Autor Wątek: Energia / Energia seksualna, życiowa / Tantra  (Przeczytany 15550 razy)


Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-06-10, 08:46:39 »
ostatnio przeczytałem u Osho że perwersje rodzą się z tłumienia seksualności, miąłem wkleić ale gdzieś mi się to zapodziało,  akurat tutaj mamy przykłady gdzie ludzie którzy nie tłumią swej seksualności, a wręcz przeciwnie! pod hasłami uniwersalnej miłości etc.  popadają przy tym w perwersje hehe, więc może ta teoria nie do końca opisuje wszystkie aspekty?, np. pomija to, że to na czym się koncentrujesz wzrasta? i u niektórych przeradza się w obsesję ; )

w sumie te czy inne teorie będące kolejną skrajnością (pełna kontrola i tłumienie-pełne przyzwolenie/uleganie, albo jakieś mixy) jako sztywne "wyzwalające" schematy, są mało praktyczne i to samo co sprawdza się u jednych niekoniecznie służy innym ludziom, kluczem może byłaby roztropność prowadząca do transformacji? : )

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-06-07, 21:34:24 »
a tu festiwal w temacie:
http://www.tuiteraz.eu/pl/festiwale/v-miedzynarodowy-festiwal-tantry-i-seksualnosci-w-polsce-dla-singli-i-par
i z regulaminu:
 "Zawsze możesz nie brać udziału w ćwiczeniach, co do których nie masz przekonania!"
: )

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-06-07, 17:44:44 »
czego to ludzie nie robią pod szyldem rozwoju duchowego i sztandarem rozwijania miłości... : )

Cytuj
Były ćwiczenia gdzie nie było wolno odmawiać, a to PODSTAWOWE PRAWO CZŁOWIEKA do tak lub nie.
ten brak "możliwości" odmowy w takich seksualnych relacjach i grach to taka perwersyjna zasada na którą uczestnicy się mimowolnie zgadzali, chyba nieświadomie albo pod wpływem presji... i tu był błąd z ich strony, a  manipulacja ze strony tych którzy ustalali takie (jak rozumiem) podniecające reguły i potem zmuszali uczestników do ich przestrzegania wbrew sobie

 co do zasad nawet w klimatach dominacji i sado maso tudzież kultywowania innych perwersji seksualnych, przekraczaniu różnych granic (co ciekawe dokonywanych również pod hasłami samorealizacji i samoświadomości  hehe) towarzyszą zasady z tym związane, tworzenia granic w ramach których  ludzie się zgadzają na uczestnictwo, np. obok różnych dziwnych i zabawnych idei, takie:

"Zatem – czy przekraczać zatem swoje granice dla Dominującego?
Tak, jeżeli jest tego wart.
Tak, jeżeli wiecie że robi to odpowiedzialnie i dojrzale.
Tak, jeżeli mu ufacie i macie przekonanie iż będzie to dobre dla was.
Nie, jeżeli te granice godzą w waszą godność, szacunek do siebie samej (no chyba że tego akurat chcecie J )
Nie, jeżeli przekroczenie tych granic będą skutkowały długotrwałymi cielesnymi lub psychicznymi konsekwencjami (i ponownie – chyba że akurat tego szukacie)
Nie, jeżeli przekraczanie granic spowoduje zmniejszenie lub zanik zaufania do Dominującego
http://madrypan.blog.pl/tag/bdsm/

zasady których przestrzegają ludzie w takich relacjach - a czego jakby zabrakło na tych "duchowych warsztatach" gdzie
  jak wynika z relacji-  wprowadzano ludzi w błąd i wykorzystywano ich wbrew ich woli -   towarzyszą nawet takim perwersjom związanym z bólem na które ludzie się godzą i ... nie mają potem pretensji, co dalej nie ma wiele wspólnego z samodoskonaleniem czy samorealizacją w duchowym rozumieniu ; ) ale jest tym na co się godzą i czego szukają:

"Kobieta może pragnąć poczuć i zaznać różnego rodzaju bólu i zatrzymać się na takim jego natężeniu i stężeniu, które będzie przekraczało granicę jej zdolności do wytrwania go. Często i uległa i Dominujący traktują tę granicę jak i umiejętność jej przesuwania jako dowód na oddanie i głębokość więzi jaka ich łączy. Uległa nie chcąc zawieść Dominującego będzie mimo skomlenia i płaczu przyjmowała kolejne razy by pokazać swojego Właścicielowi, że dla niego jest znieść więcej niż sądził. On z kolei będzie świadomie i w sposób wyrachowany zadawał jej większy ból niż ten który powinna znosić, właśnie po to by zobaczyć jak się zachowa, czy się podda czy też będzie akceptowała go dla niego, pragnąc by był z niej dumny i zadowolony.
Każda uległa może odczuwać przyjemność z różnego rodzaju bólu, począwszy od klapsów, poprzez chłostę (np. pejczem), wosk, uderzenia pasem, szpicrutą, poprzez bolesne wiązanie i unieruchamianie w jednej pozycji, obwiązywanie i wiązanie ciała sznurem, klamerki na sutki, bolesny i brutalny seks (zwłaszcza analny bez nawilżenia). Dalej są brutalniejsze metody: bicie, kopanie, chodzenie po uległej, fisting, silne podduszanie, igły, krwawe znakowanie ciała w postaci blizn kończąc na skrajnych przypadkach maltretowania, łamania kości, wycinania skóry lub pewnych części ciała. A to wszystko co wymieniłem to i tak tylko część szerokiego spektrum. Jak już mówiłem – dla każdego coś się znajdzie."

odlot ; )

więc taka rada dla tych którzy wchodzą w takie czy inne gry seksualne i przekraczania różnych granic na tej seksualnej fali, również pod hasłami tantry seksualnej, samorealizacji, czy rozwoju duchowego, albo bez tej otoczki, zawsze na początku warto
a) uświadomić sobie czego my sami szukamy, chcemy i oczekujemy od tego rodzaju spotkań czy warsztatów
b) zapoznać się z zasadami i zdecydować jak się z tym czujemy, czy nam to pasuje
c) jeśli deklaracje mijają się z praktyką bezzwłocznie odejść, albo wezwać pomoc 
bo bez tego potem okazuje się że ludzie byli maltretowani, a widzieli w tym rozwój duchowy idealizując sytuacje w oderwaniu od tego co czuli  i sami nie wiedzieli czemu to robili i na to się zgadzali przez lata, tak jak bohaterzy tych reportaży, którzy przekraczali różne granice... ale nie uwalniali się od uzależnienia i zaślepienia



Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-06-07, 08:33:36 »
Niestety tak było u Wiśniewskich. Najpierw sprawdzałam ich energetycznie i wyszło, żeby omijać, a później miałam informacje od uczestników.
Były ćwiczenia gdzie nie było wolno odmawiać, a to PODSTAWOWE PRAWO CZŁOWIEKA do tak lub nie. Już małe dziecko uczy się tego jako jeden z pierwszych odruchów. Tylko, że problem nie jest w metodzie. Problem jest w osobowościach tych liderów, a negatywizm idzie na metodę w mediach przez chwytliwe hasła.

Bezpieczni i etyczni w Tantrze są Zosia i Dawid Rzepeccy https://tantralove.eu[/url]
W kwietniu Dawid miał przemówienie na TEDx na temat tantrycznego dotyku https://tantralove.eu/blog/dawid-rzepecki-na-tedx-poznan-nagranie-z-wystapienia/[url]

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-06-06, 22:52:17 »
Przerażająca relacja, ale i ostrzeżenie.
Myślę, że prawdziwe, choć w głowie mi się nie mieści, że coś takiego mogło mieć miejsce w Polsce.
Grupowe gwałty w polskiej sekcie? "Widziałem, jak biją moją dziewczynę. Bałem się o siebie"
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/tantra-serca-orgie-bicie-sposobem-sekty-na-duchowe-wyzwolenie/vrl3dpe

FAKT może się jeszcze wydawać niewiarygodny. Ale Wyborcza?

Otwórz się na gwałt. Jak Tantra Serca wyzwala z ograniczeń
http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,21901226,otworz-sie-na-gwalt-jak-tantra-serca-wyzwala-z-ograniczen.html?disableRedirects=true

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-03-22, 16:33:53 »

skyfall

  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-08-15, 14:42:25 »
Znalazłem taką informację: 100x wielki ciąg rano i wieczorem, i przy kazdym seksualnym podnieceniu, jak by kogos to interesowalo ;)

Danny , 100 x ale czytałem różne opisy (wersje) samego ćwiczenia.
W jednym - najpierw ciągniesz energię do okolicy kości ogonowej, później na wysokość brzucha, splotu, serca, karku , a później do podstawy czaszki i tą wersje ćwiczenia próbuję wykonywać. U Mantaka jest chyba od razu do końca ciągnięcie o ile pamiętam. Więc mam rozumieć te 100 x to już jak ktoś może od razu puścić energie od razu do końca kręgosłupa , czyli jak by 100 x do głowy (mówią, że to się udaje zazwyczaj po kilku miesiącach) ?

Danny7

  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-06-27, 10:43:20 »
Wyciągasz energię, którą rozprowadzasz po ciele... wiec podniecenie jak by znikalo z krocza, ale masz je w calym ciele, erekcja powinna opadac... chec na wytrysk znika

Michał486

  • Wiadomości: 802
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-06-27, 08:39:11 »
Denny7 czy jak się wykonuję to ćwiczenie podczas podniecenia to poziom podniecenia spada? nie mylić ze zwodem choć to też mnie ciekawi??


jarojarku

  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-06-25, 18:55:46 »
https://www.youtube.com/watch?v=P-EoG3RkIus

Ciekawy materiał w temacie, myślę że wielu zmotywuję do tak zwanej pracy nad sobą :)

Danny7

  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-06-21, 14:26:32 »
Znalazłem taką informację: 100x wielki ciąg rano i wieczorem, i przy kazdym seksualnym podnieceniu, jak by kogos to interesowalo ;)

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-06-16, 22:39:50 »
Potężny zastrzyk pozytywnej energii :

https://www.youtube.com/watch?v=NKDJ2MYtIRo

Michał486

  • Wiadomości: 802
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-06-16, 16:23:48 »
tego ci nie powiem, dawno książkę czytałem a ćwiczeń nie robiłem także nie pamiętam.

Danny7

  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-06-16, 15:58:20 »
no tak, wiec to jest to cwiczenie ktore w innych ksiazkach bylo nazywane jako wielki ciag - goracy ciag - i inne :)
a czy jest wspomniane kiedy to cwiczenie nalezy wykonywac? rano , wieczorem, ile razy?