Autor Wątek: Rok zwrotów energii karmicznych  (Przeczytany 74421 razy)

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-01-23, 22:24:23 »
.... i tu nie pomoże żadna modlitwa,

Really ? :)

kopergamin

  • Gość
[#]   « 2017-01-21, 22:40:00 »
"Nie można dawać swoim kosztem czy społeczeństwa, wobec którego podjęło się odpowiedzialność będąc w pewnych rolach"

ależ można, tylko najpierw należy zdecydować w jakiej ROLI gramy tutaj w tym teatrze życia hehe -- przykładowo jajako radomianin spalarnię śmieci chcę ulokować w kielcach, a nie u siebie pod oknem -- i w ten sposób dbam o dobro swoje i ziomków z radomia

przy okazji: różne grupy ludzi mają różne interesy, tak było, jest i będzie, więc KONFLIKTY SĄ NIEUNIKNIONE, rzecz w tym, by rozwiązywać je w sposób możliwie cywilizowany (bezkrwawy) -- i tu nie pomoże żadna modlitwa, lecz dobra polityka -- która, jako sztuka zarządzania konfliktem, nie jest czymś z gruntu "złym", choć oczywiście może być lepsza lub gorsza

tymczasem kolega Lynd, gdyby tylko mógł, to w swym młodzieńczym idealizmie ustawowo by NAM LUDZIĄ ZABRONIŁ NAWET NUTELLI oraz innych przysmaków z olejem palmowym, po to tylko, by ratować jakieś tam orangutany w puszczy -- to dopiero wyjście poza rolę (świdniczanina, polaka, człowieka)

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-01-21, 18:00:55 »
Jezu! Tess ! ;))))))) ale się nie denerwuj. ;*

No ok ;)
A czy ja w ogóle okazałam zdenerwowanie ?
Ciut ...zniecierpliwienia ;)))

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-01-21, 14:58:36 »
No właśnie. Społeczeństwa otwartego nie można budować z ludźmi, ktyórzy są zamknięci na takie idee. Szczególnie z fanatykami, czy to własnymi, czy importowanymi. Nie da się go budować z ludźmi przywiazanymi do innej kultury, do innego systemu wartości itd.
Tymvczasem rózne czyniace dobro organizacje Sorosa zwalczają wszystkich Europejczyków, którzy mogliby przeszkodzić w tym procesie.  W związku z tym definicje dobra i złą postawiono na głowie i nazwano to poprawnością polityczną.
Np. dobrzy imoigranci napadli pod Calais na samochód złwgo Pudzianowskiego z firmy Pudzian. Zły pudzianowski zapowiedział, że będzie chronioc swojue mienie przez dobrymi imigrantami napadającymi samochody pod Calais. TO rozwścieczyło dobrą kobietę z organizacji Hejt Stop, a ta zgłosiła do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przez Pudzianowskiego przestępstwa ksenofobii i mowy nienawiści!
Dobra prokuratura wszczęła śledztwo zawracając głowę złemu przedsiębiorcy bzdurnymi czynnościami i okradając go z bezcennego czasu.
Minał jakiś czas i nagle okazało się, że dobrzy uchodźcy napadający na złe, kapitalistyczne ciężarówki, przesadzili i zostali uznani za złych. Zły rząd francuski doszedł do wniosku, że przesadził z poprawnością polityczną i sprowadził wojsko, które rozpędziło nielegalne obozowisko. Koło karmy zatoczyło krąg.
A ilu "dobrych" ludzi żerowało na tym?

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-01-21, 14:18:09 »
To już jasne o co chodzi i moje pytanie do Lynda jest nieaktualne.

Jeśli dobro ma być dla wszystkich istot, to nie można być przeciwko sobie dla dobra innych. Nie można dawać swoim kosztem czy społeczeństwa, wobec, którego podjęło się odpowiedzialność będąc w pewnych rolach, w których można więcej od innych np. przez decyzje "otwartego społeczeństwa". Jeśli otwartość na pewne wartości wyższe jest wzajemna, to proszę bardzo, natomiast, jeśli jest tylko jednostronna, tzn., że nie ma warunków dla takich idei i potrzebne są jeszcze granice i ochrona wobec przemocy różnego rodzaju wynikającej z różnic kulturowych.
W takiej dyskusji warto wiedzieć co dla kogo jest dobrem.

ontoja

  • Wiadomości: 1 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-01-20, 02:12:31 »
Oczywiście dobrym człowiekiem jest się równolegle z tym, że komuś daje się kulkę, pałę czy ponton.
I to właśnie odróżnia nas -- dobrych ludzi -- od tych potworów z historii i państw totalitarnych.
Bo oni byli źli i krwiożerczy, a my jesteśmy dobrzy i normalni.
Straszne rzeczy były tylko w przeszłości, a teraz jesteśmy już mądrzy, i to się nie powtórzy.
A skoro dobrzy ludzie chcą dawać pontony, to jest to dobre. I normalne.

Ja powiedziałem ,że najwazniejsze jest być dobrym człowiekiem a nie ,że ja jestem dobrym człowiekiem.
Kulka dla morderców jak ten co wjechał tirem w ludzi w Berlinie i zadźgał nożem kierowcę.Niech się resocjalizuje w następnym wcieleniu.
Pały dla  tej hołoty co molestowała masowo dziewczyny w sylwestra niczego się nie bojąc.
A pontony dla tych co nie respektują praw i zwyczajów krajów ,które im udzieliły azylu a chcą narzucić tu swoje zwyczaje i szariaty rodem ze średniowiecza.
Zawsze tez możesz okazać im miłość , zaprosić do swojego domu a nawet udostępnić siostrę ,ale czy na pewno tego chcesz?

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-01-19, 23:11:47 »
Jezu! Tess ! ;))))))) ale się nie denerwuj. ;*

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-01-19, 21:13:28 »


:)) trudno mi byłoby uwierzyć nawet jakbym bardzo chciał by Owsiak kogoś zastraszał :)))

Jezu !  Mówiłam o swoim doświadczeniu!

NIE o Owsiaku. Nic o nim nie wiem. Ponad to co ogólnie w mediach. Czyli nic.
« Ostatnia zmiana: 2017-01-19, 21:16:21 wysłana przez Tess »

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-01-19, 21:06:56 »
Lynd
Tak definiujesz dobro?:))

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-01-19, 19:36:11 »
kopergamin
Niezależnie od poglądów na politykę to najważniejsze jest być po prostu dobrym człowiekiem .
Oczywiście dobrym człowiekiem jest się równolegle z tym, że komuś daje się kulkę, pałę czy ponton.
I to właśnie odróżnia nas -- dobrych ludzi -- od tych potworów z historii i państw totalitarnych.
Bo oni byli źli i krwiożerczy, a my jesteśmy dobrzy i normalni.
Straszne rzeczy były tylko w przeszłości, a teraz jesteśmy już mądrzy, i to się nie powtórzy.
A skoro dobrzy ludzie chcą dawać pontony, to jest to dobre. I normalne.

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-01-19, 19:14:39 »
Wyraziłam tylko mój pogląd na temat procesów. Wiem, że ludzie są zastraszani, żeby zeznawali/nie zeznawali. Różnie to bywa. Wiem o tym.


:)) trudno mi byłoby uwierzyć nawet jakbym bardzo chciał by Owsiak kogoś zastraszał :)))

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-01-19, 10:50:56 »
Niezależnie od poglądów na politykę to najważniejsze jest być po prostu dobrym człowiekiem .
Ważne też żeby nie czuć wrogości nawet jak ma się inne poglądy na jakieś sprawy i żeby spór czy dyskusja nie kończyła się konfliktem.

Też tak czuję:)
A nawet jak jest konflikt, to warto mieć intencję rozwiązania go, odpuszczenia, zrozumienia, empatii w sytuacji, a nie eskalowania, umniejszania, negowania, zastygania w swoich racjach i przymusie wygrywania.

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-01-18, 18:16:32 »
W państwie w którym prawem rządzi PiS i Ziobro proces wygrał Owsiak na którego gdyby mieli choć malutkiego hakato by go na nim nie "powiesili" ?
Tak trudno uwierzyć, że facet jest uczciwy i robi to bo ma misje z potrzeby serca ?

Nie. Nie jest trudno. I nigdzie tego nie napisałam.

Wyraziłam tylko mój pogląd na temat procesów. Wiem, że ludzie są zastraszani, żeby zeznawali/nie zeznawali. Różnie to bywa. Wiem o tym.

Natomiast co do Owsiaka, zadałam tylko pytanie "Komu wierzyć?" Bo w tym kotle medialnym czasami trudno jest się połapać. Tyle.

ontoja

  • Wiadomości: 1 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-01-18, 16:14:36 »
kopergamin
Niezależnie od poglądów na politykę to najważniejsze jest być po prostu dobrym człowiekiem .
Ważne też żeby nie czuć wrogości nawet jak ma się inne poglądy na jakieś sprawy i żeby spór czy dyskusja nie kończyła się konfliktem.


DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert