]   « 2017-06-09, 23:05:32 »
Aha, czyli chcę lub mogę coś zrobić, więc to robię.

U mnie to wyglada tak, że mam potencjał (możliwość) zarabiać duże pieniądze, ale wolę poczekać aż temat uzdrowi mi się do końca. Wtedy będę zadowolony na 100% i żadne stresy, nieprzyjemności nie będą mnie spotykały w nowym miejscu pracy.
« Ostatnia zmiana: 2017-06-09, 23:07:48 wysłana przez healingintelect »

dżonny

• Gość
[#]   « 2017-06-09, 22:55:28 »
To chyba inaczej rozumiemy możliwosci.
Ja mowię o tych mozliwościach harmonijnych z sobą i światem, czyli realnych.
Czyli seks z chętną na seks, a nie z prostytutką, kupno samochodu, zamiast kradzież, czy zarobienie na niego przekrętami. Itd

healingintelect

[#]   « 2017-06-09, 22:10:49 »
dżony

Można mieć poczucie własnych mozliwości, ale jednocześnie można też nie być pokornym i szkodzić sobie z chęci zrobienia czegoś za szybko, doswidczenia czegoś za szybko itp.

dżonny

• Gość
[#]   « 2017-06-09, 21:47:52 »
Logicznie rzecz biorąc... jak masz poczucie możliwości, to tez nie masz się czego bać. To można chyba odnieść do każdej sytuacji.

dżonny

• Gość
[#]   « 2017-06-09, 21:08:23 »
Czy moc to nie jest  ŚWIADOMOŚĆ MOŻLIWOŚCI ?

dżonny

• Gość
[#]   « 2017-06-09, 20:58:59 »
Dzięki Leszek
To wku..... na inne osoby

Kurde...... czy to nie jest tak, że wkurzenie jest z lęku ?

A lęk np z wkurzenia innych ?

Leszek.Zadlo

• Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
[#]   « 2017-06-09, 20:05:18 »
Np.: Delikatnośc, łagodność, harmonia są dla mnie naturalne, korzystne, bezpieczne.

dżonny

• Gość
[#]   « 2017-06-09, 19:25:41 »
Podstawowa afirmacja na lęk to np "Jestem bezpieczny zawsze i wszędzie" , a na stłumioną złość, wk....... ?

« Ostatnia zmiana: 2017-06-09, 19:28:29 wysłana przez dżonny »

Leszek.Zadlo

• Cuda Ducha
[#]   « 2017-06-08, 04:49:17 »
To fajny mechanizm. I nich działa jak najczęściej :)

healingintelect

[#]   « 2017-06-07, 17:01:14 »
Leszku

Gdy się mylę, to zazwyczaj jestem szybko prostowany przez karmę. Zdarza mi się nie mieć pełnego wglądu w temat i wtedy też jestem doprostowywany :)

Leszek.Zadlo

• Cuda Ducha
[#]   « 2017-06-06, 22:04:22 »
healingintelect
Jeśli czytasz o czymś, o czym nie masz pojęcia, to Ci się wydaje nielogiczne. I dla Ciebie będzie nielogiczne, dopóki pozostaje POZA Twoją wiedzą i Twoim doświadczeniem.
Nie wiedziałeś o tym?