Autor Wątek: Astrologia - teoria, pogawędki  (Przeczytany 13359 razy)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-05-16, 11:39:28 »
interesująco m. in. o usuwaniu obciążeń/grzechów z tego i poprzedniego wcielenia np. przy użyciu energii któregoś z 12 jyotir lingamów:

The Karakamsa shows the sins of this birth, while the Atmakaraka planet shows the sins of the last birth. The Jyotir Linga which exalts the Atmakaraka planet is used to worship the karakamsa as Shiva, (in the same way as Shiva is worshipped in the form of the Lagna Rasi to remove afflictions of the body). For example, if a native has Atmakaraka as Rahu in Cancer, the sign is ruled by the Moon, so worship of Somaneshwar [2], which is the exaltation of the Moon will help if issues relative to the atma arise. If one doesn’t purify the sins of this birth then the Karakamsa lord will be the Atmakaraka in the next birth. The dharma devatta as Visnu is used to improve the circumstances of this life, as Visnu is the sustainer.
The Dharma devatta is the deity/archetype that helps one achieve the ideals and objectives that the soul wishes to attain in this life [3]. The Dharma devatta is seen from the 9 th from the karakamsa, the relationship between the tattva (element) of the karakamsa and the tattva of the dharma devatta will reveal the relationship between them.
http://shrifreedom.org/vedic-astrology/arudha-lagna-houses/

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-03-07, 16:51:50 »
ciekawe remedia na negatywne wpływy planet/karmiczne skutki:
http://shrifreedom.org/vedic-astrology/remedial-measures/

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-11-06, 11:03:43 »
trochę o nadchodzącym roku czyli guru chandala yoga od stycznia do sierpnia 2016 ,przy okazji info powiązane z obecnym papieżem

I’ve known leaders of dodgy spiritual centers with this combination in their birth chart. Abu Hamsa the ‘Hate Cleric’ has it in his birth chart. Interestingly the present Pope has it in his birth chart where, like all energies are capable of being purified, it is purified in his case. Like all astrological indicators, how evolved our consciousness is affects how astrological energies will manifest in our lives.
http://blog.starwheelastrology.com/2015/06/27/what-will-the-transit-of-jupiter-from-july-2015-to-august-2016-mean-for-you/

ciekawe czy i na ile w powiązaniu z tymi energiami planetarnymi uda mu się zintensyfikować oczyszczanie tej watykańskiej stajni Augiasza w przyszłym roku : )

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-07-13, 11:31:12 »
trochę o olejach spożywczych i kosmetycznych, ich właściwości spiritualne i lecznicze w powiązaniu z planetami/ astrologią:
http://www.astroupay.com/2015/03/how-to-please-lord-shani-dev-with.html


tutaj podobnie ale chyba kilka sprzecznych z tamtym linkiem informacji:
http://knowyourfuturewithus.blogspot.com/2015/04/astrological-importance-of-oil.html
« Ostatnia zmiana: 2015-07-13, 11:34:14 wysłana przez Frisky »

medżikowsky

  • Gość
[#]   « 2015-04-27, 11:27:06 »
http://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1000

Ciekawa prognoza. Ale ja z pytaniem do troche bardziej obeznanych- często słyszy się w takich prognozach o tzw substancji, gdzie można się coś dowiedzieć o takim ujęciu, czy koncepcie ? Czy to jest jakies ważne pojęcie w astrologii czy typowe dla danego autora i jego spojrzenia? Rozumiem to intuicyjnie dobrze, ale chciałbym poczytać spojrzenie na to od str astrologicznej.

Cytuj
Jednocześnie to, co najniższe, zostanie wyrzucone na górę; również kontynuuje się dramatyczne przesunięcie stosunków sił [władzy]. Wszystkie procesy transformacyjne doznają ponownie nadzwyczajnego przyśpieszenia, co stwarza miejsce na nowe. Jednak rzeczywistość, z powodu trudnych do przejrzenia i kontrolowania procesów, może popaść w chwiejność i to, co dotąd zdawało się pewnym, okaże się być może mylącym [zwodzącym]. Zagrożeniem są utraty substancji

Cytuj
Co tej zimy się rozpadnie, było już nie do utrzymania. Nie czepiajcie się Państwo rzeczy, które nie mają już nośnej substancji, a rozczarownia potraktujcie jako okazję, by już dłużej nie oddawać się iluzjom, które dotąd uważaliście Państwo za realność. Nawet jeżeli miejscami rozleje się nastrój kaca


Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-04-15, 18:00:06 »
podglądnąłem sobie ostatnio jaki wpływ ma umiejscowienie planet (i węzłów) w domach w moim horoskopie ( cały czas chodzi o wedyjski system) w zależności od ascendentu, stąd :
http://www.astrojyoti.com/lagnastudy.htm
i całkiem zgodne jest to z moimi doświadczeniami , wyszła mi na przykład w trzech przypadkach (na 9 ) obecność (wielu) wrogów, do tego nieszczerzy przyjaciele , niechciane towarzystwo etc. , fajnie jest rozpoznać bliżej karmiczny charakter  tego wszystkiego, spodziewam się że dzięki temu  łatwiej będę  mógł to oczyścić i/albo zneutralizować,
w efekcie dorzuciłem do praktyki coś reklamowanego jako skuteczny środek na usunięcie wrogości i oj ciekawi mnie czy i na ile skutecznie uda mi się to w końcu spacyfikować

co ciekawe dla mnie uświadomiłem sobie jasno, że na mnie guru wpływa  w sposób niejednoznaczny , np. z jednej strony jest umiejscowiony jako ten który (potencjalnie?) obdarza mnie na końcu wyzwoleniem, ale w codziennym życiu tworzy , a raczej odtwarza  mi problemy , generuje straty i takie tam... gdzieś tam doczytałem że przy tym umiejscowieniu w ogóle nie powinno się tworzyć w mieszkaniu świątyni bo będą z tego duże kłopoty.... no i masz babo placek, bądź tu mądry i pisz wiersze : )

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-04-14, 13:35:20 »
a to jeszcze dla chętnych w oparciu o własną kartę Navamsa  można sobie łatwo określić predyspozycje i inklinacje do tantry, okultystycznej wiedzy, magii czarnej i białej , czy różnych ścieżek w rodzaju jnana i bhakti:

Devotees of the path of jnana-yoga, or intellectual/mental speculation on the Supreme Absolute Truth, frequently have malefics in strength in trines to the Karakamsa Lagna. Those well-versed in mantra-sastra, for example, have strong malefics in such positions.
5. Further to the above, expertise in spells and occult knowledge occurs when malefics in strength are in trines from Svamsa. One malefics gives knowledge of mantra, two malefics indicate knowledge of various mantras, while more than two malefics gives knowledge of yantras and tantra (Tantric-yoga).
6. Malefics in trines to Karakamsa give expertise in black magic when aspected by other malefics. Malefics in trines aspected by benefics give expertise in white magic.
(...)
 Bhakti-yogis such as Vaisnavas (worshippers of Vishnu/Krsna in His personal forms), generally have benefics in trines to Karakamsa Lagna, although they frequently have malefics in strength as yogakarakas in trines to Lagnamsa. For example, in charts of Vaisnava acaryas (great gurus), yogakaraka Saturn is often in trines, as are Jupiter and Mercury.
https://parijaata.wordpress.com/category/mind-body-and-soul-jyotish/jamini-astrology/the-importance-of-karakamsa-lagna-ista-devata-and-other-devatas/

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-04-14, 13:13:40 »
przy okazji tematu mantr i ich przeterminowania, taka metoda indywidualnego doboru, mam nadzieję że nieprzeterminowanej haha mantry, oparta w 100% na naturze, czyli układzie planet, tutaj pod kątem ostatecznego wyzwolenia , metoda jest prosta i mam nadzieję że nie pomylę bo dopiero co się z tym zapoznaję:

wystarczy określić która planeta jest atmakaraka (ma największy stopień ze wszystkich planet w karcie urodzeniowej) , następnie sprawdzić jej położenie w karcie Navamsa  i zobaczyć jaka planeta znajduje się w 12 domu od karakamsa ( czyli od znaku w którym znajduje się atmakaraka), oczywiście o ile się tam jakaś znajduje, jak nie ma to chyba bierze się planetę rządzącą znakiem ,  potem  wystarczy dobrać 12 zgłoskową mantrę pod tą planetę:
http://bidishadas1.blogspot.com/2013/11/atmakaraka-detailed-analysis-plus.html


Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-04-14, 12:52:56 »
tak sobie podczytuję astrologie wedyjską i akurat natrafiłem na temat "lustrzanego" ascendentu  czyli arudha lagna (AL), gościu pisze o tym że jest to związane m. in. z tym jak inni nas postrzegają , ale nie tylko, przy okazji dobroczynnych i złoczynnych planet pisze o ich umiejscowieniu w domach liczonych od AL,

... i jakież to może być naturalnie namieszane to aż dziw bierze, zwłaszcza patrząc pod kątem teorii o tym że rozwój duchowy i postęp związany jest z manifestacją tego na polu materialnym, (pewnie jako ogólna zasada tak może być), ale po uwzględnieniu karmy bywa z tym bardzo różnie, ciekawe mogą to być odkrycia np. dla tych, u których duchowość nie idzie w tym kierunku w jakim by chcieli, albo którzy nie widzą przełożenia  rozwoju duchowego na spełnianie się ich pragnień materialnych:

"Moon a sattvic planet in a tamasic placement. Sattvic planets are not good in Tamasic positions. They make a persons spirituality come not by the person’s own desire.

A natural malefic in the AL6 gives very good results in the material word, but not for spirituality. The 3rd and 6th from the AL indicate our ambitions and what we do and or use to get what we want. That is why malefics are good for material prosperity. “If a natural malefic is placed alone in the sixth house from AL , there shall be yoga during its period resulting in growth of lands, good crops and agriculture, physical prowess and success in battles. However, Parasara adds that the nature will receive illegal gratification like black money etc [3].” This is a very important note to make. If someone has been charged with accepting black money, look at the AL6 and see if there are any malefics placed there, this will indicate whether they make money from underhanded situations or not. In the example below, there are two charts of business partners; the business failed and there were accusations of fraud. Look at sixth from AL , can you determine which partner is the one to have likely done some type of fraudulent activity.

Natural benefics placed in the third and sixth houses do not make a person cowardly, but produce belief in ahimsa (i.e. the path of non-violence) and give rise to spiritualism and saints [4].” Venus and Mercury do best in quadrants from AL as it gives them the full room to create, and their worst placement for creation is in the 3rd and 6th . The rajasic planets in these houses will make the person a renunciate, as well as other benefics if they are strong, this is a type of pravraja yoga(combination for renunciation)
http://shrifreedom.org/vedic-astrology/arudha-lagna-houses/


Sebastian Osuch

  • Gość
[#]   « 2014-11-19, 08:28:24 »
Za jeden z najważniejszych cykli astrologicznych kształtujących nasze życia uważam cykl progresywnego księżyca. To on kształtuje nasz "sen" w tym życiu. Po angielsku nazywa sie to Dream i znaczy jednocześnie sen i marzenia. Cykl trwa 30 lat, od nowiu w którym czujemy impuls do działania, nie wiedząc dokładnie dokąd zmierzamy, działamy instynktownie, poprzez fazy wzrostu, pierwszej kwadry kiedy zachodzi kryzys akcji, pełnię kiedy po 15 latach widzimy klarowne efekty naszego snu, i kończy sie wzrost, a zaczyna sie dzielenie sie tym co zdobyliśmy, następnie kryzys świadomości i potrzeba transformacji, ostatnie podrygi i intuicyjne uczucie ze czas cyklu sie kończy i chęć zrealizowania tego co jeszcze nie zrealizowalismy, a na końcu pogodzenie sie i uwolnienie reszty materiału. To ostatnia, 8 faza progresywnego księżyca w która właśnie wchodzę. Za 3-4 lata zacznę kształtować całkiem nowy sen. A ten czas teraz potraktuje jak ten czas w powieści, kiedy główny bohater znika, zeby za kilka lat pojawić sie i zaskoczyć wszystkich nowymi mocami ;) ta perspektywa nastrajają mnie optymistycznie.

Sebastian Osuch

  • Gość
[#]   « 2014-01-13, 12:36:25 »
Najlepsze ksiazki astrologiczne to te, ktore nie daja jasnych odpowiedzi - czesto na ich poczatku autor tlumaczy sie, ze analizowanie pojedynczej planety lub pojedynczego aspektu to nieporozumienie. Ja niestety zatrzymalem sie na interpretowaniu aspektow, moze 2-3 razem jako calosc, ale nie mam tak rozwinietego intelektu zeby zebrac wszystko razem, caly kosmogram do kupy i powiedziec cos sensownego na tej podstawie - trzeba byc naprawde dobrym. albo nie byc leniwym i bardziej sie starac.

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2014-01-13, 10:56:23 »
To skomplikowana sprawa, w której łatwo o uproszczenia, więc nie pokuszę się o odpowiedź na forum ;)

A na początek dobrze albo pójść do dobrego astrologa (który nas nie zna), albo podpytać o książki kogoś kto zna się lepiej, np Sebastiana :)

kopergamin

  • Gość
[#]   « 2014-01-13, 10:30:33 »
Lynd, czyli cała ta astrologia wciąż nie chce działać tak, że najpierw wrzucasz dane wejściowe, przetwarzasz je, po czym jak człowiek dostajesz na wyjściu w miarę jednoznaczne wyniki, lecz nadal jest tak, że na wyjściu dostajesz jedynie jakieś ogólniki i szlaczki, które następnie możesz zinterpretować na tysiąc sposobów? Czyli poezja, no ale co byś polecił na start dla wstępnie zainteresowanego tematem świeżaka?

Lynd Seagull

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2014-01-13, 09:35:59 »
Z mojego rozeznania nie ma ścisłych "negatywów" w kosmogramie, są tylko przejawy. Patrząc całościowo, możemy zobaczyć jak coś się przejawia.
Np ta sama tendencja która może być odpowiedzialna za skąpstwo, odpowiednio rozwinięta uczyni kogoś świetnym organizatorem, a bufon może się przekształcić w inspirującego przywódcę.

Tylko, z tego co widzę, astro pokazuje też to, czego nie widzimy albo wręcz uznajemy za zaletę. Stąd to co mówiłem w poprzednim poście. I tutaj bufon będzie uważał że ludzie go uwielbiają, i nawet nie zauważy, że z tym może być problem. Skąpiec uzna, że to jego podwładni mają problem z rozpuszczaniem pieniędzy itp...

Na kosmogram trzeba spojrzeć całościowo (co jest dla mojego analitycznego umysłu cholernym problemem;), bo on oprócz problemów wskazuje też rozwiązania, które dla różnych ludzi mogą być zupełnie inne. Jeden uwolni się od podatności od nastrojów innych ludzi kiedy zacznie więcej myśleć, drugi -- kiedy zacznie więcej działać bez myślenia, a trzeci kiedy przestanie tyle robić. I rozwiązania dla jednego mogą wręcz zaszkodzić innemu!

To była dla mnie największa zaleta astrologii -- że poznałem swoje mocne strony (które skutecznie wypierałem, lub nawet zwalczałem) i tak zdobyłem zręb, na którym mogłem budować dalej. Diagnoz to się już w swoim życiu nasłuchałem ;) tylko problem był taki że zawsze diagnosta znał tylko jedno rozwiązanie -- to, które sam stosował.

ontoja

  • Wiadomości: 1 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-01-13, 08:44:49 »
Lynd
"Ale myślę że podchodzenie do astro w kontekście "karmy" czy "uwolnienia" mocno zawęża, hmm, świat? Bo astro wyznacza też to, jacy jesteśmy i czego chcemy. Im bardziej jesteśmy "zrealizowani" tym fajniej realizujemy to, co mamy w kosmogramie. Korzystnym działamy na niekorzystne tak, aby stało się korzystne. I tym bardziej żyjemy w harmonii ze światem. I tu teorie o uwolnieniu tracą dla mnie sens -- bo właśnie żyjemy zgodnie z naturalnym przepływem, zgodnie z naszymi tendencjami, a nie wbrew niemu. Bo jak możemy podkreślić swoją wolność od tego -- robiąc coś przeciwnego naszej naturze? Po co?"

Częściowo się zgadzam w odniesieniu do pozytywów .Je warto realizować i rozwijać .To prawda ,ze dzieki nim mozna równowazyć negatywności.Uważam jednak ,ze od tego co negatywne w kosmogramie warto się uwalniać .Kosmo obrazuje naszą pozytywna ale i negatywną karmę ...no i niektórych rzeczy zmienić się nie da albo nie ma potrzeby .Do takich warto wyrobić pozytywne nastawienie a nie widzieć je jako wady.
Te negatywy też można transformować w pozytywy wykorzystując ich potencjał -ale to dopiero mam co do tego przeczucia raczej .Te wnioski to na podstawie kilku zdań o moim kosmo wykonanym przez Olgę i po przeczytaniu paru artów .Nie mam jeszcze pełnego zdania.