Autor Wątek: Ćwiczenia TRE  (Przeczytany 2762 razy)

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-12-24, 22:17:18 »
Tak. Ja dzięki ciało dotarłam do traum z okresu niemowlęcego. W tym okresie świadomość jeszcze nie jest rozwinięta, ale ciało doskonale czuje i wie. Umysł może zwodzić, ale ciało mówi prawdę.

Dobre do retrospekcji:)
Jaką prawdę o ......... mówi moje ciało?
O czym.........? O tym co pamiętam, o jakimś temacie, o mnie, o mnie w jakiejś życiowej roli, o moich celach, o mojej z kimś relacji.

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-12-13, 11:36:23 »
Ignorowanie ciała w rozwoju, to jak wyparcie się zmaterializowanej części duszy.
w punkt!
 

Przez ciało można bardzo dużo przepracować, uświadomić, poczuć. Jest przydatne w rozwoju:)

Tak. Ja dzięki ciało dotarłam do traum z okresu niemowlęcego. W tym okresie świadomość jeszcze nie jest rozwinięta, ale ciało doskonale czuje i wie. Umysł może zwodzić, ale ciało mówi prawdę.

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-12-12, 23:12:30 »
TRE® TENSION AND TRAUMA RELEASING EXERCISES – ćwiczenia uwalniające od stresu i traumy
Są one proste, ale bardzo skuteczne.

Też się przekonałam kilka lat temu o ich skuteczności. Przez jakiś czas korzystałam z niej i widziałam efekty. Polecam też innym osobom. Czasami uczę z niej korzystać jak widzę potrzebę. Ignorowanie ciała w rozwoju, to jak wyparcie się zmaterializowanej części duszy. Przez ciało można bardzo dużo przepracować, uświadomić, poczuć. Jest przydatne w rozwoju:)
« Ostatnia zmiana: 2017-12-13, 14:56:39 wysłana przez almighty »

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-11-16, 08:30:20 »
TRE® TENSION AND TRAUMA RELEASING EXERCISES – ćwiczenia uwalniające od stresu i traumy

To metoda opracowana przez dr David’a Berceli’ego polegająca na uruchamianiu neurogennych drżeń w ciele za pomocą sekwencji ćwiczeń. Drżenia te pomagają w uwolnieniu się od stresu i traumy.


A tutaj animowany filmik wyjaśniający istotę rzeczy:
https://www.youtube.com/watch?v=4RzwbrscOD0


Robiłam te ćwiczenia TRE na wiosnę, potem przestałam i znowu wróciłam. Ćwiczenia te uwalniają traumy na poziomie ciała.  Pomogły mi one dotrzeć do wewnętrznego dziecka z okresu niemowlęcego. Wcześniej jak próbowałam dotrzeć do emocji na tym poziomie to pojawiał się silny i nieprzytomny lęk.
Są one proste, ale bardzo skuteczne.
Z perspektywy tych kilku miesięcy widzę jak bardzo mi wzrosła świadomość ciała w porównaniu z tym co było. Same ćwiczenia są dość proste i w miarę przyjemne. Jak ktoś nie ma silnych traum tylko chce na bieżąco uwalniać stres z ciała to myślę, że to może być wogóle przyjemny proces.
Przy traumach wychodzą emocje z różnych okresów życia, które trzeba przepracowywać.
 
« Ostatnia zmiana: 2017-11-16, 08:34:30 wysłana przez Lilliole »