Autor Wątek: System czakr jest narzuconym systemem...  (Przeczytany 9835 razy)

Mariomar

  • Gość
[#]   « 2016-12-17, 22:07:24 »
Leszku, na tą chwilę nie umiem dojść do takiego poziomu. Życie na Ziemi okazalo się dla mnie trudniejsze, aniżeli myślałem, zwłaszcza ze między wcieleniami miałem kiedyś wiele przerw w... piekle.

Mariomar

  • Gość
[#]   « 2016-12-17, 22:05:11 »
Inga opowiadała,  ze na planecie  rozwoju, na którejś kiedyś była jako młody mistrz, były osoby o poziomie rozwoju duchowego znacznie wyzszym, niż ten na Ziemii, a więc wyższych niż tzw. 36 erd.

jaskier

  • Wiadomości: 908
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-12-17, 21:58:13 »
Jak na razie to nie mamy nikogo kto by tam dotarł i opowiedział jak to jest na 36 Erd. Leszek sie stara i od lat nie może. Jakoś to nie motywuje.

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-12-17, 21:37:26 »
Mariomar
Ty się nie martw, czy na 36 ERD "ktoś" Cię zahamuje w dalszym rozwoju. Najpierw dojdź do tego poziomu :)

pjm

  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-12-14, 19:15:51 »
Mariomar. Prawo karmy obowiązuje i umiejętność uwalniania się od niej jest też częścią tego prawa. Na 36 rd rozwój duchowy z pewnością się nie kończy. 36 to jak bariera dźwięku w lotnictwie. Pomyśl ile metrów na sekundę leci dźwięk? A ile pomiędzy prędkością dźwięku pozostaje do prędkości światła?

Mariomar

  • Gość
[#]   « 2016-12-14, 19:09:18 »
Ja też się zastanawiam, czy system prawa karmy, czakr czy końca rozwoju duchowego na poziomie tzw. 36 erd to rzeczywiście prawda?  Coraz bardziej widzę, ze to może być tylko iluzja, która ma nas zablokować na pewnym poziomie rozwoju.

Pożyjemy, zobaczymy.

Witek D.

  • Wiadomości: 1 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Dotykduszy.com
  • Witold Dopierała, regresing, analizy psychometryczne i duchowe. Zapraszam na http://dotykduszy.com/
  • Status: Regreser
[#]   « 2016-12-14, 16:16:23 »
Najlepiej samemu poznawać swoją energię, wtedy da się wyrobić zdanie, dla siebie :) Co mnie blokuje, co mnie wzmacnia, gdzie to czuję na ciele czy poza nim. W ten sposób człowiek się otwiera na rozumienie siebie, swojej energii i tego co nią powoduje :) Wtedy dojść do zrozumienia swoich potrzeb i tego czy praca w "systemie" 7 czakr i pobocznych pomaga w doświadczeniu siebie czy nie i czy potrzeba czegoś innego bądź głębszego.

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-12-13, 10:22:13 »
Frisky
Ale, że kupe ustami a pokarm siadając na tależu ?

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-12-13, 09:42:30 »
co do tego narzuconego systemu - system czakr (siedmiu czy większej ilości) jest systemem opisującym pewien układ energii w ciele, który podobnie jak narządy i ich umiejscowienie jest nam narzucony ; ) więc anatomia zajmuje się opisem układu narzuconych narządów etc. w ludzkim ciele... czy to oznacza że trzeba to odrzucić i zanegować? może warto to wykorzystać ; )
 
przy tym jak to przy różnych geometrycznych , obrazkowych (boskich formach etc. ) opisach warto pamiętać że są to opisy , znaki i narzędzia wskazujące na pewne istotne realne rzeczy i funkcje, więc jak mówi klasyk ( Sai Baba) warto pamiętać o tym że:
1. czakry znajdują się w mózgu,  rdzeniu kręgowym i kręgosłupie, więc wizualizując je w innych miejscach warto mieć na uwadze, że do tego się odnoszą (zwykle na rysunkach "wyrastają" stamtąd, czyli ktoś je "wyciągnął" na zewnątrz co by łatwiej było opisać właściwości tych ośrodków znajdujących się w głównym kanale, albo mózgu ) przykładowo:
“Vishuddha Chakra is situated within the Sushumna Nadi at the base of the throat, Kantha-Mula Sthana
https://sathyasaibaba.wordpress.com/category/sathya-sai-baba-chakras/

2. rezygnując z wizualizacji tych czakr peryferyjnych ( i np. z różnych wyobrażeń i manipulacji mniej lub bardziej związanych z tymi realnymi ośrodkami) warto znaleźć inny sposób na aktywację i rozwinięcie tego wewnętrznego potencjału Boskości i związanych z nimi aspektów, których ośrodki znajdują się w różnych konkretnych miejscach narzuconego nam ; )  układu ciała fizycznego i ciał subtelnych,  a zajmując się rd warto pamiętać o dwóch ośrodkach jeden zwany hridaya czakrą i drugi zwany sahasrarą, z czego ponoć wychodzi ok. 16 tys. aspektów Boskości do urzeczywistnienia w pełnym rozkwicie:

The ancient sages adored the eight-petaled divine centre in the heart and thereby reached the sahasrara chakra and enjoyed supreme bliss. The sahasrara chakra has a thousand petals. Each petal carries sixteen phases (kalas). Thus the sahasrara chakra is said to represent 16,000 cowherd maidens (gopikas), while the eight petals of the hridaya chakra are adored as the eight consorts of Krishna.
http://www.sssbpt.info/ssspeaks/volume31/sss31.pdf

3. co do Ego i ego warto wielbić/ kontemplować/odwoływać się do  Mistrza Wyższej Inteligencji/buddhi  (w jakikolwiek sposób korzystając z formy z nią skojarzonej albo i bez niej, może być w powiązaniu z hridają) czyli Tego  który stoi ponad zasłonami ahamkary przesłaniającej intelekt/buddhi, bo jak stwierdza klasyk jest to pomocne, opisując przy tym powszechne zjawisko i poziom na którym ludzie polegają:

"Raz po raz zdarza się, że buddhi ulega przykryciu przez ahamkarę (ego). I tu należy pamiętać, że zmysły są bardziej subtelne niż ciało, umysł bardziej subtelny niż zmysły, a buddhi dużo bardziej subtelne niż umysł. Atma jest oczywiście najsubtelniejsza z nich wszystkich. Kiedy mówimy, że ahamkara jest zdolna przesłonić buddhi, oznacza to, że ahamkara jest bardziej subtelna niż buddhi. Tak więc ahamkara, jako niezwykle subtelna, przenika wszystko, również wszystkie nasze działania. To dlatego człowiek nie jest zdolny do przekroczenia poziomu ahamkary i doświadczania atmy (boskiej jaźni). "
http://www.sathyasai.org.pl/dyskursy.php?tekst=t2.7.282

inaczej mówiąc koncentrując się na Boskości w centrum swej istoty lokalizuje się go naturalnie  jakby na poziomie serca, co może sprawić że cały ten system (albo istotne dla rd jego elementy)  zostanie na nowo odkryty i  objawiony, więc  nie będzie traktowany jako narzucony, albo nada się temu samemu jakieś inne nazwy, jak w tym przypadku, ale też nic nie stoi na przeszkodzie by korzystać z owoców cudzych odkryć i urzeczywistnień, o ile ma się krztę zaufania i nie ulega się paranoi i wyobrażeniom wynikającym z blokad inteligencji : ) 


Mirek

  • Wiadomości: 299
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-12-12, 21:31:56 »
Z dużym zainteresowaniem przeczytałem ten artykuł. Moje wrażenia są następujące. Autorka przedstawia duchową drogę, która oparta jest na pewnych doświadczeniach z przeszłych wcieleń, lecz przyczyny tych doświadczeń są błędnie interpretowane. Dla mnie centrum, które jest w artykule nazywane "rdzeniem" to siedziba naszego Ego, inaczej "Ja". Lęk przed czakrami wziął się z odseparowania w przeszłych wcieleniach od Wyższej Jaźni i łączenia poprzez czakry z rożnymi astralnymi sferami w różnych małostkowych celach (władza, uzyskiwanie mocy w celu kontrolowania innych itp.). Te połączenia istnieją nadal i praca z czakrami nie przyniesie efektów jeśli się tych połączeń nie zerwie. Koncentrowanie się na Ego poprzez zamykanie czakr nie przyniesie raczej nic dobrego w przyszłości. To będzie skok "z deszczu pod rynnę". Z drugiej strony jeśli miałbym kiedyś medytować "oświecenie" (tzw. medytacja Buddy), to na pewno skoncentrowałbym się właśnie na miejscu wskazanym w artykule, czyli na Ego. Ale tylko i wyłącznie przy otwartych i oczyszczonych czakrach i przy pełnym poddaniu się Wyższej Jaźni. Tej Prawdziwej WJ, a nie fałszywej do której wielu UA zostało kiedyś przekierowanych. Najpierw trzeba to połączenie z prawdziwym WJ odzyskać. A nie uzyska się tego poprzez zamykanie czakr i koncentrację na samym Ego.

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-12-12, 18:52:26 »
Nie ma takiego wątku, bo nikt nie jest zainteresowany bzdurami z channelingów. :)

Hegemon

  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-12-12, 16:11:04 »
Panie i Panowie. proszę o wypowiedzenie się na ten temat. Jakby nie patrzeć jest bardzo ciekawy:

http://kochanezdrowie.blogspot.co.uk/2016/11/system-czakr-jest-narzuconym-systemem.html

Nie znalazłem tego wątku na forum. Jakby już był to proszę o link i przeniesienie.