Autor Wątek: Medycyna konwencjonalna  (Przeczytany 5735 razy)

Sylvia

 • Wiadomości: 2 071
 • Płeć: Kobieta
  • www.sylwiawolf.com
 • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
 • Status: Ekspert
[#]   « 2020-12-29, 00:14:13 »
Schemat leczenia amantadyną https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin
Znowu można nią leczyć inne choroby, niż Parkinson i diskineza.

Dla rozwojowców głównie sens ma odporność dzięki odpowiednim działaniom lub niedziałaniom, ale podświadomość czasem potrafi zaskoczyć rożnymi programami, a szczególnie można rozpowszechniać taką wiedzę u osób, które prędzej skorzystają z leku, niż rozwojowych praktyk dla życia i zdrowia.

Sylvia

 • Wiadomości: 2 071
 • Płeć: Kobieta
  • www.sylwiawolf.com
 • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
 • Status: Ekspert
[#]   « 2020-12-08, 19:21:28 »
"Od 1 grudnia 2020 r. obowiązuje obwieszczenie Ministra Zdrowia w sprawie ograniczenia sprzedaży w aptekach i punktach aptecznych leku Viregyt K. Jest on wyłącznie dostępny dla chorych na Parkinsona i z diskinezą późną u osób dorosłych. To reakcja resortu zdrowia na brak leku w aptekach. Jego sprzedaż bowiem znacznie wzrosła po publikacjach Włodzimierza Bodnara – pediatry i specjalisty chorób płuc z Przemyśla – że dzięki amantadynie (główny składnik leku) uda się koronawirusa pokonać w 48 godzin.
Apteki już od kilku tygodni sygnalizowały, że Viregytu K zaczyna brakować dla chorych z zespołem Parkinsona. Z tego względu Ministerstwo Zdrowia wprowadziło jego reglamentację. Może być sprzedawany wyłącznie we wskazaniach objętych refundacją. Ponadto ograniczono liczbę opakowań do maksymalnie trzech na 30 dni. Oznacza to, że apteka nie może wydać leku poza wskazaniami do jego refundacji, czyli pełnopłatnie. Nie jest to możliwe nawet, gdy pacjent posiada receptę.
Do leczenia amantadyną Covid-19 sceptycznie podeszła większość ekspertów. Natomiast wielu lekarzy zaczęło przepisywać recepty na Viregyt K swoim pacjentom. Lek zaczął ginąć z aptek. Jak podaje portal mgr.farm, w dużych ilościach mieli go na własne potrzeby kupować też sami lekarze.
Doktor Bodnar przestaje leczyć amantadyną nowych pacjentów z Covid-19
Tę decyzję podjął po wprowadzeniu reglamentacji leku od 1 grudnia. Jednocześnie zwraca uwagę, że w piśmie skierowanym do Starosty Łańcuckiego z 26 listopada 2020 r. Ministerstwo Zdrowia wydało stanowisko, iż produkty lecznicze mogą być ordynowane przez lekarza poza wskazaniami rejestracyjnymi.
Część lekarzy Włodzimierz Bodnar przekonał
Przez wiele miesięcy walczył o podjęcie próby leczenia Covid-19 amantadyną. O tym, że leczenie jest skuteczne sprawdził nie tylko na (już) ok. 500 pacjentach, ale także na sobie. Nie jest sam w stanie – jak przekonuje – przeprowadzić badań, gdyż nie ma odpowiedniego zaplecza oraz nie potrafi wypełnić długiego i skomplikowanego wniosku. On zajmuje się od lat leczeniem ludzi, a nie sprawami administracyjnymi. Dlatego zachęcał do tego kliniki. Pisał również pisma do instytucji resortu zdrowia. Zapewniał, że w przypadku zgody na przeprowadzenie badań czy  leczenie pacjentów chorych na Covid-19 amantadyną jest skuteczne, jest gotów przyjąć do 40 pacjentów dziennie włącznie z sobotami i niedzielami.
Choć eksperci w większości są sceptyczni, to leku zaczęło brakować w aptekach. A skoro tak, to ktoś te recepty musiał wypisywać. Ponadto jeśli prawdą jest to, że część lekarzy powykupowało Viregyt K, to musieli uwierzyć w jego skuteczność, a przynajmniej chcieć sprawdzić.
Amantadyna i Viregyt K a kwestia koronawirusa.
Nie mam wiedzy medycznej. Nie wiem więc, czy amantadyna rozkłada koronawirusa, czy też nie. Nie czuję się na siłach, by bronić sposobu walki z Covid-19 zalecanego przez pulmonologa z Przemyśla. Natomiast w dobie, gdy nie znaleziono jeszcze skutecznego leku (a wiele nadziei okazało się fiaskiem) uważam, że warto próbować. Nie rozumiem czemu Ministerstwo Zdrowia tak się broni przed przeprowadzeniem badania. To jest lek dopuszczony do stosowania. I choć ma wiele skutków ubocznych (podobno w praktyce nie często występujących, ale w ulotce leku zapisanych), mając na szali życie ludzkie, należy spróbować każdej możliwości. To być albo nie być. Szczególnie, że lek jest tani.
Viregyt K – zakaz sprzedaży leku

Nie rozumiem też ostatniej decyzji w sprawie wstrzymania sprzedaży Viregyt K z wyłączeniem leczenia rekomendowanego wskazaniami. Należało pozostawić decyzję lekarzom i pacjentom co do sposobu leczenia. Nie wiem, czy w podbramkowej sytuacji nie postanowiłabym dać szansy amantadynie. Natomiast można było zwiększyć dostawy leku, zamiast znacząco ograniczać jego sprzedaż wyłączając możliwość leczenia nim koronawirusa. Decyzję o zastosowaniu leku powinien każdorazowo podejmować lekarz w porozumieniu z pacjentem, wcześniej go uświadamiając jakie mogą być działania uboczne i że lek pod tym kątem nie jest sprawdzony."

https://bezprawnik.pl/viregyt-k-zakaz-sprzedazy-lekumonkas

 • Wiadomości: 408
 • Płeć: Mężczyzna
 • Status: Obserwator
[#]   « 2020-10-28, 12:21:19 »
***
Nazywam się Włodzimierz Bodnar, jestem pediatrą, specjalistą chorób płuc, który leczy nieprzerwanie od 30 lat. Piszę jako lekarz, i osoba z grupy ryzyka (wiekowo i zawodowo). Chciałbym z pomocą Państwa wdrożyć/opublikować leczenie, jak można pokonać ciężki przypadek choroby wywołanej przez SARS-CoV-2.
***

https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/

dżonny

 • Gość
[#]   « 2017-09-03, 16:20:32 »
Czy wiecie coś o ewentualnej szkodliwości dentystycznych zdjęć rentgenowskich ?

Nie chcę sugerowac odpowiedzi bo zależy mi na jej poznaniu, ale osobiście nie mam powodow by ufac medycznemu punktowi widzenia wg ktorego to w 100% ok.
Bo niby to jest nie szkodliwe, tamto nieszkodliwe, a potem mamy multum chorob cywilizacyjnych, na ktore ani nie mają lekarstwa, ani przyczyny nie znają. Poza tym jeszcze mnie ciekawi ewentualna kwestia wplywu na subtelne struktury w człowieku szerokim znaczeniu tego slowa, o energie, bioenergie, whatever.

Zastanawiam sie bo mialem robione zdjecie dosyc dokladne calej szczeki , a potem jeszcze na fotelu mi dentystka pstrykala takim mini aparatem, troche mnie to w obliczu tych zastanowien delikatnie podk...  ;) Oczywiscie ona reprezentowala stanowisko nauki gdy ja zapytalem i powiedziala kolokwialnie ze ta dawka promieniowania to tyle co bym iles tam czasu na sloncu spedzil.

Bo wiadomo jak to jest , dla nich to wygodne, 100x ułatwia prace , biznes tez jakis na tym jest, więc nauka przyklasnie biznesowi, a wszyscy znamy schemat i to kto później traci.
Mogę być  w błędzie, to tylko pytanie czy coś wam wiadomo więcej a może szukam dziury w całym :)
« Ostatnia zmiana: 2017-09-03, 16:27:39 wysłana przez dżonny »

Frisky

 • Wiadomości: 5 792
 • Płeć: Mężczyzna
 • Status: Obserwator
[#]   « 2016-07-16, 23:41:57 »
ontoja
1.zwykle początki są drogie i dostępne dla najbogatszych, a potem często zaczyna być to dostępne dla tych mniej bogatych
2. nie wiem skąd wziąłeś to przekonanie, że  nie ma tak że coś wszczepią i  jest lepiej niż było,  tu taki przykład  "hepatologicznej reinkarnacji" dobre na przełamanie tego ograniczającego przekonania, co prawda jest to przykład jednego z ludzi którzy przyjmują cudze organy, ze wszystkimi tego skutkami i uciążliwościami (w odróżnieniu od będących w planach drukowanych narządów z własnych tkanek i komórek macierzystych), ale i tak sobie fikają:
https://www.medme.pl/artykuly/zycie-po-przeszczepie-wywiad-z-grzegorzem-perzynskim,66143.html
https://www.medme.pl/artykuly/aktywnosc-po-przeszczepie-wywiad-z-grzegorzem-perzynskim-cz-2,66146.html

i coś takiego:
"Przeszczep serca wcale nie oznacza konieczności rezygnacji z uprawiania sportu. Oprócz osób, które aktywnie jeżdżą na rowerze, biegają czy grają w tenis, znane są też takie, które z sukcesem próbują sił w bardziej ekstremalnych sportach.
https://www.medme.pl/artykuly/sport-po-przeszczepie-serca,35211.html
 Znany jest przykład 49-letniego Kanadyjczyka, który – 22 lata po transplantacji – wziął udział w zawodach Ironman, bardzo wyczerpujących i najbardziej prestiżowych zawodach triatlonowych na świecie, i ukończył je z czasem 15,6 godz., wcześniej zaś brał udział w maratonie i triatlonie olimpijskim. Podczas pamiętnych zawodów Ironman przez okres 15 godzin zawodów średnia rytmu bicia jego serca wynosiła 131 uderzeń na minutę.

Innym optymistycznym przykładem jest Amerykanka Keppy Parking, która osiem lat po przeszczepie weszła na Matterhorn, jeden z najsłynniejszych szczytów świata, który położony jest w Alpach."

ontoja

 • Wiadomości: 1 228
 • Płeć: Mężczyzna
 • Status: Obserwator
[#]   « 2016-07-16, 22:58:57 »
Dzięki polskim naukowcom już wkrótce taka będzie rzeczywistość.
http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/medyczna-rewolucja-zaczyna-sie-w-polsce,47,1063

To wszytko będzie rzeczywistość dla najbogatszych i na pewno nie będzie tak różowe jak o tym piszą .Nie ma tak ,że coś wszczepią i lepiej niż było .

Frisky

 • Wiadomości: 5 792
 • Płeć: Mężczyzna
 • Status: Obserwator
[#]   « 2016-07-16, 11:47:02 »
Dzięki polskim naukowcom już wkrótce taka będzie rzeczywistość.
http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/medyczna-rewolucja-zaczyna-sie-w-polsce,47,1063

Tess

 • Wiadomości: 2 607
 • Płeć: Kobieta
 • Status: Obserwator
[#]   « 2015-12-16, 21:26:24 »
Genialne !

Istotnie kariera tego panaceum jest "viralna".

Frisky

 • Wiadomości: 5 792
 • Płeć: Mężczyzna
 • Status: Obserwator
[#]   « 2015-12-13, 09:15:39 »
bardzo szeroko rozreklamowany środek na wszystkie dolegliwości ( w ciągu 3 dni od wprowadzenia na rynek 1,5 miliona zadowolonych klientów)  jedno opakowanie starcza na bardzo długo:
https://www.youtube.com/watch?v=M6wRnouGZFQ

Frisky

 • Wiadomości: 5 792
 • Płeć: Mężczyzna
 • Status: Obserwator
[#]   « 2015-11-27, 13:59:44 »
"Mimo że Kuba jest najbiedniejszym krajem Ameryki Łacińskiej, państwo to może pochwalić się jednym z najlepszych na świecie systemów opieki zdrowotnej. Serwis GoCuba.pl podaje, że obecnie w kubańskiej służbie zdrowia pracuje 350 000 osób, co jest niezłym wynikiem przy 11 mln mieszkańców. Kuba może pochwalić się ogromnymi sukcesami, zwłaszcza w leczeniu najmłodszych pacjentów. Państwo to ma bardzo niski poziom umieralności noworodków (zaledwie 7 na 1000 osób) i co roku przyjmuje tysiące najmłodszych pacjentów z całego świata. Kubańscy lekarze są cenieni na całym świecie, a tamtejsze szpitale (zwłaszcza dziecięce) wyposażone w najwyższej jakości sprzęt. Jest to konsekwencją faktu, że połowa dochodów walutowych Kuby jest przeznaczana na służbę zdrowia. Takiego zarządzania medycyną od tego biednego państewka może uczyć się cały świat."

http://nt.interia.pl/raporty/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-wielki-sukces-medycyny-na-kubie-wyeliminowano-transmisje-wir,nId,1845468

Frisky

 • Wiadomości: 5 792
 • Płeć: Mężczyzna
 • Status: Obserwator
[#]   « 2015-11-27, 09:47:22 »
jest:
"stanowi to raptem kilka promili wszystkich zainteresowanych tym tematem lekarzy w Polsce (cała reszta nie, w tym wielu z nich jest temu przeciwnych), "
powinienem napisać:
stanowi to raptem kilka promili wszystkich lekarzy w Polsce (cała reszta nie jest tym zainteresowana, w tym wielu z nich jest temu przeciwnych),

Frisky

 • Wiadomości: 5 792
 • Płeć: Mężczyzna
 • Status: Obserwator
[#]   « 2015-11-27, 09:10:04 »
pogodzić to za pomocą ustawy? ok, można próbować :)
inicjatywa ciekawa, powoływanie się na przykład Szwajcarii gdzie wiele rzeczy poczynając od edukacji jest zupełnie ale to zupełnie inne , raczej do niewielu trafi i nie uczyni wyłomu akurat na tym trudnym : ) polu,

ten pan mówi o kilkuset lekarzach którzy chcieliby to łączyć, o ile nie jest to przeszacowane to i tak stanowi to raptem kilka promili wszystkich zainteresowanych tym tematem lekarzy w Polsce (cała reszta nie, w tym wielu z nich jest temu przeciwnych), a skoro i tak trzeba by zapłacić za takie komplementarne leczenie ze swojej kieszeni,  no to spokojnie można to pominąć i wybrać się do naturoterapeuty poza tą strukturą medyczną, więc wciąż jest możliwość wyboru dla pacjentów i tutaj dochodzimy do roztaczanej przez tego pana wizji tego jak to połączenie wpłynęłoby  na finanse , skrócenie kolejek itp. - teraz też ludzie (ci którzy chcą i których na to stać) korzystają z różnych form naturoterapii często równolegle z leczeniem konwencjonalnym  i jakoś nie wywołuje to takiego efektu , więc jak?  nagle samo takie ustawowo zaklepane połączenie miałoby wywołać falę uleczeń (teraz są to uzdrowienia) i oszczędności?


obecnie mają jakby inny palący problem:
http://www.gazetalekarska.pl/?p=14465

lekarz rodzinny czy specjalista, który codziennie w kilka godzin przyjmuje 60 pacjentów to jest często norma...

 


Inga

 • Gość
[#]   « 2015-11-27, 08:47:05 »
Najpierw balbina mnie zaatakowała za to że byłam u naturoterapeuty. Teraz Leszek  chce żeby podpisywać petycje za wprowadzeniem leczenia naturalnego do medycyny oficjalnej.
I jak tu się odnaleść aby nikomu nie podpaść?

Leszek.Zadlo

 • Wiadomości: 10 566
 • Płeć: Mężczyzna
  • Cuda Ducha
 • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
 • Status: Ekspert
[#]   « 2015-11-26, 22:44:42 »
Pogodzić medycynę akademicką z naturopatią!
PROJEKT USTAWY


Najpierw obejrzyj film:
https://www.youtube.com/watch?v=_C_OO_MyhM0&feature=youtu.be

Następnie podpisz petycję:
 http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=11640

Po zebraniu jak największej możliwej ilości podpisów, zgłosimy projekt zmiany Ustawy do Marszałka Sejmu, a następnie zbierzemy wymagane 100 000 podpisów do uruchomienia formalnego procesu legislacyjnego.

Ten przekaz powinien dotrzeć pod każdą "polską strzechę" w Polsce i za granicami Polski !!!
TO JEST W TWOIM INTERESIE!

jaskier

 • Wiadomości: 908
 • Płeć: Mężczyzna
 • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-07-08, 21:21:37 »
Kacza wątroba w Oscillo? To tak nie po wegetariańsku :P.
Jakby sok z cytryny z sodą leczył raka to by go już na świecie nie było (raka, oczywiście). Nie dałoby się ukryć prostego leku na nowotwory, wiadomość rozeszłaby się pocztą pantoflową. Litości...