Autor Wątek: Astrologia - teoria, pogawędki  (Przeczytany 13358 razy)

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2013-05-04, 20:37:58 »
O, ciekawy wątek dla baardzo początkującego astrologa :)

GA,
Takie wyrywkowe pytania nie mają za wiele sensu. Kosmogram trzeba traktować jako całość, bo jest naprawdę wiele czynników, które mogą radykalnie zmienić znaczenie planety w danym domu czy znaku. Uważam że sama "książkowa" definicja może być przydatna na zasadzie "nawet zepsuty zegar pokazuje właściwą godzinę dwa razy na dobę." Natomiast dobry astrolog potrafi świetnie opisać -- mi na podstawie węzłów księżycowych wyjaśnił główny problem karmiczny tak dobrze, jak nikt przedtem, ale to właśnie tylko w perspektywie reszty mojego kosmogramu.

Grażyna Anna

  • Gość
[#]   « 2013-05-03, 13:42:37 »
Sebastian, a co powiesz o węzłach księżycowych?
Ja mam taki w 10 domu w Wodniku

Indra

  • Wiadomości: 2 440
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-05-03, 13:08:58 »
Sebastian
I tak nas zaraz tutaj ktoś sprzątnie, wiec piszę już tutaj ; )

 W sumie mogłoby sie nawet zgadzać z tym Chironem u mnie w 10. domu, ale na razie nie czuję, żeby temat był dla mnie bolesny. Owszem, chciałabym mieć jakieś powołanie w życiu, wiedzieć, co chcę robić i zajmowac się tym. Ale nie boli mnie to, ze nie realizuję swoich ambicji zawodowych, gdyz ich zwyczajnie nie posiadam ; )

Sebastian

  • Gość
[#]   « 2013-05-03, 12:58:48 »
To by znaczyło że poprzez swoją komunikację z innymi możesz pomagać innym realizować ich ambicje, karierę podczas gdy  u Ciebie to bolesny, trudny temat

Indra

  • Wiadomości: 2 440
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-05-03, 12:46:24 »
Muszę się chyba zająć zgłębianiem astro bardziej, bo mnie to interesuje. Nie umiem jeszcze za bardzo intepretować większości aspektów.
Ale widać u Claptona fajnie się Chiron realizuje :)

Ja mam Chirona w 10. domu w znaku blizniąt.

Sebastian

  • Gość
[#]   « 2013-05-03, 12:34:48 »
Chiron z jednej strony oznacza ranę a z drugiej umiejętności uzdrowienia innym tematu.
Ostatnio fascynuje się muzyka Erica Claptona. Zajrzalem dzisiaj w jego kosmogram. Chiron w koniunkcji z Neptunem( kojenie dusz za pomocą duchowej inspiracji) i to w opozycji do słońca w jednym z moich ulubionych znaków, baranie

Indra

  • Wiadomości: 2 440
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2013-05-03, 12:15:50 »
ja teraz tak z offtopem- zaczęłam szukać chirona w moim kosmogramie :D

Szafirowy Błękit

  • Wiadomości: 617
  • Płeć: Kobieta
  • W "wątku numerologicznym" nie wykonuję analiz dat urodzenia.
  • Status: Obserwator
[#]   « 2012-04-28, 17:32:15 »
Pusty bieg/kurs księżyca - czym jest i jaki może mieć wpływ na "codzienność", terminy jego występowania w 2012 roku
http://www.ellaselena.pl/page12.php?view=preview&category=4&image=9
http://proastro.pl/artykuly/69-1-30-p0

Sebastian

  • Gość
[#]   « 2011-12-09, 01:50:51 »
Zakładam ten wątek z nadzieją że ujawni się jakiś czynny astrolog:)

Zaczynam dotykać ciekawej jakości astrologicznej - dwadasamsy. Kiedy dowiedziałem że można znak zodiaku uznać za kolejny ciąg fraktalu i podzielić go na 12 części, w których znajduje się cały zodiak - poczułem się jednocześnie szczęśliwy i że chce mi sie płakać z powodu potrzeby jeszcze większego wejścia w detale astrologiczne. Jak to mówił Wronski - Astrologii nie można się nauczyć, ale można się całe życie uczyć. Czy ktoś ma doświadczenie w pracy z dwadasamsami i czy są one tak bardzo istotne?
« Ostatnia zmiana: 2011-12-09, 01:57:08 wysłana przez Sebastian »